TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé vertrekt, eerste Koeman-transfer Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé vertrekt, eerste Koeman-transfer Barça'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent heeft coach Laszlo Bölöni alweer op straat gezet, zijn passage in de Ghelamco Arena duurde amper 25 dagen. Voorlopig krijgt Wim De Decker zijn kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer. Er zal dus niet meteen een vervanger gezocht worden voor de Roemeen. Mogelijk wordt het voorbeeld van de Buffalo's snel gevolgd door KRC Genk. Daar zou Hannes Wolf op de wip staan na de 5-2-pandoering op het veld van Beerschot.

RSC Anderlecht en KAS Eupen hebben opnieuw zaken gedaan. Zoals verwacht is de transfer van Edo Kayembe nu ook helemaal afgerond. Beide clubs hebben de deal bekendgemaakt. De middenvelder tekende een overeenkomst van drie jaar bij Eupen, dat naar verluidt een slordige één miljoen euro betaalt. Paars-Wit werkt ondertussen ook verder aan defensieve versterking. Doelwit Simon Falette lijkt echter te duur gaan uitvallen.

Club Brugge lijkt het dossier van Bas Dost definitief te mogen opbergen. Volgens The Daily Mail wil Tottenham Hotspur de Nederlander immers overnemen van Eintracht Frankfurt. De ploeg van coach José Mourinho zou bereid zijn om aan de vraagprijs te voldoen, waardoor Club quasi kansloos lijkt in dit dossier. Een koude douche maar Blauw-Zwart blijft evenwel op zoek naar een spits, ook Ally Samatta wordt hier en daar genoemd.

Didier Lamkel Zé heeft zich andermaal onmogelijk gemaakt bij Antwerp FC. Volgens Het Laatste Nieuws heeft hij zijn laatste kans dan ook verspeeld. En dus lijkt er nog maar één mogelijke oplossing: hem zo snel mogelijk van de hand doen. Bij HLN weet men dat dit ook de bedoeling is van het bestuur. In eerste instantie werd nog gehoopt dat Lamkel Zé een mooie som zou opbrengen, maar momenteel zou de club al lang blij zijn als er überhaupt een concreet bod wordt neergelegd.

Raphael Holzhauser ziet zijn uitstekende prestaties weldra beloond worden. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Beerschot zijn contract zo snel mogelijk wil openbreken. Holzhauser heeft zich immers in de kijker gespeeld van andere ploegen. Bovendien loopt zijn huidige overeenkomst maar tot eind dit seizoen, waardoor hij vanaf januari elders een voorcontract zou kunnen tekenen. Dat scenario wil men op 't Kiel absoluut voorkomen. Deze week zouden dan ook al gesprekken gepland staan.

Waasland-Beveren lijkt al na één seizoen afscheid te gaan nemen van Yuki Kobayashi. Hij zou een transfer naar Qatar gaat maken, waar de Japanner één van de komende dagen medische testen zou afleggen bij Al Khor. Het lijkt er dus op dat zijn eindrapport zal blijven steken op twee goals en twee assists in 22 matchen voor Waasland-Beveren.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt zijn eerste grote aanwinst onder Ronald Koeman beet te hebben. Volgens De Telegraaf zijn Barça en Olympique Lyon er namelijk helemaal uit wat betreft de transfer van Memphis Depay. Naar alle waarschijnlijkheid wordt de aanvaller later deze week nog gepresenteerd bij zijn nieuwe club. Barça zou zo'n 25 miljoen euro direct overmaken en na het seizoen nog eens 5 miljoen. Daar kunnen ook nog eens 2 miljoen euro aan bonussen bij komen.

Kylian Mbappé zou zijn contract bij Paris Saint-Germain niet verlengen en wil komende zomer een toptransfer maken. Real Madrid is een grote kandidaat, maar er liggen nog meer kapers op de kust. Zo Mbappé er wel voor openstaan om naar Liverpool te vertrekken. Bij The Reds zouden ze ook niet onwelwillend tegenover de komst van de spits staan, zo weet The Guardian te melden. Een transfer tijdens de huidige mercato is echter uitgesloten.

Manchester United en Real Madrid zou dicht bij een transferakkoord staan. Volgens Marca zijn de clubs de laatste uren immers intensief aan het onderhandelen zijn over de transfer van Sergio Reguillon. Een akkoord ter waarde van 25 miljoen euro zou eraan komen, al wordt er nog getwist over de aanwezigheid van een eventuele terugkoopoptie in de deal. Voor de flanken worden Gareth Bale en Ivan Perisic dan weer genoemd op Old Trafford.

Manchester City blijft nadrukkelijk werk maken van versterking in de defensie. Zo meldt AS dat het zijn pijlen richt op José Maria Gimenez. Atletico Madrid zou zelfs al een bod ter waarde van maar liefst 89 miljoen euro binnengekregen hebben voor de 25-jarige Uruguayaan, dat met bonussen kan oplopen tot 94 miljoen. De Spanjaarden zien hun sterkhouder liever niet vertrekken, maar zouden gezien de coronacrisis desondanks de aanbieding overwegen.

Lucas Biglia heeft als transfervrije speler een nieuwe club gevonden. Zo trekt de Argentijn naar Turkije, waar hij lange tijd gelinkt werd aan Trabzonspor. Maar uiteindelijk kiest Biglia niet voor de vice-kampioen, wel voor promovendus Fatih Karagümrük. Hij tekende er een contract voor twee jaar.

LEES OOK: Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

Genk moet afscheid nemen van Wolf ...

Meest recent

Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

121
121
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

6
6
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

84
84
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

102
102
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

52
52
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

153
153
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

14
14
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

55
55
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

301
301
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

118
118
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

179
179
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

90
90
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

312
312
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

184
184
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

159
159
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

468
468
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

156
156
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

163
163
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

263
263
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

277
277
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

383
383
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

140
140
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

188
188

Meer sportnieuws