TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé vertrekt, eerste Koeman-transfer Barça'

1003
TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé vertrekt, eerste Koeman-transfer Barça'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent heeft coach Laszlo Bölöni alweer op straat gezet, zijn passage in de Ghelamco Arena duurde amper 25 dagen. Voorlopig krijgt Wim De Decker zijn kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer. Er zal dus niet meteen een vervanger gezocht worden voor de Roemeen. Mogelijk wordt het voorbeeld van de Buffalo's snel gevolgd door KRC Genk. Daar zou Hannes Wolf op de wip staan na de 5-2-pandoering op het veld van Beerschot.

RSC Anderlecht en KAS Eupen hebben opnieuw zaken gedaan. Zoals verwacht is de transfer van Edo Kayembe nu ook helemaal afgerond. Beide clubs hebben de deal bekendgemaakt. De middenvelder tekende een overeenkomst van drie jaar bij Eupen, dat naar verluidt een slordige één miljoen euro betaalt. Paars-Wit werkt ondertussen ook verder aan defensieve versterking. Doelwit Simon Falette lijkt echter te duur gaan uitvallen.

Club Brugge lijkt het dossier van Bas Dost definitief te mogen opbergen. Volgens The Daily Mail wil Tottenham Hotspur de Nederlander immers overnemen van Eintracht Frankfurt. De ploeg van coach José Mourinho zou bereid zijn om aan de vraagprijs te voldoen, waardoor Club quasi kansloos lijkt in dit dossier. Een koude douche maar Blauw-Zwart blijft evenwel op zoek naar een spits, ook Ally Samatta wordt hier en daar genoemd.

Didier Lamkel Zé heeft zich andermaal onmogelijk gemaakt bij Antwerp FC. Volgens Het Laatste Nieuws heeft hij zijn laatste kans dan ook verspeeld. En dus lijkt er nog maar één mogelijke oplossing: hem zo snel mogelijk van de hand doen. Bij HLN weet men dat dit ook de bedoeling is van het bestuur. In eerste instantie werd nog gehoopt dat Lamkel Zé een mooie som zou opbrengen, maar momenteel zou de club al lang blij zijn als er überhaupt een concreet bod wordt neergelegd.

Raphael Holzhauser ziet zijn uitstekende prestaties weldra beloond worden. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Beerschot zijn contract zo snel mogelijk wil openbreken. Holzhauser heeft zich immers in de kijker gespeeld van andere ploegen. Bovendien loopt zijn huidige overeenkomst maar tot eind dit seizoen, waardoor hij vanaf januari elders een voorcontract zou kunnen tekenen. Dat scenario wil men op 't Kiel absoluut voorkomen. Deze week zouden dan ook al gesprekken gepland staan.

Waasland-Beveren lijkt al na één seizoen afscheid te gaan nemen van Yuki Kobayashi. Hij zou een transfer naar Qatar gaat maken, waar de Japanner één van de komende dagen medische testen zou afleggen bij Al Khor. Het lijkt er dus op dat zijn eindrapport zal blijven steken op twee goals en twee assists in 22 matchen voor Waasland-Beveren.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt zijn eerste grote aanwinst onder Ronald Koeman beet te hebben. Volgens De Telegraaf zijn Barça en Olympique Lyon er namelijk helemaal uit wat betreft de transfer van Memphis Depay. Naar alle waarschijnlijkheid wordt de aanvaller later deze week nog gepresenteerd bij zijn nieuwe club. Barça zou zo'n 25 miljoen euro direct overmaken en na het seizoen nog eens 5 miljoen. Daar kunnen ook nog eens 2 miljoen euro aan bonussen bij komen.

Kylian Mbappé zou zijn contract bij Paris Saint-Germain niet verlengen en wil komende zomer een toptransfer maken. Real Madrid is een grote kandidaat, maar er liggen nog meer kapers op de kust. Zo Mbappé er wel voor openstaan om naar Liverpool te vertrekken. Bij The Reds zouden ze ook niet onwelwillend tegenover de komst van de spits staan, zo weet The Guardian te melden. Een transfer tijdens de huidige mercato is echter uitgesloten.

Manchester United en Real Madrid zou dicht bij een transferakkoord staan. Volgens Marca zijn de clubs de laatste uren immers intensief aan het onderhandelen zijn over de transfer van Sergio Reguillon. Een akkoord ter waarde van 25 miljoen euro zou eraan komen, al wordt er nog getwist over de aanwezigheid van een eventuele terugkoopoptie in de deal. Voor de flanken worden Gareth Bale en Ivan Perisic dan weer genoemd op Old Trafford.

Manchester City blijft nadrukkelijk werk maken van versterking in de defensie. Zo meldt AS dat het zijn pijlen richt op José Maria Gimenez. Atletico Madrid zou zelfs al een bod ter waarde van maar liefst 89 miljoen euro binnengekregen hebben voor de 25-jarige Uruguayaan, dat met bonussen kan oplopen tot 94 miljoen. De Spanjaarden zien hun sterkhouder liever niet vertrekken, maar zouden gezien de coronacrisis desondanks de aanbieding overwegen.

Lucas Biglia heeft als transfervrije speler een nieuwe club gevonden. Zo trekt de Argentijn naar Turkije, waar hij lange tijd gelinkt werd aan Trabzonspor. Maar uiteindelijk kiest Biglia niet voor de vice-kampioen, wel voor promovendus Fatih Karagümrük. Hij tekende er een contract voor twee jaar.

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Genk moet afscheid nemen van Wolf ...

Meest recent

KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

10
10
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

52
52
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

21
21
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

92
92
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

171
171
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

27
27
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

215
215
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

195
195
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

97
97
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

153
153
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

20
20
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

65
65
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

40
40
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

110
110
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

91
91
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

33
33
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

482
482
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

112
112
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

72
72
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

178
178

Meer sportnieuws