'AA Gent zet Vanhaezebrouck en trainer van concurrent op lijst'

2935 stemmen
'AA Gent zet Vanhaezebrouck en trainer van concurrent op lijst'

Na amper twee speeldagen is de eerste trainerswissel in de Jupiler Pro League al een feit, nadat Vincent Kompany een punt zette achter zijn spelerscarrière om de plaats van Franky Vercauteren als T1 van Anderlecht in te nemen. De tweede wissel zou er ook al snel kunnen aankomen, want bij AA Gent wankelt de stoel van Jess Thorup met de dag meer.


Het lijkt stilaan slechts een kwestie van tijd vooraleer de Deen ontslagen wordt, en tot de Buffalo's een geschikte opvolger vinden. De voorbije dagen werden al Laszlo Bölöni en de eerder genoemde Vercauteren naar voor geschoven als mogelijke opvolgers, maar RTBF voegt nog twee opvallende namen toe aan het lijstje met kandidaten: Hein Vanhaezebrouck en Karim Belhocine.

Vanhaezebrouck is nog altijd de coach die Gent naar zijn enige landstitel stuwde in 2015 en zijn naam is nooit ver weg in de Ghelamco Arena. Belhocine maakte dan weer deel uit van die kampioenenploeg, al speelde hij amper en zette hij na dat seizoen een punt achter zijn spelerscarrière. Na passages als assistent en interimcoach bij KV Kortrijk en Anderlecht is hij sinds vorige zomer hoofdcoach bij Charleroi, dat hij vorig seizoen naar een knappe derde plaats loodste.

De interesse in Belhocine komt dus niet geheel uit de lucht vallen, gezien zijn sterke prestaties en verleden bij de club. Bovendien wordt hij vertegenwoordigd door ene Mogi Bayat, die nog altijd een stevige voet tussen de deur heeft bij Gent. Bij Charleroi ontkennen ze de interesse van Gent niet, maar voegen ze er meteen aan toe dat een vertrek van hun trainer tijdens het seizoen absoluut onbespreekbaar is.

LEES OOK: AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Wie zou de beste optie zijn voor AA Gent?

Meest recent

'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

2
2
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

28
28
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

42
42
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

90
90
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

260
260
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

274
274
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

223
223
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

61
61
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

88
88
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

164
164
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

44
44
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

54
54
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

472
472
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

118
118
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

161
161
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

175
175
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

889
889
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

95
95
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

78
78
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

365
365
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68

Meer sportnieuws