AA Gent zet dramatische start voort met nederlaag bij Eupen

door
AA Gent zet dramatische start voort met nederlaag bij Eupen

Het ontslag van Thorup heeft voorlopig nog zo goed als geen effect gehad bij AA Gent. Vanavond gingen de Buffalo's pijnlijk onderuit op het veld van Eupen en blijven ze achter met een dramatische drie op vijftien. Voor de Panda's is het de eerste zege van het seizoen.

AA Gent boekte vlak voor de interlandbreak eindelijk zijn eerste seizoenszege tegen KV Mechelen. Tegen Eupen hoopte Bölöni dat zijn manschappen bevestigden met een klinkende zege. Dat was echter geen evidentie, de  Panda's kwamen fel versterkt uit de transferperiode en toonden al goede dingen tijdens de competitiestart. Desondanks wachtte Eupen nog op zijn eerste zege.
AA Gent opent sterk maar loopt nadien in het mes
De Buffalo's begonnen goed aan de Kehrweg en waren in het eerste halfuur volledig baas. Via Chakvetaze en Kleindienst kreeg het ook een paar prima kansen maar qua afwerking is het voorlopig onvoldoende bij de Oost-Vlamingen. Iets voorbij het halfuur strafte Eupen de onmondigheid bij de bezoekers af: Adriano (voor het eerst in de basis) gaf de perfecte voorzet en Prevljak werkte prima af: 1-0. Eupen hield nadien gemakkelijk stand tegen een aangeslagen AA Gent en vlak voor rust verzuimde N'Dri om er 2-0 van te maken. Halfweg leken de bezoekers op weg naar een dramatische drie op vijftien.

De corona-maatregelen werden maar matig opgevolgd aan de Kehrweg.
Zwalpend AA Gent kan nooit echt een vuist maken
De zorgen werden na de rust nog wat groter voor de ploeg van Bölöni toen Cools na een voorzet van Peeters de 2-0 voorbij een grabbelende Roef kopte. Eupen had alles in handen en N'Dri verzuimde even later om de 3-0 voorbij Roef te werken. Een dure misser, aan de overzijde lukte Kums een paar minuten later de aansluitingstreffer met een lage schuiver: 2-1. Plots kwamen de bezoekers toch opzetten en een minuut later kwam Depoitre al dicht bij de gelijkmaker, zijn poging verdween net naast de verste winkelhaak. Op een kwartier van het einde benadeelde Ngadeu zijn ploeg door op een uiterst domme manier een tweede gele kaart te pakken. Zo moest AA Gent in de slotfase met een man minder op zoek naar de gelijkmaker. Uiteindelijk lukte dat niet meer en zo blijft het verweesd achter met drie op vijftien.
Scoreverloop:
1-0 (35') Prevljak, 2-0 (53') Cools, 2-1 (63') Kums
Bijzonderheid:
Ngadeu (AA Gent) krijgt een tweede gele kaart (74')

LEES OOK: Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Zal AA Gent nog meedoen voor de titel?

Meest recent

Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

56
56
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

71
71
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

67
67
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

54
54
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

119
119
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

25
25
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

43
43
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

246
246
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

185
185
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

180
180
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

128
128
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

101
101
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

19
19
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

163
163
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

58
58
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

99
99
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

292
292
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

131
131
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

438
438
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

152
152
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

394
394
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

126
126
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

245
245
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

133
133
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

578
578

Meer sportnieuws