Rode Duivels slachten IJsland af ondanks valse start

278 stemmen
Rode Duivels slachten IJsland af ondanks valse start

De Rode Duivels hebben ook hun tweede opdracht in de UEFA Nations League tot een goed einde gebracht. Tegen IJsland namen de Belgen nog een valse start, maar uiteindelijk walsten ze vooral na rust toch over hun tegenstander. Dat leverde een eclatante 5-1-zege op. Michy Batshuayi was met twee goals de meest opvallende man, terwijl Jérémy Doku zijn eerste goal voor de nationale ploeg scoorde.


Roberto Martinez had zijn elftal na Denemarken omgegooid en gunde een verrassend debuut aan Koen Casteels, maar de doelman zal wellicht geen al te beste herinneringen overhouden aan zijn vuurdoop. De Belgen startten immers zwak en al na tien minuten mocht Casteels zich al omdraaien na een bizar doelpunt. Een schot van Fridjonsson week af op de voet van Denayer en verdween zo in een grote boog over de doelman tegen de netten. Na 55 minuten zat de match van Casteels er ook al op toen hij gewisseld moest worden met een blessure aan het gezicht.

Dan hadden de Duivels de scheve situatie wel al lang rechtgezet. Witsel scoorde amper drie minuten na de openingsgoal al tegen, nadat Mertens de lat getroffen had. Nog eens vier minuten later stond het al 2-1 via Batshuayi. Na rust maakte België de doorgaans stugge IJslanders helemaal met de grond gelijk. Mertens scoorde snel de derde en Batshuayi maakte zijn tweede met een knappe tik achter het steunbeen op een voorzet van de pas ingevallen Verschaeren. In de slotfase bekroonde Jérémy Doku nog zijn eerste basisplaats bij de Duivels met een eerste goal. 5-1 was zo het verdict, waardoor België met zes op zes aan de leiding gaat in zijn poule.

Scoreverloop:  
0-1 (10') Fridjonsson
1-1 (13') Witsel
2-1 (17') Batshuayi
3-1 (50') Mertens
4-1 (69') Batshuayi
5-1 (79') Doku

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Terechte uitslag?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

92
92
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

28
28
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

137
137
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

243
243
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

288
288
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

182
182
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

243
243
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

137
137
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

135
135
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

282
282
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

264
264
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

111
111
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

42
42
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

87
87
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

584
584
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

203
203
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

450
450
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

535
535
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

185
185
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

100
100
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

155
155
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

93
93
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws