TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé vertrekt, eerste Koeman-transfer Barça'

1003 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Lamkel Zé vertrekt, eerste Koeman-transfer Barça'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent heeft coach Laszlo Bölöni alweer op straat gezet, zijn passage in de Ghelamco Arena duurde amper 25 dagen. Voorlopig krijgt Wim De Decker zijn kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer. Er zal dus niet meteen een vervanger gezocht worden voor de Roemeen. Mogelijk wordt het voorbeeld van de Buffalo's snel gevolgd door KRC Genk. Daar zou Hannes Wolf op de wip staan na de 5-2-pandoering op het veld van Beerschot.

RSC Anderlecht en KAS Eupen hebben opnieuw zaken gedaan. Zoals verwacht is de transfer van Edo Kayembe nu ook helemaal afgerond. Beide clubs hebben de deal bekendgemaakt. De middenvelder tekende een overeenkomst van drie jaar bij Eupen, dat naar verluidt een slordige één miljoen euro betaalt. Paars-Wit werkt ondertussen ook verder aan defensieve versterking. Doelwit Simon Falette lijkt echter te duur gaan uitvallen.

Club Brugge lijkt het dossier van Bas Dost definitief te mogen opbergen. Volgens The Daily Mail wil Tottenham Hotspur de Nederlander immers overnemen van Eintracht Frankfurt. De ploeg van coach José Mourinho zou bereid zijn om aan de vraagprijs te voldoen, waardoor Club quasi kansloos lijkt in dit dossier. Een koude douche maar Blauw-Zwart blijft evenwel op zoek naar een spits, ook Ally Samatta wordt hier en daar genoemd.

Didier Lamkel Zé heeft zich andermaal onmogelijk gemaakt bij Antwerp FC. Volgens Het Laatste Nieuws heeft hij zijn laatste kans dan ook verspeeld. En dus lijkt er nog maar één mogelijke oplossing: hem zo snel mogelijk van de hand doen. Bij HLN weet men dat dit ook de bedoeling is van het bestuur. In eerste instantie werd nog gehoopt dat Lamkel Zé een mooie som zou opbrengen, maar momenteel zou de club al lang blij zijn als er überhaupt een concreet bod wordt neergelegd.

Raphael Holzhauser ziet zijn uitstekende prestaties weldra beloond worden. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Beerschot zijn contract zo snel mogelijk wil openbreken. Holzhauser heeft zich immers in de kijker gespeeld van andere ploegen. Bovendien loopt zijn huidige overeenkomst maar tot eind dit seizoen, waardoor hij vanaf januari elders een voorcontract zou kunnen tekenen. Dat scenario wil men op 't Kiel absoluut voorkomen. Deze week zouden dan ook al gesprekken gepland staan.

Waasland-Beveren lijkt al na één seizoen afscheid te gaan nemen van Yuki Kobayashi. Hij zou een transfer naar Qatar gaat maken, waar de Japanner één van de komende dagen medische testen zou afleggen bij Al Khor. Het lijkt er dus op dat zijn eindrapport zal blijven steken op twee goals en twee assists in 22 matchen voor Waasland-Beveren.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt zijn eerste grote aanwinst onder Ronald Koeman beet te hebben. Volgens De Telegraaf zijn Barça en Olympique Lyon er namelijk helemaal uit wat betreft de transfer van Memphis Depay. Naar alle waarschijnlijkheid wordt de aanvaller later deze week nog gepresenteerd bij zijn nieuwe club. Barça zou zo'n 25 miljoen euro direct overmaken en na het seizoen nog eens 5 miljoen. Daar kunnen ook nog eens 2 miljoen euro aan bonussen bij komen.

Kylian Mbappé zou zijn contract bij Paris Saint-Germain niet verlengen en wil komende zomer een toptransfer maken. Real Madrid is een grote kandidaat, maar er liggen nog meer kapers op de kust. Zo Mbappé er wel voor openstaan om naar Liverpool te vertrekken. Bij The Reds zouden ze ook niet onwelwillend tegenover de komst van de spits staan, zo weet The Guardian te melden. Een transfer tijdens de huidige mercato is echter uitgesloten.

Manchester United en Real Madrid zou dicht bij een transferakkoord staan. Volgens Marca zijn de clubs de laatste uren immers intensief aan het onderhandelen zijn over de transfer van Sergio Reguillon. Een akkoord ter waarde van 25 miljoen euro zou eraan komen, al wordt er nog getwist over de aanwezigheid van een eventuele terugkoopoptie in de deal. Voor de flanken worden Gareth Bale en Ivan Perisic dan weer genoemd op Old Trafford.

Manchester City blijft nadrukkelijk werk maken van versterking in de defensie. Zo meldt AS dat het zijn pijlen richt op José Maria Gimenez. Atletico Madrid zou zelfs al een bod ter waarde van maar liefst 89 miljoen euro binnengekregen hebben voor de 25-jarige Uruguayaan, dat met bonussen kan oplopen tot 94 miljoen. De Spanjaarden zien hun sterkhouder liever niet vertrekken, maar zouden gezien de coronacrisis desondanks de aanbieding overwegen.

Lucas Biglia heeft als transfervrije speler een nieuwe club gevonden. Zo trekt de Argentijn naar Turkije, waar hij lange tijd gelinkt werd aan Trabzonspor. Maar uiteindelijk kiest Biglia niet voor de vice-kampioen, wel voor promovendus Fatih Karagümrük. Hij tekende er een contract voor twee jaar.

LEES OOK: Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Genk moet afscheid nemen van Wolf ...

Meest recent

Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

7
7
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

106
106
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

24
24
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

120
120
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

25
25
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

343
343
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

385
385
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

111
111
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

72
72
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

342
342
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

355
355
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

366
366
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

131
131
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

151
151
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

657
657
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

145
145
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

277
277
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

313
313
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

296
296
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

64
64
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

314
314
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

128
128
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

303
303

Meer sportnieuws