Vanaken moet niet hopen: "Zelfs geen tweede keuze"

door
Vanaken moet niet hopen:

De Rode Duivels beginnen zaterdag aan hun tweeluik tegen Denemarken en IJsland, de eerste interlands sinds de coronastop. Om diverse redenen kan bondscoach Roberto Martinez echter niet rekenen op tal van pionnen.

Bij een aantal andere spelers die wél present tekenen, is het dan weer nog maar de vraag hoe fris ze momenteel zijn. Vooral achter de namen van enkele sterkhouders en Belgen in het buitenland, zoals Kevin De Bruyne, Eden Hazard en Romelu Lukaku, staan zo vooralsnog grote vraagtekens. De kans lijkt klein dat zij straks twee keer tussen de lijnen komen, laat staan 90 minuten op het veld blijven.

Martinez voorzag dan ook in enkele alternatieven, waaronder een verrassende eerste selectie voor Landry Dimata als doublure voor Lukaku Wie weet verschijnt de Anderlecht-spits zelfs in een van de Nations League-duels aan de aftrap. "Match twee is tegen IJsland, die spelers kennen we: georganiseerd, stevig. Vandaar het profiel van Dimata", verklaarde Martinez immers aan Sport/Voetbalmagazine.

UPDATE 22u15

Mogelijk krijgen we dus straks een verrassende basisplaats voor Landry Dimata, ook om Romelu Lukaku de nodige rust te geven in het begin van het seizoen, na een slopend (en nog maar pas afgelopen) vorige jaargang. Wie er echter niet meteen aan de aftrap moet worden verwacht tegen Denemarken en IJsland, althans niet als centrale middenvelder, is Hans Vanaken.

Kevin De Bruyne ontbreekt (voorlopig) dan wel centraal op het middenveld, maar Martinez heeft nog keuze genoeg. Zo wordt algemeen aangenomen dat Youri Tielemans zal starten, naast de onmisbare Axel Witsel. Bij HLN stellen ze dan ook: “Dennis Praet en Hans Vanaken zijn op die posities niet eerste of zelfs tweede keuze.”

LEES OOK: Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

Logisch?

Meest recent

Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

17
17
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

162
162
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

14
14
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

50
50
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

600
600
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

324
324
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

571
571
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

14
14
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

190
190
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

275
275
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

274
274
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

264
264
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

208
208
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

241
241
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

96
96
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

549
549
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

512
512
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

116
116
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

476
476
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

587
587
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

278
278
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

314
314
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

533
533
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

527
527

Meer sportnieuws