TRANSFERUURTJE: 'Club denkt aan Samatta, verrassing rond Dewaest?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club denkt aan Samatta, verrassing rond Dewaest?'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is nog op zoek naar een spits en daarbij is het uitgekomen bij een bekende naam. Nu Bas Dost niet echt meer haalbaar lijkt - hij zou op weg zijn naar Tottenham - ,zou Blauw-Zwart zijn vizier richten op Ally Samatta. De Tanzaniaan trok in januari nog van Genk naar Aston Villa, maar dat werd geen succes en na een halfjaar zou hij alweer mogen beschikken. Ook Fenerbahçe en Besiktas zouden hem graag aantrekken.



Club zou ook gepolst hebben bij Nazariy Rusin, een 21-jarige spits van Dynamo Kiev. De jonge Oekraïner weigerde echter een uitleenbeurt aan Blauw-Zwart. Ook Anderlecht zou achter het net gevist hebben bij Rusin.

KRC Genk besliste dinsdag om Hannes Wolf op straat te zetten na de 5-2-nederlaag op Beerschot en is nu op zoek naar een nieuwe trainer. Franky Vercauteren lijk momenteel naar voor geschoven te worden als de grootste kandidaat, maar er gaan ook nog andere namen rond. Marc Brys zou in beeld zijn, maar ligt nog onder contract bij OHL. Een andere opmerkelijke naam is die van Jess Thorup, pas een maand geleden ontslagen bij Gent.



Het trainersontslag zou ook voor een wending kunnen zorgen in het dossier van Sebastien Dewaest. De verdediger werd door Wolf naar de B-kern gestuurd, maar na diens vertrek zou de deur open kunnen staan voor een terugkeer in de A-kern. De voorbije dagen was er wel sprake van interesse van Club, Anderlecht, Antwerp en Charleroi.

Anderlecht maakt intussen vooral werk van het afslanken van zijn kern. Nu zou er ook een oplossing in de maak zijn voor Josué Sa. De Portugese verdediger zou aan de slag kunnen in Bulgarije, waar landskampioen Ludogorets hem zou willen binnenhalen. Aan inkomende zijde staat enkel een centrale verdediger nog op het verlanglijstje.

BUITENLAND



Divock Origi lijkt ook dit seizoen niet al te veel aan de bak te zullen komen bij Liverpool en dus zou een transfer niet uitgesloten zijn. Er is alvast voldoende interesse voor de Rode Duivel, want er zouden alvast vijf clubs klaarstaan om hem over te nemen. Hij zou in Engeland kunnen blijven bij Aston Villa, Brighton, Fulham of Newcastle; terwijl ook een Turks avontuur bij Fenerbahçe een mogelijkheid zou zijn. Liverpool is bereid Origi te verhuren, op voorwaarde dat zijn volledige salaris overgenomen wordt en er een verplichte aankoopoptie in de deal opgenomen wordt.

Ronald Koeman zoekt naar een nieuwe spits bij FC Barcelona en nu blijkt dat hij aanvankelijk Romelu Lukaku bovenaan zijn verlanglijstje gezet had. Koeman werkte al samen met onze landgenoot bij Everton en wou dus een reünie, maar al snel bleek dat Lukaku financieel niet haalbaar zou zijn voor de Catalanen.



Barça schakelde dan maar door naar Memphis Depay, maar ook die transfer zit voorlopig in de de koelkast. Barça leek helemaal rond te zijn met de Nederlander en met Olympique Lyon, maar wordt gefnuikt door zijn financiële situatie. Van de Spaanse bond mag Barça immers geen nieuwe spelers aantrekken voordat het zelf spelers verkocht heeft.

LEES OOK: Leko geeft dé reden voor belabberde prestatie Club Brugge

Wie zou de beste optie zijn voor Genk?

Meest recent

Leko geeft dé reden voor belabberde prestatie Club Brugge

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

17
17
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

59
59
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

139
139
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

72
72
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

19
19
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

430
430
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

372
372
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

105
105
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

172
172
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

461
461
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

292
292
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

494
494
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

146
146
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

43
43
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

212
212
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

169
169
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

126
126
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

206
206
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

79
79
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

359
359
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

318
318
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

324
324
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

733
733
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

104
104
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

373
373

Meer sportnieuws