Charleroi pakt de leiding na zege in slotfase tegen KVO

door
Charleroi pakt de leiding na zege in slotfase tegen KVO

Na een zeer matige pot voetbal heeft Charleroi andermaal in 'Mazzu time' de beslissing geforceerd. De wedstrijd tegen KV Oostende leek gedoemd om op een scoreloos gelijkspel te eindigen maar in het slotkwartier viel het dubbeltje toch nog richting de kant van de Karolo's. Die komen zo voorlopig alleen aan de leiding.

Charleroi was vorig seizoen één van de revelaties van de competitie, al zijn de Karolo's de laatste jaren vooral een vaste waarde geworden aan de top van het klassement. Ook in deze jaargang van de Jupiler Pro League schoot Charleroi prima uit de startblokken. Op de eerste speeldag werd landskampioen Club Brugge geklopt in eigen huis. Belhocine koos logischerwijs voor dezelfde elf namen. KVO verging het minder goed afgelopen maandag, in eigen huis ging het pijnlijk onderuit tegen promovendus Beerschot. Boonen kwam bij de kustploeg in de ploeg in de plek van Kvasina.
Kustploeg toont zich meteen, Charleroi komt pas in slotkwartier beter in de wedstrijd
KV Oostende was verrassend de betere ploeg in de openingsfase. Via Boonen en Hjulsager kwam het twee maal dicht bij een voorsprong maar het vizier van de bezoekers was voorlopig nog niet goed afgesteld. Charleroi toonde zo goed als niets in het eerste halfuur en kreeg pas een eerste kans op tien minuten van de pauze, Fall kreeg de bal echter niet voorbij doelman Hubert. De thuisploeg was nadien toch iets beter bij de les en Morioka knalde de volgende mogelijkheid hoog in de (lege) tribunes. Na een al bij al teleurstellende eerste helft stond het bij de rust nog 0-0.

KVO doet het voorlopig prima en kreeg zelfs de beste kansen in de eerste periode.
Iraanse connectie doet het voor Charleroi
Charleroi kwam wat scherper uit de kleedkamer maar verder dan enkele gevaarlijke voorzetten kwam het voorlopig niet. Ook Oostende slaagde er in de openingsminuten niet in om gevaar te creëren. Het eerste wapenfeit van de tweede helft was een afstandsschot van Gholizadeh dat hoog over vloog. Beide teams bleven volledig onmondig in de zone van de waarheid. De wedstrijd leek lange tijd op een 0-0 af te stevenen maar eens te meer ontbonden de Karolo's in de slotfase toch nog hun duivels. De Iraniërs Gholizadeh en Rezaei combineerden knap en die laatste trof met een overhoeks schot raak op een kwartier van het einde: 1-0. Een reactie van KVO bleef nadien uit en zo pakt Charleroi de leiding in de Jupiler Pro League. KVO begint opnieuw slecht en staat helemaal onderaan.
Scoreverloop:
1-0 (76') Rezaei

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Terechte zege?

Meest recent

'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

1
1
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

7
7
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

10
10
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

43
43
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

45
45
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

34
34
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

170
170
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

281
281
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

62
62
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

119
119
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

128
128
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

97
97
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

93
93
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

112
112
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

183
183
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

134
134
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

634
634
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

512
512
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

168
168
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

172
172
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

218
218
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

30
30
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

278
278
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

191
191
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

159
159

Meer sportnieuws