Vrijdag topoverleg: één groot struikelblok voor Beneliga

door
Vrijdag topoverleg: één groot struikelblok voor Beneliga

De corona-crisis heeft de voetbalwereld de voorbije maanden serieus op zijn kop gezet, maar de plannen om tot gezamenlijke competitie in België en Nederland te komen zijn daardoor niet van tafel verdwenen. Integendeel. Volgens NOS zou er vrijdag opnieuw topoverleg gepland staan.


Een vijftal topclubs uit ons land (Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, KRC Genk en Standard) en zestal grote Nederlandse ploegen (Ajax, PSV, Feyenoord, Vitesse, AZ Alkmaar en FC Utrecht) zaten al meermaals samen om het oprichten van een zogenaamde 'Beneliga' te bespreken. Vrijdag zouden de genoemde clubs opnieuw aan tafel gaan in het Philips Stadion van PSV. Dan zal er beslist worden of het onderzoek naar de haalbaarheid van deze competitie zal worden voortgezet. Volgens NOS is de verwachting dat het licht op groen zal worden gezet.

In dat geval zal het onderzoek zijn vierde fase ingaan, deze zal lopen tot eind dit kalenderjaar. In die vierde fase gaat consultantbureau Deloitte na hoe de precieze inkomsten er zullen uitzien. En vooral hoe de Europese tickets verdeeld zullen worden. Want dat zou momenteel het grootste struikelblok zijn: geen enkele betrokken partij wil namelijk toegevingen doen over het aantal Europese tickets. Beide landen krijgen momenteel vijf Europese tickets elk. Men zou dan ook mikken op tien Europese tickets voor de Beneliga: vijf voor de beste Belgische clubs, vijf voor de hoogst geklasseerde Nederlandse clubs.

Of de UEFA daar ook in mee wil gaan, zal dus onderzocht moeten worden. Maar eerst moet er vrijdag dus groen licht gegeven worden of dat dat onderzoek wel mag verder gezet worden. Naast de genoemde clubs zullen ook vertegenwoordigers van de Jupiler Pro League, Eredivisie en beide voetbalbonden aansluiten op de vergadering.

LEES OOK: Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Bent u voor of tegen een Beneliga?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

70
70
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

69
69
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

55
55
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

124
124
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

130
130
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

297
297
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

190
190
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

66
66
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

229
229
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

120
120
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

167
167
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

453
453
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

61
61
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

176
176
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

515
515
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

166
166
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

232
232
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

296
296
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

509
509
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

258
258
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

576
576
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

446
446
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

237
237
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

58
58
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

327
327

Meer sportnieuws