TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé vertrekt, eerste Koeman-transfer Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé vertrekt, eerste Koeman-transfer Barça'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent heeft coach Laszlo Bölöni alweer op straat gezet, zijn passage in de Ghelamco Arena duurde amper 25 dagen. Voorlopig krijgt Wim De Decker zijn kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer. Er zal dus niet meteen een vervanger gezocht worden voor de Roemeen. Mogelijk wordt het voorbeeld van de Buffalo's snel gevolgd door KRC Genk. Daar zou Hannes Wolf op de wip staan na de 5-2-pandoering op het veld van Beerschot.

RSC Anderlecht en KAS Eupen hebben opnieuw zaken gedaan. Zoals verwacht is de transfer van Edo Kayembe nu ook helemaal afgerond. Beide clubs hebben de deal bekendgemaakt. De middenvelder tekende een overeenkomst van drie jaar bij Eupen, dat naar verluidt een slordige één miljoen euro betaalt. Paars-Wit werkt ondertussen ook verder aan defensieve versterking. Doelwit Simon Falette lijkt echter te duur gaan uitvallen.

Club Brugge lijkt het dossier van Bas Dost definitief te mogen opbergen. Volgens The Daily Mail wil Tottenham Hotspur de Nederlander immers overnemen van Eintracht Frankfurt. De ploeg van coach José Mourinho zou bereid zijn om aan de vraagprijs te voldoen, waardoor Club quasi kansloos lijkt in dit dossier. Een koude douche maar Blauw-Zwart blijft evenwel op zoek naar een spits, ook Ally Samatta wordt hier en daar genoemd.

Didier Lamkel Zé heeft zich andermaal onmogelijk gemaakt bij Antwerp FC. Volgens Het Laatste Nieuws heeft hij zijn laatste kans dan ook verspeeld. En dus lijkt er nog maar één mogelijke oplossing: hem zo snel mogelijk van de hand doen. Bij HLN weet men dat dit ook de bedoeling is van het bestuur. In eerste instantie werd nog gehoopt dat Lamkel Zé een mooie som zou opbrengen, maar momenteel zou de club al lang blij zijn als er überhaupt een concreet bod wordt neergelegd.

Raphael Holzhauser ziet zijn uitstekende prestaties weldra beloond worden. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Beerschot zijn contract zo snel mogelijk wil openbreken. Holzhauser heeft zich immers in de kijker gespeeld van andere ploegen. Bovendien loopt zijn huidige overeenkomst maar tot eind dit seizoen, waardoor hij vanaf januari elders een voorcontract zou kunnen tekenen. Dat scenario wil men op 't Kiel absoluut voorkomen. Deze week zouden dan ook al gesprekken gepland staan.

Waasland-Beveren lijkt al na één seizoen afscheid te gaan nemen van Yuki Kobayashi. Hij zou een transfer naar Qatar gaat maken, waar de Japanner één van de komende dagen medische testen zou afleggen bij Al Khor. Het lijkt er dus op dat zijn eindrapport zal blijven steken op twee goals en twee assists in 22 matchen voor Waasland-Beveren.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt zijn eerste grote aanwinst onder Ronald Koeman beet te hebben. Volgens De Telegraaf zijn Barça en Olympique Lyon er namelijk helemaal uit wat betreft de transfer van Memphis Depay. Naar alle waarschijnlijkheid wordt de aanvaller later deze week nog gepresenteerd bij zijn nieuwe club. Barça zou zo'n 25 miljoen euro direct overmaken en na het seizoen nog eens 5 miljoen. Daar kunnen ook nog eens 2 miljoen euro aan bonussen bij komen.

Kylian Mbappé zou zijn contract bij Paris Saint-Germain niet verlengen en wil komende zomer een toptransfer maken. Real Madrid is een grote kandidaat, maar er liggen nog meer kapers op de kust. Zo Mbappé er wel voor openstaan om naar Liverpool te vertrekken. Bij The Reds zouden ze ook niet onwelwillend tegenover de komst van de spits staan, zo weet The Guardian te melden. Een transfer tijdens de huidige mercato is echter uitgesloten.

Manchester United en Real Madrid zou dicht bij een transferakkoord staan. Volgens Marca zijn de clubs de laatste uren immers intensief aan het onderhandelen zijn over de transfer van Sergio Reguillon. Een akkoord ter waarde van 25 miljoen euro zou eraan komen, al wordt er nog getwist over de aanwezigheid van een eventuele terugkoopoptie in de deal. Voor de flanken worden Gareth Bale en Ivan Perisic dan weer genoemd op Old Trafford.

Manchester City blijft nadrukkelijk werk maken van versterking in de defensie. Zo meldt AS dat het zijn pijlen richt op José Maria Gimenez. Atletico Madrid zou zelfs al een bod ter waarde van maar liefst 89 miljoen euro binnengekregen hebben voor de 25-jarige Uruguayaan, dat met bonussen kan oplopen tot 94 miljoen. De Spanjaarden zien hun sterkhouder liever niet vertrekken, maar zouden gezien de coronacrisis desondanks de aanbieding overwegen.

Lucas Biglia heeft als transfervrije speler een nieuwe club gevonden. Zo trekt de Argentijn naar Turkije, waar hij lange tijd gelinkt werd aan Trabzonspor. Maar uiteindelijk kiest Biglia niet voor de vice-kampioen, wel voor promovendus Fatih Karagümrük. Hij tekende er een contract voor twee jaar.

LEES OOK: Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

Genk moet afscheid nemen van Wolf ...

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

21
21
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

42
42
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

81
81
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

27
27
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

37
37
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

393
393
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

72
72
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

78
78
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

246
246
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

206
206
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

370
370
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

174
174
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

43
43
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

144
144
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

197
197
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

44
44
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

156
156
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

248
248
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

230
230
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

207
207
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

50
50
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

301
301
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

373
373
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

201
201

Meer sportnieuws