TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Dewaest, Real broedt op monsterplan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Dewaest, Real broedt op monsterplan'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE
Sébastien Dewaest wil absoluut vertrekken bij KRC Genk en kan rekenen op voldoende interesse. Zo meldt SudPresse dat ook RSC Anderlecht zich officieel aan het front heeft gemeld. De Brusselaars kunnen dan ook nog wat defensieve versterking gebruiken na het spelerspensioen van Vincent Kompany en de zware blessure van Elias Cobbaut. Al heerst er wel de nodige concurrentie voor Paars-Wit. Ook Club Brugge, AA Gent en Antwerp FC zouden de vorderingen in het dossier van dichtbij volgen.

Club Brugge zou graag het contract van Odilon Kossounou willen openbreken, maar volgens Het Laatste Nieuws houdt de Ivoriaanse verdediger de boot voorlopig af. De 19-jarige zou immers schermen met belangstelling vanuit het buitenland. Eerder geraakte alvast interesse vanuit de Serie A bekend. Voor Emmanuel Dennis wordt het dan weer steeds moeilijker om deze mercato nog een nieuwe club te vinden die aan de eisen wil voldoen. Zo zou nu ook Sheffield United zijn afgehaakt.

Brecht Dejaegere gaat zijn voetbalgeluk in het buitenland beproeven. Vrijdagmiddag maakten Toulouse en AA Gent immers al bekend dat de deal beklonken is. Dejaegere gaat voor één seizoen op huurbasis spelen voor de Franse tweedeklasser. Mogelijk moeten de Buffalo's ook afscheid nemen van Roman Yaremchuk. De misnoegde Oekraïense spits zou opnieuw een transferverzoek hebben ingediend. Volgens Het Laatste Nieuws hoeft dat niet persé te betekenen dat hij vertrek, maar er zullen de nodige brokken gelijmd moeten worden. Mamadou Sylla zou dan weer naar Moeskroen kunnen.

KRC Genk blijft aan zijn selectie sleutelen. Zoals verwacht neemt de club afscheid van Stephen Odey. De Nigeriaanse aanvaller kwam niet voor in de plannen van Hannes Wolf en trekt nu op huurbasis naar de Franse tweedeklasser Amiens. Die club bedong ook een aankoopoptie. Anderzijds keert Edon Zhegrova wel verrassend terug, al zal hij eerst moeten herstellen van een blessure. Daarnaast haalden de Limburgers met Bastien Toma een nieuwe spelmaker in huis, hij werd overgenomen van FC Sion.

Antwerp FC staat steeds dichter bij de komst van verdediger Jae-Ik Lee, die over genomen wordt van Al-Rayyan. Zo weet de krant Het Laatste Nieuws dat de Zuid-Koreaan inmiddels op Belgische bodem is geland. In de komende dagen zouden verdere onderhandelingen met Antwerp op het programma staan. Het heeft er echter alle schijn van dat een akkoord in de maak is.

Standard wil zijn defensie nog versterken en daarvoor zou het vizier op de Ligue 1 gericht zijn. Zo meldt Footmercato dat de Luikenaars hun vizier hebben gericht op Alexsandar Radovanovic. Deze 26-jarige Serviër komt uit voor promovendus RC Lens, maar gaf een tijdje geleden al aan dat hij daar wil vertrekken. Er zou wel concurrentie heersen van Amiens, Caen, Brest en enkele ploegen uit Spanje.

Aster Vranckx van KV Mechelen is grof wild op de mercato. Maar de youngster bevestigde bij Eleven Sports zelf dat hij momenteel niet geïnteresseerd is in een overgang naar pakweg Club Brugge. Bovendien staat KVM niet te springen hem nu al te gaan. Aan Gazet van Antwerpen geeft men toe dat er zelfs al een bod van 4 miljoen euro geweigerd werd.

Beerschot heeft alweer afscheid genomen van Prince Ibarra. De club laat weten dat het hem tot het einde van het seizoen verhuurd aan Neftchi Baku, één van de topclubs in Azerbeidzjan. Ook Alexander Maes en Fessou Placca hebben weinig uitzicht op speelminuten en zouden volgens Het Nieuwsblad nog mogen vertrekken. Verder zou Beerschot ook nog Jorn Vancamp en Brian De Keersmaecker willen verhuren.

De overgang van Maximiliano Caufriez naar Stayen is nu ook helemaal in kannen en kruiken. STVV maakte de komst van zijn nieuwe verdediger vrijdagnamiddag officieel bekend. Naar verluidt vangt Waasland-Beveren zo'n 1 miljoen euro. Die transfersom werd echter niet bevestigd, ook over zijn contractduur werden geen details gecommuniceerd.

Cercle Brugge heeft met Harisson Marcelin een nieuwe aanwinst beet. De Vereniging heeft de rijzige jonge verdediger vandaag voorgesteld op Twitter en de officiële clubwebsite. Zoals al eerder bekend was geraakt, zal de voormalige Franse jeugdinternational gehuurd worden van Monaco en dat voor één seizoen.

BUITENLAND
Real Madrid en Paris Saint-Germain hielden het tot dusver redelijk rustig op de mercato maar zouden wel degelijk grote plannen maken. Beide grootmachten strijden volgens Marca immers om de komst van Eduardo Camavinga. Een transfer van het Franse supertalent is wel pas volgende zomer aan de orde. Real zou volgens AS dan meteen willen uitpakken met een monsterplan: ook Kylian Mbappé (PSG) en Dayot Upamecano (RB Leipzig) zouden in 2021 naar Bernabeu moeten verhuizen.

Luis Suarez leek goed en wel op weg naar Juventus, maar volgens de laatste berichten zou de Uruguayaan dan toch bij FC Barcelona blijven. De Italiaanse kampioen blijft echter niet bij de pakken zitten. Volgens Marca zou inmiddels een bod van 50 miljoen euro zijn neergelegd voor een terugkeer van Alvaro Morata. Maar voorlopig wil zijn huidige club Atletico Madrid niet meewerken aan dergelijk deal.

Wat door verschillende Italiaanse media gemeld werd, is nu ook officieel bevestigd. Alessandro Florenzi wordt voor één seizoen gehuurd van AS Roma en zal minstens tot 30 juni 2021 de kleuren van PSG verdedigen. In de deal is ook een aankoopoptie opgenomen. Florenzi moet de leegte opvangen die Thomas Meunier achtergelaten heeft.

Inter werkt al enige tijd aan het plan om N'Golo Kanté op te halen bij Chelsea. De Italianen zouden volgens The Guardian hebben voorgesteld om de Fransman te ruilen tegen Christian Eriksen. Ook zou de Premier League-club een zak geld kunnen opstrijken, maar deze deal werd in Londen van tafel geschoven.

LEES OOK: Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Wat is volgens u de beste bestemming voor Dewaest?

Meest recent

Boskamp breekt bij immense woede: "Het klopt niet!"

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

0
0
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

12
12
Van transferbom tot familieman: Nainggolan verrast

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

204
204
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

123
123
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

103
103
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

104
104
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

107
107
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

76
76
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

339
339
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

76
76
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

307
307
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

113
113
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

729
729
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

423
423
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

116
116
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

520
520
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

648
648
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

962
962
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

163
163
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

117
117
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

142
142
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

177
177
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

209
209
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

81
81

Meer sportnieuws