Kamp-Messi reageert: 'Clausule van 700 miljoen niet geldig'

door
Kamp-Messi reageert: 'Clausule van 700 miljoen niet geldig'

De voorbije dagen leek het erop dat Lionel Messi dan toch zou blijven bij FC Barcelona, maar die berichtgeving bleek toch wat voorbarig. Vrijdag communiceerde het kamp van de Argentijnse topaanvaller voor het eerst officieel. Men trekt de afkoopclausule van 700 miljoen euro in twijfel en vindt dat Messi als transfervrije speler mag vertrekken op Camp Nou.


De voorbije dagen zat vader/zaakwaarnemer Jorge Messi samen met vertegenwoordigers van Barça. Donderdag stuurde hij er op aan dat Messi dan toch zou blijven, om vervolgens als transfervrije speler te vertrekken wanneer zijn contract eind dit seizoen afloopt. Maar vrijdag kwam er een officiële reactie naar buiten en die klonk helemaal anders.

Zo betwist het kamp van de Argentijn de rechtsgeldigheid van de contractueel bepaalde afkoopclausule van 700 miljoen euro waar Barça al een tijdje mee zit te zwaaien. "We weten niet welk contract ze hebben geanalyseerd, en op welke basis ze concluderen dat in het contract een clausule vervat zou zitten voor het geval dat de speler zou besluiten om de eenzijdige beëindiging van hetzelfde contract aan te dringen", klonk het.

Daarnaast werd een officieel schrijven naar La Liga verstuurd. De Spaanse competitie had afgelopen weekend laten verstaan dat de bewuste clausule wél geldig zou zijn en koos daarmee partij voor Barcelona. Maar de clan-Messi betwist dat nu. Men benadrukt andermaal dat het wel degelijk de bedoeling blijft om deze mercato nog te vertrekken. Liefst in onderling overleg, zo niet als transfervrije speler.

LEES OOK: 'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Denkt u dat Messi deze mercato nog vertrekt bij Barcelona?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

45
45
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

17
17
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

324
324
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

28
28
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

16
16
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

133
133
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

125
125
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

100
100
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

42
42
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

164
164
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

34
34
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

129
129
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

544
544
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

310
310
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

285
285
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

254
254
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

49
49
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

248
248
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

79
79
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

467
467
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

304
304
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

111
111
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

102
102
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

142
142
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

436
436

Meer sportnieuws