De reden achter de selecties van Cobbaut, Dimata, Mechele & co

door
De reden achter de selecties van Cobbaut, Dimata, Mechele & co

Heel wat opschudding en complottheorieën omtrent de selectie van Roberto Martinez. La Dernière Heure schetst het verhaal voor de selectie van maar liefst 30 spelers.

Heel wat spelers zullen zonder al te veel ritme starten en daarom koos Martinez voor maar liefst acht spelers uit de Belgische competitie. Zij hebben ritme en Martinez houdt van een vaste kern, dat bewees hij al met eerdere selecties. Hij kiest voor continuïteit en zonder blessures moeten spelers als Benito Raman, Christian Kabasele of Dodi Lukebakio niet hopen op een selectie.

De continuïteit is vooral een feit voor spelers als Nacer Chadli, Yari Verschaeren, Hans Vanaken en Brandon Mechele. Zij stelden de bondscoach nog niet teleur bij de Rode Duivels en zij behouden het vertrouwen, bovendien hebben Mechele en Vanaken (povere vorm) veel ritme in de benen. Verschaeren moet het stellen met invalbeurten, maar staat inzake ritme verder dan pakweg Dodi Lukebakio en Benito Raman. In Duitsland is de voorbereiding op het seizoen nog volop bezig.

Dan zijn er nog Landry Dimata, Jérémy Doku, Elias Cobbaut en Yari Verschaeren. Jongens voor de toekomst. Cobbaut is er vooral bij wegens een gebrek aan linkspoten en een twijfelgelgeval omtrent Thomas Vermaelen. Zinho Vanheusden heeft ook amper ritme, want hij speelde nog niet door een schorsing. Het valt af te wachten of Martinez tegen Denemarken spelers als Kevin De Bruyne, Eden Hazard en andere toppers twee keer op korte tijd laat spelen. De kans lijkt klein en daarom is er een ruime selectie van 30 spelers.

Volgens de Waalse krant was er van Yari Verschaeren, Landry Dimata en Elias Cobbaut zonder coronacrisis en een kalender die helemaal in het honderd is gelopen, geen sprake. Nood breekt wet. Als alles weer bij het oude is, dan kan u de 23-25 spelers zo invullen. Martinez gaat bijna met dezelfde kern naar het EK 2021, dan die op het WK 2018. Hier en daar kan er een verandering komen – 3 of 4 spelers – en meer niet. Alle complottheorieën ten spijt.

LEES OOK: Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Veel ophef om niets?

Meest recent

Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

14
14
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

181
181
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

171
171
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

86
86
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

25
25
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

33
33
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

119
119
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

128
128
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

423
423
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

99
99
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

185
185
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

40
40
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

139
139
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

141
141
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

326
326
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

133
133
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

92
92
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

382
382
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

155
155
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

165
165
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

341
341
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

469
469
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

151
151
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120

Meer sportnieuws