Duivels maken impact: 'Beste ploeg van het moment'

1119
Duivels maken impact: 'Beste ploeg van het moment'

De aanloop naar het tweeluik tegen Denemarken en IJsland was op z'n minst chaotisch te noemen. Desalniettemin hadden de Rode Duivels geen kind aan beide Scandinavische teams, die op hun beurt gemakkelijk opzij werden gezet. De Belgische nationale ploeg maakte een erg goede beurt, en sommige Duivels konden alvast enkele opvallende statistieken voorleggen.


BESTE PLOEG IN NATIONS LEAGUE 

Na de sterke start van de Rode Duivels in de Nations League heeft bondscoach Roberto Martinez alvast geen redenen om te klagen. Onze nationale ploeg pakte tegen Denemarken en IJsland het maximum van de punten en won beide partijen bovendien met een sprekend gemak. Tegen de Denen liep het in vergelijking met de wedstrijd tegen IJslanders weliswaar wat stroever, maar de Duivels wisten door een érg volwassen manier van voetballen alsnog moeiteloos te winnen.



De combinatie van die goede prestaties en dito resultaten in beide wedstrijden zorgt ervoor dat de Rode Duivels zowat het best presterende team zijn in de Nations League A. En dat bewijzen de cijfers ook. Ondanks het te vermijden tegendoelpunt tegen IJsland telt onze nationale ploeg vooralsnog maar één geïncasseerde treffer. Daartegenover staat een enorme doelpuntenproductie van maar liefst zeven stuks. In de Nations League A komen enkel Portugal (6 goals), Spanje (5 goals) en Frankrijk (5 goals) enigszins in de buurt. 

CR7 EN SERGIO RAMOS 

Uiteraard kwam die grote doelpuntenproductie er vooral door de 5-1 overwinning tegen IJsland. Michy Batshuayi kon dinsdag bijvoorbeeld twee stuks scoren en met dat aantal schaart hij zich voorlopig tot de beste doelschutters van de Nations League A. Ook Dries Mertens telt momenteel evenveel stuks als Batsman, nadat hij zich eerder ook tegen Denemarken op het scorebord werkte. Beide Rode Duivels mogen zich vandaag co-topschutter noemen van de Nations League A, een titel dat het duo mag delen met twee andere toppers: Cristiano Ronaldo en Sergio Ramos.

Michy Batshuayi mag zich daarbij wel nog iéts efficiënter noemen dan Dries Mertens .De sterspeler van SSC Napoli had namelijk zes doelpogingen nodig om tot twee doelpunten te komen, terwijl de overbodige spits van Chelsea FC daarvoor één kans minder nodig had. Mertens is met die zes schoten richting het doel wel de bedrijvigste Rode Duivel van de huidige campagne, en in de Nations League A poogden slechts tien spelers meer doelpogingen dan hem. 



Dat grote enthousiasme van Mertens betekent evenwel niet dat de Rode Duivels als team énorm veel doelpogingen afvuren, ondanks het feit dat België het meeste aantal doelpunten scoorde in de Nations League A. Voorlopig overtreffen Italië, Spanje en Portugal nog onze nationale ploeg op het vlak van pogingen richting het doel. De Rode Duivels zijn wél een pak doelgerichter dan deze teams want België is namelijk de leider met een accuraatheid van 54% schoten op het doel. Enkel runner-up Duitsland komt enigszins in hun buurt met een nauwkeurigheid van 45%. Bovendien kon geen enkel nationaal team meer doelpunten scoren dan onze Duivels.

KING DE BRUYNE 

Voorlopig is Dries Mertens de enige speler van de Rode Duivels die in allebei de wedstrijden in de Nations League kon scoren. Daarnaast leverde de kleine aanvaller tegen Denemarken ook nog eens een assist af, wat zijn beslissende acties (doelpunten + assists) brengt op drie eenheden. Daarmee is Mertens voorlopig de eenzame leider onder alle spelers van de Nations League A. De lijst met twee beslissende acties is dan weer veel ruimer met spelers zoals Batshuayi, Kevin De Bruyne, Antoine Griezmann, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos en Kamil Grosicki (Polen).

De dubbele assist van Kevin De Bruyne tegen IJsland brengt de spelmaker van Manchester City meteen op de eerste plaats van de assists-ranking. Naast co-topschutters Michy Batshuayi en Dries Mertens levert België dus ook de leider aan op het vlak van assisteren. De Bruyne was alomtegenwoordig tegen de IJslanders en hij was dé grote man bij de Duivels. Uiteraard maakte KDB het grote verschil door zijn indrukwekkende passing. Dinsdag lanceerde hij namelijk 101 passes in de partij tegen IJsland, een wedstrijdgemiddelde die geen enkele speler in de Nations League kan overtreffen.



De goede passing van De Bruyne draagt flink bij tot het algemene passing-spelbeeld van de Rode Duivels, wat overigens erg logisch is gezien de vooraanstaande rol van de speler van Manchester City bij de nationale ploeg. Na Spanje passt er namelijk geen enkel nationaal team méér dan België, en ook qua passing-efficiëntie moeten onze Duivels enkel de duimen leggen voor La Roja. Gemiddeld levert de Belgische nationale ploeg een passing af aan een accuraatheid van 88%.

LEVERANCIER MEUNIER 

Naast Kevin De Bruyne, Michy Batshuayi en Dries Mertens, wisten nog een aantal Duivels zich te onderscheiden in het tweeluik tegen IJsland en Denemarken. Zo werd kersverse Borussia Dortmund-aanwinst Thomas Meunier tegen de Denen nog aan de kant gehouden, maar mocht hij wel opdraven tegen de IJslanders. In die partij leverde Meunier negen voorzetten af, wat zijn invloed op offensief vlak alleen maar benadrukt. Berekend over 90 minuten kon in de Nations League A geen enkele speler meer voorzetten lanceren dan Meunier.



Met die negen crosses werkt Meunier zich ook tot de top van het totale voorzetten-klassement. Enkel Dries Mertens (11 centers) en Robert Skov (Denemarken, 11 centers) zwiepten de bal nog vaker voor het doel, al kan Meunier op korte termijn nog springen over dat duo aangezien hij nog maar één match achter de kiezen heeft. Bovendien is Meunier ook veel efficiënter dan Mertens en Skov op het gebied van voorzetten. Meunier slaagt erin om 55% van zijn crosses effectief aan te leveren bij een ploegmaat. Enkel Ferran Torres (Spanje, 57%) doet nog beter.

FLITSENDE DOKU 

En uiteraard is een ook vermelding voor Jérémy Doku op zijn plaats. De Anderlecht-youngster mocht tegen Denemarken zijn interlanddebuut vieren middels een invalbeurt van zes minuten, maar tegen IJsland stond de achttienjarige zowaar aan de aftrap. Na een mindere eerste helft ontbolsterde Doku helemaal in de laatste 45 minuten van de match. Naast zijn doelpunt viel hij vooral in het oog met zijn dribbels, iets wat we in de Jupiler Pro League wel al vaker mochten bewonderen.



Tegen IJsland poogde Doku alweer elf dribbels, en met dat gemiddelde schaart hij zich in de top vijf van de spelers in de Nations League A. Enkel Amer Gojak (Bosnië en Herzegovina), Memphis Depay, Raheem Sterling en Kylian Mbappé halen een nog hogere dribbel-frequentie. Doku was wél een pak efficiënter dan dat viertal met een dribbel-accuraatheid van maar liefst 82%, wat overigens flink wat meer is dan zijn gemiddelde bij Anderlecht.

LEES OOK: Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Zijn de Duivels de beste ploeg van de wereld?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

14
14
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

12
12
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

11
11
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

31
31
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

120
120
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

25
25
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

36
36
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

87
87
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

177
177
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

171
171
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

82
82
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

896
896
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

862
862
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

151
151
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

131
131
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws