RSCA mikt op vervanger Kompany: 'Droomprofiel'

961 stemmen
RSCA mikt op vervanger Kompany: 'Droomprofiel'

Ondanks een beperkt financieel budget moet RSC Anderlecht nog dringend uitpakken op de transfermarkt. Vooral om het defensieve compartiment te versterken, wordt er nog stevig gespeurd op de transfermarkt. Eén van de targets zou Simon Falette betreffen, en die beschikt over een profiel die weleens goed zou passen in het Paars-Witte elftal.


DELCROIX, VRANJES, VANDEN BORRE 

Grote zorgen bij RSC Anderlecht net voor de interlandbreak. In de laatste competitiematch tegen KV Oostende moest centrale verdediger Elias Cobbaut namelijk het veld verlaten met een zware blessure. Kort na de wedstrijd aan de kust werd het duidelijk dat Cobbaut een enkelbreuk opliep, en aldus voor lange tijd onbeschikbaar zal zijn. Dat kwam wel érg ongelegen uit voor Sporting, omdat Vincent Kompany ook nog maar recent besloot om zijn actieve spelerscarrière stop te zetten. En daardoor kampt Anderelcht stilaan met een personeelstekort in de centrale verdediging. Derrick Luckassen en Killian Sardella (of Ognjen Vranjes) zullen de komende weken wellicht het nieuwe defensieve duo vormen, maar na het tweetal is de spoeling wel érg dunnetjes.

Nochtans heeft Anderlecht nog drie andere opties ter beschikking, maar bij elk alternatief hangt ergens wel een groot vraagteken. Hannes Delcroix behoort nog steeds tot de A-kern, maar intern zouden de meningen verdeeld zijn over de 21-jarige. Daarom zou de linkspoot niet meteen op een grote kans moeten rekenen in de Paars-Witte basisploeg. Ook de meer ervaren Ognjen Vranjes vertoeft nog steeds op Neerpede, en de Bosniër was zelfs de aanvoerder in de laatste oefenpartij tegen Bayer Leverkusen. De laatste en meest onwaarschijnlijke optie is die van Anthony Vanden Borre, die tegen de Duitsers nochtans goed inviel maar met hem heeft Anderlecht enkel extra-sportieve plannen. 



De enige realistische piste lijkt dus vooral het rehabiliteren van bad boy Vranjes, maar zelfs met die extra optie zou Anderlecht nog steeds beschikken over een tekort aan centrale verdedigers. En net om die reden heeft het Paars-Witte scoutingsapparaat niet stilgezeten tijdens de voorbije interlandbreak. Volgens La Dernière Heure beschikt Sporting over een longlist van tien centrale verdedigers waarvan één optie van die lijst Simon Falette zou zijn. De 28-jarige linksvoetige verdediger werd vorig seizoen uitgeleend door Eintracht Frankfurt aan de Turkse topclub Fenerbahçe, waar hij een goede indruk naliet.  

COMPLEXE SITUATIE 

Ondanks zijn goede prestaties in Turkije moet Falette niet meteen rekenen op een herkansing bij Eintracht Frankfurt. Na zijn terugkomst van bij Fenerbahçe maakte Frankfurt-coach Adi Hütter een serieus statement door Falette onder te brengen in een soort van C-kern, waar de 28-jarige trainde met derde doelman Felix Wiedwald en ook vijf youngsters van de club. In 2018 was de Guinese international nochtans een vaste basisspeler in de Commerzbank-Arena, die zijn tegenstanders vaak een grote schrik aanjaagde door zijn intensieve manier van duelleren.

Anderzijds moest coach Hütter vaak zijn adem inhouden wanneer Falette een pass probeerde te versturen naar een ploegmaat, een euvel dat oorspronkelijk nog getolereerd werd door de Oostenrijkse coach. Toch wil Hütter volgend seizoen geen beroep meer doen op een speler die te vaak worstelt met de bal aan de voet. Maar anderzijds wil Eintracht Frankfurt haar verdediger ook niet meteen kwijt, want de geboren Fransman is een graag geziene figuur bij de club. De professionele ingesteldheid van Falette zou voorbeeldig zijn en tevens gewaardeerd door de sportieve staff en zijn ploegmaats. 



Uiteraard neemt Falette, die zich op 28-jarige leeftijd aan de top van zijn kunnen zou moeten bevinden, geen vrede met een degradatie naar de C-kern, ondanks zijn voorbeeldige mentaliteit. De tienvoudige Guinese international wil Frankfurt verlaten en volgens Duitse media zou Falette snel een nieuwe werkgever moeten vinden, gezien zijn bewezen prestaties op het hoogste niveau. Indien de centrale verdediger een nieuwe werkgever zou vinden, dan zou dat alvast zijn zesde club betekenen in zijn loopbaan, nadat hij eerder al uitkwam voor Lorient, Stade Lavallois, Stade Brest, FC Metz, Eintracht Frankfurt en Fenerbahçe.

PROFIEL VOOR KOMPANY

Voorlopig zou naast RSC Anderlecht enkel Hannover 96 zich gemeld hebben bij de decision makers van Eintracht Frankfurt, maar Falette zelf zou ook een terugkeer naar Fenerbahçe niet weigeren aangezien zijn familie nog steeds woont in Turkije. Toch zal Falette niet te lang mogen twijfelen bij zijn keuze voor een nieuwe club, want een gans seizoen vertoeven in de Frankfurtse C-kern is ook niet meteen een optie voor hem. Bij Anderlecht zijn ze wel op zoek naar dergelijk profiel, en al zeker nadat de voetballende kwaliteiten van Falette duidelijk toenamen na zijn huurbeurt aan Fenerbahçe.



Zo schaarde de Guineeër zich in de top tien van de centrale verdedigers in de Turkse Süper Lig op het gebied van een zuivere passing. Bovendien was die passing vooral voorwaarts gericht, eerder dan lateraal of achteruit. Amper drie centrale verdedigers richten hun passes nog meer in een voorwaartse beweging dan Falette, en die combinatie zal Vincent Kompany wellicht ook niet ontgaan zijn. De coach van Sporting houdt namelijk van spelers met een groot voetballend vermogen en een zuivere passing. Aan dat profiel lijkt Falette aldus te beantwoorden, althans op basis van zijn voorbije seizoen bij Fenerbahçe. 

DROOMPROFIEL VOOR RSCA

Falette kan op het defensieve vlak erg fysiek uit de hoek komen. Hij won bijvoorbeeld maar liefst 72% van zijn totaal aangegane luchtduels, waarmee hij in dat onderdeel de derde beste centrale verdediger was uit de Süper Lig. Dat hoge slagingspercentage van 72% kan niemand bij Anderlecht evenaren dit seizoen, enkel Derrick Luckassen komt enigszins in de buurt met 66% gewonnen luchtduels. Falette kan in een bepaalde mate omschreven worden als een heerser in het luchtruim, maar dat grote initiatief neemt hij ook met de bal aan de voet. En dat is een ganse metamorfose in vergelijking met zijn laatste passage bij Eintracht Frankfurt.

Falette durft namelijk vaak het heft in eigen handen te nemen door zelf op te rukken met de bal aan de voet, volledig naar het voorbeeld van Vincent Kompany in de beginperiode van zijn spelerscarrière. Per wedstrijd is Falette namelijk goed voor vijf progressieve lopende acties met de bal aan de voet, en ook meer dan één snelle rush met de bal aan de voet. In beide onderdelen was Falette de primus van de Süper Lig, en vandaag kan geen enkele centrale verdediger van Anderlecht die cijfers nog maar benaderen.



Door de combinatie van zijn fysieke kracht, betrouwbaarheid, opbouwend initiatief en voetballend vermogen zou Falette in eerste instantie alvast een serieuze versterking lijken voor Anderlecht. Een ruime progressiemarge bezit de 28-jarige Guinese international wel niet meer, waardoor Sporting niet meteen moet hopen op een lucratieve doorverkoop. Anderzijds zou wat defensieve stabiliteit en ervaring zeker geen overbodige luxe zijn. Aan Peter Verbeke en zijn scoutingsteam om de voor- en nadelen in het dossier-Falette tegen elkaar af te wegen.

LEES OOK: 'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Moet Anderlecht Falette halen?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

15
15
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

22
22
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

34
34
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

31
31
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

14
14
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

40
40
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

58
58
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

52
52
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

131
131
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

252
252
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

903
903
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

201
201
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

97
97
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

197
197
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

103
103
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

290
290
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

110
110
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

571
571
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

570
570
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

432
432
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1006
1006
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

239
239
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

302
302
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

476
476
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60

Meer sportnieuws