De Witte slaat mea culpa, De Decker nieuwe trainer AA Gent

1215 stemmen
De Witte slaat mea culpa, De Decker nieuwe trainer AA Gent

AA Gent raakt maar niet uit het dal dit seizoen en leed vrijdagavond alweer zijn vierde nederlaag op vijf wedstrijden dit seizoen. De aanstelling van Laszlo Bölöni bracht niet veel zoden aan de dijk, want de Roemeen pakte amper drie op negen. Van bij zijn aanstelling kwam er bovendien enorm veel kritiek op diens aanpak, onder meer vanuit zijn eigen spelersgroep.

Bovendien lekten na de nederlaag in Eupen enkele kwalijke verhalen over de manier waarop Bölöni de match voorbereidde. Dat alles heeft ertoe geleid dat Gent nu een zeer drastische beslissing genomen heeft. Het Laatste Nieuws meldt immers dat het de Roemeen na amper 25 dagen dienst alweer op straat gezet heeft.

UPDATE 15u15
Intussen heeft Ivan De Witte het ontslag van Bölöni ook bevestigd op de persconferentie maandag. De voorzitter kwam ook met meer uitleg over de beslissing. "Dit is waarschijnlijk een miscast geweest waarvoor de verantwoordelijkheid bij de voorzitter en Michel (Louwagie) kan worden gelegd. En in hoofdzaak bij mij. Ik heb het verkeerd ingeschat en misschien hebben we een paar weken geleden te vlug beslist", is hij eerlijk volgens Het Laatste Nieuws. "Om eerlijk te zijn: in mijn periode als voorzitter heb ik nog maar zelden zo’n tegenkanting gevoeld van de fans en ook van de spelers. De ‘match’ was er niet en dat is niet de verantwoordelijkheid van de coach. Dit was een slechte beslissing. Punt."

Tegelijk kondigde De Witte ook aan dat T2 Wim De Decker het roer zal overnemen. Peter Balette, die eerder nog als assistent plaats moest ruimen voor De Decker, zal hem bijstaan.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

🚀

Terecht dat De Witte de schuld op zich neemt?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

31
31
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

47
47
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

32
32
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

104
104
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

345
345
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

491
491
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

454
454
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

76
76
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

396
396
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

527
527
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

246
246
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

65
65
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

232
232
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

460
460
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

722
722
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

246
246
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

569
569
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

393
393
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

748
748
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

625
625
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

224
224
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

735
735
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws