'Kompany dropt grote verrassing in basisploeg'

door
'Kompany dropt grote verrassing in basisploeg'

Vincent Kompany slaagde er vlak voor de interland-break niet in om zijn eerste overwinning als hoofdtrainer van RSC Anderlecht te boeken. Zondagmiddag moet daar verandering in komen. Tegen Cercle Brugge wil Paars-Wit de terugkeer van (een deel van) de supporters absoluut vieren met een zege.


In aanloop naar de partij in het Lotto Park is het alvast uitkijken naar de basisploeg die Kompany tussen de lijnen zal brengen, want er zal sowieso geschoven worden. Zo verwachten bijna alle media een grote verrassing in het centrum van de defensie. Om de geblesseerde Elias Cobbaut te vervangen zou Kompany immers beroep doen op Ognjen Vranjes. De Bosniër is nochtans al meermaals afgeschreven, maar op zijn persbabbel van vrijdag was de trainer nog opvallend lovend voor de ex-speler van AEK Athene. Hij zit in ieder geval in de wedstrijdselectie en zou dus wel eens zijn eerste officiële minuten in lange tijd kunnen maken bij RSCA.

Verder zal ook een vervanger voor Michel Vlap aangeduid moeten worden, de Nederlander zit in quarantaine na een positieve corona-test. De kans is groot dat Yari Verschaeren nog eens mag starten, al kan het ook dat Percy Tau centraal wordt geposteerd. In dit geval zouden Anouar Ait-El Hadj of Mustapha Bundu starten op de flank. Van die laatste wordt verwacht dat hij sowieso zijn eerste minuten zal krijgen. Tot slot lijkt Lukas Nmecha, die tijdens de interland-periode twee keer scoorde voor de Duitse beloften, de voorkeur te krijgen op Landry Dimata als diepste man. Antoine Colassin is er, net als Peter Zulj en Francis Amuzu, niet bij.

De mogelijke basisploeg:
Van Crombrugge; Murillo, Luckassen, Vranjes, Mykhaylichenko; Trebel, Kana, Verschaeren, Tau, Nmecha, Doku

LEES OOK: Dender pakt uit: "Kompany wilde mij bij Anderlecht"

Wie moet Vlap vervangen tegen Cercle?

Meest recent

Grote zorgen bij Club Brugge: "De zoveelste keer dit seizoen"

Wanneer speelt Club Brugge in de Jupiler Pro League eens zoals ze tegen AS Monaco, Rangers FC en FC ...

7
7
Degryse ziet grote 'wederopstanding' bij RSCA-smaakmaker

Heel Anderlecht zal vandaag een leuke maandag kennen. De Brusselaars wisten eindelijk nog eens te ...

39
39
Vandenbempt na topper RSCA-Club: "Meer dan 30 miljoen"

Een goed RSC Anderlecht won oververdiend van een zwak Club Brugge. Paars-Wit speelde met volle ...

205
205
Euvrard krijgt Standard niet op de rails: één énorm probleem

Standard blijft ook onder Vincent Euvrard simpelweg matig presenteren. Vooral op verplaatsing is het ...

75
75
Dender pakt uit: "Kompany wilde mij bij Anderlecht"

FCV Dender kent een zeer pover seizoen. De club hoopt tegen Zulte Waregem eindelijk voor het eerst ...

47
47
'Van hemel naar hel: Bayern-nachtmerrie voor Kompany'

Bayern München zag zaterdag zijn fenomenale reeks van 15 opeenvolgende zeges stranden. ...

88
88
Hasi en Renard buiten? Nieuw Anderlecht-bestuur reageert

RSC Anderlecht kon zondag eindelijk nog eens winnen van Club Brugge. Een aangename binnenkomer voor ...

312
312
Adriano Bertaccini verrast iedereen met héél groot geheim

Veel Anderlecht-supporters ontwaken deze morgen ongetwijfeld met een euforisch gevoel. Gisteren ...

85
85
Janssen dropt fors statement: "En ik meen het oprecht"

Antwerp FC heeft vlak voor het ingaan van de interland-break de crisis ietwat kunnen bezweren. Zo ...

142
142
Club Brugge slikt: enorme domper vanuit ziekenboeg

Club Brugge heeft de derde interland-break van het seizoen niet bepaald op een geslaagde manier ...

359
359
Doku foltert Liverpool: Engelse tabloids compleet door het dak

In de Engelse Premier League heeft Manchester City zondagavond een serieus statement neergezet. Zo ...

143
143
Anderlecht klaar voor shock: comeback met hangende pootjes

Anderlecht heeft volgens bepaalde bronnen interesse in een comeback van Sebastiaan Bornauw, die bij ...

373
373
Blessuregolf bij AA Gent: Leko geeft opvallende 'schuldige'

Een week na de pijnlijke afgang tegen OH Leuven, heeft AA Gent de rug ietwat kunnen rechten. De ...

124
124
Grote gevolgen na vertrek Vandenhaute: droomscenario Coucke

Voor Marc Coucke is het een bijzonder mooie zondag geworden. De hoofdeigenaar keek vanuit de tribune ...

248
248
Club Brugge houdt hart vast: Hayen tóch naar uitgang?

De laatste interland-break van het kalenderjaar is begonnen en dat is doorgaans een periode waarin ...

558
558
Fink ondanks puntenverlies: "Ik ben trots op mijn spelers"

Ook dit weekend is KRC Genk er nog niet in geslaagd om de top zes binnen te dringen. Het moest ...

116
116
Straf: JPL-speler opgeroepen voor wereldkampioen Argentinië

De Jupiler Pro League was al langer een visvijver voor clubs uit topcompetities, maar spelers uit ...

117
117
Lewandowski sleurt alweer bibberend Barça er nog door

FC Barcelona heeft duidelijk zijn lessen niet getrokken uit het 3-3-gelijkspel van deze week op Club ...

41
41
Inter grijpt macht, PSG wist wereldgoal op valreep uit

Het was zondagavond nog spannend om de koppositie in de Serie A en de Ligue 1. In Italië greep ...

40
40
'Enorme domper: volgende sterkhouder haakt af bij Duivels'

De Rode Duivels moeten volgende week de kwalificatie voor het WK definitief zien binnen te halen. ...

268
268
Guardiola wild na glansprestatie Doku: "Luister..."

Manchester City heeft zondag een aardig statement gemaakt in de Premier League. Het duwde ...

265
265
Grote verrassing bij Gent: "Dit is een droom die uitkomt"

AA Gent is er zondag niet in geslaagd om de pandoering van vorige week in Leuven door te spoelen met ...

178
178
Hasi waarschuwt en trekt vergelijking met Club

De teneur rond Anderlecht is pijlsnel gekeerd. Een dikke week loerde er nog een crisis om de hoek, ...

310
310
Union laat gouden kans liggen na late penaltygoal KVM

Union heeft de kans laten liggen om een gouden zaak te doen na het verlies van Club Brugge op ...

119
119
Vanaken en Jackers verklaren hét probleem bij Club Brugge

Club Brugge blijft toch teleurstellen in de Jupiler Pro League. Het voetbal is maanden niet goed ...

446
446

Meer sportnieuws