RSCA mikt op vervanger Kompany: 'Droomprofiel'

door
RSCA mikt op vervanger Kompany: 'Droomprofiel'

Ondanks een beperkt financieel budget moet RSC Anderlecht nog dringend uitpakken op de transfermarkt. Vooral om het defensieve compartiment te versterken, wordt er nog stevig gespeurd op de transfermarkt. Eén van de targets zou Simon Falette betreffen, en die beschikt over een profiel die weleens goed zou passen in het Paars-Witte elftal.


DELCROIX, VRANJES, VANDEN BORRE 

Grote zorgen bij RSC Anderlecht net voor de interlandbreak. In de laatste competitiematch tegen KV Oostende moest centrale verdediger Elias Cobbaut namelijk het veld verlaten met een zware blessure. Kort na de wedstrijd aan de kust werd het duidelijk dat Cobbaut een enkelbreuk opliep, en aldus voor lange tijd onbeschikbaar zal zijn. Dat kwam wel érg ongelegen uit voor Sporting, omdat Vincent Kompany ook nog maar recent besloot om zijn actieve spelerscarrière stop te zetten. En daardoor kampt Anderelcht stilaan met een personeelstekort in de centrale verdediging. Derrick Luckassen en Killian Sardella (of Ognjen Vranjes) zullen de komende weken wellicht het nieuwe defensieve duo vormen, maar na het tweetal is de spoeling wel érg dunnetjes.

Nochtans heeft Anderlecht nog drie andere opties ter beschikking, maar bij elk alternatief hangt ergens wel een groot vraagteken. Hannes Delcroix behoort nog steeds tot de A-kern, maar intern zouden de meningen verdeeld zijn over de 21-jarige. Daarom zou de linkspoot niet meteen op een grote kans moeten rekenen in de Paars-Witte basisploeg. Ook de meer ervaren Ognjen Vranjes vertoeft nog steeds op Neerpede, en de Bosniër was zelfs de aanvoerder in de laatste oefenpartij tegen Bayer Leverkusen. De laatste en meest onwaarschijnlijke optie is die van Anthony Vanden Borre, die tegen de Duitsers nochtans goed inviel maar met hem heeft Anderlecht enkel extra-sportieve plannen. 



De enige realistische piste lijkt dus vooral het rehabiliteren van bad boy Vranjes, maar zelfs met die extra optie zou Anderlecht nog steeds beschikken over een tekort aan centrale verdedigers. En net om die reden heeft het Paars-Witte scoutingsapparaat niet stilgezeten tijdens de voorbije interlandbreak. Volgens La Dernière Heure beschikt Sporting over een longlist van tien centrale verdedigers waarvan één optie van die lijst Simon Falette zou zijn. De 28-jarige linksvoetige verdediger werd vorig seizoen uitgeleend door Eintracht Frankfurt aan de Turkse topclub Fenerbahçe, waar hij een goede indruk naliet.  

COMPLEXE SITUATIE 

Ondanks zijn goede prestaties in Turkije moet Falette niet meteen rekenen op een herkansing bij Eintracht Frankfurt. Na zijn terugkomst van bij Fenerbahçe maakte Frankfurt-coach Adi Hütter een serieus statement door Falette onder te brengen in een soort van C-kern, waar de 28-jarige trainde met derde doelman Felix Wiedwald en ook vijf youngsters van de club. In 2018 was de Guinese international nochtans een vaste basisspeler in de Commerzbank-Arena, die zijn tegenstanders vaak een grote schrik aanjaagde door zijn intensieve manier van duelleren.

Anderzijds moest coach Hütter vaak zijn adem inhouden wanneer Falette een pass probeerde te versturen naar een ploegmaat, een euvel dat oorspronkelijk nog getolereerd werd door de Oostenrijkse coach. Toch wil Hütter volgend seizoen geen beroep meer doen op een speler die te vaak worstelt met de bal aan de voet. Maar anderzijds wil Eintracht Frankfurt haar verdediger ook niet meteen kwijt, want de geboren Fransman is een graag geziene figuur bij de club. De professionele ingesteldheid van Falette zou voorbeeldig zijn en tevens gewaardeerd door de sportieve staff en zijn ploegmaats. 



Uiteraard neemt Falette, die zich op 28-jarige leeftijd aan de top van zijn kunnen zou moeten bevinden, geen vrede met een degradatie naar de C-kern, ondanks zijn voorbeeldige mentaliteit. De tienvoudige Guinese international wil Frankfurt verlaten en volgens Duitse media zou Falette snel een nieuwe werkgever moeten vinden, gezien zijn bewezen prestaties op het hoogste niveau. Indien de centrale verdediger een nieuwe werkgever zou vinden, dan zou dat alvast zijn zesde club betekenen in zijn loopbaan, nadat hij eerder al uitkwam voor Lorient, Stade Lavallois, Stade Brest, FC Metz, Eintracht Frankfurt en Fenerbahçe.

PROFIEL VOOR KOMPANY

Voorlopig zou naast RSC Anderlecht enkel Hannover 96 zich gemeld hebben bij de decision makers van Eintracht Frankfurt, maar Falette zelf zou ook een terugkeer naar Fenerbahçe niet weigeren aangezien zijn familie nog steeds woont in Turkije. Toch zal Falette niet te lang mogen twijfelen bij zijn keuze voor een nieuwe club, want een gans seizoen vertoeven in de Frankfurtse C-kern is ook niet meteen een optie voor hem. Bij Anderlecht zijn ze wel op zoek naar dergelijk profiel, en al zeker nadat de voetballende kwaliteiten van Falette duidelijk toenamen na zijn huurbeurt aan Fenerbahçe.



Zo schaarde de Guineeër zich in de top tien van de centrale verdedigers in de Turkse Süper Lig op het gebied van een zuivere passing. Bovendien was die passing vooral voorwaarts gericht, eerder dan lateraal of achteruit. Amper drie centrale verdedigers richten hun passes nog meer in een voorwaartse beweging dan Falette, en die combinatie zal Vincent Kompany wellicht ook niet ontgaan zijn. De coach van Sporting houdt namelijk van spelers met een groot voetballend vermogen en een zuivere passing. Aan dat profiel lijkt Falette aldus te beantwoorden, althans op basis van zijn voorbije seizoen bij Fenerbahçe. 

DROOMPROFIEL VOOR RSCA

Falette kan op het defensieve vlak erg fysiek uit de hoek komen. Hij won bijvoorbeeld maar liefst 72% van zijn totaal aangegane luchtduels, waarmee hij in dat onderdeel de derde beste centrale verdediger was uit de Süper Lig. Dat hoge slagingspercentage van 72% kan niemand bij Anderlecht evenaren dit seizoen, enkel Derrick Luckassen komt enigszins in de buurt met 66% gewonnen luchtduels. Falette kan in een bepaalde mate omschreven worden als een heerser in het luchtruim, maar dat grote initiatief neemt hij ook met de bal aan de voet. En dat is een ganse metamorfose in vergelijking met zijn laatste passage bij Eintracht Frankfurt.

Falette durft namelijk vaak het heft in eigen handen te nemen door zelf op te rukken met de bal aan de voet, volledig naar het voorbeeld van Vincent Kompany in de beginperiode van zijn spelerscarrière. Per wedstrijd is Falette namelijk goed voor vijf progressieve lopende acties met de bal aan de voet, en ook meer dan één snelle rush met de bal aan de voet. In beide onderdelen was Falette de primus van de Süper Lig, en vandaag kan geen enkele centrale verdediger van Anderlecht die cijfers nog maar benaderen.



Door de combinatie van zijn fysieke kracht, betrouwbaarheid, opbouwend initiatief en voetballend vermogen zou Falette in eerste instantie alvast een serieuze versterking lijken voor Anderlecht. Een ruime progressiemarge bezit de 28-jarige Guinese international wel niet meer, waardoor Sporting niet meteen moet hopen op een lucratieve doorverkoop. Anderzijds zou wat defensieve stabiliteit en ervaring zeker geen overbodige luxe zijn. Aan Peter Verbeke en zijn scoutingsteam om de voor- en nadelen in het dossier-Falette tegen elkaar af te wegen.

LEES OOK: 'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Moet Anderlecht Falette halen?

Meest recent

Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

5
5
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

0
0
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

104
104
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

177
177
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

88
88
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

26
26
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

63
63
'AA Gent mikt op woekerwinst: smaakmaker tekent bij'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

72
72
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

252
252
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

170
170
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

273
273
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

404
404
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

43
43
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

52
52
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

180
180
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

288
288
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

45
45
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

118
118
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

71
71
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

132
132
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

76
76
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

369
369
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

565
565
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

119
119
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

463
463

Meer sportnieuws