Buffalo's pakken eerste competitiezege tegen onmondig Malinwa

door
Buffalo's pakken eerste competitiezege tegen onmondig Malinwa

Na een partij met behoorlijk wat kansen heeft AA Gent op speeldag vier eindelijk zijn eerste zege gepakt. KV Mechelen voetbalde goed mee in de Ghelamco Arena maar eens te meer brak een verdedigende fout de bezoekers zuur op.

AA Gent begon dramatisch aan de nieuwe competitie en bleef puntenloos tot op heden. Onder de nieuwe coach Bolöni verloor het ook vorige week zijn derde wedstrijd op het veld van Antwerp. KV Mechelen van zijn kant begon wisselvallig met een vier op negen. Coach Vrancken hield vast aan dezelfde elf spelers als de voorbije weken, bij de thuisploeg kwamen Nurio, Chakvetadze en Niangbo in de ploeg.
Foutje van Bushiri komt KV duur te staan
De thuisploeg nam de beste start in de Ghelamco Arena en reeds in de eerste vijf minuten stelden Niangbo en Kleindienst doelman Coucke op de proef, die gaf voorlopig geen krimp. Aan de overzijde werd een doelpunt van Malinwa (terecht) afgekeurd wegens buitenspel van Schoofs. AA Gent bleef het beste voor de dag komen en op het kwartier devieerde Kleindienst een voorzet van Chakvetadze naast. De Georgiër was de bedrijvigste man in de openingsfase en dwong Coucke op het kwartier tot een nieuwe redding na een lage schuiver. De wedstrijd was boeiend om volgen en een paar minuten later had Hairemans pech dat zijn gemaakt doelpunt nog op de benen van ploegmakker Togui verdween. Op het halfuur dreigde KV opnieuw met een lage schuiver van Storm, Roef redde met de voeten. Het waren nu de bezoekers die de beste kansen kregen, op tien minuten van de rust kopte Peyre na een vrije trap van Storm over. Uiteindelijk was het toch AA Gent die met een voorsprong de rust in mocht: Bushiri ging kinderlijk onder de bal door en Niangbo profiteerde: 1-0.

Chakvetadze mist een paar kansen, uiteindelijk pakt AA Gent toch de voorsprong via Niangbo.
Bezoekers dringen aan maar AA Gent houdt relatief eenvoudig stand
Malinwa
ontsnapte in de beginfase van de tweede helft aan een strafschop toen Van Damme dom balverlies leed, Peyre vervolgens in de tackle ging bij Chakvetadze maar die laatste te opzichtig naar de grond dook. Visser gaf uiteindelijk terecht een gele kaart. Bij de bezoekers was Igor De Camargo ondertussen in de ploeg gekomen, iets voorbij het uur knikte hij zijn eerste kans over. AA Gent reageerde met een schot in de korte hoek van Jaremtsjoek, stijlvol gepareerd door Coucke. De bezoekers misten opnieuw efficiëntie en Storm maakte dat op een kwartier van het einde pijnlijk duidelijk door een prima kans nog in het zijnet te schieten. De Buffalo's kregen in de slotfase veel ruimte maar Kleindienst en Botaka vergaten om de beslissende tweede treffer te maken. Uiteindelijk haalde AA Gent bibberend de meet en boekt het zijn eerste competitiezege.
Scoreverloop:
1-0 (36') Niangbo

LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

🚀

Verdiende zege?

Meest recent

Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

8
8
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

36
36
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

55
55
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

256
256
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

27
27
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

149
149
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

201
201
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

29
29
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

452
452
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

39
39
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

281
281
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

256
256
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

124
124
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

260
260
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

93
93
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

89
89
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

128
128
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

106
106
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

60
60
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

70
70
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

47
47
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

67
67

Meer sportnieuws