AA Gent neemt dramatische start na zeperd tegen KV Kortrijk

door
AA Gent neemt dramatische start na zeperd tegen KV Kortrijk

Jens Thorup en AA Gent zijn dramatisch aan de nieuwe competitie begonnen. De ploeg van Ivan De Witte wil de grote 'challenger' zijn van Club Brugge maar voorlopig lijken de Buffalo's in niets op het team dat vorig seizoen vaak goed voetbal op de mat bracht.

Een ambitieus AA Gent ging vorig weekend pijnlijk onderuit op het veld van STVV. Ook tegenstander KV Kortrijk begon matig aan de competitie met een thuisnederlaag tegen Waasland-Beveren. Beide ploegen gingen vanavond op zoek naar een goed gevoel en hun eerste punten. Thorup wijzigde zijn elftal op drie plaatsen: Roef, Niangbo en Dorsch kregen een basisplaats. Bij de bezoekers was er maar één wissel: Rougeaux verving Ritière.
AA Gent faalt opnieuw achterin en moet snel achtervolgen
De Buffalo's kwamen gedreven uit de kleedkamers en kregen ook meteen eerste mogelijkheid, Castro-Montes krulde een vrije trap niet zo ver naast de kooi van Jakubech. Aan de overzijde waren de Kerels amper gevaarlijk, enkel een verre poging van Moffi, die een ruim stukje naast ging, was het vermelden waard. En toch waren het de bezoekers die de score openden, halfweg de eerste helft werd Moffi knap aangespeeld door Lepoint, die kapte zich goed vrij en schoot de 0-1 voorbij Roef. AA Gent kwam opnieuw matig voor de dag en slaagde er nadien amper in om zijn wil op te dringen. Pas in de laatste vijf minuten kwam de thuisploeg wat opzetten met kansen voor Jaremtsjoek, Ngadeu en Niangbo, doelman Jakubech was echter bij de pinken. Ei zo na stond het op slag van rust 0-2 toen Van der Bruggen met een heerlijke uithaal Roef tot een prima parade dwong. Halfweg leek AA Gent opnieuw op weg naar een pijnlijke nederlaag.

KV Kortrijk pakt halfweg de eerste helft de voorsprong via de sterke Moffi.
Wisselende kansen in tweede helft, KVK slaat opnieuw dodelijk toe
Bij AA Gent kwam Depoitre in de ploeg, hij verving de bleke Owusu. Maar ook na de pauze waren het de bezoekers die meteen gevaarlijk waren. Dewaele drong Roef met een gekruist schot tot een prima redding. Aan de overzijde reageerden de Buffalo's na tien minuten spelen met een centraal schot van Jaremtsjoek, Jakubech zat er nog met een hand bij. De thuisploeg duwde nu door en op het uur kwam het ook tot de gelijkmaker toen Plastoen aan de tweede paal raak kopte: 1-1. KV Kortrijk was nauwelijks aangeslagen en had even later pech dat een prima knal van Van der Bruggen in het zijnet vloog. We zagen een wedstrijd met wisselende kansen, Castro-Montes was de volgende die het mocht proberen maar zijn vrije trap zeilde net over. Op een kwartier van het einde kwam ook invaller Kleindienst dicht bij een doelpunt, zijn kopbal aan de tweede paal vloog nipt naast. Uiteindelijk waren het toch nog de Kerels die de wedstrijd naar hun hand wisten te zetten. Na een prima aanval vond Mboyo de vrijstaande Van der Bruggen en die zijn derde doelpoging ging we binnen: 1-2. Veerkrachtig was de thuisploeg amper, een reactie in de slotminuten bleef dan ook uit. Zo pakt KV Kortrijk uit met een knappe stunt, AA Gent blijft verweesd achter.
Scoreverloop:
0-1 (22') Moffi, 1-1 (59') Plastoen, 1-2 (83') Van der Bruggen


LEES OOK: CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

Overleeft Thorup dit?

Meest recent

Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

0
0
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

7
7
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

59
59
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

70
70
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

376
376
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

33
33
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

30
30
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

30
30
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

241
241
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

131
131
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

205
205
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

188
188
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

64
64
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

272
272
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

305
305
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

336
336
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

85
85
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

457
457
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

418
418
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

488
488
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

227
227
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

113
113
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

210
210
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

86
86

Meer sportnieuws