Exit bij Genk: Dewaest naar nieuwe Belgische topclub?

677
Exit bij Genk: Dewaest naar nieuwe Belgische topclub?

In 2018-2019 speelde hij nog een belangrijke rol in het behalen van de titel en vorige zomer werd hij zelfs beloond met de aanvoerdersband. Maar nu lijkt een einde te komen aan het huwelijk tussen Sébastien Dewaest en KRC Genk. De club maakte vrijdag bekend dat de verdediger een transferverzoek heeft ingediend.


Voorlopig wordt Dewaest dan ook in de B-kern gezet. Racing liet verstaan dat het bestuur zich gaat beraden over de toekomst van de 29-jarige, die nog tot 2023 onder contract staat. Ondertussen draait het speculeren over zijn nieuwe club al op volle toeren. De kans bestaat immers dat hij bij een andere Belgische topclub aan de slag gaat. Er zijn alvast voldoende kandidaten die nog naar versterking speuren in de defensie.

Bij Sport/Voetbalmagazine liet men onlangs alvast de namen van Club Brugge, Anderlecht en Antwerp vallen. Bij de landskampioen maakt men inderdaad werk van verdedigende versterking, bovendien zou hij er opnieuw kunnen samenwerken met trainer Philippe Clement. De vraag is echter of hij als voldoende sterk wordt bestempeld om de concurrentie aan te gaan met beren als Mata, Deli en Mechele. Ook bij Paars-Wit mikt men op vers bloed in de verdediging, maar daar kan het financiële plaatje een struikelblok vormen.

Bij Antwerp zou Dewaest alvast opnieuw in een systeem met drie verdedigers terecht komen, maar Luciano D'Onofrio houdt ongetwijfeld nog andere namen achter de hand. Bovendien zijn er nog meer binnenlandse outsiders zoals AA Gent, Standard en ex-club Charleroi. Of zij ook concrete interesse hebben is echter niet geweten. Bovendien hangt bij hun veel af van de prestaties in de Europese voorrondes en vooral de financiële bonussen die daarmee gepaard gaan.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

Bij welke Belgische (top)club zou Dewaest het beste passen?

Meest recent

Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

2
2
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

64
64
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

54
54
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

99
99
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

169
169
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

100
100
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

35
35
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

113
113
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

301
301
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

87
87
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

43
43
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

270
270
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

411
411
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

116
116
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

84
84
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

284
284
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

370
370
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

523
523
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

401
401
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

123
123
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

206
206
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

35
35

Meer sportnieuws