TRANSFERUURTJE: 'Club denkt aan Samatta, verrassing rond Dewaest?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club denkt aan Samatta, verrassing rond Dewaest?'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is nog op zoek naar een spits en daarbij is het uitgekomen bij een bekende naam. Nu Bas Dost niet echt meer haalbaar lijkt - hij zou op weg zijn naar Tottenham - ,zou Blauw-Zwart zijn vizier richten op Ally Samatta. De Tanzaniaan trok in januari nog van Genk naar Aston Villa, maar dat werd geen succes en na een halfjaar zou hij alweer mogen beschikken. Ook Fenerbahçe en Besiktas zouden hem graag aantrekken.



Club zou ook gepolst hebben bij Nazariy Rusin, een 21-jarige spits van Dynamo Kiev. De jonge Oekraïner weigerde echter een uitleenbeurt aan Blauw-Zwart. Ook Anderlecht zou achter het net gevist hebben bij Rusin.

KRC Genk besliste dinsdag om Hannes Wolf op straat te zetten na de 5-2-nederlaag op Beerschot en is nu op zoek naar een nieuwe trainer. Franky Vercauteren lijk momenteel naar voor geschoven te worden als de grootste kandidaat, maar er gaan ook nog andere namen rond. Marc Brys zou in beeld zijn, maar ligt nog onder contract bij OHL. Een andere opmerkelijke naam is die van Jess Thorup, pas een maand geleden ontslagen bij Gent.



Het trainersontslag zou ook voor een wending kunnen zorgen in het dossier van Sebastien Dewaest. De verdediger werd door Wolf naar de B-kern gestuurd, maar na diens vertrek zou de deur open kunnen staan voor een terugkeer in de A-kern. De voorbije dagen was er wel sprake van interesse van Club, Anderlecht, Antwerp en Charleroi.

Anderlecht maakt intussen vooral werk van het afslanken van zijn kern. Nu zou er ook een oplossing in de maak zijn voor Josué Sa. De Portugese verdediger zou aan de slag kunnen in Bulgarije, waar landskampioen Ludogorets hem zou willen binnenhalen. Aan inkomende zijde staat enkel een centrale verdediger nog op het verlanglijstje.

BUITENLAND



Divock Origi lijkt ook dit seizoen niet al te veel aan de bak te zullen komen bij Liverpool en dus zou een transfer niet uitgesloten zijn. Er is alvast voldoende interesse voor de Rode Duivel, want er zouden alvast vijf clubs klaarstaan om hem over te nemen. Hij zou in Engeland kunnen blijven bij Aston Villa, Brighton, Fulham of Newcastle; terwijl ook een Turks avontuur bij Fenerbahçe een mogelijkheid zou zijn. Liverpool is bereid Origi te verhuren, op voorwaarde dat zijn volledige salaris overgenomen wordt en er een verplichte aankoopoptie in de deal opgenomen wordt.

Ronald Koeman zoekt naar een nieuwe spits bij FC Barcelona en nu blijkt dat hij aanvankelijk Romelu Lukaku bovenaan zijn verlanglijstje gezet had. Koeman werkte al samen met onze landgenoot bij Everton en wou dus een reünie, maar al snel bleek dat Lukaku financieel niet haalbaar zou zijn voor de Catalanen.



Barça schakelde dan maar door naar Memphis Depay, maar ook die transfer zit voorlopig in de de koelkast. Barça leek helemaal rond te zijn met de Nederlander en met Olympique Lyon, maar wordt gefnuikt door zijn financiële situatie. Van de Spaanse bond mag Barça immers geen nieuwe spelers aantrekken voordat het zelf spelers verkocht heeft.

LEES OOK: Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Wie zou de beste optie zijn voor Genk?

Meest recent

Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

1
1
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

68
68
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

33
33
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

71
71
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

39
39
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

64
64
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

197
197
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

199
199
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

60
60
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

291
291
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

107
107
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

251
251
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

371
371
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

261
261
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

556
556
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

225
225
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

167
167
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

119
119
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

170
170
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

92
92
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

275
275
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

32
32
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

674
674
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

74
74
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

142
142

Meer sportnieuws