Rode Duivels slachten IJsland af ondanks valse start

door
Rode Duivels slachten IJsland af ondanks valse start

De Rode Duivels hebben ook hun tweede opdracht in de UEFA Nations League tot een goed einde gebracht. Tegen IJsland namen de Belgen nog een valse start, maar uiteindelijk walsten ze vooral na rust toch over hun tegenstander. Dat leverde een eclatante 5-1-zege op. Michy Batshuayi was met twee goals de meest opvallende man, terwijl Jérémy Doku zijn eerste goal voor de nationale ploeg scoorde.


Roberto Martinez had zijn elftal na Denemarken omgegooid en gunde een verrassend debuut aan Koen Casteels, maar de doelman zal wellicht geen al te beste herinneringen overhouden aan zijn vuurdoop. De Belgen startten immers zwak en al na tien minuten mocht Casteels zich al omdraaien na een bizar doelpunt. Een schot van Fridjonsson week af op de voet van Denayer en verdween zo in een grote boog over de doelman tegen de netten. Na 55 minuten zat de match van Casteels er ook al op toen hij gewisseld moest worden met een blessure aan het gezicht.

Dan hadden de Duivels de scheve situatie wel al lang rechtgezet. Witsel scoorde amper drie minuten na de openingsgoal al tegen, nadat Mertens de lat getroffen had. Nog eens vier minuten later stond het al 2-1 via Batshuayi. Na rust maakte België de doorgaans stugge IJslanders helemaal met de grond gelijk. Mertens scoorde snel de derde en Batshuayi maakte zijn tweede met een knappe tik achter het steunbeen op een voorzet van de pas ingevallen Verschaeren. In de slotfase bekroonde Jérémy Doku nog zijn eerste basisplaats bij de Duivels met een eerste goal. 5-1 was zo het verdict, waardoor België met zes op zes aan de leiding gaat in zijn poule.

Scoreverloop:  
0-1 (10') Fridjonsson
1-1 (13') Witsel
2-1 (17') Batshuayi
3-1 (50') Mertens
4-1 (69') Batshuayi
5-1 (79') Doku

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Terechte uitslag?

Meest recent

Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

12
12
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

3
3
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

22
22
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

146
146
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

141
141
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

169
169
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

65
65
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

20
20
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

38
38
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

27
27
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

29
29
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

46
46
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

68
68
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

68
68
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

64
64
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

107
107
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

158
158
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

56
56
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

232
232
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

35
35
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

81
81
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

206
206
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

180
180
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

142
142

Meer sportnieuws