Rode Duivels slachten IJsland af ondanks valse start

door
Rode Duivels slachten IJsland af ondanks valse start

De Rode Duivels hebben ook hun tweede opdracht in de UEFA Nations League tot een goed einde gebracht. Tegen IJsland namen de Belgen nog een valse start, maar uiteindelijk walsten ze vooral na rust toch over hun tegenstander. Dat leverde een eclatante 5-1-zege op. Michy Batshuayi was met twee goals de meest opvallende man, terwijl Jérémy Doku zijn eerste goal voor de nationale ploeg scoorde.


Roberto Martinez had zijn elftal na Denemarken omgegooid en gunde een verrassend debuut aan Koen Casteels, maar de doelman zal wellicht geen al te beste herinneringen overhouden aan zijn vuurdoop. De Belgen startten immers zwak en al na tien minuten mocht Casteels zich al omdraaien na een bizar doelpunt. Een schot van Fridjonsson week af op de voet van Denayer en verdween zo in een grote boog over de doelman tegen de netten. Na 55 minuten zat de match van Casteels er ook al op toen hij gewisseld moest worden met een blessure aan het gezicht.

Dan hadden de Duivels de scheve situatie wel al lang rechtgezet. Witsel scoorde amper drie minuten na de openingsgoal al tegen, nadat Mertens de lat getroffen had. Nog eens vier minuten later stond het al 2-1 via Batshuayi. Na rust maakte België de doorgaans stugge IJslanders helemaal met de grond gelijk. Mertens scoorde snel de derde en Batshuayi maakte zijn tweede met een knappe tik achter het steunbeen op een voorzet van de pas ingevallen Verschaeren. In de slotfase bekroonde Jérémy Doku nog zijn eerste basisplaats bij de Duivels met een eerste goal. 5-1 was zo het verdict, waardoor België met zes op zes aan de leiding gaat in zijn poule.

Scoreverloop:  
0-1 (10') Fridjonsson
1-1 (13') Witsel
2-1 (17') Batshuayi
3-1 (50') Mertens
4-1 (69') Batshuayi
5-1 (79') Doku

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Terechte uitslag?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

164
164
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

35
35
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

61
61
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

164
164
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

30
30
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

85
85
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

139
139
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

80
80
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

146
146
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

85
85
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

160
160
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

336
336
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

399
399
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

185
185
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

80
80
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

370
370
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

278
278
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

424
424
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

114
114
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

105
105
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

575
575
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws