'Volgend weekend terug fans in Belgische stadions?'

808 stemmen
'Volgend weekend terug fans in Belgische stadions?'

Volgende week maandag gaat normaal gezien de eerste interland-break van het seizoen van start en dus zit het eerste luik in de competitie er weer bijna op. Voorlopig werden alle wedstrijden in de Jupiler Pro League nog afgewerkt zonder toeschouwers. Maar daar lijkt weldra verandering in te komen.


Nu de corona-cijfers in ons land weer ietwat de goede richting opgaan en de Nationale Veiligheidsraad enkele versoepelingen toeliet, heeft minister van Sport Ben Weyts (N-VA) samen met de Pro League een protocol uitgewerkt. Dit protocol laat de profclubs toe om weer een beperkt aantal supporters in het stadion te verwelkomen. In principe mogen er maximum 400 toeschouwers aanwezig zijn voor outdoor-activiteiten. Maar bij de lokale besturen kan een uitzondering bekomen worden om meer personen toe te laten indien aan alle maatregelen kan voldaan worden.

In het protocol van Weyts worden 400 personen voorzien per 'afgesloten compartiment'. Met andere woorden: in de meeste stadions kan de toegelaten capaciteit nog oplopen. Daarnaast zijn er nog enkele concrete voorwaarden. Wachtrijen moeten bijvoorbeeld absoluut voorkomen worden, daarom worden tijdsloten ingevoerd voor de aankomst en het vertrek van op voorhand bepaalde groepen fans. Er geldt mondmaskerplicht en er moeten gratis ontsmettingsmiddelen voorzien worden. Daarnaast wordt in de eerste periode geen bezoekende aanhang toegelaten.

UPDATE 18u35
De terugkeer van de supporters naar de Belgische voetbalstadions kan wel eens snel in een stroomversnelling geraken, althans volgens RTBF. Het Waalse medium benadrukt wel dat het nieuwe akkoord eerst nog bekrachtigd moet worden door de minister van Binnenlandse Zaken, lokale autoriteiten én virologen alvorens in werking te treden, maar meent dat die procedures spoedig afgerond kunnen worden. De hoop is zelfs dat het al vanaf volgend weekend alweer mogelijk zou zijn om live wedstrijden bij te wonen. Afwachten en duimen op een goede afloop dus.

LEES OOK: "50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken
165

Een terugkeer van de fans naar het stadion is ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

20
20
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

33
33
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

57
57
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

96
96
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

33
33
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

235
235
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

33
33
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

293
293
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

107
107
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

268
268
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

105
105
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

193
193
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

185
185
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

100
100
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

39
39
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

100
100
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

262
262
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

717
717
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

189
189
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

245
245
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

160
160
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

124
124
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

220
220
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1125
1125

Meer sportnieuws