Carrasco doet Hazard (even) vergeten: 'Beste van België'

598
Carrasco doet Hazard (even) vergeten: 'Beste van België'

Veel soeps was het allemaal niet, zaterdagavond in Denemarken. Maar ook zonder tal van sterkhouders wisten de Rode Duivels alsnog te winnen van hun Deense collega's, waarbij vooral één landgenoot een grote indruk maakte. Yannick Carrasco liet zijn visitekaartje achter bij bondscoach Roberto Martinez, en bewees zo een valabel alternatief te zijn voor Eden Hazard.


DEENS VELDOVERWICHT  

Het was al sinds 19 november 2019 geleden dat de Rode Duivels eindelijk nog eens een officiële wedstrijd konden afwerken. De Belgische nationale ploeg het destijds op tegen Cyprus in het kader van de EK-kwalificatie en toen wonnen de mannen van Roberto Martinez met overtuigende 6-1 cijfers. Zaterdag wachtten de Rode Duivels een tegenstander van een gans ander kaliber én in een verschillende omkadering. In de zo verguisde Nations League traden de Rode Duivels namelijk aan tegen hun collega's uit Denemarken, en die bewezen hun bijnaam van 'Danish Dynamite' alvast niet gestolen te hebben. 



Sterker nog, de troepen van Kasper Hjulmand haalden in Parken, het thuisstadion van FC Kopenhagen én de Deense nationale ploeg, zelfs het grootste aandeel balbezit. Het verschil in het balbezit was wel eerder gering met 50,7% voor de thuisploeg tegenover 49,3% voor onze Duivels. Het is wel opvallend dat België in 2019 nog meer twee keer minder balbezit genereerde dan zijn tegenstanders. Dat was namelijk het geval tegen Schotland en Rusland, wat overigens ook twee wedstrijden op vreemde bodem waren … Op verplaatsing houden onze Duivel blijkbaar niet zo van het balbezit, maar zowel tegen Schotland, Rusland als Denemarken werd er wel moeiteloos gewonnen.

OFFENSIEVE DRAAISCHIJF 

De volwassen Belgen legden in Parken weliswaar geen attractief voetbal op de mat, maar onze landgenoten haalden wél een prima resultaat en kwamen nooit in de problemen tegen Denemarken. Door de afwezigheid van Eden Hazard en Kevin De Bruyne in de basiself moest België op zoek naar andere aanvallende oplossingen, en die kwamen veelal via Yannick Carrasco, die zaterdag zowat de beste aanvallende speler was van de Rode Duivels. Samen met Timothy Castagne en Romelu Lukaku ging er vanuit Carrasco namelijk het meeste dreiging uit, al kon de huurling van Atlético Madrid niet tot scoren komen.

Maar Carrasco bleek razend efficiënt te zijn in zijn aanvallende acties tegen Denemarken. Maar liefst 60% van zijn individuele offensieve acties waren succesvol, en daarbij steekt Carrasco ploegmaats Lukaku (36%) en Tielemans (43%) de loef af. In de algemene duels bracht de flankspeler zelfs 65% tot een goed eind: zaterdag kon geen enkele Duivel dat gemiddelde overtreffen. Het moge duidelijk zijn, deze Carrasco heeft altijd zijn plaats in de startende elf van bondscoach Roberto Martinez. 



Daarnaast toonde Carrasco zich ook steeds meer de kwalitatieve speler van voorheen, vooraleer hij een lucratieve transfer maakte richting China. Zijn offensieve acties waren snedig, en daaraan kon Carrasco ook vaak een prima dribbel aan koppelen. De 26-jarige poogde tegen Denemarken namelijk vijf dribbels, waarvan er vier geslaagd bleken. Met die 80% dribbel-efficiëntie overstijgt hij zijn seizoensgemiddelde bij Atlético, dat 48% bedraagt. In het kalenderjaar 2019 kon Carrasco bij de Rode Duivels ook maar 40% van zijn dribbels doen slagen. Op de linkerflank heeft Martinez dus een serieuze optie extra bij afwezigheid van Eden Hazard. 

LEES OOK: Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

Is Carrasco een valabel alternatief voor Eden Hazard?

Meest recent

Infantino zorgt voor verbijstering: opvallend FIFA-verdict

Na het WK kwam FIFA-baas Gianni Infantino zwaar onder vuur te liggen. De Zwitser wilde de rechten ...

1
1
Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zit er sinds ...

5
5
Van Bommel getipt: Bundesliga-Belg aast op comeback

Mark van Bommel kan al bij al tevreden terugblikken op zijn eerste vier wedstrijden als bondscoach ...

8
8
Alderweireld emotioneel: “Dat is iets wat ik nog kan verbeteren"

Toby Alderweireld heeft tijdens zijn voetbalcarrière meer meegemaakt dan veel mensen ooit ...

5
5
'Mbappé zorgt voor aardbeving: Real vreest het ergste'

Real Madrid trekt zich zaterdag weer op gang met een topper tegen Villarreal. Daarin heeft de ...

68
68
Vertonghen voor verrassende carrièreswitch: “Die afspraak hebben we”

In de zomer van 2025 zette Jan Vertonghen een punt achter een indrukwekkende spelerscarrière. ...

56
56
'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

25
25
Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Komende zomer zal het tien jaar geleden zijn dat Anderlecht nog eens een prijs veroverde. Dat ...

113
113
Lommel moet nog hele poos zonder prijsschutter verder

De Jupiler Pro League komt weer op gang na een pauze van drie weken. In de openingsmatch van de ...

18
18
Mannaert met straffe onthulling: “Zij vroegen mij naar Garcia”

Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de ...

88
88
Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Zaterdag rolt de bal weer in La Louvière, dinsdag wacht Inter alweer in San Siro. Na ...

251
251
'Alarm gaat af: Duivels verliezen volgende toptalent'

De Rode Duivels namen tijdens de voorbije interlands een degelijke start onder nieuwe bondscoach ...

213
213
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

De extra lange interlandbreak zit erop en dat betekent dat vanaf dit weekend de focus weer kan op ...

123
123
Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Geen Belgische club waar er in de zomer zoveel veranderd is als bij Westerlo. De Kemphanen lieten ...

54
54
Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

200
200
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

621
621
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

177
177
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

193
193
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

129
129
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

134
134
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

338
338
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

86
86
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

197
197
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

70
70
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

380
380

Meer sportnieuws