Duivels maken impact: 'Beste ploeg van het moment'

1119 stemmen
Duivels maken impact: 'Beste ploeg van het moment'

De aanloop naar het tweeluik tegen Denemarken en IJsland was op z'n minst chaotisch te noemen. Desalniettemin hadden de Rode Duivels geen kind aan beide Scandinavische teams, die op hun beurt gemakkelijk opzij werden gezet. De Belgische nationale ploeg maakte een erg goede beurt, en sommige Duivels konden alvast enkele opvallende statistieken voorleggen.


BESTE PLOEG IN NATIONS LEAGUE 

Na de sterke start van de Rode Duivels in de Nations League heeft bondscoach Roberto Martinez alvast geen redenen om te klagen. Onze nationale ploeg pakte tegen Denemarken en IJsland het maximum van de punten en won beide partijen bovendien met een sprekend gemak. Tegen de Denen liep het in vergelijking met de wedstrijd tegen IJslanders weliswaar wat stroever, maar de Duivels wisten door een érg volwassen manier van voetballen alsnog moeiteloos te winnen.



De combinatie van die goede prestaties en dito resultaten in beide wedstrijden zorgt ervoor dat de Rode Duivels zowat het best presterende team zijn in de Nations League A. En dat bewijzen de cijfers ook. Ondanks het te vermijden tegendoelpunt tegen IJsland telt onze nationale ploeg vooralsnog maar één geïncasseerde treffer. Daartegenover staat een enorme doelpuntenproductie van maar liefst zeven stuks. In de Nations League A komen enkel Portugal (6 goals), Spanje (5 goals) en Frankrijk (5 goals) enigszins in de buurt. 

CR7 EN SERGIO RAMOS 

Uiteraard kwam die grote doelpuntenproductie er vooral door de 5-1 overwinning tegen IJsland. Michy Batshuayi kon dinsdag bijvoorbeeld twee stuks scoren en met dat aantal schaart hij zich voorlopig tot de beste doelschutters van de Nations League A. Ook Dries Mertens telt momenteel evenveel stuks als Batsman, nadat hij zich eerder ook tegen Denemarken op het scorebord werkte. Beide Rode Duivels mogen zich vandaag co-topschutter noemen van de Nations League A, een titel dat het duo mag delen met twee andere toppers: Cristiano Ronaldo en Sergio Ramos.

Michy Batshuayi mag zich daarbij wel nog iéts efficiënter noemen dan Dries Mertens .De sterspeler van SSC Napoli had namelijk zes doelpogingen nodig om tot twee doelpunten te komen, terwijl de overbodige spits van Chelsea FC daarvoor één kans minder nodig had. Mertens is met die zes schoten richting het doel wel de bedrijvigste Rode Duivel van de huidige campagne, en in de Nations League A poogden slechts tien spelers meer doelpogingen dan hem. 



Dat grote enthousiasme van Mertens betekent evenwel niet dat de Rode Duivels als team énorm veel doelpogingen afvuren, ondanks het feit dat België het meeste aantal doelpunten scoorde in de Nations League A. Voorlopig overtreffen Italië, Spanje en Portugal nog onze nationale ploeg op het vlak van pogingen richting het doel. De Rode Duivels zijn wél een pak doelgerichter dan deze teams want België is namelijk de leider met een accuraatheid van 54% schoten op het doel. Enkel runner-up Duitsland komt enigszins in hun buurt met een nauwkeurigheid van 45%. Bovendien kon geen enkel nationaal team meer doelpunten scoren dan onze Duivels.

KING DE BRUYNE 

Voorlopig is Dries Mertens de enige speler van de Rode Duivels die in allebei de wedstrijden in de Nations League kon scoren. Daarnaast leverde de kleine aanvaller tegen Denemarken ook nog eens een assist af, wat zijn beslissende acties (doelpunten + assists) brengt op drie eenheden. Daarmee is Mertens voorlopig de eenzame leider onder alle spelers van de Nations League A. De lijst met twee beslissende acties is dan weer veel ruimer met spelers zoals Batshuayi, Kevin De Bruyne, Antoine Griezmann, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos en Kamil Grosicki (Polen).

De dubbele assist van Kevin De Bruyne tegen IJsland brengt de spelmaker van Manchester City meteen op de eerste plaats van de assists-ranking. Naast co-topschutters Michy Batshuayi en Dries Mertens levert België dus ook de leider aan op het vlak van assisteren. De Bruyne was alomtegenwoordig tegen de IJslanders en hij was dé grote man bij de Duivels. Uiteraard maakte KDB het grote verschil door zijn indrukwekkende passing. Dinsdag lanceerde hij namelijk 101 passes in de partij tegen IJsland, een wedstrijdgemiddelde die geen enkele speler in de Nations League kan overtreffen.



De goede passing van De Bruyne draagt flink bij tot het algemene passing-spelbeeld van de Rode Duivels, wat overigens erg logisch is gezien de vooraanstaande rol van de speler van Manchester City bij de nationale ploeg. Na Spanje passt er namelijk geen enkel nationaal team méér dan België, en ook qua passing-efficiëntie moeten onze Duivels enkel de duimen leggen voor La Roja. Gemiddeld levert de Belgische nationale ploeg een passing af aan een accuraatheid van 88%.

LEVERANCIER MEUNIER 

Naast Kevin De Bruyne, Michy Batshuayi en Dries Mertens, wisten nog een aantal Duivels zich te onderscheiden in het tweeluik tegen IJsland en Denemarken. Zo werd kersverse Borussia Dortmund-aanwinst Thomas Meunier tegen de Denen nog aan de kant gehouden, maar mocht hij wel opdraven tegen de IJslanders. In die partij leverde Meunier negen voorzetten af, wat zijn invloed op offensief vlak alleen maar benadrukt. Berekend over 90 minuten kon in de Nations League A geen enkele speler meer voorzetten lanceren dan Meunier.



Met die negen crosses werkt Meunier zich ook tot de top van het totale voorzetten-klassement. Enkel Dries Mertens (11 centers) en Robert Skov (Denemarken, 11 centers) zwiepten de bal nog vaker voor het doel, al kan Meunier op korte termijn nog springen over dat duo aangezien hij nog maar één match achter de kiezen heeft. Bovendien is Meunier ook veel efficiënter dan Mertens en Skov op het gebied van voorzetten. Meunier slaagt erin om 55% van zijn crosses effectief aan te leveren bij een ploegmaat. Enkel Ferran Torres (Spanje, 57%) doet nog beter.

FLITSENDE DOKU 

En uiteraard is een ook vermelding voor Jérémy Doku op zijn plaats. De Anderlecht-youngster mocht tegen Denemarken zijn interlanddebuut vieren middels een invalbeurt van zes minuten, maar tegen IJsland stond de achttienjarige zowaar aan de aftrap. Na een mindere eerste helft ontbolsterde Doku helemaal in de laatste 45 minuten van de match. Naast zijn doelpunt viel hij vooral in het oog met zijn dribbels, iets wat we in de Jupiler Pro League wel al vaker mochten bewonderen.



Tegen IJsland poogde Doku alweer elf dribbels, en met dat gemiddelde schaart hij zich in de top vijf van de spelers in de Nations League A. Enkel Amer Gojak (Bosnië en Herzegovina), Memphis Depay, Raheem Sterling en Kylian Mbappé halen een nog hogere dribbel-frequentie. Doku was wél een pak efficiënter dan dat viertal met een dribbel-accuraatheid van maar liefst 82%, wat overigens flink wat meer is dan zijn gemiddelde bij Anderlecht.

LEES OOK: 'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Zijn de Duivels de beste ploeg van de wereld?

Meest recent

'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

16
16
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

14
14
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

150
150
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

194
194
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

51
51
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

84
84
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

84
84
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

389
389
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

176
176
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

203
203
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

315
315
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

495
495
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

80
80
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

170
170
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

1310
1310
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

1157
1157
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

174
174
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

553
553
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

1045
1045
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

578
578
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

1042
1042
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

765
765
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

600
600
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

137
137

Meer sportnieuws