Exit bij Genk: Dewaest naar nieuwe Belgische topclub?

677 stemmen
Exit bij Genk: Dewaest naar nieuwe Belgische topclub?

In 2018-2019 speelde hij nog een belangrijke rol in het behalen van de titel en vorige zomer werd hij zelfs beloond met de aanvoerdersband. Maar nu lijkt een einde te komen aan het huwelijk tussen Sébastien Dewaest en KRC Genk. De club maakte vrijdag bekend dat de verdediger een transferverzoek heeft ingediend.


Voorlopig wordt Dewaest dan ook in de B-kern gezet. Racing liet verstaan dat het bestuur zich gaat beraden over de toekomst van de 29-jarige, die nog tot 2023 onder contract staat. Ondertussen draait het speculeren over zijn nieuwe club al op volle toeren. De kans bestaat immers dat hij bij een andere Belgische topclub aan de slag gaat. Er zijn alvast voldoende kandidaten die nog naar versterking speuren in de defensie.

Bij Sport/Voetbalmagazine liet men onlangs alvast de namen van Club Brugge, Anderlecht en Antwerp vallen. Bij de landskampioen maakt men inderdaad werk van verdedigende versterking, bovendien zou hij er opnieuw kunnen samenwerken met trainer Philippe Clement. De vraag is echter of hij als voldoende sterk wordt bestempeld om de concurrentie aan te gaan met beren als Mata, Deli en Mechele. Ook bij Paars-Wit mikt men op vers bloed in de verdediging, maar daar kan het financiële plaatje een struikelblok vormen.

Bij Antwerp zou Dewaest alvast opnieuw in een systeem met drie verdedigers terecht komen, maar Luciano D'Onofrio houdt ongetwijfeld nog andere namen achter de hand. Bovendien zijn er nog meer binnenlandse outsiders zoals AA Gent, Standard en ex-club Charleroi. Of zij ook concrete interesse hebben is echter niet geweten. Bovendien hangt bij hun veel af van de prestaties in de Europese voorrondes en vooral de financiële bonussen die daarmee gepaard gaan.

LEES OOK: 'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Bij welke Belgische (top)club zou Dewaest het beste passen?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

22
22
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

361
361
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

459
459
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

97
97
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

206
206
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

374
374
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

197
197
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

363
363
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

141
141
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

76
76
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

480
480
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

273
273
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1457
1457
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

77
77
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

123
123
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

58
58
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

485
485
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

430
430
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

328
328
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

370
370
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

254
254
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

122
122
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

528
528
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

177
177

Meer sportnieuws