AA Gent zet dramatische start voort met nederlaag bij Eupen

door
AA Gent zet dramatische start voort met nederlaag bij Eupen

Het ontslag van Thorup heeft voorlopig nog zo goed als geen effect gehad bij AA Gent. Vanavond gingen de Buffalo's pijnlijk onderuit op het veld van Eupen en blijven ze achter met een dramatische drie op vijftien. Voor de Panda's is het de eerste zege van het seizoen.

AA Gent boekte vlak voor de interlandbreak eindelijk zijn eerste seizoenszege tegen KV Mechelen. Tegen Eupen hoopte Bölöni dat zijn manschappen bevestigden met een klinkende zege. Dat was echter geen evidentie, de  Panda's kwamen fel versterkt uit de transferperiode en toonden al goede dingen tijdens de competitiestart. Desondanks wachtte Eupen nog op zijn eerste zege.
AA Gent opent sterk maar loopt nadien in het mes
De Buffalo's begonnen goed aan de Kehrweg en waren in het eerste halfuur volledig baas. Via Chakvetaze en Kleindienst kreeg het ook een paar prima kansen maar qua afwerking is het voorlopig onvoldoende bij de Oost-Vlamingen. Iets voorbij het halfuur strafte Eupen de onmondigheid bij de bezoekers af: Adriano (voor het eerst in de basis) gaf de perfecte voorzet en Prevljak werkte prima af: 1-0. Eupen hield nadien gemakkelijk stand tegen een aangeslagen AA Gent en vlak voor rust verzuimde N'Dri om er 2-0 van te maken. Halfweg leken de bezoekers op weg naar een dramatische drie op vijftien.

De corona-maatregelen werden maar matig opgevolgd aan de Kehrweg.
Zwalpend AA Gent kan nooit echt een vuist maken
De zorgen werden na de rust nog wat groter voor de ploeg van Bölöni toen Cools na een voorzet van Peeters de 2-0 voorbij een grabbelende Roef kopte. Eupen had alles in handen en N'Dri verzuimde even later om de 3-0 voorbij Roef te werken. Een dure misser, aan de overzijde lukte Kums een paar minuten later de aansluitingstreffer met een lage schuiver: 2-1. Plots kwamen de bezoekers toch opzetten en een minuut later kwam Depoitre al dicht bij de gelijkmaker, zijn poging verdween net naast de verste winkelhaak. Op een kwartier van het einde benadeelde Ngadeu zijn ploeg door op een uiterst domme manier een tweede gele kaart te pakken. Zo moest AA Gent in de slotfase met een man minder op zoek naar de gelijkmaker. Uiteindelijk lukte dat niet meer en zo blijft het verweesd achter met drie op vijftien.
Scoreverloop:
1-0 (35') Prevljak, 2-0 (53') Cools, 2-1 (63') Kums
Bijzonderheid:
Ngadeu (AA Gent) krijgt een tweede gele kaart (74')

LEES OOK: Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Zal AA Gent nog meedoen voor de titel?

Meest recent

'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

5
5
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

97
97
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

84
84
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

130
130
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

233
233
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

195
195
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

41
41
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

58
58
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

91
91
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

155
155
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

57
57
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

190
190
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

362
362
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

293
293
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

154
154
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

87
87
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

682
682
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

118
118
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

135
135
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

189
189
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

307
307
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

164
164
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

146
146
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

490
490
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

144
144

Meer sportnieuws