Carrasco doet Hazard (even) vergeten: 'Beste van België'

door
Carrasco doet Hazard (even) vergeten: 'Beste van België'

Veel soeps was het allemaal niet, zaterdagavond in Denemarken. Maar ook zonder tal van sterkhouders wisten de Rode Duivels alsnog te winnen van hun Deense collega's, waarbij vooral één landgenoot een grote indruk maakte. Yannick Carrasco liet zijn visitekaartje achter bij bondscoach Roberto Martinez, en bewees zo een valabel alternatief te zijn voor Eden Hazard.


DEENS VELDOVERWICHT  

Het was al sinds 19 november 2019 geleden dat de Rode Duivels eindelijk nog eens een officiële wedstrijd konden afwerken. De Belgische nationale ploeg het destijds op tegen Cyprus in het kader van de EK-kwalificatie en toen wonnen de mannen van Roberto Martinez met overtuigende 6-1 cijfers. Zaterdag wachtten de Rode Duivels een tegenstander van een gans ander kaliber én in een verschillende omkadering. In de zo verguisde Nations League traden de Rode Duivels namelijk aan tegen hun collega's uit Denemarken, en die bewezen hun bijnaam van 'Danish Dynamite' alvast niet gestolen te hebben. 



Sterker nog, de troepen van Kasper Hjulmand haalden in Parken, het thuisstadion van FC Kopenhagen én de Deense nationale ploeg, zelfs het grootste aandeel balbezit. Het verschil in het balbezit was wel eerder gering met 50,7% voor de thuisploeg tegenover 49,3% voor onze Duivels. Het is wel opvallend dat België in 2019 nog meer twee keer minder balbezit genereerde dan zijn tegenstanders. Dat was namelijk het geval tegen Schotland en Rusland, wat overigens ook twee wedstrijden op vreemde bodem waren … Op verplaatsing houden onze Duivel blijkbaar niet zo van het balbezit, maar zowel tegen Schotland, Rusland als Denemarken werd er wel moeiteloos gewonnen.

OFFENSIEVE DRAAISCHIJF 

De volwassen Belgen legden in Parken weliswaar geen attractief voetbal op de mat, maar onze landgenoten haalden wél een prima resultaat en kwamen nooit in de problemen tegen Denemarken. Door de afwezigheid van Eden Hazard en Kevin De Bruyne in de basiself moest België op zoek naar andere aanvallende oplossingen, en die kwamen veelal via Yannick Carrasco, die zaterdag zowat de beste aanvallende speler was van de Rode Duivels. Samen met Timothy Castagne en Romelu Lukaku ging er vanuit Carrasco namelijk het meeste dreiging uit, al kon de huurling van Atlético Madrid niet tot scoren komen.

Maar Carrasco bleek razend efficiënt te zijn in zijn aanvallende acties tegen Denemarken. Maar liefst 60% van zijn individuele offensieve acties waren succesvol, en daarbij steekt Carrasco ploegmaats Lukaku (36%) en Tielemans (43%) de loef af. In de algemene duels bracht de flankspeler zelfs 65% tot een goed eind: zaterdag kon geen enkele Duivel dat gemiddelde overtreffen. Het moge duidelijk zijn, deze Carrasco heeft altijd zijn plaats in de startende elf van bondscoach Roberto Martinez. 



Daarnaast toonde Carrasco zich ook steeds meer de kwalitatieve speler van voorheen, vooraleer hij een lucratieve transfer maakte richting China. Zijn offensieve acties waren snedig, en daaraan kon Carrasco ook vaak een prima dribbel aan koppelen. De 26-jarige poogde tegen Denemarken namelijk vijf dribbels, waarvan er vier geslaagd bleken. Met die 80% dribbel-efficiëntie overstijgt hij zijn seizoensgemiddelde bij Atlético, dat 48% bedraagt. In het kalenderjaar 2019 kon Carrasco bij de Rode Duivels ook maar 40% van zijn dribbels doen slagen. Op de linkerflank heeft Martinez dus een serieuze optie extra bij afwezigheid van Eden Hazard. 

LEES OOK: Duivels-fans in de wolken: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Is Carrasco een valabel alternatief voor Eden Hazard?

Meest recent

Duivels-fans in de wolken: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

2
2
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

88
88
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

120
120
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

142
142
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

69
69
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

89
89
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

212
212
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

146
146
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

51
51
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

320
320
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

241
241
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

120
120
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

401
401
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

89
89
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

771
771
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

268
268
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

215
215
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

163
163
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

370
370
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

144
144
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

128
128
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

82
82
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

426
426
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

87
87
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48

Meer sportnieuws