Croonen hint op opvolger van Wolf in Genk

door
Croonen hint op opvolger van Wolf in Genk

Het zijn woelige tijden voor Peter Croonen. De preses van KRC Genk stond als voorzitter van de Pro League recent nog in het oog van de storm, nu beleeft hij ook op clubniveau niet zijn beste periode. Minder dan een jaar na het ontslag van Felice Mazzu mag ook Hannes Wolf immers beschikken.


Voorlopig nemen assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro zijn taken over, maar in tegenstelling tot Wim De Decker bij AA Gent zijn zij duidelijk slechtst trainer ad interim. In gesprek met Sporza laat Croonen er namelijk weinig twijfel over bestaan dat de Limburgers op zoek gaan naar een nieuwe T1, al zijn ze niet van plan om zich te overhaasten. Wel lijkt het verhoopte profiel reeds op tafel te liggen. "We zoeken iemand die de reset kan doen werken en zorgt dat er een nieuw startpunt komt. In eerste instantie gaat het over vertrouwen en stabiliteit. Een herkenbaar Genk terugbrengen", aldus Croonen.

Ook bij Het Nieuwsblad gaf de Genkse voorzitter een woordje uitleg bij het type dat Wolf moet opvolgen. Hoewel in de Luminus Arena al geregeld jonge trainers hun kans kregen, lijkt de keuze dit keer op een meer doorwinterde coach te zullen vallen. "Wij hebben op dit moment nood aan ervaring. Aan iemand die de spelers een houvast geven", wordt Croonen daar geciteerd. Concrete namen vielen daarbij nog niet uit de bus, al denken wij dan spontaan aan ex-trainer Frank Vercauteren. Die werd eerder al de laan uitgestuurd bij Anderlecht en bezorgde Genk in 2011 nog de derde landstitel in het clubbestaan.

LEES OOK: comeback van Vercauteren in Genk?

LEES OOK: Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

Zou Vercauteren volgens u een goede keuze zijn voor Genk?

Meest recent

Nieuwe boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

50
50
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

43
43
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

239
239
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

155
155
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

62
62
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

118
118
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

75
75
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

62
62
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

86
86
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

182
182
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

99
99
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

98
98
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

138
138
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

56
56
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

320
320
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

332
332
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

162
162
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

91
91
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

325
325
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

109
109
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

136
136
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

374
374
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

205
205
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

230
230

Meer sportnieuws