Vrijdag topoverleg: één groot struikelblok voor Beneliga

door
Vrijdag topoverleg: één groot struikelblok voor Beneliga

De corona-crisis heeft de voetbalwereld de voorbije maanden serieus op zijn kop gezet, maar de plannen om tot gezamenlijke competitie in België en Nederland te komen zijn daardoor niet van tafel verdwenen. Integendeel. Volgens NOS zou er vrijdag opnieuw topoverleg gepland staan.


Een vijftal topclubs uit ons land (Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, KRC Genk en Standard) en zestal grote Nederlandse ploegen (Ajax, PSV, Feyenoord, Vitesse, AZ Alkmaar en FC Utrecht) zaten al meermaals samen om het oprichten van een zogenaamde 'Beneliga' te bespreken. Vrijdag zouden de genoemde clubs opnieuw aan tafel gaan in het Philips Stadion van PSV. Dan zal er beslist worden of het onderzoek naar de haalbaarheid van deze competitie zal worden voortgezet. Volgens NOS is de verwachting dat het licht op groen zal worden gezet.

In dat geval zal het onderzoek zijn vierde fase ingaan, deze zal lopen tot eind dit kalenderjaar. In die vierde fase gaat consultantbureau Deloitte na hoe de precieze inkomsten er zullen uitzien. En vooral hoe de Europese tickets verdeeld zullen worden. Want dat zou momenteel het grootste struikelblok zijn: geen enkele betrokken partij wil namelijk toegevingen doen over het aantal Europese tickets. Beide landen krijgen momenteel vijf Europese tickets elk. Men zou dan ook mikken op tien Europese tickets voor de Beneliga: vijf voor de beste Belgische clubs, vijf voor de hoogst geklasseerde Nederlandse clubs.

Of de UEFA daar ook in mee wil gaan, zal dus onderzocht moeten worden. Maar eerst moet er vrijdag dus groen licht gegeven worden of dat dat onderzoek wel mag verder gezet worden. Naast de genoemde clubs zullen ook vertegenwoordigers van de Jupiler Pro League, Eredivisie en beide voetbalbonden aansluiten op de vergadering.

LEES OOK: 'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

Bent u voor of tegen een Beneliga?

Meest recent

'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

42
42
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

17
17
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

59
59
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

83
83
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

129
129
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

50
50
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

348
348
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

275
275
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

217
217
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

238
238
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

188
188
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

40
40
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

62
62
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

44
44
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

167
167
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

110
110
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

29
29
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

222
222
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

264
264
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

62
62
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

144
144
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

463
463
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

67
67
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

391
391
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

262
262

Meer sportnieuws