TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat middenvelder gaan, Barça wil shoppen'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat middenvelder gaan, Barça wil shoppen'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Volgens verschillende bronnen zal RSC Anderlecht afscheid nemen van Edo Kayembe. De controlerende middenvelder zou naar KAS Eupen kunnen verkassen. Het Laatste Nieuws meldt dat het om een definitieve transfer zou gaan en niet om een uitleenbeurt.
 
Cercle Brugge roerde zich de laatste dagen op de transfermarkt en haalde de Franse verdediger Harrison Marcelin binnen. Door de komst van die laatstgenoemde verdediger zit de Vereniging nogal dik in de opties achteraan en kan coach Clement kiezen uit vier spelers voor twee posities centraal achterin. De kans is dan ook groot dat zomeraanwinst Raux-Yao en jeugdproduct Cassaert andere oorden mogen opzoeken. 
 
Mundo Deportivo schrijft dat Moussa Wagué interesse uit België geniet. De Senegalese rechtsachter was in ons land al van januari 2017 tot de zomer van 2018 actief bij KAS Eupen. FC Barcelona kwam hem voor 5 miljoen euro wegplukken aan de Kehrweg, maar in Camp Nou kwam hij niet verder dan een handvol matchen in de A-ploeg. Nu zou hij dus kunnen terugkeren naar ons land.

BUITENLAND

FC Barcelona
wil zich roeren op de transfermarkt. De Catalanen willen vooral Memphis Depay binnenhalen en zouden vleugelverdediger Emerson in de deal willen betrekken. Ook Eric García, verdediger van Manchester City wordt nog nadrukkelijk genoemd bij de Blaugrana. Het hoofdtarget zou echter Jules Koundé zijn. De verdediger van Sevilla kende een sterk seizoen en maakte vooral in de Europa League-finale indruk door de spitsen van Internazionale in zijn achterzak te steken. Arturo Vidal zou dan weer beschikken en een andere ploeg mogen zoeken. De Chileen zou maandag medische testen afleggen bij het Internazionale van Lukaku. 
 
Premier League-kampioen Liverpool zou volgens Football Inside interesse tonen voor Ismaïla Sarr, een aanvaller van Watford. De 22-jarige Senegalees groeide bij The Hornets uit tot een van de smaakmakers van de Premier League. Behalve in Sarr zouden Reds ook geïnteresseerd zijn in Wolverhampton-spits Adama Traoré.  

Tottenham neemt alweer afscheid van een trouwe soldaat. Sky Sports meldt dat Danny Rose zijn carrière zal voortzetten bij het Italiaanse Genoa. Tottenham-coach Mourinho zou geen plaats meer hebben voor de Engelsman, waardoor hij andere oorden zou mogen opzoeken. Genoa haalde eerder al Lennart Czyborra van Atalanta Bergamo binnen.
Ook in Duitsland beweegt er nog heel wat. Champions League-revelatie RB Leipzig zou zijn pijlen richten op een oude bekende uit de Jupiler Pro League. Zo zouden de Duitsers heel erg geïnteresseerd zijn in Alexander Sorloth, ex-speler van AA Gent. De Noor kon bij de Buffalo's niet helemaal doorbreken, maar scoorde bij het Turkse Trabzonspor aan de lopende band. Leipzig zou al een bod van 42 miljoen euro inclusief bonussen uitgebracht hebben.

LEES OOK: UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

Is de transfermarkt voorlopig een succes voor RSCA?

Meest recent

Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

27
27
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

9
9
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

36
36
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

101
101
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

244
244
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

65
65
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

182
182
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

201
201
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

79
79
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1605
1605
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

459
459
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

193
193
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

143
143
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

643
643
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

60
60
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

29
29
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

40
40
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

120
120
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

384
384
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

240
240
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

654
654
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

91
91
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

280
280
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

84
84
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

108
108

Meer sportnieuws