Beerschot slaat grote slag: 'De nieuwe Berge'

697 stemmen
Beerschot slaat grote slag: 'De nieuwe Berge'

Ondanks een erg sterke competitiestart rust Beerschot VA niet op haar lauweren. De club uit Antwerpen beseft dat het nog een lang en moeilijk seizoen kan worden, en anticipeert daarom op enkele lacunes in de spelerskern. De komst van het toptalent Ismaila Coulibaly biedt alvast perspectieven met het oog op een glansrijk seizoen in de Jupiler Pro League.


VRAAGTEKENS BIJ BEERSCHOT 

Beerschot VA kan spreken van een succesvolle rentree naar de Belgische hoogste voetbaldivisie. Met negen punten op twaalf bezetten de Kielse Ratten momenteel een erg knappe derde plaats, wat een onverhoopte prestatie is maar daarom zeker niet minder verdiend. Het is enkel nog maar de vraag of de troepen van coach Hernan Losada die fraaie puntenoogst en dito prestaties kunnen aanhouden naarmate het seizoen vordert. Op het tactische vlak staat het geheel van Beerschot alvast volledig op punt, met de veelbesproken 3-5-2-formatie van de Argentijnse coach.

De Argentijnse tacticus oogstte vorig seizoen in 1B grote successen met deze ideologie en die lijn werd alvast doorgetrokken tijdens de eerste vier competitiematchen in 1A. Losada pikte deze strategie op toen hij als speler nog actief was onder toenmalig Beerschot-coach Marc Brys, die nog steeds te boek staat als een trainer met een innovatieve en sterke tactische visie. Naast Brys vond Losada ook zijn inspiratie bij twee van zijn landgenoten, namelijk ex-Argentijns bondscoach Carlos Bilardo en Marcelo Bielsa, die een groot palmares vergaarden op basis van hun tactische expertise en vaak varianten gebruikten van de 3-5-2-opstelling.



Ondanks die tactische stabiliteit en de sterke resultaten in het seizoensbegin lijkt de huidige ploeg van Beerschot niet meteen sterk genoeg te zijn om die derde plaats ook een gans seizoen vol te houden. De Mannekes zijn wel goed bij schot door hun zes gemaakte doelpunten, enkel Zulte Waregem, KV Mechelen, Sporting Charleroi en RSC Anderlecht konden dit seizoen al meer prikken. Daartegenover staat ook wel een groot aantal van vijf geïncasseerde treffers, waarmee het Antwerpse doelpuntensaldo momenteel amper +1 bedraagt. Enkele extra gerichte transfers zouden die scorende balans meer in evenwicht moeten brengen.

ONHAALBAAR ZONDER SHEFFIELD

Met Jan Van den Bergh en Dario van den Buijs haalde Beerschot in het tussenseizoen al twee verdedigers binnen, maar de nadruk in de huidige mercato lag vooral op het offensieve compartiment. De recente inkomende transfers van Blessing Eleke, Musashi Suzuki en Abdoulie Sanyang zijn naar Beerschot-normen absolute topdeals, maar daarmee helt het evenwicht in de A-kern meer door naar het aanvallende compartiment. 


Blessing Eleke

De decision makers op 't Kiel detecteerden die evolutie ook, waardoor de club deze week uitpakte met twee nieuwkomers, waarvan beide centrale middenvelders zijn. En dat zal Hernan Losada ongetwijfeld plezier gedaan hebben met het oog op meer balans en standvastigheid op de langere termijn. Die nieuwe centrale middenvelders zijn de 20-jarige Keres Masangu (AS Roma) en de 19-jarige Ismaila Coulibaly (Sarpsborg via Sheffield United). Vooral die laatste aanwinst wordt er ééntje om in de gaten te houden. 

De Malinese middenvelder stond namelijk op de lijst van meerdere Europese clubs, waar ook de Turkse topclub Galatasaray en ook Club Brugge deel van uitmaakten. Coulibaly werd door Sheffield United aangekocht maar wordt via het overkoepelende United World voor drie seizoenen uitgeleend aan Beerschot. Zonder die coöperatie met Sheffield United was Coulibaly onhaalbaar voor de club. Francis Vrancken, voorzitter en co-eigenaar van Beerschot, gaf dat op de clubwebsite ook enigszins toe. “Deze transfer is het resultaat van onze samenwerking met Sheffield United. Als co-eigenaar van Beerschot en eigenaar van Sheffield United zoekt Prins Abdullah naar win-win situaties voor alle partijen.”

DIATTA ALS REFERENTIE  

Op 19-jarige leeftijd zou het voor de Malinese jeugdinternational erg moeilijk geweest zijn om meteen een doorbraak te forceren bij The Blades, waardoor een driejarig verblijf in België veel gunstiger zou zijn voor diens ontwikkeling. Sheffield United tastte – naar de normen van Beerschot VA – diep in de geldbuidel om Ismaila Coulibaly te overtuigen voor het United World-project. Thomas Berntsen, de sportief directeur van Sarpsborg, verklaarde aan de Noorse media dat de verkoop van Coulibay een lucratieve zaak betekende voor de club, die momenteel een financieel tekort van één miljoen euro met zich meezeult.



Berntsen liet zich niet uit over de exacte transfersom van Coulibaly, maar verklaarde wel dat de middenvelder behoort tot de meest winstgevende deals uit de clubgeschiedenis. Dat referentiepunt bij Sarpsborg is nog steeds Krépin Diatta, die de Noorse clubkas twee miljoen euro opbracht. Naargelang de bron varieert die potentiële transfersom van 2 tot 2,5 miljoen euro, een bedrag dat Beerschot vooralsnog nooit zou ophoesten voor een aanwinst. Dankzij de verkoop van Coulibaly zullen de financiële cijfers van Sarpsborg dus snel weer groen kleuren.

DE NIEUWE BERGE 

Op het Noorse grondgebied wordt Ismaila Coulibay vaak vergeleken met Sander Berge, al zijn de fysieke overeenkomsten tussen beide spelers wel erg uiteenlopend. Desondanks bezit de Malinese middenvelder over een uitstekend inzicht en groot voetballend vermogen, samen met een prima passing. Indien Coulibay zijn kwaliteiten helemaal kan ontplooien, dan kan hij straks een kwalitatief duo vormen met Beerschot-regisseur Raphael Holzhauser, en dat zou weleens vonken kunnen geven in de Jupiler Pro League

Toch liggen de kwaliteiten van Coulibaly meer op het defensieve en ondersteunende vlak, eerder dan het offensieve compartiment. In Noorwegen liet de middenvelder per wedstrijd bijvoorbeeld meer defensieve acties noteren dan aanvallende. Maar Coulibaly koppelt die ingesteldheid wel aan zijn grote voetballende capaciteiten. In het verticale spel van coach Hernan Losada kan de nieuwste Beerschot-aanwinst ook een meerwaarde betekenen bij de lange ballen, een onderdeel waar hij bij Sarpsborg een efficiëntie haalde van 64%. Amper drie centrale middenvelders in Noorwegen deden nog beter.



Ook op het gebied van de algemene zuivere passing zal Coulibaly voor een broodnodige injectie zorgen. Met zijn gemiddelde passing-efficiëntie van 85% bij Sarpsborg overstijgt hij namelijk die van huidige centrale Beerschot-middenvelders Ryan Sanusi en zelfs Raphael Holzhauser, enkel Tom Pietermaat passt vooralsnog enkele percentages zuiverder. Bij de dreigende passing naar de final third bij de tegenstander – als minimaal balverlies - komt geen enkele Beerschot-middenvelder nog maar in de buurt bij de cijfers van Coulibaly.

PRECEDENT COULIBALY

Op papier lijkt Beerschot VA dus een echt goudhaantje aan boord gehaald te hebben, al heeft de 19-jarige uiteraard nog alles te bewijzen in de Jupiler Pro League. Door de samenwerking met Sheffield United beschikken de Kielse Ratten over een speler met erg veel kwaliteiten die in andere omstandigheden compleet onhaalbaar zou zijn. Indien deze constructie met Coulibaly een positieve afloop kent, dan kan deze opzet ongetwijfeld nog meermaals opgezet worden met andere potentiële goudhaantjes in de toekomst. Iets waar men op het Kiel ongetwijfeld vragende partij voor is.

LEES OOK: Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

🚀

Heeft dit business model veel kans tot slagen?

Meest recent

Vanaken vernederd: Garcia hakt er genadeloos in

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

98
98
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

39
39
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

47
47
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

46
46
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

35
35
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

324
324
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

99
99
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

142
142
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

216
216
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

122
122
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

195
195
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

67
67
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

346
346
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

127
127
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

709
709
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

78
78
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

292
292
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

316
316
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

633
633
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

490
490
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

909
909
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

83
83
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

126
126
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

197
197
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87

Meer sportnieuws