Duivels maken impact: 'Beste ploeg van het moment'

door
Duivels maken impact: 'Beste ploeg van het moment'

De aanloop naar het tweeluik tegen Denemarken en IJsland was op z'n minst chaotisch te noemen. Desalniettemin hadden de Rode Duivels geen kind aan beide Scandinavische teams, die op hun beurt gemakkelijk opzij werden gezet. De Belgische nationale ploeg maakte een erg goede beurt, en sommige Duivels konden alvast enkele opvallende statistieken voorleggen.


BESTE PLOEG IN NATIONS LEAGUE 

Na de sterke start van de Rode Duivels in de Nations League heeft bondscoach Roberto Martinez alvast geen redenen om te klagen. Onze nationale ploeg pakte tegen Denemarken en IJsland het maximum van de punten en won beide partijen bovendien met een sprekend gemak. Tegen de Denen liep het in vergelijking met de wedstrijd tegen IJslanders weliswaar wat stroever, maar de Duivels wisten door een érg volwassen manier van voetballen alsnog moeiteloos te winnen.



De combinatie van die goede prestaties en dito resultaten in beide wedstrijden zorgt ervoor dat de Rode Duivels zowat het best presterende team zijn in de Nations League A. En dat bewijzen de cijfers ook. Ondanks het te vermijden tegendoelpunt tegen IJsland telt onze nationale ploeg vooralsnog maar één geïncasseerde treffer. Daartegenover staat een enorme doelpuntenproductie van maar liefst zeven stuks. In de Nations League A komen enkel Portugal (6 goals), Spanje (5 goals) en Frankrijk (5 goals) enigszins in de buurt. 

CR7 EN SERGIO RAMOS 

Uiteraard kwam die grote doelpuntenproductie er vooral door de 5-1 overwinning tegen IJsland. Michy Batshuayi kon dinsdag bijvoorbeeld twee stuks scoren en met dat aantal schaart hij zich voorlopig tot de beste doelschutters van de Nations League A. Ook Dries Mertens telt momenteel evenveel stuks als Batsman, nadat hij zich eerder ook tegen Denemarken op het scorebord werkte. Beide Rode Duivels mogen zich vandaag co-topschutter noemen van de Nations League A, een titel dat het duo mag delen met twee andere toppers: Cristiano Ronaldo en Sergio Ramos.

Michy Batshuayi mag zich daarbij wel nog iéts efficiënter noemen dan Dries Mertens .De sterspeler van SSC Napoli had namelijk zes doelpogingen nodig om tot twee doelpunten te komen, terwijl de overbodige spits van Chelsea FC daarvoor één kans minder nodig had. Mertens is met die zes schoten richting het doel wel de bedrijvigste Rode Duivel van de huidige campagne, en in de Nations League A poogden slechts tien spelers meer doelpogingen dan hem. 



Dat grote enthousiasme van Mertens betekent evenwel niet dat de Rode Duivels als team énorm veel doelpogingen afvuren, ondanks het feit dat België het meeste aantal doelpunten scoorde in de Nations League A. Voorlopig overtreffen Italië, Spanje en Portugal nog onze nationale ploeg op het vlak van pogingen richting het doel. De Rode Duivels zijn wél een pak doelgerichter dan deze teams want België is namelijk de leider met een accuraatheid van 54% schoten op het doel. Enkel runner-up Duitsland komt enigszins in hun buurt met een nauwkeurigheid van 45%. Bovendien kon geen enkel nationaal team meer doelpunten scoren dan onze Duivels.

KING DE BRUYNE 

Voorlopig is Dries Mertens de enige speler van de Rode Duivels die in allebei de wedstrijden in de Nations League kon scoren. Daarnaast leverde de kleine aanvaller tegen Denemarken ook nog eens een assist af, wat zijn beslissende acties (doelpunten + assists) brengt op drie eenheden. Daarmee is Mertens voorlopig de eenzame leider onder alle spelers van de Nations League A. De lijst met twee beslissende acties is dan weer veel ruimer met spelers zoals Batshuayi, Kevin De Bruyne, Antoine Griezmann, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos en Kamil Grosicki (Polen).

De dubbele assist van Kevin De Bruyne tegen IJsland brengt de spelmaker van Manchester City meteen op de eerste plaats van de assists-ranking. Naast co-topschutters Michy Batshuayi en Dries Mertens levert België dus ook de leider aan op het vlak van assisteren. De Bruyne was alomtegenwoordig tegen de IJslanders en hij was dé grote man bij de Duivels. Uiteraard maakte KDB het grote verschil door zijn indrukwekkende passing. Dinsdag lanceerde hij namelijk 101 passes in de partij tegen IJsland, een wedstrijdgemiddelde die geen enkele speler in de Nations League kan overtreffen.



De goede passing van De Bruyne draagt flink bij tot het algemene passing-spelbeeld van de Rode Duivels, wat overigens erg logisch is gezien de vooraanstaande rol van de speler van Manchester City bij de nationale ploeg. Na Spanje passt er namelijk geen enkel nationaal team méér dan België, en ook qua passing-efficiëntie moeten onze Duivels enkel de duimen leggen voor La Roja. Gemiddeld levert de Belgische nationale ploeg een passing af aan een accuraatheid van 88%.

LEVERANCIER MEUNIER 

Naast Kevin De Bruyne, Michy Batshuayi en Dries Mertens, wisten nog een aantal Duivels zich te onderscheiden in het tweeluik tegen IJsland en Denemarken. Zo werd kersverse Borussia Dortmund-aanwinst Thomas Meunier tegen de Denen nog aan de kant gehouden, maar mocht hij wel opdraven tegen de IJslanders. In die partij leverde Meunier negen voorzetten af, wat zijn invloed op offensief vlak alleen maar benadrukt. Berekend over 90 minuten kon in de Nations League A geen enkele speler meer voorzetten lanceren dan Meunier.



Met die negen crosses werkt Meunier zich ook tot de top van het totale voorzetten-klassement. Enkel Dries Mertens (11 centers) en Robert Skov (Denemarken, 11 centers) zwiepten de bal nog vaker voor het doel, al kan Meunier op korte termijn nog springen over dat duo aangezien hij nog maar één match achter de kiezen heeft. Bovendien is Meunier ook veel efficiënter dan Mertens en Skov op het gebied van voorzetten. Meunier slaagt erin om 55% van zijn crosses effectief aan te leveren bij een ploegmaat. Enkel Ferran Torres (Spanje, 57%) doet nog beter.

FLITSENDE DOKU 

En uiteraard is een ook vermelding voor Jérémy Doku op zijn plaats. De Anderlecht-youngster mocht tegen Denemarken zijn interlanddebuut vieren middels een invalbeurt van zes minuten, maar tegen IJsland stond de achttienjarige zowaar aan de aftrap. Na een mindere eerste helft ontbolsterde Doku helemaal in de laatste 45 minuten van de match. Naast zijn doelpunt viel hij vooral in het oog met zijn dribbels, iets wat we in de Jupiler Pro League wel al vaker mochten bewonderen.



Tegen IJsland poogde Doku alweer elf dribbels, en met dat gemiddelde schaart hij zich in de top vijf van de spelers in de Nations League A. Enkel Amer Gojak (Bosnië en Herzegovina), Memphis Depay, Raheem Sterling en Kylian Mbappé halen een nog hogere dribbel-frequentie. Doku was wél een pak efficiënter dan dat viertal met een dribbel-accuraatheid van maar liefst 82%, wat overigens flink wat meer is dan zijn gemiddelde bij Anderlecht.

LEES OOK: HVH zet verrassende Rode Duivel naast Doku

Zijn de Duivels de beste ploeg van de wereld?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

45
45
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

129
129
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

268
268
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

90
90
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

378
378
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

87
87
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

599
599
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

220
220
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

186
186
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

408
408
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

67
67
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

247
247
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

70
70
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

73
73
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

478
478
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

280
280
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

365
365
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

842
842
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

669
669
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

385
385

Meer sportnieuws