TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat middenvelder gaan, Barça wil shoppen'

262 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat middenvelder gaan, Barça wil shoppen'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Volgens verschillende bronnen zal RSC Anderlecht afscheid nemen van Edo Kayembe. De controlerende middenvelder zou naar KAS Eupen kunnen verkassen. Het Laatste Nieuws meldt dat het om een definitieve transfer zou gaan en niet om een uitleenbeurt.
 
Cercle Brugge roerde zich de laatste dagen op de transfermarkt en haalde de Franse verdediger Harrison Marcelin binnen. Door de komst van die laatstgenoemde verdediger zit de Vereniging nogal dik in de opties achteraan en kan coach Clement kiezen uit vier spelers voor twee posities centraal achterin. De kans is dan ook groot dat zomeraanwinst Raux-Yao en jeugdproduct Cassaert andere oorden mogen opzoeken. 
 
Mundo Deportivo schrijft dat Moussa Wagué interesse uit België geniet. De Senegalese rechtsachter was in ons land al van januari 2017 tot de zomer van 2018 actief bij KAS Eupen. FC Barcelona kwam hem voor 5 miljoen euro wegplukken aan de Kehrweg, maar in Camp Nou kwam hij niet verder dan een handvol matchen in de A-ploeg. Nu zou hij dus kunnen terugkeren naar ons land.

BUITENLAND

FC Barcelona
wil zich roeren op de transfermarkt. De Catalanen willen vooral Memphis Depay binnenhalen en zouden vleugelverdediger Emerson in de deal willen betrekken. Ook Eric García, verdediger van Manchester City wordt nog nadrukkelijk genoemd bij de Blaugrana. Het hoofdtarget zou echter Jules Koundé zijn. De verdediger van Sevilla kende een sterk seizoen en maakte vooral in de Europa League-finale indruk door de spitsen van Internazionale in zijn achterzak te steken. Arturo Vidal zou dan weer beschikken en een andere ploeg mogen zoeken. De Chileen zou maandag medische testen afleggen bij het Internazionale van Lukaku. 
 
Premier League-kampioen Liverpool zou volgens Football Inside interesse tonen voor Ismaïla Sarr, een aanvaller van Watford. De 22-jarige Senegalees groeide bij The Hornets uit tot een van de smaakmakers van de Premier League. Behalve in Sarr zouden Reds ook geïnteresseerd zijn in Wolverhampton-spits Adama Traoré.  

Tottenham neemt alweer afscheid van een trouwe soldaat. Sky Sports meldt dat Danny Rose zijn carrière zal voortzetten bij het Italiaanse Genoa. Tottenham-coach Mourinho zou geen plaats meer hebben voor de Engelsman, waardoor hij andere oorden zou mogen opzoeken. Genoa haalde eerder al Lennart Czyborra van Atalanta Bergamo binnen.
Ook in Duitsland beweegt er nog heel wat. Champions League-revelatie RB Leipzig zou zijn pijlen richten op een oude bekende uit de Jupiler Pro League. Zo zouden de Duitsers heel erg geïnteresseerd zijn in Alexander Sorloth, ex-speler van AA Gent. De Noor kon bij de Buffalo's niet helemaal doorbreken, maar scoorde bij het Turkse Trabzonspor aan de lopende band. Leipzig zou al een bod van 42 miljoen euro inclusief bonussen uitgebracht hebben.

LEES OOK: 'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Is de transfermarkt voorlopig een succes voor RSCA?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

41
41
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

15
15
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

286
286
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

111
111
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

307
307
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

392
392
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1059
1059
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

418
418
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws