'Volgend weekend terug fans in Belgische stadions?'

808 stemmen
'Volgend weekend terug fans in Belgische stadions?'

Volgende week maandag gaat normaal gezien de eerste interland-break van het seizoen van start en dus zit het eerste luik in de competitie er weer bijna op. Voorlopig werden alle wedstrijden in de Jupiler Pro League nog afgewerkt zonder toeschouwers. Maar daar lijkt weldra verandering in te komen.


Nu de corona-cijfers in ons land weer ietwat de goede richting opgaan en de Nationale Veiligheidsraad enkele versoepelingen toeliet, heeft minister van Sport Ben Weyts (N-VA) samen met de Pro League een protocol uitgewerkt. Dit protocol laat de profclubs toe om weer een beperkt aantal supporters in het stadion te verwelkomen. In principe mogen er maximum 400 toeschouwers aanwezig zijn voor outdoor-activiteiten. Maar bij de lokale besturen kan een uitzondering bekomen worden om meer personen toe te laten indien aan alle maatregelen kan voldaan worden.

In het protocol van Weyts worden 400 personen voorzien per 'afgesloten compartiment'. Met andere woorden: in de meeste stadions kan de toegelaten capaciteit nog oplopen. Daarnaast zijn er nog enkele concrete voorwaarden. Wachtrijen moeten bijvoorbeeld absoluut voorkomen worden, daarom worden tijdsloten ingevoerd voor de aankomst en het vertrek van op voorhand bepaalde groepen fans. Er geldt mondmaskerplicht en er moeten gratis ontsmettingsmiddelen voorzien worden. Daarnaast wordt in de eerste periode geen bezoekende aanhang toegelaten.

UPDATE 18u35
De terugkeer van de supporters naar de Belgische voetbalstadions kan wel eens snel in een stroomversnelling geraken, althans volgens RTBF. Het Waalse medium benadrukt wel dat het nieuwe akkoord eerst nog bekrachtigd moet worden door de minister van Binnenlandse Zaken, lokale autoriteiten én virologen alvorens in werking te treden, maar meent dat die procedures spoedig afgerond kunnen worden. De hoop is zelfs dat het al vanaf volgend weekend alweer mogelijk zou zijn om live wedstrijden bij te wonen. Afwachten en duimen op een goede afloop dus.

LEES OOK: 'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

🚀

Een terugkeer van de fans naar het stadion is ...

Meest recent

Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

32
32
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

189
189
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

207
207
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

132
132
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

285
285
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

82
82
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

121
121
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

159
159
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

377
377
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

510
510
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

185
185
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

363
363
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

294
294
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

70
70
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

284
284
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

121
121
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

143
143
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

598
598
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

160
160
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

203
203
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

772
772
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

315
315
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

464
464
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1632
1632

Meer sportnieuws