Jonge Duivels hakken Duitsers in de pan, 2 uitblinkers

855 stemmen
Jonge Duivels hakken Duitsers in de pan, 2 uitblinkers

Jacky Mathijssen heeft zijn debuut als coach van de Jonge Duivels niet gemist. Onze nationale U21 trokken in een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen hun Duitse leeftijdsgenoten namelijk overtuigend aan het langste eind. Het scorebord gaf dan ook een klinkende zege aan: 4-1.


Met Charles De Ketelaere bracht Mathijssen zelf ook één debutant aan de aftrap, Antoine Colassin begonop de bank. Het nam niet weg dat de basiself een stevig Paars-Wit tintje droeg, met naast Francis Amuzu en Hannes Delcroix ook ex-spelers Mile Svilar, Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Orel Mangala en Mike Trésor Ndayishimiye tussen de lijnen. De Ketelaere kreeg dan weer het gezelschap van uitgeleende Club-spits Loïs Openda en de naar Italië vertrokken Daouda Peeters. Standard-verdediger Zinho Vanheusden was tot slot de vreemde vogel in het voornamelijk Brussels en Brugs gezelschap.

Openda en Ndayishimiye drukten al vlug hun stempel. Na een overtreding op de pijlsnelle Vitesse-huurling werd de Duitser Amos Pieper richting douches verwezen, de Willem II-revelatie profiteerde direct met een welgemikte vrije trap. Nadien kon Anderlecht-spits Lukas Nmecha wel nog milderen vanaf de stip, maar in de tweede helft bleek het kalf verdronken voor de bezoekers. De Ketelaere brak de ban, Ndayishimiye zette een strafschopfout op Openda om en bood die laatste vervolgens zelf de 4-1 aan. Een uitstekende zaak dus voor de Belgische jonkies, die in hun groep aan de leiding gaan en een fikse optie nemen op het EK.

LEES OOK: Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

Moet een Belgische topclub dringend werk maken van Ndayishimiye?

Meest recent

Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

15
15
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

25
25
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

118
118
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

52
52
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

278
278
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

312
312
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

312
312
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

700
700
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

157
157
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

218
218
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

316
316
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

48
48
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

523
523
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

192
192
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

165
165
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

60
60
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

93
93
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

67
67
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

455
455
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

262
262
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

591
591
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

185
185
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

125
125
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

145
145
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

168
168

Meer sportnieuws