'Thorup al lang op kapblok, Gent twijfelt plots over opvolger'

1871 stemmen
'Thorup al lang op kapblok, Gent twijfelt plots over opvolger'

AA Gent begon met forse ambities aan het nieuwe seizoen, maar na amper twee speeldagen staat de vicekampioen alweer met de voetjes op de grond. De moed lijkt hen zelfs meteen in de schoenen te zijn gezonken, want Jess Thorup dreigt nu al bedankt te worden voor bewezen diensten.


Een wel érg vroeg verdict, wat erop wijst dat de Deen ondanks de tweede plaats in de voorbije campagne nauwelijks nog krediet genoot in de Ghelamco Arena. Het bestuur van de Buffalo's zouden dan ook sowieso niet helemaal overtuigd zijn van zijn kunnen, een scepsis die reeds aanwezig is sinds de verloren bekerfinale in 2019. Sindsdien wist Thorup zijn kop echter stelselmatig terug van het kapblok te halen, of daar leek het althans op. Toch waren er al aanwijzingen dat Ivan De Witte en Michel Louwagie wel eens vlug konden ingrijpen. Het Nieuwsblad merkt bijvoorbeeld op hoe de keuze in mei om Peter Balette als assistent te vervangen door Wim De Decker aanzien kan worden als eerste teken aan de wand.

De voormalige T2 van Antwerp zou immers sneller bereid zijn om over te nemen bij een eventueel ontslag van Thorup, iets wat Balette destijds bij voorganger Yves Vanderhaeghe weigerde te doen. Bovendien heeft De Decker dus al ervaring als rechterhand van Laszlo Bölöni, die alom wordt genoemd als topkandidaat om de teugels over te nemen. De Roemeen is momenteel dan ook vrij, al zou zijn nogal rudimentaire speelwijze haaks staan op het verzorgde voetbal onder Thorup waar voorzitter De Witte van houdt. Tegelijkertijd kan Bölöni wel voor meer defensieve zekerheid zorgen, net zoals Frank Vercauteren overigens. Nu hij plots beschikbaar is, komt zijn naam ongetwijfeld weer op tafel te liggen.

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

🚀

Wie is volgens u de beste trainer voor AA Gent?

Meest recent

Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

0
0
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

54
54
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

18
18
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

200
200
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

241
241
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

291
291
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

112
112
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

87
87
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

152
152
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

691
691
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

408
408
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

358
358
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

257
257
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

45
45
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

34
34
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

718
718
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

578
578
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

359
359
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

88
88
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

451
451
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

387
387
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

157
157
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155

Meer sportnieuws