TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé vertrekt, eerste Koeman-transfer Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé vertrekt, eerste Koeman-transfer Barça'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent heeft coach Laszlo Bölöni alweer op straat gezet, zijn passage in de Ghelamco Arena duurde amper 25 dagen. Voorlopig krijgt Wim De Decker zijn kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer. Er zal dus niet meteen een vervanger gezocht worden voor de Roemeen. Mogelijk wordt het voorbeeld van de Buffalo's snel gevolgd door KRC Genk. Daar zou Hannes Wolf op de wip staan na de 5-2-pandoering op het veld van Beerschot.

RSC Anderlecht en KAS Eupen hebben opnieuw zaken gedaan. Zoals verwacht is de transfer van Edo Kayembe nu ook helemaal afgerond. Beide clubs hebben de deal bekendgemaakt. De middenvelder tekende een overeenkomst van drie jaar bij Eupen, dat naar verluidt een slordige één miljoen euro betaalt. Paars-Wit werkt ondertussen ook verder aan defensieve versterking. Doelwit Simon Falette lijkt echter te duur gaan uitvallen.

Club Brugge lijkt het dossier van Bas Dost definitief te mogen opbergen. Volgens The Daily Mail wil Tottenham Hotspur de Nederlander immers overnemen van Eintracht Frankfurt. De ploeg van coach José Mourinho zou bereid zijn om aan de vraagprijs te voldoen, waardoor Club quasi kansloos lijkt in dit dossier. Een koude douche maar Blauw-Zwart blijft evenwel op zoek naar een spits, ook Ally Samatta wordt hier en daar genoemd.

Didier Lamkel Zé heeft zich andermaal onmogelijk gemaakt bij Antwerp FC. Volgens Het Laatste Nieuws heeft hij zijn laatste kans dan ook verspeeld. En dus lijkt er nog maar één mogelijke oplossing: hem zo snel mogelijk van de hand doen. Bij HLN weet men dat dit ook de bedoeling is van het bestuur. In eerste instantie werd nog gehoopt dat Lamkel Zé een mooie som zou opbrengen, maar momenteel zou de club al lang blij zijn als er überhaupt een concreet bod wordt neergelegd.

Raphael Holzhauser ziet zijn uitstekende prestaties weldra beloond worden. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Beerschot zijn contract zo snel mogelijk wil openbreken. Holzhauser heeft zich immers in de kijker gespeeld van andere ploegen. Bovendien loopt zijn huidige overeenkomst maar tot eind dit seizoen, waardoor hij vanaf januari elders een voorcontract zou kunnen tekenen. Dat scenario wil men op 't Kiel absoluut voorkomen. Deze week zouden dan ook al gesprekken gepland staan.

Waasland-Beveren lijkt al na één seizoen afscheid te gaan nemen van Yuki Kobayashi. Hij zou een transfer naar Qatar gaat maken, waar de Japanner één van de komende dagen medische testen zou afleggen bij Al Khor. Het lijkt er dus op dat zijn eindrapport zal blijven steken op twee goals en twee assists in 22 matchen voor Waasland-Beveren.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt zijn eerste grote aanwinst onder Ronald Koeman beet te hebben. Volgens De Telegraaf zijn Barça en Olympique Lyon er namelijk helemaal uit wat betreft de transfer van Memphis Depay. Naar alle waarschijnlijkheid wordt de aanvaller later deze week nog gepresenteerd bij zijn nieuwe club. Barça zou zo'n 25 miljoen euro direct overmaken en na het seizoen nog eens 5 miljoen. Daar kunnen ook nog eens 2 miljoen euro aan bonussen bij komen.

Kylian Mbappé zou zijn contract bij Paris Saint-Germain niet verlengen en wil komende zomer een toptransfer maken. Real Madrid is een grote kandidaat, maar er liggen nog meer kapers op de kust. Zo Mbappé er wel voor openstaan om naar Liverpool te vertrekken. Bij The Reds zouden ze ook niet onwelwillend tegenover de komst van de spits staan, zo weet The Guardian te melden. Een transfer tijdens de huidige mercato is echter uitgesloten.

Manchester United en Real Madrid zou dicht bij een transferakkoord staan. Volgens Marca zijn de clubs de laatste uren immers intensief aan het onderhandelen zijn over de transfer van Sergio Reguillon. Een akkoord ter waarde van 25 miljoen euro zou eraan komen, al wordt er nog getwist over de aanwezigheid van een eventuele terugkoopoptie in de deal. Voor de flanken worden Gareth Bale en Ivan Perisic dan weer genoemd op Old Trafford.

Manchester City blijft nadrukkelijk werk maken van versterking in de defensie. Zo meldt AS dat het zijn pijlen richt op José Maria Gimenez. Atletico Madrid zou zelfs al een bod ter waarde van maar liefst 89 miljoen euro binnengekregen hebben voor de 25-jarige Uruguayaan, dat met bonussen kan oplopen tot 94 miljoen. De Spanjaarden zien hun sterkhouder liever niet vertrekken, maar zouden gezien de coronacrisis desondanks de aanbieding overwegen.

Lucas Biglia heeft als transfervrije speler een nieuwe club gevonden. Zo trekt de Argentijn naar Turkije, waar hij lange tijd gelinkt werd aan Trabzonspor. Maar uiteindelijk kiest Biglia niet voor de vice-kampioen, wel voor promovendus Fatih Karagümrük. Hij tekende er een contract voor twee jaar.

LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

Genk moet afscheid nemen van Wolf ...

Meest recent

Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

23
23
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

21
21
Done deal: Anderlecht legt "Zwitsers zakmes" vast

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

40
40
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

232
232
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

30
30
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

148
148
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

190
190
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

102
102
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

56
56
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

171
171
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

172
172
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

303
303
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

162
162
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

52
52
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

127
127
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

39
39
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

204
204
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

223
223
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

266
266
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

94
94
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

95
95
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

601
601
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

64
64
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

220
220
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

299
299

Meer sportnieuws