TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Dewaest, Real broedt op monsterplan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Dewaest, Real broedt op monsterplan'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE
Sébastien Dewaest wil absoluut vertrekken bij KRC Genk en kan rekenen op voldoende interesse. Zo meldt SudPresse dat ook RSC Anderlecht zich officieel aan het front heeft gemeld. De Brusselaars kunnen dan ook nog wat defensieve versterking gebruiken na het spelerspensioen van Vincent Kompany en de zware blessure van Elias Cobbaut. Al heerst er wel de nodige concurrentie voor Paars-Wit. Ook Club Brugge, AA Gent en Antwerp FC zouden de vorderingen in het dossier van dichtbij volgen.

Club Brugge zou graag het contract van Odilon Kossounou willen openbreken, maar volgens Het Laatste Nieuws houdt de Ivoriaanse verdediger de boot voorlopig af. De 19-jarige zou immers schermen met belangstelling vanuit het buitenland. Eerder geraakte alvast interesse vanuit de Serie A bekend. Voor Emmanuel Dennis wordt het dan weer steeds moeilijker om deze mercato nog een nieuwe club te vinden die aan de eisen wil voldoen. Zo zou nu ook Sheffield United zijn afgehaakt.

Brecht Dejaegere gaat zijn voetbalgeluk in het buitenland beproeven. Vrijdagmiddag maakten Toulouse en AA Gent immers al bekend dat de deal beklonken is. Dejaegere gaat voor één seizoen op huurbasis spelen voor de Franse tweedeklasser. Mogelijk moeten de Buffalo's ook afscheid nemen van Roman Yaremchuk. De misnoegde Oekraïense spits zou opnieuw een transferverzoek hebben ingediend. Volgens Het Laatste Nieuws hoeft dat niet persé te betekenen dat hij vertrek, maar er zullen de nodige brokken gelijmd moeten worden. Mamadou Sylla zou dan weer naar Moeskroen kunnen.

KRC Genk blijft aan zijn selectie sleutelen. Zoals verwacht neemt de club afscheid van Stephen Odey. De Nigeriaanse aanvaller kwam niet voor in de plannen van Hannes Wolf en trekt nu op huurbasis naar de Franse tweedeklasser Amiens. Die club bedong ook een aankoopoptie. Anderzijds keert Edon Zhegrova wel verrassend terug, al zal hij eerst moeten herstellen van een blessure. Daarnaast haalden de Limburgers met Bastien Toma een nieuwe spelmaker in huis, hij werd overgenomen van FC Sion.

Antwerp FC staat steeds dichter bij de komst van verdediger Jae-Ik Lee, die over genomen wordt van Al-Rayyan. Zo weet de krant Het Laatste Nieuws dat de Zuid-Koreaan inmiddels op Belgische bodem is geland. In de komende dagen zouden verdere onderhandelingen met Antwerp op het programma staan. Het heeft er echter alle schijn van dat een akkoord in de maak is.

Standard wil zijn defensie nog versterken en daarvoor zou het vizier op de Ligue 1 gericht zijn. Zo meldt Footmercato dat de Luikenaars hun vizier hebben gericht op Alexsandar Radovanovic. Deze 26-jarige Serviër komt uit voor promovendus RC Lens, maar gaf een tijdje geleden al aan dat hij daar wil vertrekken. Er zou wel concurrentie heersen van Amiens, Caen, Brest en enkele ploegen uit Spanje.

Aster Vranckx van KV Mechelen is grof wild op de mercato. Maar de youngster bevestigde bij Eleven Sports zelf dat hij momenteel niet geïnteresseerd is in een overgang naar pakweg Club Brugge. Bovendien staat KVM niet te springen hem nu al te gaan. Aan Gazet van Antwerpen geeft men toe dat er zelfs al een bod van 4 miljoen euro geweigerd werd.

Beerschot heeft alweer afscheid genomen van Prince Ibarra. De club laat weten dat het hem tot het einde van het seizoen verhuurd aan Neftchi Baku, één van de topclubs in Azerbeidzjan. Ook Alexander Maes en Fessou Placca hebben weinig uitzicht op speelminuten en zouden volgens Het Nieuwsblad nog mogen vertrekken. Verder zou Beerschot ook nog Jorn Vancamp en Brian De Keersmaecker willen verhuren.

De overgang van Maximiliano Caufriez naar Stayen is nu ook helemaal in kannen en kruiken. STVV maakte de komst van zijn nieuwe verdediger vrijdagnamiddag officieel bekend. Naar verluidt vangt Waasland-Beveren zo'n 1 miljoen euro. Die transfersom werd echter niet bevestigd, ook over zijn contractduur werden geen details gecommuniceerd.

Cercle Brugge heeft met Harisson Marcelin een nieuwe aanwinst beet. De Vereniging heeft de rijzige jonge verdediger vandaag voorgesteld op Twitter en de officiële clubwebsite. Zoals al eerder bekend was geraakt, zal de voormalige Franse jeugdinternational gehuurd worden van Monaco en dat voor één seizoen.

BUITENLAND
Real Madrid en Paris Saint-Germain hielden het tot dusver redelijk rustig op de mercato maar zouden wel degelijk grote plannen maken. Beide grootmachten strijden volgens Marca immers om de komst van Eduardo Camavinga. Een transfer van het Franse supertalent is wel pas volgende zomer aan de orde. Real zou volgens AS dan meteen willen uitpakken met een monsterplan: ook Kylian Mbappé (PSG) en Dayot Upamecano (RB Leipzig) zouden in 2021 naar Bernabeu moeten verhuizen.

Luis Suarez leek goed en wel op weg naar Juventus, maar volgens de laatste berichten zou de Uruguayaan dan toch bij FC Barcelona blijven. De Italiaanse kampioen blijft echter niet bij de pakken zitten. Volgens Marca zou inmiddels een bod van 50 miljoen euro zijn neergelegd voor een terugkeer van Alvaro Morata. Maar voorlopig wil zijn huidige club Atletico Madrid niet meewerken aan dergelijk deal.

Wat door verschillende Italiaanse media gemeld werd, is nu ook officieel bevestigd. Alessandro Florenzi wordt voor één seizoen gehuurd van AS Roma en zal minstens tot 30 juni 2021 de kleuren van PSG verdedigen. In de deal is ook een aankoopoptie opgenomen. Florenzi moet de leegte opvangen die Thomas Meunier achtergelaten heeft.

Inter werkt al enige tijd aan het plan om N'Golo Kanté op te halen bij Chelsea. De Italianen zouden volgens The Guardian hebben voorgesteld om de Fransman te ruilen tegen Christian Eriksen. Ook zou de Premier League-club een zak geld kunnen opstrijken, maar deze deal werd in Londen van tafel geschoven.

LEES OOK: 'Knaltransfer FC Barcelona: ex-Genkie topprioriteit'

Wat is volgens u de beste bestemming voor Dewaest?

Meest recent

'Bayern staat paf: spectaculaire nieuwe job Kompany'

Bayern München greep afgelopen weekend voor het eerst dit seizoen naast de zege, maar dat neemt ...

85
85
Anderlecht bibbert: basispion maandenlang buiten strijd?

RSC Anderlecht heeft de interland-periode kunnen inzetten na twee overtuigende zeges. Die goede lijn ...

112
112
OHL kansloos onderuit op Barça, ijskoude douche RSCA Women

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het seizoen in het clubvoetbal bij de ...

48
48
Kazachstan-België: verrassende aanvoerder bij Rode Duivels

De Rode Duivels willen zich aanstaande zaterdag verzekeren van hun deelnamebewijs aan de ...

381
381
'Wending in titelstrijd: nieuwe uitdager Club en Union'

RSC Anderlecht heeft de huidige interland-periode op een positieve manier kunnen inzetten. Het ...

370
370
'Stroeykens en Epolo cashen meteen serieus bij Congo'

Terwijl de Rode Duivels met Nathan Ngoy en Romeo Vermant deze week twee nieuwe gezichten ...

131
131
'RWDM in grote problemen: stevige straf op komst?'

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen SK Beveren, KV ...

77
77
Ploegmaat schokt met uitspraak over De Bruyne bij Napoli

Vorig seizoen veroverde Napoli nog de titel in de Serie A, maar dit seizoen loopt het een pak ...

144
144
'Anderlecht likkebaardt: Kompany verschijnt op Neerpede'

Bij Anderlecht hopen ze aan een nieuw tijdperk te kunnen beginnen na de exit van Wouter Vandenhaute. ...

408
408
'Garcia toont genade: Duivel niet mee naar Kazachstan'

De Rode Duivels verzamelden zich dinsdag in het nationale trainingscentrum in Tubeke, waar ze ...

106
106
Charleroi pakt uit en legt talent langer vast

Charleroi was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

10
10
Anderlecht wil hem nú: nieuwe regista moet in januari landen

Anderlecht wil in januari doorpakken voor een nieuwe regista die meteen het spel moet sturen. Het ...

285
285
Pijnlijke situatie Faes: Britse journalist doet boekje open

De Rode Duivels stomen zich momenteel klaar voor de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein. Om ...

111
111
'Celtic hakt knoop door over kandidatuur Hayen'

Club Brugge keek de voorbije weken toch angstvallig naar wat er zich afspeelde in Glasgow. Daar nam ...

221
221
Verschueren en Bornauw spreken na terugkeer bij Anderlecht

Het zijn weer woelige maanden geweest bij Anderlecht. In september legde Wouter Vandenhaute zijn ...

230
230
Onana lyrisch over Duivel: “Blij dat ik hem zo goed zie doen”

De Rode Duivels spelen zonder Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Dan is het aan ...

73
73
Benteke op drempel van monstertransfer?

.Christian Benteke speelt al drie jaar in de Major League Soccer, waar hij het zeer goed doet. Wat ...

126
126
Garcia hoopt mee: “Hij doet me denken aan Busquets”

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland. De ene vergaat het al beter dan de andere. Na een zeer ...

81
81
Noorse ster in shockzaak: beschuldigingen duiken op

Een storm rond een belofte. Andreas Schjelderup, amper 21 en de toekomst van het Noorse voetbal, ...

46
46
'AA Gent krijgt plots kans op ex-speler van Barcelona'

AA Gent gaat in januari mogelijk versterking halen. De Buffalo’s kunnen een zomertarget ...

406
406
Transferbom Stassin: spits breekt eindelijk stilte

Lucas Stassin werd niet opgeroepen door Rudi Garcia, waar Romeo Vermant de voorkeur kreeg. De ...

68
68
De Ketelaere oordeelt scherp over Club en Anderlecht

Charles De Ketelaere kent een matig seizoen bij Atalanta. Iedereen hoopte dat hij de ploeg bij de ...

241
241
CIES onthult: “Deze Duivel moet absolute topverdiener zijn”

Het CIES Football Observatory pakt intussen al enkele jaren regelmatig uit met opmerkelijke ...

58
58
Vanderhaeghe verrast met nieuwe job bij Belgische profclub

Yves Vanderhaeghe solliciteerde de voorbije maanden druk naar een nieuwe job. De voormalige Rode ...

151
151
'Pro League neemt standpunt in over DAZN en format'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

419
419

Meer sportnieuws