TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Dewaest, Real broedt op monsterplan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Dewaest, Real broedt op monsterplan'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE
Sébastien Dewaest wil absoluut vertrekken bij KRC Genk en kan rekenen op voldoende interesse. Zo meldt SudPresse dat ook RSC Anderlecht zich officieel aan het front heeft gemeld. De Brusselaars kunnen dan ook nog wat defensieve versterking gebruiken na het spelerspensioen van Vincent Kompany en de zware blessure van Elias Cobbaut. Al heerst er wel de nodige concurrentie voor Paars-Wit. Ook Club Brugge, AA Gent en Antwerp FC zouden de vorderingen in het dossier van dichtbij volgen.

Club Brugge zou graag het contract van Odilon Kossounou willen openbreken, maar volgens Het Laatste Nieuws houdt de Ivoriaanse verdediger de boot voorlopig af. De 19-jarige zou immers schermen met belangstelling vanuit het buitenland. Eerder geraakte alvast interesse vanuit de Serie A bekend. Voor Emmanuel Dennis wordt het dan weer steeds moeilijker om deze mercato nog een nieuwe club te vinden die aan de eisen wil voldoen. Zo zou nu ook Sheffield United zijn afgehaakt.

Brecht Dejaegere gaat zijn voetbalgeluk in het buitenland beproeven. Vrijdagmiddag maakten Toulouse en AA Gent immers al bekend dat de deal beklonken is. Dejaegere gaat voor één seizoen op huurbasis spelen voor de Franse tweedeklasser. Mogelijk moeten de Buffalo's ook afscheid nemen van Roman Yaremchuk. De misnoegde Oekraïense spits zou opnieuw een transferverzoek hebben ingediend. Volgens Het Laatste Nieuws hoeft dat niet persé te betekenen dat hij vertrek, maar er zullen de nodige brokken gelijmd moeten worden. Mamadou Sylla zou dan weer naar Moeskroen kunnen.

KRC Genk blijft aan zijn selectie sleutelen. Zoals verwacht neemt de club afscheid van Stephen Odey. De Nigeriaanse aanvaller kwam niet voor in de plannen van Hannes Wolf en trekt nu op huurbasis naar de Franse tweedeklasser Amiens. Die club bedong ook een aankoopoptie. Anderzijds keert Edon Zhegrova wel verrassend terug, al zal hij eerst moeten herstellen van een blessure. Daarnaast haalden de Limburgers met Bastien Toma een nieuwe spelmaker in huis, hij werd overgenomen van FC Sion.

Antwerp FC staat steeds dichter bij de komst van verdediger Jae-Ik Lee, die over genomen wordt van Al-Rayyan. Zo weet de krant Het Laatste Nieuws dat de Zuid-Koreaan inmiddels op Belgische bodem is geland. In de komende dagen zouden verdere onderhandelingen met Antwerp op het programma staan. Het heeft er echter alle schijn van dat een akkoord in de maak is.

Standard wil zijn defensie nog versterken en daarvoor zou het vizier op de Ligue 1 gericht zijn. Zo meldt Footmercato dat de Luikenaars hun vizier hebben gericht op Alexsandar Radovanovic. Deze 26-jarige Serviër komt uit voor promovendus RC Lens, maar gaf een tijdje geleden al aan dat hij daar wil vertrekken. Er zou wel concurrentie heersen van Amiens, Caen, Brest en enkele ploegen uit Spanje.

Aster Vranckx van KV Mechelen is grof wild op de mercato. Maar de youngster bevestigde bij Eleven Sports zelf dat hij momenteel niet geïnteresseerd is in een overgang naar pakweg Club Brugge. Bovendien staat KVM niet te springen hem nu al te gaan. Aan Gazet van Antwerpen geeft men toe dat er zelfs al een bod van 4 miljoen euro geweigerd werd.

Beerschot heeft alweer afscheid genomen van Prince Ibarra. De club laat weten dat het hem tot het einde van het seizoen verhuurd aan Neftchi Baku, één van de topclubs in Azerbeidzjan. Ook Alexander Maes en Fessou Placca hebben weinig uitzicht op speelminuten en zouden volgens Het Nieuwsblad nog mogen vertrekken. Verder zou Beerschot ook nog Jorn Vancamp en Brian De Keersmaecker willen verhuren.

De overgang van Maximiliano Caufriez naar Stayen is nu ook helemaal in kannen en kruiken. STVV maakte de komst van zijn nieuwe verdediger vrijdagnamiddag officieel bekend. Naar verluidt vangt Waasland-Beveren zo'n 1 miljoen euro. Die transfersom werd echter niet bevestigd, ook over zijn contractduur werden geen details gecommuniceerd.

Cercle Brugge heeft met Harisson Marcelin een nieuwe aanwinst beet. De Vereniging heeft de rijzige jonge verdediger vandaag voorgesteld op Twitter en de officiële clubwebsite. Zoals al eerder bekend was geraakt, zal de voormalige Franse jeugdinternational gehuurd worden van Monaco en dat voor één seizoen.

BUITENLAND
Real Madrid en Paris Saint-Germain hielden het tot dusver redelijk rustig op de mercato maar zouden wel degelijk grote plannen maken. Beide grootmachten strijden volgens Marca immers om de komst van Eduardo Camavinga. Een transfer van het Franse supertalent is wel pas volgende zomer aan de orde. Real zou volgens AS dan meteen willen uitpakken met een monsterplan: ook Kylian Mbappé (PSG) en Dayot Upamecano (RB Leipzig) zouden in 2021 naar Bernabeu moeten verhuizen.

Luis Suarez leek goed en wel op weg naar Juventus, maar volgens de laatste berichten zou de Uruguayaan dan toch bij FC Barcelona blijven. De Italiaanse kampioen blijft echter niet bij de pakken zitten. Volgens Marca zou inmiddels een bod van 50 miljoen euro zijn neergelegd voor een terugkeer van Alvaro Morata. Maar voorlopig wil zijn huidige club Atletico Madrid niet meewerken aan dergelijk deal.

Wat door verschillende Italiaanse media gemeld werd, is nu ook officieel bevestigd. Alessandro Florenzi wordt voor één seizoen gehuurd van AS Roma en zal minstens tot 30 juni 2021 de kleuren van PSG verdedigen. In de deal is ook een aankoopoptie opgenomen. Florenzi moet de leegte opvangen die Thomas Meunier achtergelaten heeft.

Inter werkt al enige tijd aan het plan om N'Golo Kanté op te halen bij Chelsea. De Italianen zouden volgens The Guardian hebben voorgesteld om de Fransman te ruilen tegen Christian Eriksen. Ook zou de Premier League-club een zak geld kunnen opstrijken, maar deze deal werd in Londen van tafel geschoven.

LEES OOK: Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

Wat is volgens u de beste bestemming voor Dewaest?

Meest recent

Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

7
7
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

41
41
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

22
22
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

181
181
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

98
98
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

43
43
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

232
232
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

10
10
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

101
101
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

465
465
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

58
58
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

75
75
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

238
238
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

207
207
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

171
171
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

141
141
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

189
189
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

297
297
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

291
291
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

84
84
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

46
46
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

194
194
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

475
475
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

369
369

Meer sportnieuws