'Putsch bij Barça ingezet: motie van wantrouwen tegen Bartomeu ingediend'

door
'Putsch bij Barça ingezet: motie van wantrouwen tegen Bartomeu ingediend'

Het blijft maar rommelen bij FC Barcelona en het lijkt erop dat het nog minstens enkele maanden zal duren vooraleer de rust zal terugkeren in Camp Nou. Er zou alvast een nieuwe wending in de maak zijn, want binnenkort kunnen de socio's van de club gaan stemmen over het al dan niet aanblijven van voorzitter Josep Maria Bartomeu.


Na de beruchte burofax waarmee Lionel Messi zijn vertrekwens aankondigde, werd er een procedure opgestart door Jordi Farre, één van de kandidaten bij de komende voorzittersverkiezingen. Hij wilde aan motie van wantrouwen indienen tegen Bartomeu, maar moest daarvoor eerst de handtekeningen zien te verzamelen van 15 procent van de socio's. Die drempel heeft hij nu gehaald, weet Marca.

Dat betekent dat één van de komende weken een referendum uitgevaardigd wordt waarin de socio's zich uitspreken over de toekomst van Bartomeu. Als een tweederdemeerderheid voor zijn ontslag stemt, is hij verplicht om op te stappen. In dat geval zouden er nog voor het einde van het jaar nieuwe voorzittersverkiezingen kunnen komen.

LEES OOK: Hommeles bij Barça: Club Brugge wrijft zich in de handen

Moet Bartomeu opstappen?

Meest recent

Bayern in achterhoofd: 'Hayen puzzelt met basiself Club'

Club Brugge staat dinsdag voor één van zijn zwaarste matchen van het seizoen tot ...

32
32
Spelers met mond vol tanden: Kompany verbaast heel Bayern

In de Bundesliga is het reikhalzend uitkijken naar de kraker van zaterdagavond tussen Bayern ...

87
87
Nieuw tijdstip bekend: Standard bevoordeeld na beker-gate?

De opener van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is geëindigd in mineur. Nadat er ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Titanenduel Anderlecht vs. Club, Barça strikt topspits'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130
'IJskonijn' Lammens staat voor D-Day bij Man Utd

Senne Lammens maakte afgelopen zomer voor zo’n 20 miljoen euro de overstap van Royal Antwerp ...

66
66
Sonck vs Degryse: Onverwachte clash beroert iedereen

Wesley Sonck en Marc Degryse werden na hun carrière gedreven analisten. Sonck doet/deed dit ...

75
75
'Leko lacht: KAA Gent neemt Club Brugge ferm bij de neus’

KAA Gent deed afgelopen zomer zaken met Club Brugge. Michal Skoras (25) werd voor een kleine 2 ...

227
227
‘Europese topclubs lonken, Anderlecht grijpt drastisch in'

RSC Anderlecht staat erom bekend een sterke jeugdopleiding te hebben. Het nieuwste goudhaantje uit ...

160
160
‘Club Brugge begaat enorme transferblunder: het grote niets’

Club Brugge zag afgelopen zomermercato verschillende sterkhouders de club verlaten. Er werden heel ...

280
280
Fans zijn Belgische refs beu: Lardot slaat keihard terug

Wekelijks komen de Belgische ref en VAR zwaar onder vuur en dat zal deze speeldag niet anders zijn. ...

640
640
‘Garcia krijgt volle laag, De Cat als wit konijn naar WK?'

De Rode Duivels zijn zo goed als zeker van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. In ...

139
139
Hayen geeft update over terugkeer van Mignolet

Club Brugge speelt vanavond om 18u15 op het veld van Oud-Heverlee Leuven. De Bruggelingen hopen daar ...

218
218
'Anderlecht verbouwereerd: Renard dropt bizar transferplan'

Renard verrast intern met een gewaagd plan rond een 16-jarige sensatie uit Nigeria. Alleen: de ...

155
155
Leko dolenthousiast: "Hij mag dromen van het WK"

Bij AA Gent hopen ze dit weekend verder te gaan op hun elan. Na de 12 op 15 wacht nu een uitmatch ...

68
68
Enorm dilemma voor Hasi: "Of ik hem op de bank zet?"

Bij RSC Anderlecht maken ze zich op voor moeilijke uitmatch tegen STVV. Trainer Besnik Hasi sprak ...

122
122
L'Equipe pakt Penders hard aan na spektakelstuk op PSG

In de Franse Ligue 1 heeft titelverdediger Paris Saint-Germain vrijdagavond puntenverlies geleden na ...

78
78
Anderlecht definitief gelanceerd? Boskamp velt verdict

RSC Anderlecht is begonnen aan een nieuw hoofdstuk op bestuurlijk vlak. De plannen van Marc Coucke ...

279
279
Fiasco op Sclessin: wat je moet weten over hervatting Standard-Antwerp

Standard en Antwerp FC mochten vrijdagavond de Jupiler Pro League weer op gang trappen. Maar hun ...

446
446
'Fans op het puntje: Club Brugge gaat los voor dribbelkoning'

Club Brugge zet door voor een dribbelkoning die backs tureluurs speelt. Een linksvoetige ...

495
495
'Getergde Lukaku krijgt cruciaal nieuws in donkere dagen'

Romelu Lukaku revalideert momenteel verder aan de zware blessure die zijn seizoen tot dusver ...

216
216
'Club Brugge trekt bleek weg: megabod Liverpool in januari'

Club Brugge wil dit seizoen de (voorlopig?) laatste editie van de Champions' Play-Offs winnen ...

442
442
DAZN-affaire escaleert: Belgisch voetbal vreest 'kleine ramp'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League is inmiddels van start gegaan en nog steeds is er geen ...

512
512
Wilmots haalt snoeihard uit naar refs: "Ze verpesten alles"

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen heel wat voer voor ...

750
750
Standard ontsnapt: toch geen forfaitnederlaag

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaid op een fiasco. De ...

641
641
Keeperskwestie laait weer op bij Cercle: Cinel duidelijk

Cercle Brugge staat dit weekend voor een stevige uitdaging. Zondag krijgt het immers het bezoek van ...

198
198

Meer sportnieuws