AA Gent neemt dramatische start na zeperd tegen KV Kortrijk

door
AA Gent neemt dramatische start na zeperd tegen KV Kortrijk

Jens Thorup en AA Gent zijn dramatisch aan de nieuwe competitie begonnen. De ploeg van Ivan De Witte wil de grote 'challenger' zijn van Club Brugge maar voorlopig lijken de Buffalo's in niets op het team dat vorig seizoen vaak goed voetbal op de mat bracht.

Een ambitieus AA Gent ging vorig weekend pijnlijk onderuit op het veld van STVV. Ook tegenstander KV Kortrijk begon matig aan de competitie met een thuisnederlaag tegen Waasland-Beveren. Beide ploegen gingen vanavond op zoek naar een goed gevoel en hun eerste punten. Thorup wijzigde zijn elftal op drie plaatsen: Roef, Niangbo en Dorsch kregen een basisplaats. Bij de bezoekers was er maar één wissel: Rougeaux verving Ritière.
AA Gent faalt opnieuw achterin en moet snel achtervolgen
De Buffalo's kwamen gedreven uit de kleedkamers en kregen ook meteen eerste mogelijkheid, Castro-Montes krulde een vrije trap niet zo ver naast de kooi van Jakubech. Aan de overzijde waren de Kerels amper gevaarlijk, enkel een verre poging van Moffi, die een ruim stukje naast ging, was het vermelden waard. En toch waren het de bezoekers die de score openden, halfweg de eerste helft werd Moffi knap aangespeeld door Lepoint, die kapte zich goed vrij en schoot de 0-1 voorbij Roef. AA Gent kwam opnieuw matig voor de dag en slaagde er nadien amper in om zijn wil op te dringen. Pas in de laatste vijf minuten kwam de thuisploeg wat opzetten met kansen voor Jaremtsjoek, Ngadeu en Niangbo, doelman Jakubech was echter bij de pinken. Ei zo na stond het op slag van rust 0-2 toen Van der Bruggen met een heerlijke uithaal Roef tot een prima parade dwong. Halfweg leek AA Gent opnieuw op weg naar een pijnlijke nederlaag.

KV Kortrijk pakt halfweg de eerste helft de voorsprong via de sterke Moffi.
Wisselende kansen in tweede helft, KVK slaat opnieuw dodelijk toe
Bij AA Gent kwam Depoitre in de ploeg, hij verving de bleke Owusu. Maar ook na de pauze waren het de bezoekers die meteen gevaarlijk waren. Dewaele drong Roef met een gekruist schot tot een prima redding. Aan de overzijde reageerden de Buffalo's na tien minuten spelen met een centraal schot van Jaremtsjoek, Jakubech zat er nog met een hand bij. De thuisploeg duwde nu door en op het uur kwam het ook tot de gelijkmaker toen Plastoen aan de tweede paal raak kopte: 1-1. KV Kortrijk was nauwelijks aangeslagen en had even later pech dat een prima knal van Van der Bruggen in het zijnet vloog. We zagen een wedstrijd met wisselende kansen, Castro-Montes was de volgende die het mocht proberen maar zijn vrije trap zeilde net over. Op een kwartier van het einde kwam ook invaller Kleindienst dicht bij een doelpunt, zijn kopbal aan de tweede paal vloog nipt naast. Uiteindelijk waren het toch nog de Kerels die de wedstrijd naar hun hand wisten te zetten. Na een prima aanval vond Mboyo de vrijstaande Van der Bruggen en die zijn derde doelpoging ging we binnen: 1-2. Veerkrachtig was de thuisploeg amper, een reactie in de slotminuten bleef dan ook uit. Zo pakt KV Kortrijk uit met een knappe stunt, AA Gent blijft verweesd achter.
Scoreverloop:
0-1 (22') Moffi, 1-1 (59') Plastoen, 1-2 (83') Van der Bruggen


LEES OOK: Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Overleeft Thorup dit?

Meest recent

'Club vol voor nieuwe aanvaller: vizier op Frankrijk gericht'

Binnen exact één week gaat het nieuwe seizoen van Club Brugge van start met de ...

95
95
KRC Genk pakt uit: "De meest complete en grootste ooit"

KRC Genk heeft vandaag een nieuwigheid voorgesteld. De nieuwe spelersbus werd officieel getoond aan ...

69
69
'Alle lichten op groen: opzienbarende transfer Modric'

Real Madrid sneuvelde vorige week met een pandoering tegen PSG in de halve finales van het WK. Voor ...

42
42
Mac Allister verstuurt duidelijke waarschuwing richting Club

De ontknoping van de voorbije jaargang zit nog vers in het geheugen, of de start van het nieuwe ...

197
197
Gecontesteerde toptransfer Arsenal: "Walgelijk gedrag"

Arsenal FC wil komend seizoen opnieuw de handschoen opnemen tegen Liverpool FC, Manchester City en ...

59
59
'Noa Lang helpt Club Brugge persoonlijk aan topaanwinst'

Club Brugge KV hield het voorlopig rustig op de transfermarkt aan inkomende zijde. Met Nicolo ...

520
520
Kopzorgen bij Cercle: Cinel legt pijnpunt bloot

Binnen een tweetal weken begint Cercle Brugge aan het seizoen in de Jupiler Pro League met een ...

166
166
'KV Mechelen pakt uit en wint prestigieus transfergevecht'

KV Mechelen maakt zich op voor pittige competitiestart en neemt het tijdens de eerste vijf ...

300
300
'Volstrekte droomtransfer: Kompany wil onverwachte Duivel'

Bayern München beleefde een vrij rustige zomermercato tot dusver, maar daar zal in de komende ...

455
455
'Bod op tafel: Anderlecht gaat voor tweede comeback ex-speler'

Met een dubbele oefenwedstrijd werd zaterdag het oefenkamp van RSC Anderlecht afgesloten. Vanaf ...

665
665
Antwerp heeft nieuwe diamant: "Hou hem in de gaten"

Sinds het behalen van de dubbel is het wat bergaf aan het gaan met  Royal Antwerp FC. Niet ...

521
521
Club komt op oorlogssterkte: twee verse krachten voor Hayen

Het einde van de voorbereiding bij Club Brugge is in zicht. Binnen exact één week ...

1220
1220
'31 miljoen! Napoli pakt uit met tweede zomerbom'

SSC Napoli wordt komend seizoen een interessante ploeg om volgen met Romelu Lukaku en Kevin De ...

130
130
Fink in de wolken: groot voordeel Genk voor seizoensstart

KRC Genk heeft een geslaagde zomerstage achter de rug. Coach Thorsten Fink liet zijn manschappen in ...

449
449
'Barça geeft duidelijk signaal: vaste waarde moet weg'

FC Barcelona begint weldra aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Eind deze maand werkt de ...

204
204
Edozie naar Club Brugge? Analist geeft helder advies

Binnen een weekje gaat het nieuwe seizoen van Club Brugge van start met de supercup tegen Union ...

910
910
'Real legt transferplan bloot: volgende bom bepaald'

Real Madrid haalde de voorbije weken al verschillende aanwinsten in huis, maar heeft nog meer grote ...

213
213
'Twee aanwinsten vast in basis bij vernieuwd Anderlecht'

Het tweede luik van de voorbereiding zit erop voor RSC Anderlecht. Zaterdag werd het oefenkamp in ...

651
651
X sabelt Kiyine genadeloos neer: "Bandieten zoals Waes..."

Is er nog een voetbaltoekomst voor Sofian Kiyine? Die vraag mag luidop gesteld worden, nadat de ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Lammens, Club strikt topaanwinst'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

358
358
Infantino vreest voor WK 2026 en heeft boodschap voor Trump

Het WK voor Clubs is een voorbode voor het WK van volgend jaar. Gastland Verenigde Staten wordt op ...

156
156
‘Loïs Openda haalt voorpagina met monstertransfer’

Loïs Openda kende een minder seizoen bij RB Leipzig, maar de Rode Duivel kan nog steeds een ...

252
252
Yannick Ferrera sleept RWDM Brussels voor de rechter

Na de woelige weken van RWDM Brussels in verband met de naamsverandering staat er alweer een gevecht ...

134
134
Fener maakt AC Milan compleet belachelijk na transfer Brown

Fenerbahçe en AC Milan waren in een ferme strijd verwikkeld om Archie Brown van KAA Gent ...

178
178
'Vier voorstellen de vuilbak in: Jashari hakt knoop door'

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft voortduren. Verschillende grootmachten zouden de Zwitser ...

1572
1572

Meer sportnieuws