Vrijdag topoverleg: één groot struikelblok voor Beneliga

door
Vrijdag topoverleg: één groot struikelblok voor Beneliga

De corona-crisis heeft de voetbalwereld de voorbije maanden serieus op zijn kop gezet, maar de plannen om tot gezamenlijke competitie in België en Nederland te komen zijn daardoor niet van tafel verdwenen. Integendeel. Volgens NOS zou er vrijdag opnieuw topoverleg gepland staan.


Een vijftal topclubs uit ons land (Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, KRC Genk en Standard) en zestal grote Nederlandse ploegen (Ajax, PSV, Feyenoord, Vitesse, AZ Alkmaar en FC Utrecht) zaten al meermaals samen om het oprichten van een zogenaamde 'Beneliga' te bespreken. Vrijdag zouden de genoemde clubs opnieuw aan tafel gaan in het Philips Stadion van PSV. Dan zal er beslist worden of het onderzoek naar de haalbaarheid van deze competitie zal worden voortgezet. Volgens NOS is de verwachting dat het licht op groen zal worden gezet.

In dat geval zal het onderzoek zijn vierde fase ingaan, deze zal lopen tot eind dit kalenderjaar. In die vierde fase gaat consultantbureau Deloitte na hoe de precieze inkomsten er zullen uitzien. En vooral hoe de Europese tickets verdeeld zullen worden. Want dat zou momenteel het grootste struikelblok zijn: geen enkele betrokken partij wil namelijk toegevingen doen over het aantal Europese tickets. Beide landen krijgen momenteel vijf Europese tickets elk. Men zou dan ook mikken op tien Europese tickets voor de Beneliga: vijf voor de beste Belgische clubs, vijf voor de hoogst geklasseerde Nederlandse clubs.

Of de UEFA daar ook in mee wil gaan, zal dus onderzocht moeten worden. Maar eerst moet er vrijdag dus groen licht gegeven worden of dat dat onderzoek wel mag verder gezet worden. Naast de genoemde clubs zullen ook vertegenwoordigers van de Jupiler Pro League, Eredivisie en beide voetbalbonden aansluiten op de vergadering.

LEES OOK: Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Bent u voor of tegen een Beneliga?

Meest recent

Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

2
2
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

26
26
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

153
153
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

148
148
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

256
256
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

92
92
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

195
195
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

409
409
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

323
323
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

150
150
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

327
327
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

290
290
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

170
170
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

674
674
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

241
241
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

350
350
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

230
230
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

169
169
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

32
32
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

51
51
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

157
157
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

143
143
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

209
209
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

205
205
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

73
73

Meer sportnieuws