Vrijdag topoverleg: één groot struikelblok voor Beneliga

door
Vrijdag topoverleg: één groot struikelblok voor Beneliga

De corona-crisis heeft de voetbalwereld de voorbije maanden serieus op zijn kop gezet, maar de plannen om tot gezamenlijke competitie in België en Nederland te komen zijn daardoor niet van tafel verdwenen. Integendeel. Volgens NOS zou er vrijdag opnieuw topoverleg gepland staan.


Een vijftal topclubs uit ons land (Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, KRC Genk en Standard) en zestal grote Nederlandse ploegen (Ajax, PSV, Feyenoord, Vitesse, AZ Alkmaar en FC Utrecht) zaten al meermaals samen om het oprichten van een zogenaamde 'Beneliga' te bespreken. Vrijdag zouden de genoemde clubs opnieuw aan tafel gaan in het Philips Stadion van PSV. Dan zal er beslist worden of het onderzoek naar de haalbaarheid van deze competitie zal worden voortgezet. Volgens NOS is de verwachting dat het licht op groen zal worden gezet.

In dat geval zal het onderzoek zijn vierde fase ingaan, deze zal lopen tot eind dit kalenderjaar. In die vierde fase gaat consultantbureau Deloitte na hoe de precieze inkomsten er zullen uitzien. En vooral hoe de Europese tickets verdeeld zullen worden. Want dat zou momenteel het grootste struikelblok zijn: geen enkele betrokken partij wil namelijk toegevingen doen over het aantal Europese tickets. Beide landen krijgen momenteel vijf Europese tickets elk. Men zou dan ook mikken op tien Europese tickets voor de Beneliga: vijf voor de beste Belgische clubs, vijf voor de hoogst geklasseerde Nederlandse clubs.

Of de UEFA daar ook in mee wil gaan, zal dus onderzocht moeten worden. Maar eerst moet er vrijdag dus groen licht gegeven worden of dat dat onderzoek wel mag verder gezet worden. Naast de genoemde clubs zullen ook vertegenwoordigers van de Jupiler Pro League, Eredivisie en beide voetbalbonden aansluiten op de vergadering.

LEES OOK: 'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bent u voor of tegen een Beneliga?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

93
93
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

24
24
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

26
26
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

195
195
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

297
297
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

263
263
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

373
373
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

616
616
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

713
713
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

462
462
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1170
1170
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

738
738
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

441
441
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1091
1091
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

130
130
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

220
220
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

661
661
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

439
439
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

910
910
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1489
1489

Meer sportnieuws