Duivels maken impact: 'Beste ploeg van het moment'

1119 stemmen
Duivels maken impact: 'Beste ploeg van het moment'

De aanloop naar het tweeluik tegen Denemarken en IJsland was op z'n minst chaotisch te noemen. Desalniettemin hadden de Rode Duivels geen kind aan beide Scandinavische teams, die op hun beurt gemakkelijk opzij werden gezet. De Belgische nationale ploeg maakte een erg goede beurt, en sommige Duivels konden alvast enkele opvallende statistieken voorleggen.


BESTE PLOEG IN NATIONS LEAGUE 

Na de sterke start van de Rode Duivels in de Nations League heeft bondscoach Roberto Martinez alvast geen redenen om te klagen. Onze nationale ploeg pakte tegen Denemarken en IJsland het maximum van de punten en won beide partijen bovendien met een sprekend gemak. Tegen de Denen liep het in vergelijking met de wedstrijd tegen IJslanders weliswaar wat stroever, maar de Duivels wisten door een érg volwassen manier van voetballen alsnog moeiteloos te winnen.



De combinatie van die goede prestaties en dito resultaten in beide wedstrijden zorgt ervoor dat de Rode Duivels zowat het best presterende team zijn in de Nations League A. En dat bewijzen de cijfers ook. Ondanks het te vermijden tegendoelpunt tegen IJsland telt onze nationale ploeg vooralsnog maar één geïncasseerde treffer. Daartegenover staat een enorme doelpuntenproductie van maar liefst zeven stuks. In de Nations League A komen enkel Portugal (6 goals), Spanje (5 goals) en Frankrijk (5 goals) enigszins in de buurt. 

CR7 EN SERGIO RAMOS 

Uiteraard kwam die grote doelpuntenproductie er vooral door de 5-1 overwinning tegen IJsland. Michy Batshuayi kon dinsdag bijvoorbeeld twee stuks scoren en met dat aantal schaart hij zich voorlopig tot de beste doelschutters van de Nations League A. Ook Dries Mertens telt momenteel evenveel stuks als Batsman, nadat hij zich eerder ook tegen Denemarken op het scorebord werkte. Beide Rode Duivels mogen zich vandaag co-topschutter noemen van de Nations League A, een titel dat het duo mag delen met twee andere toppers: Cristiano Ronaldo en Sergio Ramos.

Michy Batshuayi mag zich daarbij wel nog iéts efficiënter noemen dan Dries Mertens .De sterspeler van SSC Napoli had namelijk zes doelpogingen nodig om tot twee doelpunten te komen, terwijl de overbodige spits van Chelsea FC daarvoor één kans minder nodig had. Mertens is met die zes schoten richting het doel wel de bedrijvigste Rode Duivel van de huidige campagne, en in de Nations League A poogden slechts tien spelers meer doelpogingen dan hem. 



Dat grote enthousiasme van Mertens betekent evenwel niet dat de Rode Duivels als team énorm veel doelpogingen afvuren, ondanks het feit dat België het meeste aantal doelpunten scoorde in de Nations League A. Voorlopig overtreffen Italië, Spanje en Portugal nog onze nationale ploeg op het vlak van pogingen richting het doel. De Rode Duivels zijn wél een pak doelgerichter dan deze teams want België is namelijk de leider met een accuraatheid van 54% schoten op het doel. Enkel runner-up Duitsland komt enigszins in hun buurt met een nauwkeurigheid van 45%. Bovendien kon geen enkel nationaal team meer doelpunten scoren dan onze Duivels.

KING DE BRUYNE 

Voorlopig is Dries Mertens de enige speler van de Rode Duivels die in allebei de wedstrijden in de Nations League kon scoren. Daarnaast leverde de kleine aanvaller tegen Denemarken ook nog eens een assist af, wat zijn beslissende acties (doelpunten + assists) brengt op drie eenheden. Daarmee is Mertens voorlopig de eenzame leider onder alle spelers van de Nations League A. De lijst met twee beslissende acties is dan weer veel ruimer met spelers zoals Batshuayi, Kevin De Bruyne, Antoine Griezmann, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos en Kamil Grosicki (Polen).

De dubbele assist van Kevin De Bruyne tegen IJsland brengt de spelmaker van Manchester City meteen op de eerste plaats van de assists-ranking. Naast co-topschutters Michy Batshuayi en Dries Mertens levert België dus ook de leider aan op het vlak van assisteren. De Bruyne was alomtegenwoordig tegen de IJslanders en hij was dé grote man bij de Duivels. Uiteraard maakte KDB het grote verschil door zijn indrukwekkende passing. Dinsdag lanceerde hij namelijk 101 passes in de partij tegen IJsland, een wedstrijdgemiddelde die geen enkele speler in de Nations League kan overtreffen.



De goede passing van De Bruyne draagt flink bij tot het algemene passing-spelbeeld van de Rode Duivels, wat overigens erg logisch is gezien de vooraanstaande rol van de speler van Manchester City bij de nationale ploeg. Na Spanje passt er namelijk geen enkel nationaal team méér dan België, en ook qua passing-efficiëntie moeten onze Duivels enkel de duimen leggen voor La Roja. Gemiddeld levert de Belgische nationale ploeg een passing af aan een accuraatheid van 88%.

LEVERANCIER MEUNIER 

Naast Kevin De Bruyne, Michy Batshuayi en Dries Mertens, wisten nog een aantal Duivels zich te onderscheiden in het tweeluik tegen IJsland en Denemarken. Zo werd kersverse Borussia Dortmund-aanwinst Thomas Meunier tegen de Denen nog aan de kant gehouden, maar mocht hij wel opdraven tegen de IJslanders. In die partij leverde Meunier negen voorzetten af, wat zijn invloed op offensief vlak alleen maar benadrukt. Berekend over 90 minuten kon in de Nations League A geen enkele speler meer voorzetten lanceren dan Meunier.



Met die negen crosses werkt Meunier zich ook tot de top van het totale voorzetten-klassement. Enkel Dries Mertens (11 centers) en Robert Skov (Denemarken, 11 centers) zwiepten de bal nog vaker voor het doel, al kan Meunier op korte termijn nog springen over dat duo aangezien hij nog maar één match achter de kiezen heeft. Bovendien is Meunier ook veel efficiënter dan Mertens en Skov op het gebied van voorzetten. Meunier slaagt erin om 55% van zijn crosses effectief aan te leveren bij een ploegmaat. Enkel Ferran Torres (Spanje, 57%) doet nog beter.

FLITSENDE DOKU 

En uiteraard is een ook vermelding voor Jérémy Doku op zijn plaats. De Anderlecht-youngster mocht tegen Denemarken zijn interlanddebuut vieren middels een invalbeurt van zes minuten, maar tegen IJsland stond de achttienjarige zowaar aan de aftrap. Na een mindere eerste helft ontbolsterde Doku helemaal in de laatste 45 minuten van de match. Naast zijn doelpunt viel hij vooral in het oog met zijn dribbels, iets wat we in de Jupiler Pro League wel al vaker mochten bewonderen.



Tegen IJsland poogde Doku alweer elf dribbels, en met dat gemiddelde schaart hij zich in de top vijf van de spelers in de Nations League A. Enkel Amer Gojak (Bosnië en Herzegovina), Memphis Depay, Raheem Sterling en Kylian Mbappé halen een nog hogere dribbel-frequentie. Doku was wél een pak efficiënter dan dat viertal met een dribbel-accuraatheid van maar liefst 82%, wat overigens flink wat meer is dan zijn gemiddelde bij Anderlecht.

LEES OOK: PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

Zijn de Duivels de beste ploeg van de wereld?

Meest recent

PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

12
12
Anderlecht heeft nood aan Saliba: Canadees moet opletten

Nathan Saliba pakte rood tegen Hammarby. De Canadese middenvelder moet stilaan gaan leren van zijn ...

50
50
Lukaku doet geruchtenmolen ontploffen met één foto

Met één opvallende foto zet Romelu Lukaku zijn volgers aan het denken. De topschutter ...

64
64
Openda heeft duidelijke boodschap voor Van Bommel

Standard verloor met 0-1 van Juventus, waar Loïs Openda niet in actie kwam. De Belgische ...

28
28
KRC Genk laat verdediger geruisloos vertrekken

KRC Genk heeft een van zijn verdedigers geruisloos laten vertrekken uit de Cegeka Arena. De ...

42
42
Aast Anderlecht op transfer à la Wilhelmsson?

RSC Anderlecht speelde een degelijke partij tegen Hammarby en wist verdiend 1-1 te spelen in Zweden. ...

207
207
Gevolgen WK: drie Rode Duivels stijgen in waarde

Rudi Garcia deed het voortreffelijk op het WK. België eindigde bij de laatste acht en dat ...

82
82
‘De Bruyne beraamt geheime transfer: Napoli in alle staten’

Kevin De Bruyne krijgt plots van twee kanten klappen. Napoli zet hem openlijk op zijn plaats, ...

110
110
Hoe een speler plots héél cruciaal is voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen Hammarby. Toch viel er na een uur voetballer iets op in Zweden. Is ...

199
199
'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

37
37
Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Juventus was dit weekend te gast in België, want zaterdagavond kwam het op bezoek bij Standard. ...

67
67
'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

247
247
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

449
449
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

135
135
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieus bericht

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

162
162
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

147
147
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

92
92
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

181
181
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

165
165
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

109
109
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

36
36
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

265
265
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

976
976
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

311
311
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

146
146

Meer sportnieuws