TRANSFERUURTJE: 'Club denkt aan Samatta, verrassing rond Dewaest?'

991 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club denkt aan Samatta, verrassing rond Dewaest?'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is nog op zoek naar een spits en daarbij is het uitgekomen bij een bekende naam. Nu Bas Dost niet echt meer haalbaar lijkt - hij zou op weg zijn naar Tottenham - ,zou Blauw-Zwart zijn vizier richten op Ally Samatta. De Tanzaniaan trok in januari nog van Genk naar Aston Villa, maar dat werd geen succes en na een halfjaar zou hij alweer mogen beschikken. Ook Fenerbahçe en Besiktas zouden hem graag aantrekken.



Club zou ook gepolst hebben bij Nazariy Rusin, een 21-jarige spits van Dynamo Kiev. De jonge Oekraïner weigerde echter een uitleenbeurt aan Blauw-Zwart. Ook Anderlecht zou achter het net gevist hebben bij Rusin.

KRC Genk besliste dinsdag om Hannes Wolf op straat te zetten na de 5-2-nederlaag op Beerschot en is nu op zoek naar een nieuwe trainer. Franky Vercauteren lijk momenteel naar voor geschoven te worden als de grootste kandidaat, maar er gaan ook nog andere namen rond. Marc Brys zou in beeld zijn, maar ligt nog onder contract bij OHL. Een andere opmerkelijke naam is die van Jess Thorup, pas een maand geleden ontslagen bij Gent.



Het trainersontslag zou ook voor een wending kunnen zorgen in het dossier van Sebastien Dewaest. De verdediger werd door Wolf naar de B-kern gestuurd, maar na diens vertrek zou de deur open kunnen staan voor een terugkeer in de A-kern. De voorbije dagen was er wel sprake van interesse van Club, Anderlecht, Antwerp en Charleroi.

Anderlecht maakt intussen vooral werk van het afslanken van zijn kern. Nu zou er ook een oplossing in de maak zijn voor Josué Sa. De Portugese verdediger zou aan de slag kunnen in Bulgarije, waar landskampioen Ludogorets hem zou willen binnenhalen. Aan inkomende zijde staat enkel een centrale verdediger nog op het verlanglijstje.

BUITENLAND



Divock Origi lijkt ook dit seizoen niet al te veel aan de bak te zullen komen bij Liverpool en dus zou een transfer niet uitgesloten zijn. Er is alvast voldoende interesse voor de Rode Duivel, want er zouden alvast vijf clubs klaarstaan om hem over te nemen. Hij zou in Engeland kunnen blijven bij Aston Villa, Brighton, Fulham of Newcastle; terwijl ook een Turks avontuur bij Fenerbahçe een mogelijkheid zou zijn. Liverpool is bereid Origi te verhuren, op voorwaarde dat zijn volledige salaris overgenomen wordt en er een verplichte aankoopoptie in de deal opgenomen wordt.

Ronald Koeman zoekt naar een nieuwe spits bij FC Barcelona en nu blijkt dat hij aanvankelijk Romelu Lukaku bovenaan zijn verlanglijstje gezet had. Koeman werkte al samen met onze landgenoot bij Everton en wou dus een reünie, maar al snel bleek dat Lukaku financieel niet haalbaar zou zijn voor de Catalanen.



Barça schakelde dan maar door naar Memphis Depay, maar ook die transfer zit voorlopig in de de koelkast. Barça leek helemaal rond te zijn met de Nederlander en met Olympique Lyon, maar wordt gefnuikt door zijn financiële situatie. Van de Spaanse bond mag Barça immers geen nieuwe spelers aantrekken voordat het zelf spelers verkocht heeft.

LEES OOK: Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Wie zou de beste optie zijn voor Genk?

Meest recent

Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

19
19
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

99
99
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

31
31
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

56
56
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

50
50
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

50
50
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

228
228
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

775
775
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

703
703
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

88
88
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

935
935
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

469
469
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

300
300
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

562
562
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

656
656
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1037
1037
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

382
382
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

532
532
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1537
1537
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

364
364
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

499
499
Stilte bij Beveren: Peeters en Bakens geven transferupdate

SK Beveren was al heel vroeg zeker van promotie, maar inzake ingaande transfers blijft het ...

290
290
Doku, Balogun, kansen Rode Duivels: Buffel blikt vooruit

De Rode Duivels spelen komende nacht hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Het staat nu al ...

128
128
Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

225
225
'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Zulte Waregem was nog vrij rustig op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. Essevee staat ...

304
304

Meer sportnieuws