La Liga zet clan-Messi meteen op zijn plaats

door
La Liga zet clan-Messi meteen op zijn plaats

De voorbije dagen leek het erop dat Lionel Messi dan toch zou blijven bij FC Barcelona, maar die berichtgeving bleek toch wat voorbarig. Vrijdag communiceerde het kamp van de Argentijnse topaanvaller voor het eerst officieel. Men trekt de afkoopclausule van 700 miljoen euro in twijfel en vindt dat Messi als transfervrije speler mag vertrekken op Camp Nou.


De voorbije dagen zat vader/zaakwaarnemer Jorge Messi samen met vertegenwoordigers van Barça. Donderdag stuurde hij er op aan dat Messi dan toch zou blijven, om vervolgens als transfervrije speler te vertrekken wanneer zijn contract eind dit seizoen afloopt. Maar vrijdag kwam er een officiële reactie naar buiten en die klonk helemaal anders. Zo betwist het kamp van de Argentijn de rechtsgeldigheid van de contractueel bepaalde afkoopclausule van 700 miljoen euro waar Barça al een tijdje mee zit te zwaaien.

Daarnaast werd een officieel schrijven naar La Liga verstuurd. De Spaanse competitie had afgelopen weekend laten verstaan dat de bewuste clausule wél geldig zou zijn en koos daarmee partij voor Barcelona. Maar de clan-Messi betwist dat nu. Men benadrukt andermaal dat het wel degelijk de bedoeling blijft om deze mercato nog te vertrekken. Liefst in onderling overleg, zo niet als transfervrije speler.

UPDATE 04/09
De reactie van het kamp-Messi is niet zonder gevolgen gebleven. Zo kwam La Liga vrijwel meteen met een tegenbericht. De Spaanse competitie weigert in te binden en stelt dat de beweringen van de Argentijn zijn entourage niet kloppen. "Wij bevestigen dat hun interpretatie van het contract buiten de context is getrokken en incorrect is. Wij blijven bij ons standpunt van 30 augustus", klinkt het. Met andere woorden: volgens La Liga is de clausule van 700 miljoen wel degelijk geldig.

LEES OOK: 'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

🚀

La Liga heeft zich eigenlijk niet te moeien in deze soap ...

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

64
64
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

60
60
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

178
178
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

26
26
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

223
223
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

81
81
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

178
178
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

104
104
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

13
13
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

39
39
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

262
262
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

195
195
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

198
198
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

36
36
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

61
61
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

37
37
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

35
35
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

66
66
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

85
85
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

32
32
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

99
99
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

80
80
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

125
125
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

177
177

Meer sportnieuws