'Nieuwe klap voor Barça, onenigheid over clausule Messi'

door
'Nieuwe klap voor Barça, onenigheid over clausule Messi'

FC Barcelona mag volgens La Liga de gelimiteerde transfersom van 700 miljoen euro aanhouden in de kwestie rond Lionel Messi. De speler mag dus niet gratis vertrekken zoals het kamp van de Argentijn had gehoopt. Het lijkt nagenoeg zeker dat dit uitloopt op een juridische procedure.

Messi claimt transfervrij te zijn en besloot zich zondag daarom niet te melden voor de coronatest. Maar de clausule die hem transfervrij kon laten vertrekken is dus niet meer geldig. Tegelijkertijd kreeg Barcelona van La Liga te horen dat de contractueel bepaalde afkoopsom dus wel rechtsgeldig is. SPORT schrijft dat de kans nu groot is dat het kamp-Messi aanklopt bij de FIFA en/of het TAS.

De 33-jarige aanvaller heeft een clausule in zijn contract staan waardoor hij transfervrij kon vertrekken. Messi liet de datum oorspronkelijk passeren, maar claimt dat de periode hiervoor is opgeschoven doordat het seizoen pas later eindigde. Barcelona weerspreekt dit echter met klem. En dus lijkt de zaak helemaal te escaleren.

UPDATE 22u45
Hoewel Barça dus steun krijgt van La Liga, bestaat de kans toch dat de Catalanen alsnog geen been hebben om op te staan in de kwestie rond de gelimiteerde transfersom van Messi. Volgens L'Equipe is de clausule van 700 miljoen euro immers dan toch niet geldig. De Franse sportkrant vernam immers dat de clausule zou vervallen indien de speler zijn contract eenzijdig zou verbreken op het einde van het seizoen 2019/20. Dat zou zelfs zo vermeld staan in het contract.

LEES OOK: 'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Denk je dat Barça zich op de clausule zal kunnen beroepen?

Meest recent

'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

4
4
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

83
83
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

30
30
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

43
43
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

56
56
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

234
234
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

23
23
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

95
95
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

74
74
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

91
91
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

52
52
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

273
273
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

256
256
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

53
53
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

202
202
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

353
353
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

446
446
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

856
856
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

130
130
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

552
552
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

806
806
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

294
294
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

197
197
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

80
80
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

185
185

Meer sportnieuws