'Kompany dropt grote verrassing in basisploeg'

door
'Kompany dropt grote verrassing in basisploeg'

Vincent Kompany slaagde er vlak voor de interland-break niet in om zijn eerste overwinning als hoofdtrainer van RSC Anderlecht te boeken. Zondagmiddag moet daar verandering in komen. Tegen Cercle Brugge wil Paars-Wit de terugkeer van (een deel van) de supporters absoluut vieren met een zege.


In aanloop naar de partij in het Lotto Park is het alvast uitkijken naar de basisploeg die Kompany tussen de lijnen zal brengen, want er zal sowieso geschoven worden. Zo verwachten bijna alle media een grote verrassing in het centrum van de defensie. Om de geblesseerde Elias Cobbaut te vervangen zou Kompany immers beroep doen op Ognjen Vranjes. De Bosniër is nochtans al meermaals afgeschreven, maar op zijn persbabbel van vrijdag was de trainer nog opvallend lovend voor de ex-speler van AEK Athene. Hij zit in ieder geval in de wedstrijdselectie en zou dus wel eens zijn eerste officiële minuten in lange tijd kunnen maken bij RSCA.

Verder zal ook een vervanger voor Michel Vlap aangeduid moeten worden, de Nederlander zit in quarantaine na een positieve corona-test. De kans is groot dat Yari Verschaeren nog eens mag starten, al kan het ook dat Percy Tau centraal wordt geposteerd. In dit geval zouden Anouar Ait-El Hadj of Mustapha Bundu starten op de flank. Van die laatste wordt verwacht dat hij sowieso zijn eerste minuten zal krijgen. Tot slot lijkt Lukas Nmecha, die tijdens de interland-periode twee keer scoorde voor de Duitse beloften, de voorkeur te krijgen op Landry Dimata als diepste man. Antoine Colassin is er, net als Peter Zulj en Francis Amuzu, niet bij.

De mogelijke basisploeg:
Van Crombrugge; Murillo, Luckassen, Vranjes, Mykhaylichenko; Trebel, Kana, Verschaeren, Tau, Nmecha, Doku

LEES OOK: Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Wie moet Vlap vervangen tegen Cercle?

Meest recent

‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

23
23
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

10
10
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

137
137
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

13
13
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

187
187
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

25
25
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

218
218
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

232
232
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

82
82
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

144
144
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

537
537
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

308
308
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

117
117
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

405
405
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

98
98
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

32
32
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

134
134
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

587
587
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

85
85
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

232
232
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

222
222
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

127
127
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

334
334
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

126
126
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

216
216

Meer sportnieuws