Buffalo's pakken eerste competitiezege tegen onmondig Malinwa

door
Buffalo's pakken eerste competitiezege tegen onmondig Malinwa

Na een partij met behoorlijk wat kansen heeft AA Gent op speeldag vier eindelijk zijn eerste zege gepakt. KV Mechelen voetbalde goed mee in de Ghelamco Arena maar eens te meer brak een verdedigende fout de bezoekers zuur op.

AA Gent begon dramatisch aan de nieuwe competitie en bleef puntenloos tot op heden. Onder de nieuwe coach Bolöni verloor het ook vorige week zijn derde wedstrijd op het veld van Antwerp. KV Mechelen van zijn kant begon wisselvallig met een vier op negen. Coach Vrancken hield vast aan dezelfde elf spelers als de voorbije weken, bij de thuisploeg kwamen Nurio, Chakvetadze en Niangbo in de ploeg.
Foutje van Bushiri komt KV duur te staan
De thuisploeg nam de beste start in de Ghelamco Arena en reeds in de eerste vijf minuten stelden Niangbo en Kleindienst doelman Coucke op de proef, die gaf voorlopig geen krimp. Aan de overzijde werd een doelpunt van Malinwa (terecht) afgekeurd wegens buitenspel van Schoofs. AA Gent bleef het beste voor de dag komen en op het kwartier devieerde Kleindienst een voorzet van Chakvetadze naast. De Georgiër was de bedrijvigste man in de openingsfase en dwong Coucke op het kwartier tot een nieuwe redding na een lage schuiver. De wedstrijd was boeiend om volgen en een paar minuten later had Hairemans pech dat zijn gemaakt doelpunt nog op de benen van ploegmakker Togui verdween. Op het halfuur dreigde KV opnieuw met een lage schuiver van Storm, Roef redde met de voeten. Het waren nu de bezoekers die de beste kansen kregen, op tien minuten van de rust kopte Peyre na een vrije trap van Storm over. Uiteindelijk was het toch AA Gent die met een voorsprong de rust in mocht: Bushiri ging kinderlijk onder de bal door en Niangbo profiteerde: 1-0.

Chakvetadze mist een paar kansen, uiteindelijk pakt AA Gent toch de voorsprong via Niangbo.
Bezoekers dringen aan maar AA Gent houdt relatief eenvoudig stand
Malinwa
ontsnapte in de beginfase van de tweede helft aan een strafschop toen Van Damme dom balverlies leed, Peyre vervolgens in de tackle ging bij Chakvetadze maar die laatste te opzichtig naar de grond dook. Visser gaf uiteindelijk terecht een gele kaart. Bij de bezoekers was Igor De Camargo ondertussen in de ploeg gekomen, iets voorbij het uur knikte hij zijn eerste kans over. AA Gent reageerde met een schot in de korte hoek van Jaremtsjoek, stijlvol gepareerd door Coucke. De bezoekers misten opnieuw efficiëntie en Storm maakte dat op een kwartier van het einde pijnlijk duidelijk door een prima kans nog in het zijnet te schieten. De Buffalo's kregen in de slotfase veel ruimte maar Kleindienst en Botaka vergaten om de beslissende tweede treffer te maken. Uiteindelijk haalde AA Gent bibberend de meet en boekt het zijn eerste competitiezege.
Scoreverloop:
1-0 (36') Niangbo

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Verdiende zege?

Meest recent

'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

7
7
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

34
34
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

52
52
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

42
42
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

42
42
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

239
239
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

274
274
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

196
196
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

51
51
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

56
56
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

50
50
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

249
249
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

423
423
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

169
169
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

109
109
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

242
242
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

526
526
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

414
414
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

116
116
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

412
412
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

482
482
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

128
128
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

28
28

Meer sportnieuws