Rode Duivels slachten IJsland af ondanks valse start

door
Rode Duivels slachten IJsland af ondanks valse start

De Rode Duivels hebben ook hun tweede opdracht in de UEFA Nations League tot een goed einde gebracht. Tegen IJsland namen de Belgen nog een valse start, maar uiteindelijk walsten ze vooral na rust toch over hun tegenstander. Dat leverde een eclatante 5-1-zege op. Michy Batshuayi was met twee goals de meest opvallende man, terwijl Jérémy Doku zijn eerste goal voor de nationale ploeg scoorde.


Roberto Martinez had zijn elftal na Denemarken omgegooid en gunde een verrassend debuut aan Koen Casteels, maar de doelman zal wellicht geen al te beste herinneringen overhouden aan zijn vuurdoop. De Belgen startten immers zwak en al na tien minuten mocht Casteels zich al omdraaien na een bizar doelpunt. Een schot van Fridjonsson week af op de voet van Denayer en verdween zo in een grote boog over de doelman tegen de netten. Na 55 minuten zat de match van Casteels er ook al op toen hij gewisseld moest worden met een blessure aan het gezicht.

Dan hadden de Duivels de scheve situatie wel al lang rechtgezet. Witsel scoorde amper drie minuten na de openingsgoal al tegen, nadat Mertens de lat getroffen had. Nog eens vier minuten later stond het al 2-1 via Batshuayi. Na rust maakte België de doorgaans stugge IJslanders helemaal met de grond gelijk. Mertens scoorde snel de derde en Batshuayi maakte zijn tweede met een knappe tik achter het steunbeen op een voorzet van de pas ingevallen Verschaeren. In de slotfase bekroonde Jérémy Doku nog zijn eerste basisplaats bij de Duivels met een eerste goal. 5-1 was zo het verdict, waardoor België met zes op zes aan de leiding gaat in zijn poule.

Scoreverloop:  
0-1 (10') Fridjonsson
1-1 (13') Witsel
2-1 (17') Batshuayi
3-1 (50') Mertens
4-1 (69') Batshuayi
5-1 (79') Doku

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Terechte uitslag?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

17
17
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

20
20
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

37
37
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

20
20
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

22
22
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

113
113
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

51
51
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

29
29
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

163
163
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

27
27
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

551
551
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

235
235
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

192
192
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

93
93
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

104
104
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

61
61
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

106
106
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

702
702
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

187
187
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

322
322
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

675
675
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

281
281
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

99
99
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

147
147

Meer sportnieuws