De Witte slaat mea culpa, De Decker nieuwe trainer AA Gent

door
De Witte slaat mea culpa, De Decker nieuwe trainer AA Gent

AA Gent raakt maar niet uit het dal dit seizoen en leed vrijdagavond alweer zijn vierde nederlaag op vijf wedstrijden dit seizoen. De aanstelling van Laszlo Bölöni bracht niet veel zoden aan de dijk, want de Roemeen pakte amper drie op negen. Van bij zijn aanstelling kwam er bovendien enorm veel kritiek op diens aanpak, onder meer vanuit zijn eigen spelersgroep.

Bovendien lekten na de nederlaag in Eupen enkele kwalijke verhalen over de manier waarop Bölöni de match voorbereidde. Dat alles heeft ertoe geleid dat Gent nu een zeer drastische beslissing genomen heeft. Het Laatste Nieuws meldt immers dat het de Roemeen na amper 25 dagen dienst alweer op straat gezet heeft.

UPDATE 15u15
Intussen heeft Ivan De Witte het ontslag van Bölöni ook bevestigd op de persconferentie maandag. De voorzitter kwam ook met meer uitleg over de beslissing. "Dit is waarschijnlijk een miscast geweest waarvoor de verantwoordelijkheid bij de voorzitter en Michel (Louwagie) kan worden gelegd. En in hoofdzaak bij mij. Ik heb het verkeerd ingeschat en misschien hebben we een paar weken geleden te vlug beslist", is hij eerlijk volgens Het Laatste Nieuws. "Om eerlijk te zijn: in mijn periode als voorzitter heb ik nog maar zelden zo’n tegenkanting gevoeld van de fans en ook van de spelers. De ‘match’ was er niet en dat is niet de verantwoordelijkheid van de coach. Dit was een slechte beslissing. Punt."

Tegelijk kondigde De Witte ook aan dat T2 Wim De Decker het roer zal overnemen. Peter Balette, die eerder nog als assistent plaats moest ruimen voor De Decker, zal hem bijstaan.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

Terecht dat De Witte de schuld op zich neemt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

27
27
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

12
12
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

7
7
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

50
50
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

174
174
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

142
142
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

217
217
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

171
171
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

39
39
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

216
216
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

62
62
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

342
342
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

193
193
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

90
90
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

82
82
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

121
121
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

370
370
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

157
157
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

76
76
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

184
184
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

66
66
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

391
391
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

248
248
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

803
803
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

159
159

Meer sportnieuws