TRANSFERUURTJE: 'Club denkt aan Samatta, verrassing rond Dewaest?'

991
TRANSFERUURTJE: 'Club denkt aan Samatta, verrassing rond Dewaest?'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is nog op zoek naar een spits en daarbij is het uitgekomen bij een bekende naam. Nu Bas Dost niet echt meer haalbaar lijkt - hij zou op weg zijn naar Tottenham - ,zou Blauw-Zwart zijn vizier richten op Ally Samatta. De Tanzaniaan trok in januari nog van Genk naar Aston Villa, maar dat werd geen succes en na een halfjaar zou hij alweer mogen beschikken. Ook Fenerbahçe en Besiktas zouden hem graag aantrekken.



Club zou ook gepolst hebben bij Nazariy Rusin, een 21-jarige spits van Dynamo Kiev. De jonge Oekraïner weigerde echter een uitleenbeurt aan Blauw-Zwart. Ook Anderlecht zou achter het net gevist hebben bij Rusin.

KRC Genk besliste dinsdag om Hannes Wolf op straat te zetten na de 5-2-nederlaag op Beerschot en is nu op zoek naar een nieuwe trainer. Franky Vercauteren lijk momenteel naar voor geschoven te worden als de grootste kandidaat, maar er gaan ook nog andere namen rond. Marc Brys zou in beeld zijn, maar ligt nog onder contract bij OHL. Een andere opmerkelijke naam is die van Jess Thorup, pas een maand geleden ontslagen bij Gent.



Het trainersontslag zou ook voor een wending kunnen zorgen in het dossier van Sebastien Dewaest. De verdediger werd door Wolf naar de B-kern gestuurd, maar na diens vertrek zou de deur open kunnen staan voor een terugkeer in de A-kern. De voorbije dagen was er wel sprake van interesse van Club, Anderlecht, Antwerp en Charleroi.

Anderlecht maakt intussen vooral werk van het afslanken van zijn kern. Nu zou er ook een oplossing in de maak zijn voor Josué Sa. De Portugese verdediger zou aan de slag kunnen in Bulgarije, waar landskampioen Ludogorets hem zou willen binnenhalen. Aan inkomende zijde staat enkel een centrale verdediger nog op het verlanglijstje.

BUITENLAND



Divock Origi lijkt ook dit seizoen niet al te veel aan de bak te zullen komen bij Liverpool en dus zou een transfer niet uitgesloten zijn. Er is alvast voldoende interesse voor de Rode Duivel, want er zouden alvast vijf clubs klaarstaan om hem over te nemen. Hij zou in Engeland kunnen blijven bij Aston Villa, Brighton, Fulham of Newcastle; terwijl ook een Turks avontuur bij Fenerbahçe een mogelijkheid zou zijn. Liverpool is bereid Origi te verhuren, op voorwaarde dat zijn volledige salaris overgenomen wordt en er een verplichte aankoopoptie in de deal opgenomen wordt.

Ronald Koeman zoekt naar een nieuwe spits bij FC Barcelona en nu blijkt dat hij aanvankelijk Romelu Lukaku bovenaan zijn verlanglijstje gezet had. Koeman werkte al samen met onze landgenoot bij Everton en wou dus een reünie, maar al snel bleek dat Lukaku financieel niet haalbaar zou zijn voor de Catalanen.



Barça schakelde dan maar door naar Memphis Depay, maar ook die transfer zit voorlopig in de de koelkast. Barça leek helemaal rond te zijn met de Nederlander en met Olympique Lyon, maar wordt gefnuikt door zijn financiële situatie. Van de Spaanse bond mag Barça immers geen nieuwe spelers aantrekken voordat het zelf spelers verkocht heeft.

LEES OOK: 'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

Wie zou de beste optie zijn voor Genk?

Meest recent

Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

5
5
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

3
3
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

74
74
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

22
22
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

22
22
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

35
35
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

85
85
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

36
36
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

93
93
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

113
113
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

216
216
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

189
189
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

254
254
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

126
126
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

120
120
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

87
87
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

28
28
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

51
51
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

202
202
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

261
261
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

117
117
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

97
97
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

45
45
Mbappé-saga: Mourinho haalt verschroeiend uit

De laatste dagen draait de geruchtenmolen op volle toeren rond Kylian Mbappé. De ...

64
64
Ex-Rode Duivel: "Ik had naar Atletico Madrid moeten gaan"

Het kan soms hard verkeren in een carrière. In 2019 en 2020 zat hij nog drie keer op de bank ...

79
79

Meer sportnieuws