'Vercauteren teleurgesteld na vertrek bij Anderlecht'

8305 stemmen
'Vercauteren teleurgesteld na vertrek bij Anderlecht'

RSC Anderlecht en Vincent Kompany verstuurden maandag opnieuw een schokgolf door het Belgische voetbal. Zo geraakte bekend dat hij per direct stopt met voetballen en de fakkel overneemt als hoofdcoach van de recordkampioen. Kompany tekende meteen een contract van vier seizoenen.


Dat betekent echter ook dat de club afscheid nam van Frank Vercauteren. Die was minder dan jaar geleden weer aan boord gehaald om het zogenaamde 'project' bij te sturen toen de resultaten bleven tegenvallen, maar moet nu weer door een achterpoortje vertrekken. Die beslissing was naar verluidt vorige week al genomen. Vercauteren hield zich echter aan de afspraken en deed professioneel zijn job tegen STVV. Maandagvoormiddag zat hij zelfs nog naast Kompany op de dug-out tijdens een oefenwedstrijd tegen OH Leuven.

Volgens Het Laatste Nieuws was hij echter 'enorm teleurgesteld' in de gang van zaken. Maar de situatie kon zo niet verder. Sinds zijn blessure 'moeide' Kompany zich naar verluidt weer te veel met alle sportieve zaken en ondermijnde hij zo het gezag van de hoofdtrainer. Dat de club uiteindelijk voor hem koos is echter wel logisch, het hele project is rond hem gebouwd. Toch had Vercauteren op zijn minst een mooier afscheid verdiend.

Nog volgens HLN zou hij vooral teleurgesteld zijn in nieuwe voorzitter Wouter Vandenhaute, die hij al ruime tijd kent. Zowel de preses als Vercauteren zelf hielden zich maandag ook opvallend afzijdig.

LEES OOK: 'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Vercauteren had een mooier afscheid verdiend ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

6
6
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

31
31
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

10
10
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

82
82
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

83
83
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

16
16
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

20
20
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

96
96
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

176
176
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

49
49
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

160
160
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

34
34
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

172
172
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

257
257
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

99
99
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

393
393
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

548
548
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

142
142
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

222
222
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

296
296
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

289
289
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

567
567
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

160
160
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

171
171

Meer sportnieuws