Koopjes van Clement: 4 versterkingen voor Club Brugge

1194 stemmen
Koopjes van Clement: 4 versterkingen voor Club Brugge

We schrijven 11 september, drieënhalve week voor het sluiten van de transfermarkt, maar bij Club Brugge is het nog altijd wachten op de eerste nieuwkomer. Ondanks de onvrede bij een deel van de aanhang op zich geen ramp, vermits Blauw-Zwart met nagenoeg dezelfde kern vorig seizoen door de competitie heen raasde op weg naar de titel. Toch lijkt het slechts stilte voor de storm.


Als we Philippe Clement op zijn woord mogen geloven, maakt de landskampioen namelijk wel degelijk werk van versterking. Alleen moeten de dominostenen nog beginnen vallen. Vincent Mannaert en co mikken dan ook hoog in hun speurtocht naar vers bloed, waarbij een aantal dossiers reeds afsprongen door exuberante eisen of andere kinken in de kabel. Desalniettemin rekent de Brugse coach nog op een viertal aanwinsten, en niet zomaar om zijn kern aan te vullen. De nieuwe gezichten moeten immers in staat zijn om snel mee te dingen naar een basisplaats. Op welke posities werd nog niet verduidelijkt, maar wij gaan graag op zoek naar de profielen die op Jan Breydel het meest van pas zouden komen.

LINKSVOETIGE VERDEDIGER
Een van de voornaamste prioriteiten is uiteraard een centrale verdediger. Bij voorkeur een linkspoot, want met louter linksachter Federico Ricca en controleur Éder Balanta als alternatieven is de spoeling dun achter de kwetsbare Simon Deli. Hetzelfde geldt evenwel in de as van de driemansdefensie, waar Brandon Mechele door de vele blessures van Matej Mitrovic al helemaal geen concurrentie geniet. Bij afwezigheid van de Rode Duivel, die afhaakt wegens een positieve coronatest, neemt tegen Waasland-Beveren zo alicht Odilon Kossounou zijn plaats in. De 19-jarige Ivoriaan kostte vorige zomer net geen vier miljoen, maar mocht tot dusver vooral opdraven als vervanger van Clinton Mata – met tevens een aantal sporadische optredens hoger op de flank.



Kossounou staat zaterdag zo dus voor zijn vuurdoop in de as, waar Clement hem nochtans niet volledig lijkt te vertrouwen. Vermits het geloof in de jonkie intern echter zeer groot is, én zijn prijskaartje niet gering, moet hij vroeg of laat toch eens vol zijn kans krijgen. Daarom is het logisch dat Club eerder jaagt op een extra optie op de linkerkant, die liefst ook als centrale pion uit de voeten kan. Jan Vertonghen paste alvast perfect in dat plaatje, net zoals Wesley Hoedt. De voormalige huurling van Antwerp prijkt momenteel blijkbaar bovenaan het verlanglijstje, al is hij voorlopig net als Vertonghen wat te duur. Mogelijk heeft Mannaert dan ook nog andere ijzers in het vuur. Jaïro Riedewald, ex-Ajax en nu op overschot bij Crystal Palace, bijvoorbeeld?

POLYVALENTE MIDDENVELDER
Een van de lastigste vraagstukken in Jan Breydel situeert zich een linie hoger, waar de gouden tandem van Ruud Vormer en Hans Vanaken al jarenlang de dienst uitmaakt. Geregeld wordt dan geopperd dat Club nood heeft aan adequate vervangers om het tweetal af en toe te ontlasten, hoewel zij zich telkens weer met schijnbaar gemak door het zware programma weten te worstelen. De vraag is dus of het wel zin heeft om een smak geld neer te leggen voor iemand die wekelijks op de bank zal zitten, zeker omdat Siebe Schrijvers en vooral Charles De Ketelaere nu reeds kunnen fungeren als doublures voor Vanaken in de rol van draaischijf. Meer creativiteit is altijd welkom, maar een nieuwe nummer 10 heeft Blauw-Zwart hoegenaamd niet dringend nodig.



De eerste in lijn om Vormer rust te gunnen is dan weer Mats Rits, die meer succes kent in die rol dan pakweg Jordy Clasie of Sofyan Amrabat destijds. De voormalige spelmaker ligt evenwel tevens in balans met Balanta voor het meest achteruitgeschoven plekje op het middenveld. In plaats van een rasechte vervanger voor Vormer of Vanaken, gaat Club dan ook best op zoek naar nóg zulk een polyvalent type om alle posities dubbel te bezetten. En als het even kan wat snelheid toe te voegen aan het niet bijster wendbare trio in de as. De namen van Fausto Vera en KV Mechelen-toptalent Aster Vranckx circuleren nu alleszins al een tijdje hardnekkig in de wandelgangen. Niet bepaald de goedkoopste targets, maar op papier wel de ideale profielen.

OFFENSIEVE FULLBACK/WINGER
Ook op de flanken liggen de titularissen in principe vast, met Eduard Sobol op links en Krépin Diatta of Emmanuel Dennis – die beide straks wel nog andere oorden kunnen opzoeken – aan de rechterkant. Als wisselopties beroept Clement zich dan weer vaak op spelers die eigenlijk liever elders aan de bak komen, zoals De Ketelaere of spits David Okereke. De recordaankoop maakt echter wellicht definitief de switch richting zijlijn, waar hij meteen de opvolger van zijn Nigeriaanse landgenoot kan worden. In die zin heeft het nakende vertrek van Dennis mogelijk weinig invloed op de zoektocht naar een nieuwe winger, die in de huidige 3-5-2 formatie natuurlijk wel de hele flank voor zijn rekening moet nemen. Fysieke kwaliteiten zijn dus absoluut een must.



Net zoals aandacht voor de defensieve taken, hoewel Sobol aan de overkant voor evenwicht zorgt. Een rol die in de toekomst Maxim De Cuyper, die nu het merendeel van zijn tijd nog bij Club NXT in 1B zal doorbrengen, moet opnemen. In de tussentijd kan Clement een offensief alternatief op links evenwel best gebruiken. Geen extra back met drang naar voren dus, wel een dribbelvaardige flankaanvaller die in navolging van Dennis en Diatta – of voor hen Anthony Limbombe en Arnaut Danjuma – gekneed kan worden tot volwaardige fullback. Dé specialiteit van Mannaert, waarbij een linkspoot geen vereiste is. Junior Edmilson en Bright Osayi-Samuel voldeden aan de beschrijving, maar hun dossiers vielen in het water. Meer succes met Linton Maina?

SCORENDE SPITS
Het euvel dat in Brugge de afgelopen weken en maanden echter veruit het meest over de tongen ging, is natuurlijk het gebrek aan een scorende spits. Een probleem dat dankzij de doorbraak van Youssouph Badji misschien reeds opgelost geraakte, al blijft het vrij gevaarlijk om alle eieren in het mandje van de piepjonge Senegalees te leggen. Clement hoopt dan ook dat Michael Krmencik alsnog zijn draai vindt en rekent duidelijk nog op de Tsjech, met tevens Okereke en voorlopig nog Dennis achter de hand. In principe keuze genoeg dus, maar toch bestaat er weinig twijfel over dat Club hier nog aan de slag gaat. Tenslotte vertrokken met Mbaye Diagne, Loïs Openda, Percy Tau en opnieuw Kaveh Rezaei zopas vier opties voorin, na eerder al Jelle Vossen.



Toegegeven, veel kwamen zij niet meer aan de bak. Het neemt evenwel niet weg dat de spoeling fors werd uitgedund. Vermits een bijkomend speerpunt dus sowieso welkom is, richt Mannaert zijn pijlen dan maar op een klepper die in één klap alle pijnpunten kan oplossen. Een garantie op doelpunten én sterke beer dus, liefst groter dan 1m90 – het lijkt wel de boodschappenlijst van AA Gent voor de komst van Tim Kleindienst. Club overwoog trouwens eveneens in Duitsland te shoppen en polste naar Jean-Philippe Mateta en Jhon Cordoba, die net als Adolfo Gaich en recent Bas Dost te duur uitvielen. Ook bij Christian Benteke en Michy Batshuayi werd tevergeefs een ballonnetje opgelaten. Een goalgetter van kaliber lijkt dus hoe dan ook de wens.

LEES OOK: STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

De prioriteit van Club Brugge is volgens mij een ...

Meest recent

Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

19
19
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

100
100
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

32
32
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

56
56
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

50
50
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

50
50
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

228
228
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

775
775
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

703
703
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

88
88
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

935
935
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

469
469
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

300
300
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

562
562
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

656
656
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1037
1037
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

382
382
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

532
532
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1537
1537
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

364
364
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

499
499
Stilte bij Beveren: Peeters en Bakens geven transferupdate

SK Beveren was al heel vroeg zeker van promotie, maar inzake ingaande transfers blijft het ...

290
290
Doku, Balogun, kansen Rode Duivels: Buffel blikt vooruit

De Rode Duivels spelen komende nacht hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Het staat nu al ...

128
128
Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

225
225
'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Zulte Waregem was nog vrij rustig op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. Essevee staat ...

304
304

Meer sportnieuws