Club Brugge heeft plan om bouw stadion te redden

1559 stemmen
Club Brugge heeft plan om bouw stadion te redden

Club Brugge maakt volop werk van zijn plannen om een nieuw stadion te bouwen. Echter lijkt Blauw-Zwart toch nog te moeten afrekenen met enkele tegenstanders. Zo hebben buurtbewoners van Sint-Andries een crowdfundingactie tégen de nieuwe tempel van de Bruggelingen.


Hoewel de actiegroep Club Brugge wel degelijk een nieuw stadion toewenst, start het dus een petitie die 25.000 euro zou moeten opleveren. Een deel van de buurtbewoners willen het stadion liever elders zien en niet in een dorpskern. Zo maken ze zich vooral zorgen over mobiliteit, geluidsoverlast, afval en gebrek aan parkeerplaatsen. En zij zijn niet de enigen die bezwaren hebben. Ook Cercle Brugge laat zich gelden, weet HLN. De Vereniging eist namelijk eerst zelf een nieuwe site aangewezen te krijgen van het stadsbestuur, vooraleer zij het huidige Jan Breydel willen verlaten.

UPDATE 16/09
De stadionplannen van Blauw-Zwart krijgen dus opnieuw een knauw, maar daar legt de landskampioen zich niet zomaar bij neer. Volgens Het Laatste Nieuws zou Club een deel van de protesten immers willen weerleggen door gebruik te maken van 'hypermoderne bouwtechnieken'. De verkeersoverlast zou dan weer aangepakt worden middels een mobiliteitsplan. Carpoolen, alternatieve vervoersmiddelen en spreiding van de aankomst- en vertrekuren zouden daarbij centraal staan. Of dat ook voldoende is om de protestgroepen te overtuigen, valt echter te betwijfelen.

LEES OOK: Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Denkt u dat Club voor 2024 in zijn nieuw stadion zal kunnen spelen?

Meest recent

Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

6
6
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

19
19
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

219
219
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

20
20
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

96
96
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

83
83
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

454
454
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

100
100
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

92
92
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

309
309
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

22
22
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

555
555
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

432
432
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

65
65
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

377
377
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

421
421
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

203
203
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

230
230
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

418
418
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

599
599
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

153
153
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

343
343
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

111
111
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

787
787
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

151
151

Meer sportnieuws