TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op oude bekende, drukte bij Barça'

533
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op oude bekende, drukte bij Barça'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is nog op zoek naar een nieuwe spits en de voorbije dagen klonk het dat ze al een akkoord hadden met Kevin Denkey (Nîmes). Dat zou nu echter toch nog niet het geval zijn. De interesse van Club wordt wel bevestigd, maar in Frankrijk twijfelen ze of Club nog wel een spits nodig heeft na de 0-6 op Zulte Waregem.



Een oud doelwit duikt ook weer op, want Bright Osayi-Samuel zou nog steeds op de verlanglijst van Club staan. Eerder deze zomer ondernam de landskampioen al een poging om de flankaanvaller binnen te halen. Het vond toen wel een akkoord met QPR, maar de speler zelf trok de stekker uit de transfer.

Ook een centrale verdediger zou nog op het lijstje van Club staan en daarvoor kunnen ze alvast eens polsen bij Björn Engels. Het jeugdproduct van Club lijkt momenteel op overschot te zijn bij Aston Villa en geeft aan dat hij een voorstel van Club altijd zal overwegen. Ook Anderlecht werd de voorbije weken genoemd, maar dat is voor Engels geen optie. Ook Simon Falette is overigens geen optie meer voor RSCA, want de Guineeër is op weg naar Hannover.



Wesley Hoedt mogen ze bij Club dan weer definitief van hun lijstje schrappen. De Nederlander heeft immers zijn zinnen gezet op een terugkeer naar Lazio, waar ze hem ook al te graag zien terugkeren. De Italianen zouden Hoedt willen huren van Southampton, dat ook nog aast op een aankoopoptie van 8 miljoen euro.

Antwerp raakt mogelijk toch nog verlost van Didier Lamkel Zé, die tot dusver dit seizoen weer voor meer problemen dan goede prestaties zorgde. OGC Nice en FC Porto zouden wel brood zien in de komst van de Kameroense middenvelder. Antwerp hoopt nog enkele miljoenen te kunnen vangen voor zijn enfant terrible.



KRC Genk zet zijn zoektocht naar een nieuwe trainer verder. Franky Vercauteren wordt het al zeker niet, want de gesprekken met de onlangs bij Anderlecht ontslagen coach zouden geen akkoord opgeleverd hebben. Daardoor wordt Jess Thorup nu naar voor geschoven als belangrijkste kandidaat.

Anderlecht pakte de voorbije maanden al uit met contractverlengingen voor een pak jonge talenten. Daar kwam dinsdag nog eens Anouar Ait El Hadj bij, die bijtekende tot 2024. De volgende in het rijtje moet Yari Verschaeren worden, maar de onderhandelingen met de 19-jarige Rode Duivel lopen naar verluidt niet echt vlot. Anderlecht wil hem immers laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden als zijn huidige contract, terwijl Verschaeren gehoopt had dat zijn overeenkomst opgewaardeerd zou worden.



En ook Jérémy Doku wil Paars-Wit langer aan zich binden. De kersverse Rode Duivel heeft nog een overeenkomst tot 2022 en staat in de belangstelling van heel wat buitenlandse topclubs. Met een contractverlenging wil Anderlecht beter gewapend zijn tegen die interesse en het hoopt Doku nog één of twee jaar in het Lotto Park te houden.

De voorbije dagen werden Hendrik Van Crombrugge en Simon Mignolet gelinkt aan een transfer naar Stade Rennes, dat op zoek is naar een vervanger voor de naar Chelsea vertrekkende Edouard Mendy. Zij trekken echter niet naar Frankrijk, want de nummer drie van de Ligue 1 zou uiteindelijk Dominik Livakovic wegplukken bij Dinamo Zagreb.



Van Crombrugge blijft dus bij Anderlecht, maar zes andere spelers kunnen wel nog vertrekken. Anderlecht onderhandelt met Ludogorets over een transfer van Josué Sa en ook voor Bubacarr Sanneh, James Lawrence, Antonio Milic en Aristote Nkaka wordt nog een nieuwe club gezocht. Mohammed Dauda zou ook nog kunnen vertrekken, al zou het ook niet uitgesloten zijn dat de aanvaller nog een nieuwe kans krijgt.

BUITENLAND

Bij FC Barcelona blijft het druk op het vlak van uitgaande transfers. Dinsdagavond zouden de Catalanen een akkoord bereikt hebben met Atletico Madrid omtrent de overgang van Luis Suarez. De Uruguayaanse spits zou transfervrij de overstap maken, al zou Atletico wel enkele prestatiegerichte bonussen kunnen betalen. Bij Atletico namen ze alvast afscheid van Alvaro Morata, die op huurbasis naar Juventus vertrok. De Italiaanse kampioen beschikt over een optie om de huurbeurt met een jaar te verlengen én een aankoopoptie.



Woensdag kondigde Barça ook nog eens het vertrek van Nelson Semedo aan. De Portugese rechtsachter trekt voor 40 miljoen euro naar Wolverhampton. Als vervanger doen twee opties de ronde. Enerzijds zou Barça al een persoonlijk akkoord hebben met Max Aarons, maar heeft Norwich City het bord van Barça niet geaccepteerd. Anderzijds zou Barça wel een akkoord hebben met Ajax over een transfer van Sergiño Dest, voor wie 25 miljoen inclusief bonussen betaald zou worden. De jonge Amerikaan leek eerst nog op weg naar Bayern München, maar zou nu toch naar Camp Nou willen verhuizen.

LEES OOK: Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Moet Club proberen om Engels terug te halen?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

3
3
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

22
22
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

51
51
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

47
47
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

110
110
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

159
159
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

60
60
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

83
83
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

60
60
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

109
109
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

13
13
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

16
16
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

73
73
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

196
196
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

112
112
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

95
95
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

869
869
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

150
150
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

99
99
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

39
39
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

386
386
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

424
424
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

404
404

Meer sportnieuws