RSCA mikt op vervanger Kompany: 'Droomprofiel'

961
RSCA mikt op vervanger Kompany: 'Droomprofiel'

Ondanks een beperkt financieel budget moet RSC Anderlecht nog dringend uitpakken op de transfermarkt. Vooral om het defensieve compartiment te versterken, wordt er nog stevig gespeurd op de transfermarkt. Eén van de targets zou Simon Falette betreffen, en die beschikt over een profiel die weleens goed zou passen in het Paars-Witte elftal.


DELCROIX, VRANJES, VANDEN BORRE 

Grote zorgen bij RSC Anderlecht net voor de interlandbreak. In de laatste competitiematch tegen KV Oostende moest centrale verdediger Elias Cobbaut namelijk het veld verlaten met een zware blessure. Kort na de wedstrijd aan de kust werd het duidelijk dat Cobbaut een enkelbreuk opliep, en aldus voor lange tijd onbeschikbaar zal zijn. Dat kwam wel érg ongelegen uit voor Sporting, omdat Vincent Kompany ook nog maar recent besloot om zijn actieve spelerscarrière stop te zetten. En daardoor kampt Anderelcht stilaan met een personeelstekort in de centrale verdediging. Derrick Luckassen en Killian Sardella (of Ognjen Vranjes) zullen de komende weken wellicht het nieuwe defensieve duo vormen, maar na het tweetal is de spoeling wel érg dunnetjes.

Nochtans heeft Anderlecht nog drie andere opties ter beschikking, maar bij elk alternatief hangt ergens wel een groot vraagteken. Hannes Delcroix behoort nog steeds tot de A-kern, maar intern zouden de meningen verdeeld zijn over de 21-jarige. Daarom zou de linkspoot niet meteen op een grote kans moeten rekenen in de Paars-Witte basisploeg. Ook de meer ervaren Ognjen Vranjes vertoeft nog steeds op Neerpede, en de Bosniër was zelfs de aanvoerder in de laatste oefenpartij tegen Bayer Leverkusen. De laatste en meest onwaarschijnlijke optie is die van Anthony Vanden Borre, die tegen de Duitsers nochtans goed inviel maar met hem heeft Anderlecht enkel extra-sportieve plannen. 



De enige realistische piste lijkt dus vooral het rehabiliteren van bad boy Vranjes, maar zelfs met die extra optie zou Anderlecht nog steeds beschikken over een tekort aan centrale verdedigers. En net om die reden heeft het Paars-Witte scoutingsapparaat niet stilgezeten tijdens de voorbije interlandbreak. Volgens La Dernière Heure beschikt Sporting over een longlist van tien centrale verdedigers waarvan één optie van die lijst Simon Falette zou zijn. De 28-jarige linksvoetige verdediger werd vorig seizoen uitgeleend door Eintracht Frankfurt aan de Turkse topclub Fenerbahçe, waar hij een goede indruk naliet.  

COMPLEXE SITUATIE 

Ondanks zijn goede prestaties in Turkije moet Falette niet meteen rekenen op een herkansing bij Eintracht Frankfurt. Na zijn terugkomst van bij Fenerbahçe maakte Frankfurt-coach Adi Hütter een serieus statement door Falette onder te brengen in een soort van C-kern, waar de 28-jarige trainde met derde doelman Felix Wiedwald en ook vijf youngsters van de club. In 2018 was de Guinese international nochtans een vaste basisspeler in de Commerzbank-Arena, die zijn tegenstanders vaak een grote schrik aanjaagde door zijn intensieve manier van duelleren.

Anderzijds moest coach Hütter vaak zijn adem inhouden wanneer Falette een pass probeerde te versturen naar een ploegmaat, een euvel dat oorspronkelijk nog getolereerd werd door de Oostenrijkse coach. Toch wil Hütter volgend seizoen geen beroep meer doen op een speler die te vaak worstelt met de bal aan de voet. Maar anderzijds wil Eintracht Frankfurt haar verdediger ook niet meteen kwijt, want de geboren Fransman is een graag geziene figuur bij de club. De professionele ingesteldheid van Falette zou voorbeeldig zijn en tevens gewaardeerd door de sportieve staff en zijn ploegmaats. 



Uiteraard neemt Falette, die zich op 28-jarige leeftijd aan de top van zijn kunnen zou moeten bevinden, geen vrede met een degradatie naar de C-kern, ondanks zijn voorbeeldige mentaliteit. De tienvoudige Guinese international wil Frankfurt verlaten en volgens Duitse media zou Falette snel een nieuwe werkgever moeten vinden, gezien zijn bewezen prestaties op het hoogste niveau. Indien de centrale verdediger een nieuwe werkgever zou vinden, dan zou dat alvast zijn zesde club betekenen in zijn loopbaan, nadat hij eerder al uitkwam voor Lorient, Stade Lavallois, Stade Brest, FC Metz, Eintracht Frankfurt en Fenerbahçe.

PROFIEL VOOR KOMPANY

Voorlopig zou naast RSC Anderlecht enkel Hannover 96 zich gemeld hebben bij de decision makers van Eintracht Frankfurt, maar Falette zelf zou ook een terugkeer naar Fenerbahçe niet weigeren aangezien zijn familie nog steeds woont in Turkije. Toch zal Falette niet te lang mogen twijfelen bij zijn keuze voor een nieuwe club, want een gans seizoen vertoeven in de Frankfurtse C-kern is ook niet meteen een optie voor hem. Bij Anderlecht zijn ze wel op zoek naar dergelijk profiel, en al zeker nadat de voetballende kwaliteiten van Falette duidelijk toenamen na zijn huurbeurt aan Fenerbahçe.



Zo schaarde de Guineeër zich in de top tien van de centrale verdedigers in de Turkse Süper Lig op het gebied van een zuivere passing. Bovendien was die passing vooral voorwaarts gericht, eerder dan lateraal of achteruit. Amper drie centrale verdedigers richten hun passes nog meer in een voorwaartse beweging dan Falette, en die combinatie zal Vincent Kompany wellicht ook niet ontgaan zijn. De coach van Sporting houdt namelijk van spelers met een groot voetballend vermogen en een zuivere passing. Aan dat profiel lijkt Falette aldus te beantwoorden, althans op basis van zijn voorbije seizoen bij Fenerbahçe. 

DROOMPROFIEL VOOR RSCA

Falette kan op het defensieve vlak erg fysiek uit de hoek komen. Hij won bijvoorbeeld maar liefst 72% van zijn totaal aangegane luchtduels, waarmee hij in dat onderdeel de derde beste centrale verdediger was uit de Süper Lig. Dat hoge slagingspercentage van 72% kan niemand bij Anderlecht evenaren dit seizoen, enkel Derrick Luckassen komt enigszins in de buurt met 66% gewonnen luchtduels. Falette kan in een bepaalde mate omschreven worden als een heerser in het luchtruim, maar dat grote initiatief neemt hij ook met de bal aan de voet. En dat is een ganse metamorfose in vergelijking met zijn laatste passage bij Eintracht Frankfurt.

Falette durft namelijk vaak het heft in eigen handen te nemen door zelf op te rukken met de bal aan de voet, volledig naar het voorbeeld van Vincent Kompany in de beginperiode van zijn spelerscarrière. Per wedstrijd is Falette namelijk goed voor vijf progressieve lopende acties met de bal aan de voet, en ook meer dan één snelle rush met de bal aan de voet. In beide onderdelen was Falette de primus van de Süper Lig, en vandaag kan geen enkele centrale verdediger van Anderlecht die cijfers nog maar benaderen.



Door de combinatie van zijn fysieke kracht, betrouwbaarheid, opbouwend initiatief en voetballend vermogen zou Falette in eerste instantie alvast een serieuze versterking lijken voor Anderlecht. Een ruime progressiemarge bezit de 28-jarige Guinese international wel niet meer, waardoor Sporting niet meteen moet hopen op een lucratieve doorverkoop. Anderzijds zou wat defensieve stabiliteit en ervaring zeker geen overbodige luxe zijn. Aan Peter Verbeke en zijn scoutingsteam om de voor- en nadelen in het dossier-Falette tegen elkaar af te wegen.

LEES OOK: 'Bornauw weg voor prikje; verrassende transfer Batshuayi'

Moet Anderlecht Falette halen?

Meest recent

'Bruno blijft roteren: vier wissels bij Anderlecht'

RSC Anderlecht kreeg weinig tijd om te bekomen van de nederlaag in Beveren, want twee dagen later ...

34
34
STVV droomt al: "Dat zouden mooie tegenstanders zijn"

Voor STVV begint het Europese avontuur donderdagavond. Om 20u krijgen ze op Stayen het bezoek van ...

12
12
'Fofana krijgt transferdomper te slikken'

Toen Olympique Lyon dinsdagavond in de heenwedstrijd van de play-offs van de Champions League een ...

25
25
La Louviére laat grote naam die flopte vertrekken

Bij La Louvière is het al een zeer drukke zomermercato geweest. Het begon opnieuw met een ...

10
10
'Club legt fors prijskaartje vast voor Forbs'

Bij Club Brugge beleven ze een zeer bewogen transferzomer. Met Mignolet, Stankovic, Onyedika en ...

220
220
Duchâtelet spreekt vrijuit: Stevige investering verrast

Roland Duchâtelet is nooit een man geweest die onopgemerkt door de voetbalwereld kon bewegen. ...

52
52
'KV Mechelen richt ook pijlen op Tunesisch international'

KV Mechelen sleepte vorig weekend tegen Standard wel met een knappe comeback zijn eerste punt van ...

72
72
Barça nu al gek van Bisiwu: jonge Belg laat zich weer zien

Jesse Bisiwu beleeft dezer dagen een heuse droom. Bij Club Brugge had hij zijn kans in de hoofdmacht ...

140
140
'Na vertrek David: transferplannen Union bekend'

Het zijn alweer drukke tijden voor Union. Dat kwam deze week nog met verrassend nieuws, want uit het ...

192
192
'Straffe wending Tresoldi: Flick drukt stempel op dossier'

Het is een opvallende vaststelling dat deze zomer de absolute topclubs alsmaar vaker komen ...

504
504
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest voor Tresoldi, Stroeykens weg bij RSCA'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

236
236
Hoe Pocognoli door AI bondscoach van Schotland werd

Sebastien Pocognoli begint aan een nieuwe uitdaging als bondscoach van Schotland. Een opvallende ...

97
97
Kiki Vanrafelghem zet internet in brand: "Voelt als 10 jaar"

Kiki Vanrafelghem werd, enigszins onverwacht, enkele jaren geleden al een echte mediaster. De ...

139
139
‘KV Mechelen vol voor miljoenentransfer na blessure Hjelde’

KV Mechelen zag nieuwkomer Leo Hjelde meteen uitvallen met een zware blessure en Malinwa gaat daarom ...

169
169
Witsel onthult plannetje: "Daar wil ik graag stoppen"

Op zijn 37ste heeft Axel Witsel nog steeds geen genoeg van het voetbal. De Rode Duivel breit nog een ...

131
131
Straffe details van pittige Anderlecht-trip bekend

Donderdagavond zijn drie Belgische clubs in Europa aan zet. De debatten worden om 19u geopend door ...

277
277
Van Veldhoven legt transferplannen Lommel op tafel

Voor Lommel is de terugkeer in de Jupiler Pro League best woelig verlopen. Het begon zijn seizoen ...

116
116
Stadiondossier Club zorgt voor storm: "Rotzak en leugenaar!"

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

1343
1343
'Fenerbahçe wil na Lukaku meteen tweede Duivel'

De Turkse topclubs halen deze zomer stevig uit op de mercato en richten daarbij ook hun pijlen op ...

159
159
Recordaankoop Gent ontploft eindelijk: De Mil ziet één manco

AA Gent staat om 20u30 voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hibernian wordt het alles of ...

277
277
'Eindelijk transfer Stassin: verrassende club meldt zich'

Lucas Stassin begon de voorbije weken aan een nieuw seizoen in de Ligue 2, nadat Saint-Etienne vorig ...

130
130
Anderlecht stelde één grote eis aan Sibierski

RSC Anderlecht roerde zich al stevig deze zomermercato. De Brusselaars zijn nog niet klaar met hun ...

519
519
Nieuwe smaakmaker staat op bij STVV

STVV staat voor een tweeluik met Omonia Nicosia in de laatste voorronde van de Europa League. De ...

76
76
'Club Brugge stunt wéér: 10M-Belg kiest blauw-zwart'

Club Brugge staat dicht bij een nieuwe toptransfer. Een 22-jarige Belg van tien miljoen euro heeft ...

1440
1440
Hoe Sibierski Anderlecht van jarenlang probleem verlost

Antoine Sibierski is bezig aan een stevige mercato. Paars-Wit zal ruim meer dan 20 miljoen euro gaan ...

530
530

Meer sportnieuws