Buffalo's pakken eerste competitiezege tegen onmondig Malinwa

door
Buffalo's pakken eerste competitiezege tegen onmondig Malinwa

Na een partij met behoorlijk wat kansen heeft AA Gent op speeldag vier eindelijk zijn eerste zege gepakt. KV Mechelen voetbalde goed mee in de Ghelamco Arena maar eens te meer brak een verdedigende fout de bezoekers zuur op.

AA Gent begon dramatisch aan de nieuwe competitie en bleef puntenloos tot op heden. Onder de nieuwe coach Bolöni verloor het ook vorige week zijn derde wedstrijd op het veld van Antwerp. KV Mechelen van zijn kant begon wisselvallig met een vier op negen. Coach Vrancken hield vast aan dezelfde elf spelers als de voorbije weken, bij de thuisploeg kwamen Nurio, Chakvetadze en Niangbo in de ploeg.
Foutje van Bushiri komt KV duur te staan
De thuisploeg nam de beste start in de Ghelamco Arena en reeds in de eerste vijf minuten stelden Niangbo en Kleindienst doelman Coucke op de proef, die gaf voorlopig geen krimp. Aan de overzijde werd een doelpunt van Malinwa (terecht) afgekeurd wegens buitenspel van Schoofs. AA Gent bleef het beste voor de dag komen en op het kwartier devieerde Kleindienst een voorzet van Chakvetadze naast. De Georgiër was de bedrijvigste man in de openingsfase en dwong Coucke op het kwartier tot een nieuwe redding na een lage schuiver. De wedstrijd was boeiend om volgen en een paar minuten later had Hairemans pech dat zijn gemaakt doelpunt nog op de benen van ploegmakker Togui verdween. Op het halfuur dreigde KV opnieuw met een lage schuiver van Storm, Roef redde met de voeten. Het waren nu de bezoekers die de beste kansen kregen, op tien minuten van de rust kopte Peyre na een vrije trap van Storm over. Uiteindelijk was het toch AA Gent die met een voorsprong de rust in mocht: Bushiri ging kinderlijk onder de bal door en Niangbo profiteerde: 1-0.

Chakvetadze mist een paar kansen, uiteindelijk pakt AA Gent toch de voorsprong via Niangbo.
Bezoekers dringen aan maar AA Gent houdt relatief eenvoudig stand
Malinwa
ontsnapte in de beginfase van de tweede helft aan een strafschop toen Van Damme dom balverlies leed, Peyre vervolgens in de tackle ging bij Chakvetadze maar die laatste te opzichtig naar de grond dook. Visser gaf uiteindelijk terecht een gele kaart. Bij de bezoekers was Igor De Camargo ondertussen in de ploeg gekomen, iets voorbij het uur knikte hij zijn eerste kans over. AA Gent reageerde met een schot in de korte hoek van Jaremtsjoek, stijlvol gepareerd door Coucke. De bezoekers misten opnieuw efficiëntie en Storm maakte dat op een kwartier van het einde pijnlijk duidelijk door een prima kans nog in het zijnet te schieten. De Buffalo's kregen in de slotfase veel ruimte maar Kleindienst en Botaka vergaten om de beslissende tweede treffer te maken. Uiteindelijk haalde AA Gent bibberend de meet en boekt het zijn eerste competitiezege.
Scoreverloop:
1-0 (36') Niangbo

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Verdiende zege?

Meest recent

'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

4
4
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

9
9
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

217
217
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

201
201
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

127
127
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

114
114
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

56
56
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

64
64
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

106
106
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

210
210
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

59
59
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

74
74
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

588
588
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

183
183
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

259
259
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

328
328
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

45
45
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

146
146
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

564
564
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

167
167
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

288
288
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

416
416
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

286
286

Meer sportnieuws