Koopjes van Clement: 4 versterkingen voor Club Brugge

1194
Koopjes van Clement: 4 versterkingen voor Club Brugge

We schrijven 11 september, drieënhalve week voor het sluiten van de transfermarkt, maar bij Club Brugge is het nog altijd wachten op de eerste nieuwkomer. Ondanks de onvrede bij een deel van de aanhang op zich geen ramp, vermits Blauw-Zwart met nagenoeg dezelfde kern vorig seizoen door de competitie heen raasde op weg naar de titel. Toch lijkt het slechts stilte voor de storm.


Als we Philippe Clement op zijn woord mogen geloven, maakt de landskampioen namelijk wel degelijk werk van versterking. Alleen moeten de dominostenen nog beginnen vallen. Vincent Mannaert en co mikken dan ook hoog in hun speurtocht naar vers bloed, waarbij een aantal dossiers reeds afsprongen door exuberante eisen of andere kinken in de kabel. Desalniettemin rekent de Brugse coach nog op een viertal aanwinsten, en niet zomaar om zijn kern aan te vullen. De nieuwe gezichten moeten immers in staat zijn om snel mee te dingen naar een basisplaats. Op welke posities werd nog niet verduidelijkt, maar wij gaan graag op zoek naar de profielen die op Jan Breydel het meest van pas zouden komen.

LINKSVOETIGE VERDEDIGER
Een van de voornaamste prioriteiten is uiteraard een centrale verdediger. Bij voorkeur een linkspoot, want met louter linksachter Federico Ricca en controleur Éder Balanta als alternatieven is de spoeling dun achter de kwetsbare Simon Deli. Hetzelfde geldt evenwel in de as van de driemansdefensie, waar Brandon Mechele door de vele blessures van Matej Mitrovic al helemaal geen concurrentie geniet. Bij afwezigheid van de Rode Duivel, die afhaakt wegens een positieve coronatest, neemt tegen Waasland-Beveren zo alicht Odilon Kossounou zijn plaats in. De 19-jarige Ivoriaan kostte vorige zomer net geen vier miljoen, maar mocht tot dusver vooral opdraven als vervanger van Clinton Mata – met tevens een aantal sporadische optredens hoger op de flank.



Kossounou staat zaterdag zo dus voor zijn vuurdoop in de as, waar Clement hem nochtans niet volledig lijkt te vertrouwen. Vermits het geloof in de jonkie intern echter zeer groot is, én zijn prijskaartje niet gering, moet hij vroeg of laat toch eens vol zijn kans krijgen. Daarom is het logisch dat Club eerder jaagt op een extra optie op de linkerkant, die liefst ook als centrale pion uit de voeten kan. Jan Vertonghen paste alvast perfect in dat plaatje, net zoals Wesley Hoedt. De voormalige huurling van Antwerp prijkt momenteel blijkbaar bovenaan het verlanglijstje, al is hij voorlopig net als Vertonghen wat te duur. Mogelijk heeft Mannaert dan ook nog andere ijzers in het vuur. Jaïro Riedewald, ex-Ajax en nu op overschot bij Crystal Palace, bijvoorbeeld?

POLYVALENTE MIDDENVELDER
Een van de lastigste vraagstukken in Jan Breydel situeert zich een linie hoger, waar de gouden tandem van Ruud Vormer en Hans Vanaken al jarenlang de dienst uitmaakt. Geregeld wordt dan geopperd dat Club nood heeft aan adequate vervangers om het tweetal af en toe te ontlasten, hoewel zij zich telkens weer met schijnbaar gemak door het zware programma weten te worstelen. De vraag is dus of het wel zin heeft om een smak geld neer te leggen voor iemand die wekelijks op de bank zal zitten, zeker omdat Siebe Schrijvers en vooral Charles De Ketelaere nu reeds kunnen fungeren als doublures voor Vanaken in de rol van draaischijf. Meer creativiteit is altijd welkom, maar een nieuwe nummer 10 heeft Blauw-Zwart hoegenaamd niet dringend nodig.



De eerste in lijn om Vormer rust te gunnen is dan weer Mats Rits, die meer succes kent in die rol dan pakweg Jordy Clasie of Sofyan Amrabat destijds. De voormalige spelmaker ligt evenwel tevens in balans met Balanta voor het meest achteruitgeschoven plekje op het middenveld. In plaats van een rasechte vervanger voor Vormer of Vanaken, gaat Club dan ook best op zoek naar nóg zulk een polyvalent type om alle posities dubbel te bezetten. En als het even kan wat snelheid toe te voegen aan het niet bijster wendbare trio in de as. De namen van Fausto Vera en KV Mechelen-toptalent Aster Vranckx circuleren nu alleszins al een tijdje hardnekkig in de wandelgangen. Niet bepaald de goedkoopste targets, maar op papier wel de ideale profielen.

OFFENSIEVE FULLBACK/WINGER
Ook op de flanken liggen de titularissen in principe vast, met Eduard Sobol op links en Krépin Diatta of Emmanuel Dennis – die beide straks wel nog andere oorden kunnen opzoeken – aan de rechterkant. Als wisselopties beroept Clement zich dan weer vaak op spelers die eigenlijk liever elders aan de bak komen, zoals De Ketelaere of spits David Okereke. De recordaankoop maakt echter wellicht definitief de switch richting zijlijn, waar hij meteen de opvolger van zijn Nigeriaanse landgenoot kan worden. In die zin heeft het nakende vertrek van Dennis mogelijk weinig invloed op de zoektocht naar een nieuwe winger, die in de huidige 3-5-2 formatie natuurlijk wel de hele flank voor zijn rekening moet nemen. Fysieke kwaliteiten zijn dus absoluut een must.



Net zoals aandacht voor de defensieve taken, hoewel Sobol aan de overkant voor evenwicht zorgt. Een rol die in de toekomst Maxim De Cuyper, die nu het merendeel van zijn tijd nog bij Club NXT in 1B zal doorbrengen, moet opnemen. In de tussentijd kan Clement een offensief alternatief op links evenwel best gebruiken. Geen extra back met drang naar voren dus, wel een dribbelvaardige flankaanvaller die in navolging van Dennis en Diatta – of voor hen Anthony Limbombe en Arnaut Danjuma – gekneed kan worden tot volwaardige fullback. Dé specialiteit van Mannaert, waarbij een linkspoot geen vereiste is. Junior Edmilson en Bright Osayi-Samuel voldeden aan de beschrijving, maar hun dossiers vielen in het water. Meer succes met Linton Maina?

SCORENDE SPITS
Het euvel dat in Brugge de afgelopen weken en maanden echter veruit het meest over de tongen ging, is natuurlijk het gebrek aan een scorende spits. Een probleem dat dankzij de doorbraak van Youssouph Badji misschien reeds opgelost geraakte, al blijft het vrij gevaarlijk om alle eieren in het mandje van de piepjonge Senegalees te leggen. Clement hoopt dan ook dat Michael Krmencik alsnog zijn draai vindt en rekent duidelijk nog op de Tsjech, met tevens Okereke en voorlopig nog Dennis achter de hand. In principe keuze genoeg dus, maar toch bestaat er weinig twijfel over dat Club hier nog aan de slag gaat. Tenslotte vertrokken met Mbaye Diagne, Loïs Openda, Percy Tau en opnieuw Kaveh Rezaei zopas vier opties voorin, na eerder al Jelle Vossen.



Toegegeven, veel kwamen zij niet meer aan de bak. Het neemt evenwel niet weg dat de spoeling fors werd uitgedund. Vermits een bijkomend speerpunt dus sowieso welkom is, richt Mannaert zijn pijlen dan maar op een klepper die in één klap alle pijnpunten kan oplossen. Een garantie op doelpunten én sterke beer dus, liefst groter dan 1m90 – het lijkt wel de boodschappenlijst van AA Gent voor de komst van Tim Kleindienst. Club overwoog trouwens eveneens in Duitsland te shoppen en polste naar Jean-Philippe Mateta en Jhon Cordoba, die net als Adolfo Gaich en recent Bas Dost te duur uitvielen. Ook bij Christian Benteke en Michy Batshuayi werd tevergeefs een ballonnetje opgelaten. Een goalgetter van kaliber lijkt dus hoe dan ook de wens.

LEES OOK: Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

De prioriteit van Club Brugge is volgens mij een ...

Meest recent

Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

266
266
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

2
2
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

24
24
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

11
11
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

38
38
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

81
81
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

58
58
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

133
133
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

41
41
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

148
148
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

149
149
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

55
55
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

31
31
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

41
41
Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen. De Buffalo’s staan verrassend mee aan ...

194
194
Vanderbiest buiten? Raman zet puntjes op de i

KV Mechelen staat laatste in de Jupiler Pro League. Het is daarom des te opvallender dat Benito ...

290
290
Yamal lacht: "Maand geleden vonden jullie mij niet goed"

De Spaanse media zijn lyrisch, de statistieken spreken voor zich en zelfs de Ballon d’Or wordt ...

44
44
'Midden in commotie: Ronaldo koestert straf Portugal-plan'

Bij de Portugese nationale ploeg heerst er de laatste dagen hoogspanning. De oorzaak: Cristiano ...

49
49
Guardiola reageert voor het eerst op veroordeling Man City

De Engelse voetbalwereld davert momenteel op zijn grondvesten, nadat deze week de officiële ...

75
75
Virgili maakt meteen indruk bij Club: transferplan onthuld

Club Brugge beleefde een zeer bewogen zomermercato. Daarin zag het niet alleen de kassa flink ...

291
291
'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

86
86
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

122
122
Engelsen steigeren over City: Carragher toont mededogen

Engeland staat dezer dagen in rep en roer. Dinsdag kwam de officiële bevestiging van de Premier ...

133
133
'Verrassende transferwending rond Nicolas Raskin'

Onder Rudi Garcia groeide Nicolas Raskin uit tot een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels ...

116
116
Stadionverboden en politie: amateurderby zorgt voor spanning

Een derby in Derde Amateur zorgt voor veiligheidsmaatregelen die je normaal veel hogerop in het ...

44
44

Meer sportnieuws