'Gebrek aan respect': Martinez trapt op Brugse tenen

door
'Gebrek aan respect': Martinez trapt op Brugse tenen

Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Het is een spreuk die zomaar uit de mond van Roberto Martinez zou kunnen komen, want de bondscoach maakt nu al volop werk van verjonging bij de Rode Duivels. Met succes, want Anderlecht-youngsters Jérémy Doku en Yari Verschaeren konden allebei bekoren tegen IJsland. Toch zijn ze niet overal even opgezet met de Spanjaard zijn strategieën.


We hebben het dan niet over Real Madrid, dat met verbazing akte nam hoe Eden Hazard naar het nationale elftal afzakte om vervolgens geen enkele keer in actie te komen. Noch over de Standard-aanhang, die meent dat hun sterkhouders stelselmatig en doelbewust over het hoofd worden gezien. Neen, de meeste negatieve reacties aan het adres van Martinez kwamen tijdens de voorbije interlandbreak vooral uit het supporterskamp van Club Brugge.

PECHVOGEL MIGNOLET
Het begon natuurlijk allemaal maandag bij de positieve coronatest van Brandon Mechele, waarop ook Blauw-Zwart zelf gebeten reageerde. Alsof dat debacle nog niet genoeg was, volgde daags nadien weer een teleurstelling toen bleek dat Koen Casteels tegen IJsland onder de lat stond. Niet dat de doelman van Wolfsburg zijn eerste cap niet eindelijk verdiende, maar op sociale media vonden veel Brugse fans het opvallend dat Martinez net nu besloot om te roteren tussen de palen. Voor het overige is het tenslotte een publiek geheim dat vaste nummer één Thibaut Courtois, ditmaal afwezig, erop staat om altijd te spelen.



Een wens waar de bondscoach – die vooral de vele zwaargewichten in zijn kern, met behalve Courtois ook onder meer Romelu Lukaku, tevreden wil stemmen – dus duidelijk rekening mee houdt. Alleen kon Simon Mignolet na al die jaren trouwe dienst als doublure, en met het zeldzame vooruitzicht op twee basisplaatsen, blijkbaar niet voor één keer op dezelfde behandeling rekenen. De steunpilaar van Club verdween terug naar de bank, die hij tien minuten na de rust alweer moest verlaten om de onfortuinlijke Casteels af te lossen. Dan toch nog een cap dus, al had Mignolet er dit keer vast veel meer van verwacht.

BANKZITTER VANAKEN
Hetzelfde geldt voor Hans Vanaken, die eveneens een interland mocht toevoegen aan zijn palmares. Toch zorgde het nieuwe invallersstatuut van de tweevoudig Gouden Schoen voor nog veel meer ontsteltenis op Twitter en konsoorten. Niet omdat hij wederom vrede moest nemen met een zitje op de bank, wat ondanks het afhaken van een paar alternatieven reeds ingecalculeerd was, maar wel omdat Verschaeren eerder tussen de lijnen kwam. Zaterdag in Denemarken bleef Vanaken namelijk al 90 minuten aan de kant, terwijl Doku toen zijn debuut mocht vieren. Nu maakte hij pas in de slotfase alsnog zijn opwachting.



Een gebrek aan respect, zo vonden velen, waarbij verwijzingen naar de vermeende invloed van Vincent Kompany natuurlijk nooit veraf waren. De jonkies van Anderlecht zouden dankzij zijn relatie met Martinez immers voorgetrokken worden, en dat ten koste van de Brugse draaischijf. Zulke insinuaties zijn uiteraard een fikse brug te ver, maar feit blijft dat Vanaken ook toen Kompany nog gewoon speler was opvallend weinig aan de bak komt bij de Rode Duivels. De draaischijf van de landskampioen, en winnaar van de laatste vier (!) individuele onderscheidingen in ons land, sprokkelde tot dusver amper vijf optredens bij elkaar.

MOORDENDE CONCURRENTIE
Ter vergelijking: Verschaeren zit nu al slechts één stuk achter, al is er dankzij de twee volledige matchen die Vanaken mocht spelen in de EK-kwalificatiecampagne wel nog een beduidend verschil in het aantal minuten. Toch lijkt het jeugdige duo uit Neerpede stilaan de 28-jarige spelmaker van de aartsrivaal in de pikorde voorbij te steken. Hoewel diens polyvalentie in het systeem van Martinez een waardevolle troef kan zijn, lijkt het dan ook lang niet zo zeker dat hij volgende zomer een EK-ticket zal bemachtigen. Op zich niet zó bijzonder, gezien de moordende concurrentie bij het nummer één op de FIFA-ranking.



In die zin hebben ze dan ook niet alleen bij Blauw-Zwart reden tot klagen. Zo bleven Dennis Praet en Leandro Trossard – die in Denemarken wel mocht debuteren – dinsdag bijvoorbeeld op hun honger zitten, terwijl Leander Dendoncker zelfs in geen van beide duels in actie kwam. Om dan nog te zwijgen van de vele talentvolle spelers die in deze generatie zelfs niet tot de gelukkigen in de selectie behoren. Martinez wacht dus wederom een titanenopdracht om de kern voor het Europees Kampioenschap te herleiden tot 23 namen, waarbij het sowieso weer onmogelijk wordt om iedereen tevreden te stellen.

GESLEPEN MESSEN
Dat ze zich in Brugge toch enigszins op de tenen getrapt voelen, een sentiment dat overigens nog nooit door het bestuur of de spelers in kwestie zélf werd verwoord, valt desalniettemin ergens te begrijpen. De integratie van de volgende generatie ten spijt, een initiatief dat nochtans terecht op veel bijval mag rekenen, krijgt hún publiekslieveling per slot van rekening wel erg weinig kansen voor iemand die al jaren zijn stempel drukt op het Belgisch clubvoetbal. Versta ons niet verkeerd: niemand claimt dat Vanaken de plaats van Kevin De Bruyne, Eden Hazard of Dries Mertens moet innemen. Verschaeren en Doku achter zich houden, zou ondanks hun immense talent daarentegen toch minstens nog eventjes moeten lukken. Afwachten of Martinez er straks hetzelfde over denkt. In Jan Breydel, waar de fans het duidelijk beu zijn dat hun helden bij de nationale ploeg steevast tot bankzitter worden gedegradeerd, slijpen ze alvast de messen.

LEES OOK: Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

Krijgen de Club Brugge-spelers volgens u te weinig respect bij de Rode Duivels?

Meest recent

Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

6
6
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

11
11
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

26
26
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

46
46
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

90
90
2 Duivels vallen door maand: Boeckx noemt vervanger

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Kazachstan. Veel goeds zit ...

156
156
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

65
65
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

232
232
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

73
73
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

51
51
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

121
121
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

107
107
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

120
120
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

116
116
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

123
123
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

283
283
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

500
500
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

144
144
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

73
73
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

101
101
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

352
352
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

114
114
Rode Duivels smullen nu al: "De nieuwe Eden Hazard?"

De Rode Duivels hebben geen ploeg meer van wereldklasse, maar de Belgen zijn wel nog steeds een ...

112
112
Degryse ziet één vreemde keuze van Garcia in basisploeg

De Rode Duivels nemen het op tegen Kazachstan. Een irritante verplaatsing, waar de Belgen wel ...

80
80
Klopt PSV aan bij Anderlecht? Bosz is zéér duidelijk

PSV lijkt weer dé te kloppen ploeg te zijn in Nederland. Ze staan weer overtuigend op een ...

122
122

Meer sportnieuws