TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat middenvelder gaan, Barça wil shoppen'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat middenvelder gaan, Barça wil shoppen'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Volgens verschillende bronnen zal RSC Anderlecht afscheid nemen van Edo Kayembe. De controlerende middenvelder zou naar KAS Eupen kunnen verkassen. Het Laatste Nieuws meldt dat het om een definitieve transfer zou gaan en niet om een uitleenbeurt.
 
Cercle Brugge roerde zich de laatste dagen op de transfermarkt en haalde de Franse verdediger Harrison Marcelin binnen. Door de komst van die laatstgenoemde verdediger zit de Vereniging nogal dik in de opties achteraan en kan coach Clement kiezen uit vier spelers voor twee posities centraal achterin. De kans is dan ook groot dat zomeraanwinst Raux-Yao en jeugdproduct Cassaert andere oorden mogen opzoeken. 
 
Mundo Deportivo schrijft dat Moussa Wagué interesse uit België geniet. De Senegalese rechtsachter was in ons land al van januari 2017 tot de zomer van 2018 actief bij KAS Eupen. FC Barcelona kwam hem voor 5 miljoen euro wegplukken aan de Kehrweg, maar in Camp Nou kwam hij niet verder dan een handvol matchen in de A-ploeg. Nu zou hij dus kunnen terugkeren naar ons land.

BUITENLAND

FC Barcelona
wil zich roeren op de transfermarkt. De Catalanen willen vooral Memphis Depay binnenhalen en zouden vleugelverdediger Emerson in de deal willen betrekken. Ook Eric García, verdediger van Manchester City wordt nog nadrukkelijk genoemd bij de Blaugrana. Het hoofdtarget zou echter Jules Koundé zijn. De verdediger van Sevilla kende een sterk seizoen en maakte vooral in de Europa League-finale indruk door de spitsen van Internazionale in zijn achterzak te steken. Arturo Vidal zou dan weer beschikken en een andere ploeg mogen zoeken. De Chileen zou maandag medische testen afleggen bij het Internazionale van Lukaku. 
 
Premier League-kampioen Liverpool zou volgens Football Inside interesse tonen voor Ismaïla Sarr, een aanvaller van Watford. De 22-jarige Senegalees groeide bij The Hornets uit tot een van de smaakmakers van de Premier League. Behalve in Sarr zouden Reds ook geïnteresseerd zijn in Wolverhampton-spits Adama Traoré.  

Tottenham neemt alweer afscheid van een trouwe soldaat. Sky Sports meldt dat Danny Rose zijn carrière zal voortzetten bij het Italiaanse Genoa. Tottenham-coach Mourinho zou geen plaats meer hebben voor de Engelsman, waardoor hij andere oorden zou mogen opzoeken. Genoa haalde eerder al Lennart Czyborra van Atalanta Bergamo binnen.
Ook in Duitsland beweegt er nog heel wat. Champions League-revelatie RB Leipzig zou zijn pijlen richten op een oude bekende uit de Jupiler Pro League. Zo zouden de Duitsers heel erg geïnteresseerd zijn in Alexander Sorloth, ex-speler van AA Gent. De Noor kon bij de Buffalo's niet helemaal doorbreken, maar scoorde bij het Turkse Trabzonspor aan de lopende band. Leipzig zou al een bod van 42 miljoen euro inclusief bonussen uitgebracht hebben.

LEES OOK: 'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Is de transfermarkt voorlopig een succes voor RSCA?

Meest recent

AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

1
1
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

17
17
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

94
94
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

508
508
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

103
103
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

54
54
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

49
49
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

37
37
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

638
638
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

266
266
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

108
108
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

429
429
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

141
141
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

212
212
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

192
192
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

158
158
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

104
104
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

111
111
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

123
123
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

323
323
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

88
88
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

154
154
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

546
546

Meer sportnieuws