TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op oude bekende, drukte bij Barça'

533
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op oude bekende, drukte bij Barça'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is nog op zoek naar een nieuwe spits en de voorbije dagen klonk het dat ze al een akkoord hadden met Kevin Denkey (Nîmes). Dat zou nu echter toch nog niet het geval zijn. De interesse van Club wordt wel bevestigd, maar in Frankrijk twijfelen ze of Club nog wel een spits nodig heeft na de 0-6 op Zulte Waregem.



Een oud doelwit duikt ook weer op, want Bright Osayi-Samuel zou nog steeds op de verlanglijst van Club staan. Eerder deze zomer ondernam de landskampioen al een poging om de flankaanvaller binnen te halen. Het vond toen wel een akkoord met QPR, maar de speler zelf trok de stekker uit de transfer.

Ook een centrale verdediger zou nog op het lijstje van Club staan en daarvoor kunnen ze alvast eens polsen bij Björn Engels. Het jeugdproduct van Club lijkt momenteel op overschot te zijn bij Aston Villa en geeft aan dat hij een voorstel van Club altijd zal overwegen. Ook Anderlecht werd de voorbije weken genoemd, maar dat is voor Engels geen optie. Ook Simon Falette is overigens geen optie meer voor RSCA, want de Guineeër is op weg naar Hannover.



Wesley Hoedt mogen ze bij Club dan weer definitief van hun lijstje schrappen. De Nederlander heeft immers zijn zinnen gezet op een terugkeer naar Lazio, waar ze hem ook al te graag zien terugkeren. De Italianen zouden Hoedt willen huren van Southampton, dat ook nog aast op een aankoopoptie van 8 miljoen euro.

Antwerp raakt mogelijk toch nog verlost van Didier Lamkel Zé, die tot dusver dit seizoen weer voor meer problemen dan goede prestaties zorgde. OGC Nice en FC Porto zouden wel brood zien in de komst van de Kameroense middenvelder. Antwerp hoopt nog enkele miljoenen te kunnen vangen voor zijn enfant terrible.



KRC Genk zet zijn zoektocht naar een nieuwe trainer verder. Franky Vercauteren wordt het al zeker niet, want de gesprekken met de onlangs bij Anderlecht ontslagen coach zouden geen akkoord opgeleverd hebben. Daardoor wordt Jess Thorup nu naar voor geschoven als belangrijkste kandidaat.

Anderlecht pakte de voorbije maanden al uit met contractverlengingen voor een pak jonge talenten. Daar kwam dinsdag nog eens Anouar Ait El Hadj bij, die bijtekende tot 2024. De volgende in het rijtje moet Yari Verschaeren worden, maar de onderhandelingen met de 19-jarige Rode Duivel lopen naar verluidt niet echt vlot. Anderlecht wil hem immers laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden als zijn huidige contract, terwijl Verschaeren gehoopt had dat zijn overeenkomst opgewaardeerd zou worden.



En ook Jérémy Doku wil Paars-Wit langer aan zich binden. De kersverse Rode Duivel heeft nog een overeenkomst tot 2022 en staat in de belangstelling van heel wat buitenlandse topclubs. Met een contractverlenging wil Anderlecht beter gewapend zijn tegen die interesse en het hoopt Doku nog één of twee jaar in het Lotto Park te houden.

De voorbije dagen werden Hendrik Van Crombrugge en Simon Mignolet gelinkt aan een transfer naar Stade Rennes, dat op zoek is naar een vervanger voor de naar Chelsea vertrekkende Edouard Mendy. Zij trekken echter niet naar Frankrijk, want de nummer drie van de Ligue 1 zou uiteindelijk Dominik Livakovic wegplukken bij Dinamo Zagreb.



Van Crombrugge blijft dus bij Anderlecht, maar zes andere spelers kunnen wel nog vertrekken. Anderlecht onderhandelt met Ludogorets over een transfer van Josué Sa en ook voor Bubacarr Sanneh, James Lawrence, Antonio Milic en Aristote Nkaka wordt nog een nieuwe club gezocht. Mohammed Dauda zou ook nog kunnen vertrekken, al zou het ook niet uitgesloten zijn dat de aanvaller nog een nieuwe kans krijgt.

BUITENLAND

Bij FC Barcelona blijft het druk op het vlak van uitgaande transfers. Dinsdagavond zouden de Catalanen een akkoord bereikt hebben met Atletico Madrid omtrent de overgang van Luis Suarez. De Uruguayaanse spits zou transfervrij de overstap maken, al zou Atletico wel enkele prestatiegerichte bonussen kunnen betalen. Bij Atletico namen ze alvast afscheid van Alvaro Morata, die op huurbasis naar Juventus vertrok. De Italiaanse kampioen beschikt over een optie om de huurbeurt met een jaar te verlengen én een aankoopoptie.



Woensdag kondigde Barça ook nog eens het vertrek van Nelson Semedo aan. De Portugese rechtsachter trekt voor 40 miljoen euro naar Wolverhampton. Als vervanger doen twee opties de ronde. Enerzijds zou Barça al een persoonlijk akkoord hebben met Max Aarons, maar heeft Norwich City het bord van Barça niet geaccepteerd. Anderzijds zou Barça wel een akkoord hebben met Ajax over een transfer van Sergiño Dest, voor wie 25 miljoen inclusief bonussen betaald zou worden. De jonge Amerikaan leek eerst nog op weg naar Bayern München, maar zou nu toch naar Camp Nou willen verhuizen.

LEES OOK: Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Moet Club proberen om Engels terug te halen?

Meest recent

'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

11
11
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

7
7
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

13
13
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

32
32
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

141
141
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

121
121
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

100
100
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

13
13
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

3
3
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

140
140
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

58
58
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

58
58
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

22
22
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

266
266
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

109
109
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

55
55
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

83
83
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

73
73
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

176
176
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

47
47
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

58
58
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

921
921
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

188
188
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

74
74
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

40
40

Meer sportnieuws