'Martinez neemt ook debutant op in voorselectie Rode Duivels'

door
'Martinez neemt ook debutant op in voorselectie Rode Duivels'

Binnenkort komen de Rode Duivels voor de eerste keer in negen maanden nog eens samen. Begin september werken ze hun eerste twee wedstrijden af in de UEFA Nations League: op 5 september in en tegen Denemarken en op 8 september thuis tegen IJsland. Weldra maakt Roberto Martinez zijn selectie bekend.

De bondscoach zal mogelijk moeten puzzelen, aangezien het hoogst onzeker is dat hij een beroep zal kunnen doen op zijn Engelse Rode Duivels. Dat opent perspectieven voor andere jongens en mogelijk zal een speler van Standard kunnen profiteren. La Dernière Heure weet dat Maxime Lestienne alvast in de voorselectie zit.

De 28-jarige flankaanvaller was in oktober 2019 al door Martinez bij de kern gehaald, maar moest toen geblesseerd afhaken. Een maand later zat hij twee keer in de tribune. Wie weet mag Lestienne nu eindelijk wél dromen van zijn eerste cap, dik zeven jaar na zijn eerste selectie. In mei 2013 had Marc Wilmots hem al eens opgeroepen voor een oefeninterland in en tegen de VS, maar ook toen kwam Lestienne niet in actie.

UPDATE 13u15
Lestienne blijkt in tegenstelling tot wat LDH eerder meldde dan toch niet de enige Standard-speler in de voorselectie. De krant en Het Nieuwsblad melden nu immers dat ook Zinho Vanheusden mag hopen op een plaatsje in de definitieve kern. Het is de eerste keer dat Martinez de 21-jarige verdediger in zijn lijst opneemt.

De timing van de potentiële eerste selectie van Vanheusden is wel opmerkelijk, want hij kwam dit seizoen nog niet in actie. Hij zat de eerste twee speeldagen nog een schorsing uit, nadat hij in de laatste match vorig seizoen rood pakte tegen STVV. Mogelijk heeft het onverwachte afscheid van Vincent Kompany Martinez ertoe aangezet om Vanheusden bij de kern te halen.

LEES OOK: Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Moet Vanheusden in de komende interlands zijn kans krijgen?

Meest recent

DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

7
7
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

81
81
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

28
28
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

228
228
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

71
71
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

84
84
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

44
44
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

533
533
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

56
56
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

389
389
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

526
526
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

317
317
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

543
543
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

256
256
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

367
367
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1041
1041
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

435
435
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

486
486
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

130
130
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

241
241
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

357
357
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

445
445
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

57
57
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

559
559

Meer sportnieuws