Buffalo's pakken eerste competitiezege tegen onmondig Malinwa

187 stemmen
Buffalo's pakken eerste competitiezege tegen onmondig Malinwa

Na een partij met behoorlijk wat kansen heeft AA Gent op speeldag vier eindelijk zijn eerste zege gepakt. KV Mechelen voetbalde goed mee in de Ghelamco Arena maar eens te meer brak een verdedigende fout de bezoekers zuur op.

AA Gent begon dramatisch aan de nieuwe competitie en bleef puntenloos tot op heden. Onder de nieuwe coach Bolöni verloor het ook vorige week zijn derde wedstrijd op het veld van Antwerp. KV Mechelen van zijn kant begon wisselvallig met een vier op negen. Coach Vrancken hield vast aan dezelfde elf spelers als de voorbije weken, bij de thuisploeg kwamen Nurio, Chakvetadze en Niangbo in de ploeg.
Foutje van Bushiri komt KV duur te staan
De thuisploeg nam de beste start in de Ghelamco Arena en reeds in de eerste vijf minuten stelden Niangbo en Kleindienst doelman Coucke op de proef, die gaf voorlopig geen krimp. Aan de overzijde werd een doelpunt van Malinwa (terecht) afgekeurd wegens buitenspel van Schoofs. AA Gent bleef het beste voor de dag komen en op het kwartier devieerde Kleindienst een voorzet van Chakvetadze naast. De Georgiër was de bedrijvigste man in de openingsfase en dwong Coucke op het kwartier tot een nieuwe redding na een lage schuiver. De wedstrijd was boeiend om volgen en een paar minuten later had Hairemans pech dat zijn gemaakt doelpunt nog op de benen van ploegmakker Togui verdween. Op het halfuur dreigde KV opnieuw met een lage schuiver van Storm, Roef redde met de voeten. Het waren nu de bezoekers die de beste kansen kregen, op tien minuten van de rust kopte Peyre na een vrije trap van Storm over. Uiteindelijk was het toch AA Gent die met een voorsprong de rust in mocht: Bushiri ging kinderlijk onder de bal door en Niangbo profiteerde: 1-0.

Chakvetadze mist een paar kansen, uiteindelijk pakt AA Gent toch de voorsprong via Niangbo.
Bezoekers dringen aan maar AA Gent houdt relatief eenvoudig stand
Malinwa
ontsnapte in de beginfase van de tweede helft aan een strafschop toen Van Damme dom balverlies leed, Peyre vervolgens in de tackle ging bij Chakvetadze maar die laatste te opzichtig naar de grond dook. Visser gaf uiteindelijk terecht een gele kaart. Bij de bezoekers was Igor De Camargo ondertussen in de ploeg gekomen, iets voorbij het uur knikte hij zijn eerste kans over. AA Gent reageerde met een schot in de korte hoek van Jaremtsjoek, stijlvol gepareerd door Coucke. De bezoekers misten opnieuw efficiëntie en Storm maakte dat op een kwartier van het einde pijnlijk duidelijk door een prima kans nog in het zijnet te schieten. De Buffalo's kregen in de slotfase veel ruimte maar Kleindienst en Botaka vergaten om de beslissende tweede treffer te maken. Uiteindelijk haalde AA Gent bibberend de meet en boekt het zijn eerste competitiezege.
Scoreverloop:
1-0 (36') Niangbo

LEES OOK: De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Verdiende zege?

Meest recent

'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

6
6
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

248
248
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

22
22
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

33
33
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

242
242
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

384
384
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

463
463
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

738
738
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

95
95
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

512
512
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

48
48
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

95
95
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

126
126
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

88
88
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

141
141
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

369
369
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

691
691
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

289
289
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

484
484
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

398
398
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

222
222
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

101
101
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

97
97
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

165
165
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

186
186

Meer sportnieuws