Vanaken moet niet hopen: "Zelfs geen tweede keuze"

door
Vanaken moet niet hopen:

De Rode Duivels beginnen zaterdag aan hun tweeluik tegen Denemarken en IJsland, de eerste interlands sinds de coronastop. Om diverse redenen kan bondscoach Roberto Martinez echter niet rekenen op tal van pionnen.

Bij een aantal andere spelers die wél present tekenen, is het dan weer nog maar de vraag hoe fris ze momenteel zijn. Vooral achter de namen van enkele sterkhouders en Belgen in het buitenland, zoals Kevin De Bruyne, Eden Hazard en Romelu Lukaku, staan zo vooralsnog grote vraagtekens. De kans lijkt klein dat zij straks twee keer tussen de lijnen komen, laat staan 90 minuten op het veld blijven.

Martinez voorzag dan ook in enkele alternatieven, waaronder een verrassende eerste selectie voor Landry Dimata als doublure voor Lukaku Wie weet verschijnt de Anderlecht-spits zelfs in een van de Nations League-duels aan de aftrap. "Match twee is tegen IJsland, die spelers kennen we: georganiseerd, stevig. Vandaar het profiel van Dimata", verklaarde Martinez immers aan Sport/Voetbalmagazine.

UPDATE 22u15

Mogelijk krijgen we dus straks een verrassende basisplaats voor Landry Dimata, ook om Romelu Lukaku de nodige rust te geven in het begin van het seizoen, na een slopend (en nog maar pas afgelopen) vorige jaargang. Wie er echter niet meteen aan de aftrap moet worden verwacht tegen Denemarken en IJsland, althans niet als centrale middenvelder, is Hans Vanaken.

Kevin De Bruyne ontbreekt (voorlopig) dan wel centraal op het middenveld, maar Martinez heeft nog keuze genoeg. Zo wordt algemeen aangenomen dat Youri Tielemans zal starten, naast de onmisbare Axel Witsel. Bij HLN stellen ze dan ook: “Dennis Praet en Hans Vanaken zijn op die posities niet eerste of zelfs tweede keuze.”

LEES OOK: Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Logisch?

Meest recent

'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

13
13
Walgelijk incident na Chaleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

339
339
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

205
205
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

210
210
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

217
217
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

357
357
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

119
119
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

45
45
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

72
72
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

326
326
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

38
38
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

16
16
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

456
456
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

407
407
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

80
80
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

291
291
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

256
256
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

206
206
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

40
40
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

304
304
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

155
155
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

361
361
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

287
287
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

311
311

Meer sportnieuws