'Thorup al lang op kapblok, Gent twijfelt plots over opvolger'

door
'Thorup al lang op kapblok, Gent twijfelt plots over opvolger'

AA Gent begon met forse ambities aan het nieuwe seizoen, maar na amper twee speeldagen staat de vicekampioen alweer met de voetjes op de grond. De moed lijkt hen zelfs meteen in de schoenen te zijn gezonken, want Jess Thorup dreigt nu al bedankt te worden voor bewezen diensten.


Een wel érg vroeg verdict, wat erop wijst dat de Deen ondanks de tweede plaats in de voorbije campagne nauwelijks nog krediet genoot in de Ghelamco Arena. Het bestuur van de Buffalo's zouden dan ook sowieso niet helemaal overtuigd zijn van zijn kunnen, een scepsis die reeds aanwezig is sinds de verloren bekerfinale in 2019. Sindsdien wist Thorup zijn kop echter stelselmatig terug van het kapblok te halen, of daar leek het althans op. Toch waren er al aanwijzingen dat Ivan De Witte en Michel Louwagie wel eens vlug konden ingrijpen. Het Nieuwsblad merkt bijvoorbeeld op hoe de keuze in mei om Peter Balette als assistent te vervangen door Wim De Decker aanzien kan worden als eerste teken aan de wand.

De voormalige T2 van Antwerp zou immers sneller bereid zijn om over te nemen bij een eventueel ontslag van Thorup, iets wat Balette destijds bij voorganger Yves Vanderhaeghe weigerde te doen. Bovendien heeft De Decker dus al ervaring als rechterhand van Laszlo Bölöni, die alom wordt genoemd als topkandidaat om de teugels over te nemen. De Roemeen is momenteel dan ook vrij, al zou zijn nogal rudimentaire speelwijze haaks staan op het verzorgde voetbal onder Thorup waar voorzitter De Witte van houdt. Tegelijkertijd kan Bölöni wel voor meer defensieve zekerheid zorgen, net zoals Frank Vercauteren overigens. Nu hij plots beschikbaar is, komt zijn naam ongetwijfeld weer op tafel te liggen.

LEES OOK: Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

🚀

Wie is volgens u de beste trainer voor AA Gent?

Meest recent

Twijfels bij Club Brugge: topaankoop moet opletten

Club Brugge staat voor een heel belangrijk duel tegen Union SG. Blauw-Zwart heeft tal van ...

0
0
Kompany stelt titelfeest uit: "Spelers vertelden mij dit"

Vincent Kompany kan met Bayern München dit weekend kampioen spelen. Dan moet Borussia Dortmund ...

4
4
Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

43
43
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

59
59
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

36
36
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

171
171
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

116
116
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

140
140
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

102
102
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

121
121
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

120
120
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

51
51
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

46
46
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

67
67
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

449
449
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

127
127
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

132
132
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

204
204
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

38
38
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

276
276
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

61
61
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

257
257
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

104
104

Meer sportnieuws