RSCA mikt op vervanger Kompany: 'Droomprofiel'

961 stemmen
RSCA mikt op vervanger Kompany: 'Droomprofiel'

Ondanks een beperkt financieel budget moet RSC Anderlecht nog dringend uitpakken op de transfermarkt. Vooral om het defensieve compartiment te versterken, wordt er nog stevig gespeurd op de transfermarkt. Eén van de targets zou Simon Falette betreffen, en die beschikt over een profiel die weleens goed zou passen in het Paars-Witte elftal.


DELCROIX, VRANJES, VANDEN BORRE 

Grote zorgen bij RSC Anderlecht net voor de interlandbreak. In de laatste competitiematch tegen KV Oostende moest centrale verdediger Elias Cobbaut namelijk het veld verlaten met een zware blessure. Kort na de wedstrijd aan de kust werd het duidelijk dat Cobbaut een enkelbreuk opliep, en aldus voor lange tijd onbeschikbaar zal zijn. Dat kwam wel érg ongelegen uit voor Sporting, omdat Vincent Kompany ook nog maar recent besloot om zijn actieve spelerscarrière stop te zetten. En daardoor kampt Anderelcht stilaan met een personeelstekort in de centrale verdediging. Derrick Luckassen en Killian Sardella (of Ognjen Vranjes) zullen de komende weken wellicht het nieuwe defensieve duo vormen, maar na het tweetal is de spoeling wel érg dunnetjes.

Nochtans heeft Anderlecht nog drie andere opties ter beschikking, maar bij elk alternatief hangt ergens wel een groot vraagteken. Hannes Delcroix behoort nog steeds tot de A-kern, maar intern zouden de meningen verdeeld zijn over de 21-jarige. Daarom zou de linkspoot niet meteen op een grote kans moeten rekenen in de Paars-Witte basisploeg. Ook de meer ervaren Ognjen Vranjes vertoeft nog steeds op Neerpede, en de Bosniër was zelfs de aanvoerder in de laatste oefenpartij tegen Bayer Leverkusen. De laatste en meest onwaarschijnlijke optie is die van Anthony Vanden Borre, die tegen de Duitsers nochtans goed inviel maar met hem heeft Anderlecht enkel extra-sportieve plannen. 



De enige realistische piste lijkt dus vooral het rehabiliteren van bad boy Vranjes, maar zelfs met die extra optie zou Anderlecht nog steeds beschikken over een tekort aan centrale verdedigers. En net om die reden heeft het Paars-Witte scoutingsapparaat niet stilgezeten tijdens de voorbije interlandbreak. Volgens La Dernière Heure beschikt Sporting over een longlist van tien centrale verdedigers waarvan één optie van die lijst Simon Falette zou zijn. De 28-jarige linksvoetige verdediger werd vorig seizoen uitgeleend door Eintracht Frankfurt aan de Turkse topclub Fenerbahçe, waar hij een goede indruk naliet.  

COMPLEXE SITUATIE 

Ondanks zijn goede prestaties in Turkije moet Falette niet meteen rekenen op een herkansing bij Eintracht Frankfurt. Na zijn terugkomst van bij Fenerbahçe maakte Frankfurt-coach Adi Hütter een serieus statement door Falette onder te brengen in een soort van C-kern, waar de 28-jarige trainde met derde doelman Felix Wiedwald en ook vijf youngsters van de club. In 2018 was de Guinese international nochtans een vaste basisspeler in de Commerzbank-Arena, die zijn tegenstanders vaak een grote schrik aanjaagde door zijn intensieve manier van duelleren.

Anderzijds moest coach Hütter vaak zijn adem inhouden wanneer Falette een pass probeerde te versturen naar een ploegmaat, een euvel dat oorspronkelijk nog getolereerd werd door de Oostenrijkse coach. Toch wil Hütter volgend seizoen geen beroep meer doen op een speler die te vaak worstelt met de bal aan de voet. Maar anderzijds wil Eintracht Frankfurt haar verdediger ook niet meteen kwijt, want de geboren Fransman is een graag geziene figuur bij de club. De professionele ingesteldheid van Falette zou voorbeeldig zijn en tevens gewaardeerd door de sportieve staff en zijn ploegmaats. 



Uiteraard neemt Falette, die zich op 28-jarige leeftijd aan de top van zijn kunnen zou moeten bevinden, geen vrede met een degradatie naar de C-kern, ondanks zijn voorbeeldige mentaliteit. De tienvoudige Guinese international wil Frankfurt verlaten en volgens Duitse media zou Falette snel een nieuwe werkgever moeten vinden, gezien zijn bewezen prestaties op het hoogste niveau. Indien de centrale verdediger een nieuwe werkgever zou vinden, dan zou dat alvast zijn zesde club betekenen in zijn loopbaan, nadat hij eerder al uitkwam voor Lorient, Stade Lavallois, Stade Brest, FC Metz, Eintracht Frankfurt en Fenerbahçe.

PROFIEL VOOR KOMPANY

Voorlopig zou naast RSC Anderlecht enkel Hannover 96 zich gemeld hebben bij de decision makers van Eintracht Frankfurt, maar Falette zelf zou ook een terugkeer naar Fenerbahçe niet weigeren aangezien zijn familie nog steeds woont in Turkije. Toch zal Falette niet te lang mogen twijfelen bij zijn keuze voor een nieuwe club, want een gans seizoen vertoeven in de Frankfurtse C-kern is ook niet meteen een optie voor hem. Bij Anderlecht zijn ze wel op zoek naar dergelijk profiel, en al zeker nadat de voetballende kwaliteiten van Falette duidelijk toenamen na zijn huurbeurt aan Fenerbahçe.



Zo schaarde de Guineeër zich in de top tien van de centrale verdedigers in de Turkse Süper Lig op het gebied van een zuivere passing. Bovendien was die passing vooral voorwaarts gericht, eerder dan lateraal of achteruit. Amper drie centrale verdedigers richten hun passes nog meer in een voorwaartse beweging dan Falette, en die combinatie zal Vincent Kompany wellicht ook niet ontgaan zijn. De coach van Sporting houdt namelijk van spelers met een groot voetballend vermogen en een zuivere passing. Aan dat profiel lijkt Falette aldus te beantwoorden, althans op basis van zijn voorbije seizoen bij Fenerbahçe. 

DROOMPROFIEL VOOR RSCA

Falette kan op het defensieve vlak erg fysiek uit de hoek komen. Hij won bijvoorbeeld maar liefst 72% van zijn totaal aangegane luchtduels, waarmee hij in dat onderdeel de derde beste centrale verdediger was uit de Süper Lig. Dat hoge slagingspercentage van 72% kan niemand bij Anderlecht evenaren dit seizoen, enkel Derrick Luckassen komt enigszins in de buurt met 66% gewonnen luchtduels. Falette kan in een bepaalde mate omschreven worden als een heerser in het luchtruim, maar dat grote initiatief neemt hij ook met de bal aan de voet. En dat is een ganse metamorfose in vergelijking met zijn laatste passage bij Eintracht Frankfurt.

Falette durft namelijk vaak het heft in eigen handen te nemen door zelf op te rukken met de bal aan de voet, volledig naar het voorbeeld van Vincent Kompany in de beginperiode van zijn spelerscarrière. Per wedstrijd is Falette namelijk goed voor vijf progressieve lopende acties met de bal aan de voet, en ook meer dan één snelle rush met de bal aan de voet. In beide onderdelen was Falette de primus van de Süper Lig, en vandaag kan geen enkele centrale verdediger van Anderlecht die cijfers nog maar benaderen.



Door de combinatie van zijn fysieke kracht, betrouwbaarheid, opbouwend initiatief en voetballend vermogen zou Falette in eerste instantie alvast een serieuze versterking lijken voor Anderlecht. Een ruime progressiemarge bezit de 28-jarige Guinese international wel niet meer, waardoor Sporting niet meteen moet hopen op een lucratieve doorverkoop. Anderzijds zou wat defensieve stabiliteit en ervaring zeker geen overbodige luxe zijn. Aan Peter Verbeke en zijn scoutingsteam om de voor- en nadelen in het dossier-Falette tegen elkaar af te wegen.

LEES OOK: 'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Moet Anderlecht Falette halen?

Meest recent

'Vuurwerk bij Club Brugge: transferplannen onthuld'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

37
37
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

84
84
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

235
235
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

61
61
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

311
311
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

175
175
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

291
291
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

309
309
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

227
227
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

88
88
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

209
209
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

206
206
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

175
175
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

77
77
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

283
283
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

54
54
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

216
216
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

106
106
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

554
554
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

104
104
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

243
243
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

101
101
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

252
252
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

110
110

Meer sportnieuws