HLN: 'AA Gent keihard: Thorup maandag nog ontslagen'

1210 stemmen
HLN: 'AA Gent keihard: Thorup maandag nog ontslagen'

AA Gent vatte het nieuwe seizoen aan met enorme ambities en stak niet weg dat het vol voor de landstitel wou gaan. Maar de eerste twee speeldagen draaiden uit op een groot fiasco. Na de nederlaag tijdens de openingsspeeldag op STVV, werd zaterdag ook in eigen huis van KV Kortrijk verloren.


En die dramatische competitiestart blijft niet zonder gevolgen in de Ghelamco Arena. Bij Het Laatste Nieuws is men er zelfs zeker van: coach Jess Thorup moet de zwakke prestaties bekopen met zijn ontslag. De krant stelt dat de trainer allicht maandag nog zijn C4 zal ontvangen. Vooral het feit dat hij ondanks de nodige versterkingen (nog) geen oplossing vond voor het wegvallen van het Jonathan David, zou zijn lot hebben bezegeld.

De Canadese spelmaker werd vorige week voor een recordsom verkocht aan Lille OSC. Gent haalde geen rechtstreekse vervanger voor hem in huis, maar anticipeerde eerder al op zijn vertrek met verschillende andere aanwinsten. Thorup slaagde er echter niet in om op korte termijn een oplossing te vinden voor het vertrek van David. Ook het feit dat de defensie heel wat steken laat vallen, zou hem kwalijk genomen worden.

Bovendien waren de resultaten gewoonweg niet goed. Het bestuur is immers ook niet vergeten hoe de Buffalo's vlak voor de lockdown pijnlijke nederlagen slikten tegen Cercle Brugge en Charleroi. Gezien de enorme ambities besloot de clubleiding dan ook om niet af te wachten. En dus zou de Thorup, die sinds oktober 2018 aan de slag is bij Gent, als eerste trainer van het seizoen worden die zijn ontslag krijgen.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Logisch dat Gent nu al afscheid neemt van Thorup?

Meest recent

Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

8
8
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

21
21
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

122
122
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

424
424
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

133
133
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

58
58
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

406
406
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

70
70
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

172
172
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

487
487
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

441
441
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

465
465
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

334
334
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

172
172
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

552
552
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

254
254
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

951
951
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

319
319
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

629
629
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

452
452
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

149
149
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

722
722
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

292
292
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

245
245
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

33
33

Meer sportnieuws