'Thorup al lang op kapblok, Gent twijfelt plots over opvolger'

1871 stemmen
'Thorup al lang op kapblok, Gent twijfelt plots over opvolger'

AA Gent begon met forse ambities aan het nieuwe seizoen, maar na amper twee speeldagen staat de vicekampioen alweer met de voetjes op de grond. De moed lijkt hen zelfs meteen in de schoenen te zijn gezonken, want Jess Thorup dreigt nu al bedankt te worden voor bewezen diensten.


Een wel érg vroeg verdict, wat erop wijst dat de Deen ondanks de tweede plaats in de voorbije campagne nauwelijks nog krediet genoot in de Ghelamco Arena. Het bestuur van de Buffalo's zouden dan ook sowieso niet helemaal overtuigd zijn van zijn kunnen, een scepsis die reeds aanwezig is sinds de verloren bekerfinale in 2019. Sindsdien wist Thorup zijn kop echter stelselmatig terug van het kapblok te halen, of daar leek het althans op. Toch waren er al aanwijzingen dat Ivan De Witte en Michel Louwagie wel eens vlug konden ingrijpen. Het Nieuwsblad merkt bijvoorbeeld op hoe de keuze in mei om Peter Balette als assistent te vervangen door Wim De Decker aanzien kan worden als eerste teken aan de wand.

De voormalige T2 van Antwerp zou immers sneller bereid zijn om over te nemen bij een eventueel ontslag van Thorup, iets wat Balette destijds bij voorganger Yves Vanderhaeghe weigerde te doen. Bovendien heeft De Decker dus al ervaring als rechterhand van Laszlo Bölöni, die alom wordt genoemd als topkandidaat om de teugels over te nemen. De Roemeen is momenteel dan ook vrij, al zou zijn nogal rudimentaire speelwijze haaks staan op het verzorgde voetbal onder Thorup waar voorzitter De Witte van houdt. Tegelijkertijd kan Bölöni wel voor meer defensieve zekerheid zorgen, net zoals Frank Vercauteren overigens. Nu hij plots beschikbaar is, komt zijn naam ongetwijfeld weer op tafel te liggen.

LEES OOK: Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Wie is volgens u de beste trainer voor AA Gent?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

67
67
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

66
66
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

77
77
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

57
57
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

92
92
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

32
32
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

85
85
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

152
152
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

501
501
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

453
453
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

859
859
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

366
366
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

176
176
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

698
698
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

600
600
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

182
182
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws