TRANSFERUURTJE: 'Club denkt aan Samatta, verrassing rond Dewaest?'

991
TRANSFERUURTJE: 'Club denkt aan Samatta, verrassing rond Dewaest?'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is nog op zoek naar een spits en daarbij is het uitgekomen bij een bekende naam. Nu Bas Dost niet echt meer haalbaar lijkt - hij zou op weg zijn naar Tottenham - ,zou Blauw-Zwart zijn vizier richten op Ally Samatta. De Tanzaniaan trok in januari nog van Genk naar Aston Villa, maar dat werd geen succes en na een halfjaar zou hij alweer mogen beschikken. Ook Fenerbahçe en Besiktas zouden hem graag aantrekken.



Club zou ook gepolst hebben bij Nazariy Rusin, een 21-jarige spits van Dynamo Kiev. De jonge Oekraïner weigerde echter een uitleenbeurt aan Blauw-Zwart. Ook Anderlecht zou achter het net gevist hebben bij Rusin.

KRC Genk besliste dinsdag om Hannes Wolf op straat te zetten na de 5-2-nederlaag op Beerschot en is nu op zoek naar een nieuwe trainer. Franky Vercauteren lijk momenteel naar voor geschoven te worden als de grootste kandidaat, maar er gaan ook nog andere namen rond. Marc Brys zou in beeld zijn, maar ligt nog onder contract bij OHL. Een andere opmerkelijke naam is die van Jess Thorup, pas een maand geleden ontslagen bij Gent.



Het trainersontslag zou ook voor een wending kunnen zorgen in het dossier van Sebastien Dewaest. De verdediger werd door Wolf naar de B-kern gestuurd, maar na diens vertrek zou de deur open kunnen staan voor een terugkeer in de A-kern. De voorbije dagen was er wel sprake van interesse van Club, Anderlecht, Antwerp en Charleroi.

Anderlecht maakt intussen vooral werk van het afslanken van zijn kern. Nu zou er ook een oplossing in de maak zijn voor Josué Sa. De Portugese verdediger zou aan de slag kunnen in Bulgarije, waar landskampioen Ludogorets hem zou willen binnenhalen. Aan inkomende zijde staat enkel een centrale verdediger nog op het verlanglijstje.

BUITENLAND



Divock Origi lijkt ook dit seizoen niet al te veel aan de bak te zullen komen bij Liverpool en dus zou een transfer niet uitgesloten zijn. Er is alvast voldoende interesse voor de Rode Duivel, want er zouden alvast vijf clubs klaarstaan om hem over te nemen. Hij zou in Engeland kunnen blijven bij Aston Villa, Brighton, Fulham of Newcastle; terwijl ook een Turks avontuur bij Fenerbahçe een mogelijkheid zou zijn. Liverpool is bereid Origi te verhuren, op voorwaarde dat zijn volledige salaris overgenomen wordt en er een verplichte aankoopoptie in de deal opgenomen wordt.

Ronald Koeman zoekt naar een nieuwe spits bij FC Barcelona en nu blijkt dat hij aanvankelijk Romelu Lukaku bovenaan zijn verlanglijstje gezet had. Koeman werkte al samen met onze landgenoot bij Everton en wou dus een reünie, maar al snel bleek dat Lukaku financieel niet haalbaar zou zijn voor de Catalanen.



Barça schakelde dan maar door naar Memphis Depay, maar ook die transfer zit voorlopig in de de koelkast. Barça leek helemaal rond te zijn met de Nederlander en met Olympique Lyon, maar wordt gefnuikt door zijn financiële situatie. Van de Spaanse bond mag Barça immers geen nieuwe spelers aantrekken voordat het zelf spelers verkocht heeft.

LEES OOK: Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Wie zou de beste optie zijn voor Genk?

Meest recent

Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

7
7
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

47
47
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

128
128
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

107
107
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

103
103
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

197
197
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

43
43
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

270
270
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

37
37
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

54
54
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

102
102
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

246
246
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

26
26
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

78
78
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

137
137
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

19
19
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

61
61
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

370
370
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

203
203
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

101
101
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

136
136

Meer sportnieuws