TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op oude bekende, drukte bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op oude bekende, drukte bij Barça'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is nog op zoek naar een nieuwe spits en de voorbije dagen klonk het dat ze al een akkoord hadden met Kevin Denkey (Nîmes). Dat zou nu echter toch nog niet het geval zijn. De interesse van Club wordt wel bevestigd, maar in Frankrijk twijfelen ze of Club nog wel een spits nodig heeft na de 0-6 op Zulte Waregem.



Een oud doelwit duikt ook weer op, want Bright Osayi-Samuel zou nog steeds op de verlanglijst van Club staan. Eerder deze zomer ondernam de landskampioen al een poging om de flankaanvaller binnen te halen. Het vond toen wel een akkoord met QPR, maar de speler zelf trok de stekker uit de transfer.

Ook een centrale verdediger zou nog op het lijstje van Club staan en daarvoor kunnen ze alvast eens polsen bij Björn Engels. Het jeugdproduct van Club lijkt momenteel op overschot te zijn bij Aston Villa en geeft aan dat hij een voorstel van Club altijd zal overwegen. Ook Anderlecht werd de voorbije weken genoemd, maar dat is voor Engels geen optie. Ook Simon Falette is overigens geen optie meer voor RSCA, want de Guineeër is op weg naar Hannover.



Wesley Hoedt mogen ze bij Club dan weer definitief van hun lijstje schrappen. De Nederlander heeft immers zijn zinnen gezet op een terugkeer naar Lazio, waar ze hem ook al te graag zien terugkeren. De Italianen zouden Hoedt willen huren van Southampton, dat ook nog aast op een aankoopoptie van 8 miljoen euro.

Antwerp raakt mogelijk toch nog verlost van Didier Lamkel Zé, die tot dusver dit seizoen weer voor meer problemen dan goede prestaties zorgde. OGC Nice en FC Porto zouden wel brood zien in de komst van de Kameroense middenvelder. Antwerp hoopt nog enkele miljoenen te kunnen vangen voor zijn enfant terrible.



KRC Genk zet zijn zoektocht naar een nieuwe trainer verder. Franky Vercauteren wordt het al zeker niet, want de gesprekken met de onlangs bij Anderlecht ontslagen coach zouden geen akkoord opgeleverd hebben. Daardoor wordt Jess Thorup nu naar voor geschoven als belangrijkste kandidaat.

Anderlecht pakte de voorbije maanden al uit met contractverlengingen voor een pak jonge talenten. Daar kwam dinsdag nog eens Anouar Ait El Hadj bij, die bijtekende tot 2024. De volgende in het rijtje moet Yari Verschaeren worden, maar de onderhandelingen met de 19-jarige Rode Duivel lopen naar verluidt niet echt vlot. Anderlecht wil hem immers laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden als zijn huidige contract, terwijl Verschaeren gehoopt had dat zijn overeenkomst opgewaardeerd zou worden.



En ook Jérémy Doku wil Paars-Wit langer aan zich binden. De kersverse Rode Duivel heeft nog een overeenkomst tot 2022 en staat in de belangstelling van heel wat buitenlandse topclubs. Met een contractverlenging wil Anderlecht beter gewapend zijn tegen die interesse en het hoopt Doku nog één of twee jaar in het Lotto Park te houden.

De voorbije dagen werden Hendrik Van Crombrugge en Simon Mignolet gelinkt aan een transfer naar Stade Rennes, dat op zoek is naar een vervanger voor de naar Chelsea vertrekkende Edouard Mendy. Zij trekken echter niet naar Frankrijk, want de nummer drie van de Ligue 1 zou uiteindelijk Dominik Livakovic wegplukken bij Dinamo Zagreb.



Van Crombrugge blijft dus bij Anderlecht, maar zes andere spelers kunnen wel nog vertrekken. Anderlecht onderhandelt met Ludogorets over een transfer van Josué Sa en ook voor Bubacarr Sanneh, James Lawrence, Antonio Milic en Aristote Nkaka wordt nog een nieuwe club gezocht. Mohammed Dauda zou ook nog kunnen vertrekken, al zou het ook niet uitgesloten zijn dat de aanvaller nog een nieuwe kans krijgt.

BUITENLAND

Bij FC Barcelona blijft het druk op het vlak van uitgaande transfers. Dinsdagavond zouden de Catalanen een akkoord bereikt hebben met Atletico Madrid omtrent de overgang van Luis Suarez. De Uruguayaanse spits zou transfervrij de overstap maken, al zou Atletico wel enkele prestatiegerichte bonussen kunnen betalen. Bij Atletico namen ze alvast afscheid van Alvaro Morata, die op huurbasis naar Juventus vertrok. De Italiaanse kampioen beschikt over een optie om de huurbeurt met een jaar te verlengen én een aankoopoptie.



Woensdag kondigde Barça ook nog eens het vertrek van Nelson Semedo aan. De Portugese rechtsachter trekt voor 40 miljoen euro naar Wolverhampton. Als vervanger doen twee opties de ronde. Enerzijds zou Barça al een persoonlijk akkoord hebben met Max Aarons, maar heeft Norwich City het bord van Barça niet geaccepteerd. Anderzijds zou Barça wel een akkoord hebben met Ajax over een transfer van Sergiño Dest, voor wie 25 miljoen inclusief bonussen betaald zou worden. De jonge Amerikaan leek eerst nog op weg naar Bayern München, maar zou nu toch naar Camp Nou willen verhuizen.

LEES OOK: 'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

Moet Club proberen om Engels terug te halen?

Meest recent

Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

10
10
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

61
61
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

154
154
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

168
168
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

66
66
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

204
204
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

82
82
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

271
271
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

69
69
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

37
37
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

76
76
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

321
321
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

303
303
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

28
28
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

177
177
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

219
219
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

412
412
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

309
309
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

29
29
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

442
442
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

91
91
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

24
24
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

202
202
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

82
82
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

102
102

Meer sportnieuws