De Witte slaat mea culpa, De Decker nieuwe trainer AA Gent

1215 stemmen
De Witte slaat mea culpa, De Decker nieuwe trainer AA Gent

AA Gent raakt maar niet uit het dal dit seizoen en leed vrijdagavond alweer zijn vierde nederlaag op vijf wedstrijden dit seizoen. De aanstelling van Laszlo Bölöni bracht niet veel zoden aan de dijk, want de Roemeen pakte amper drie op negen. Van bij zijn aanstelling kwam er bovendien enorm veel kritiek op diens aanpak, onder meer vanuit zijn eigen spelersgroep.

Bovendien lekten na de nederlaag in Eupen enkele kwalijke verhalen over de manier waarop Bölöni de match voorbereidde. Dat alles heeft ertoe geleid dat Gent nu een zeer drastische beslissing genomen heeft. Het Laatste Nieuws meldt immers dat het de Roemeen na amper 25 dagen dienst alweer op straat gezet heeft.

UPDATE 15u15
Intussen heeft Ivan De Witte het ontslag van Bölöni ook bevestigd op de persconferentie maandag. De voorzitter kwam ook met meer uitleg over de beslissing. "Dit is waarschijnlijk een miscast geweest waarvoor de verantwoordelijkheid bij de voorzitter en Michel (Louwagie) kan worden gelegd. En in hoofdzaak bij mij. Ik heb het verkeerd ingeschat en misschien hebben we een paar weken geleden te vlug beslist", is hij eerlijk volgens Het Laatste Nieuws. "Om eerlijk te zijn: in mijn periode als voorzitter heb ik nog maar zelden zo’n tegenkanting gevoeld van de fans en ook van de spelers. De ‘match’ was er niet en dat is niet de verantwoordelijkheid van de coach. Dit was een slechte beslissing. Punt."

Tegelijk kondigde De Witte ook aan dat T2 Wim De Decker het roer zal overnemen. Peter Balette, die eerder nog als assistent plaats moest ruimen voor De Decker, zal hem bijstaan.

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Terecht dat De Witte de schuld op zich neemt?

Meest recent

'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

21
21
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

86
86
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

353
353
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

101
101
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

167
167
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

21
21
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

24
24
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

115
115
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

131
131
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

20
20
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

388
388
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

151
151
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

35
35
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

35
35
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

25
25
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

98
98
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

220
220
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

501
501
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

69
69
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

328
328
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

79
79
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

243
243
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

726
726
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

418
418
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

464
464

Meer sportnieuws