Buffalo's pakken eerste competitiezege tegen onmondig Malinwa

door
Buffalo's pakken eerste competitiezege tegen onmondig Malinwa

Na een partij met behoorlijk wat kansen heeft AA Gent op speeldag vier eindelijk zijn eerste zege gepakt. KV Mechelen voetbalde goed mee in de Ghelamco Arena maar eens te meer brak een verdedigende fout de bezoekers zuur op.

AA Gent begon dramatisch aan de nieuwe competitie en bleef puntenloos tot op heden. Onder de nieuwe coach Bolöni verloor het ook vorige week zijn derde wedstrijd op het veld van Antwerp. KV Mechelen van zijn kant begon wisselvallig met een vier op negen. Coach Vrancken hield vast aan dezelfde elf spelers als de voorbije weken, bij de thuisploeg kwamen Nurio, Chakvetadze en Niangbo in de ploeg.
Foutje van Bushiri komt KV duur te staan
De thuisploeg nam de beste start in de Ghelamco Arena en reeds in de eerste vijf minuten stelden Niangbo en Kleindienst doelman Coucke op de proef, die gaf voorlopig geen krimp. Aan de overzijde werd een doelpunt van Malinwa (terecht) afgekeurd wegens buitenspel van Schoofs. AA Gent bleef het beste voor de dag komen en op het kwartier devieerde Kleindienst een voorzet van Chakvetadze naast. De Georgiër was de bedrijvigste man in de openingsfase en dwong Coucke op het kwartier tot een nieuwe redding na een lage schuiver. De wedstrijd was boeiend om volgen en een paar minuten later had Hairemans pech dat zijn gemaakt doelpunt nog op de benen van ploegmakker Togui verdween. Op het halfuur dreigde KV opnieuw met een lage schuiver van Storm, Roef redde met de voeten. Het waren nu de bezoekers die de beste kansen kregen, op tien minuten van de rust kopte Peyre na een vrije trap van Storm over. Uiteindelijk was het toch AA Gent die met een voorsprong de rust in mocht: Bushiri ging kinderlijk onder de bal door en Niangbo profiteerde: 1-0.

Chakvetadze mist een paar kansen, uiteindelijk pakt AA Gent toch de voorsprong via Niangbo.
Bezoekers dringen aan maar AA Gent houdt relatief eenvoudig stand
Malinwa
ontsnapte in de beginfase van de tweede helft aan een strafschop toen Van Damme dom balverlies leed, Peyre vervolgens in de tackle ging bij Chakvetadze maar die laatste te opzichtig naar de grond dook. Visser gaf uiteindelijk terecht een gele kaart. Bij de bezoekers was Igor De Camargo ondertussen in de ploeg gekomen, iets voorbij het uur knikte hij zijn eerste kans over. AA Gent reageerde met een schot in de korte hoek van Jaremtsjoek, stijlvol gepareerd door Coucke. De bezoekers misten opnieuw efficiëntie en Storm maakte dat op een kwartier van het einde pijnlijk duidelijk door een prima kans nog in het zijnet te schieten. De Buffalo's kregen in de slotfase veel ruimte maar Kleindienst en Botaka vergaten om de beslissende tweede treffer te maken. Uiteindelijk haalde AA Gent bibberend de meet en boekt het zijn eerste competitiezege.
Scoreverloop:
1-0 (36') Niangbo

LEES OOK: Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

Verdiende zege?

Meest recent

'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

24
24
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

317
317
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

45
45
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

23
23
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

25
25
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

229
229
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

306
306
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

196
196
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

72
72
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

55
55
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

294
294
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

184
184
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

286
286
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

187
187
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

121
121
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

183
183
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

101
101
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

217
217
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

95
95
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

138
138
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

119
119
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

171
171
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

341
341
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281

Meer sportnieuws