'Gebrek aan respect': Martinez trapt op Brugse tenen

4359
'Gebrek aan respect': Martinez trapt op Brugse tenen

Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Het is een spreuk die zomaar uit de mond van Roberto Martinez zou kunnen komen, want de bondscoach maakt nu al volop werk van verjonging bij de Rode Duivels. Met succes, want Anderlecht-youngsters Jérémy Doku en Yari Verschaeren konden allebei bekoren tegen IJsland. Toch zijn ze niet overal even opgezet met de Spanjaard zijn strategieën.


We hebben het dan niet over Real Madrid, dat met verbazing akte nam hoe Eden Hazard naar het nationale elftal afzakte om vervolgens geen enkele keer in actie te komen. Noch over de Standard-aanhang, die meent dat hun sterkhouders stelselmatig en doelbewust over het hoofd worden gezien. Neen, de meeste negatieve reacties aan het adres van Martinez kwamen tijdens de voorbije interlandbreak vooral uit het supporterskamp van Club Brugge.

PECHVOGEL MIGNOLET
Het begon natuurlijk allemaal maandag bij de positieve coronatest van Brandon Mechele, waarop ook Blauw-Zwart zelf gebeten reageerde. Alsof dat debacle nog niet genoeg was, volgde daags nadien weer een teleurstelling toen bleek dat Koen Casteels tegen IJsland onder de lat stond. Niet dat de doelman van Wolfsburg zijn eerste cap niet eindelijk verdiende, maar op sociale media vonden veel Brugse fans het opvallend dat Martinez net nu besloot om te roteren tussen de palen. Voor het overige is het tenslotte een publiek geheim dat vaste nummer één Thibaut Courtois, ditmaal afwezig, erop staat om altijd te spelen.



Een wens waar de bondscoach – die vooral de vele zwaargewichten in zijn kern, met behalve Courtois ook onder meer Romelu Lukaku, tevreden wil stemmen – dus duidelijk rekening mee houdt. Alleen kon Simon Mignolet na al die jaren trouwe dienst als doublure, en met het zeldzame vooruitzicht op twee basisplaatsen, blijkbaar niet voor één keer op dezelfde behandeling rekenen. De steunpilaar van Club verdween terug naar de bank, die hij tien minuten na de rust alweer moest verlaten om de onfortuinlijke Casteels af te lossen. Dan toch nog een cap dus, al had Mignolet er dit keer vast veel meer van verwacht.

BANKZITTER VANAKEN
Hetzelfde geldt voor Hans Vanaken, die eveneens een interland mocht toevoegen aan zijn palmares. Toch zorgde het nieuwe invallersstatuut van de tweevoudig Gouden Schoen voor nog veel meer ontsteltenis op Twitter en konsoorten. Niet omdat hij wederom vrede moest nemen met een zitje op de bank, wat ondanks het afhaken van een paar alternatieven reeds ingecalculeerd was, maar wel omdat Verschaeren eerder tussen de lijnen kwam. Zaterdag in Denemarken bleef Vanaken namelijk al 90 minuten aan de kant, terwijl Doku toen zijn debuut mocht vieren. Nu maakte hij pas in de slotfase alsnog zijn opwachting.



Een gebrek aan respect, zo vonden velen, waarbij verwijzingen naar de vermeende invloed van Vincent Kompany natuurlijk nooit veraf waren. De jonkies van Anderlecht zouden dankzij zijn relatie met Martinez immers voorgetrokken worden, en dat ten koste van de Brugse draaischijf. Zulke insinuaties zijn uiteraard een fikse brug te ver, maar feit blijft dat Vanaken ook toen Kompany nog gewoon speler was opvallend weinig aan de bak komt bij de Rode Duivels. De draaischijf van de landskampioen, en winnaar van de laatste vier (!) individuele onderscheidingen in ons land, sprokkelde tot dusver amper vijf optredens bij elkaar.

MOORDENDE CONCURRENTIE
Ter vergelijking: Verschaeren zit nu al slechts één stuk achter, al is er dankzij de twee volledige matchen die Vanaken mocht spelen in de EK-kwalificatiecampagne wel nog een beduidend verschil in het aantal minuten. Toch lijkt het jeugdige duo uit Neerpede stilaan de 28-jarige spelmaker van de aartsrivaal in de pikorde voorbij te steken. Hoewel diens polyvalentie in het systeem van Martinez een waardevolle troef kan zijn, lijkt het dan ook lang niet zo zeker dat hij volgende zomer een EK-ticket zal bemachtigen. Op zich niet zó bijzonder, gezien de moordende concurrentie bij het nummer één op de FIFA-ranking.



In die zin hebben ze dan ook niet alleen bij Blauw-Zwart reden tot klagen. Zo bleven Dennis Praet en Leandro Trossard – die in Denemarken wel mocht debuteren – dinsdag bijvoorbeeld op hun honger zitten, terwijl Leander Dendoncker zelfs in geen van beide duels in actie kwam. Om dan nog te zwijgen van de vele talentvolle spelers die in deze generatie zelfs niet tot de gelukkigen in de selectie behoren. Martinez wacht dus wederom een titanenopdracht om de kern voor het Europees Kampioenschap te herleiden tot 23 namen, waarbij het sowieso weer onmogelijk wordt om iedereen tevreden te stellen.

GESLEPEN MESSEN
Dat ze zich in Brugge toch enigszins op de tenen getrapt voelen, een sentiment dat overigens nog nooit door het bestuur of de spelers in kwestie zélf werd verwoord, valt desalniettemin ergens te begrijpen. De integratie van de volgende generatie ten spijt, een initiatief dat nochtans terecht op veel bijval mag rekenen, krijgt hún publiekslieveling per slot van rekening wel erg weinig kansen voor iemand die al jaren zijn stempel drukt op het Belgisch clubvoetbal. Versta ons niet verkeerd: niemand claimt dat Vanaken de plaats van Kevin De Bruyne, Eden Hazard of Dries Mertens moet innemen. Verschaeren en Doku achter zich houden, zou ondanks hun immense talent daarentegen toch minstens nog eventjes moeten lukken. Afwachten of Martinez er straks hetzelfde over denkt. In Jan Breydel, waar de fans het duidelijk beu zijn dat hun helden bij de nationale ploeg steevast tot bankzitter worden gedegradeerd, slijpen ze alvast de messen.

LEES OOK: KBVB gaat niet vrijuit: "Ik vind dat een beetje jammer"

Krijgen de Club Brugge-spelers volgens u te weinig respect bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Kompany zorgt voor sensatie: Haaland naar Bayern München?'

Bayern München houdt de deur op een kier voor Erling Haaland. De Duitse topclub heeft momenteel ...

15
15
KBVB gaat niet vrijuit: "Ik vind dat een beetje jammer"

Vlaanderen versus Wallonië. Het duikt plots weer op bij de Rode Duivels. We hoorden het vele ...

13
13
Degryse verrast door Bruno: "Dat zou Guardiola nooit doen"

De intrede van Vitor Bruno bij RSC Anderlecht is voorlopig uitstekend. Een 16 op 24 en na een lange ...

73
73
Sommer hypet Club-ploegmaat in Italië: "Europese topper"

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Internazionale. Voor Yann Sommer ...

68
68
Doku speelt Liverpool aan grut: Britse pers deelt dik cijfer uit

Ondanks alle commotie van de voorbije weken, blijft Manchester City hoge toppen scheren in de ...

93
93
Enorme woede bij Standard: "Gewoonweg schandalig"

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

78
78
"Helemaal uitgerangeerd" - Anderlecht-exit na 66 duels

RSC Anderlecht won zaterdag op het veld van Cercle Brugge, maar speelde er een belabberde partij. ...

257
257
München kookt: Duitsland gaat volledig los op Kompany

Bayern München heeft zaterdag in Augsburg alweer punten laten liggen, de tweede keer in vijf ...

353
353
KRC Genk leeft weer: nieuw succesrecept gevonden?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

119
119
Debuut Alderweireld op 'Match of the Day': Engelse kijker velt verdict

Sinds hij zijn voetbalschoenen aan de haak hing, stortte Toby Alderweireld zich op verschillende ...

232
232
Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

220
220
Union onherkenbaar zwak: kranten pakken dissonant hard aan

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

84
84
Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

45
45
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

230
230
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

108
108
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

18
18
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

86
86
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

110
110
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

135
135
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

190
190
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

87
87
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

74
74
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

125
125
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

505
505
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

46
46

Meer sportnieuws