AA Gent neemt dramatische start na zeperd tegen KV Kortrijk

door
AA Gent neemt dramatische start na zeperd tegen KV Kortrijk

Jens Thorup en AA Gent zijn dramatisch aan de nieuwe competitie begonnen. De ploeg van Ivan De Witte wil de grote 'challenger' zijn van Club Brugge maar voorlopig lijken de Buffalo's in niets op het team dat vorig seizoen vaak goed voetbal op de mat bracht.

Een ambitieus AA Gent ging vorig weekend pijnlijk onderuit op het veld van STVV. Ook tegenstander KV Kortrijk begon matig aan de competitie met een thuisnederlaag tegen Waasland-Beveren. Beide ploegen gingen vanavond op zoek naar een goed gevoel en hun eerste punten. Thorup wijzigde zijn elftal op drie plaatsen: Roef, Niangbo en Dorsch kregen een basisplaats. Bij de bezoekers was er maar één wissel: Rougeaux verving Ritière.
AA Gent faalt opnieuw achterin en moet snel achtervolgen
De Buffalo's kwamen gedreven uit de kleedkamers en kregen ook meteen eerste mogelijkheid, Castro-Montes krulde een vrije trap niet zo ver naast de kooi van Jakubech. Aan de overzijde waren de Kerels amper gevaarlijk, enkel een verre poging van Moffi, die een ruim stukje naast ging, was het vermelden waard. En toch waren het de bezoekers die de score openden, halfweg de eerste helft werd Moffi knap aangespeeld door Lepoint, die kapte zich goed vrij en schoot de 0-1 voorbij Roef. AA Gent kwam opnieuw matig voor de dag en slaagde er nadien amper in om zijn wil op te dringen. Pas in de laatste vijf minuten kwam de thuisploeg wat opzetten met kansen voor Jaremtsjoek, Ngadeu en Niangbo, doelman Jakubech was echter bij de pinken. Ei zo na stond het op slag van rust 0-2 toen Van der Bruggen met een heerlijke uithaal Roef tot een prima parade dwong. Halfweg leek AA Gent opnieuw op weg naar een pijnlijke nederlaag.

KV Kortrijk pakt halfweg de eerste helft de voorsprong via de sterke Moffi.
Wisselende kansen in tweede helft, KVK slaat opnieuw dodelijk toe
Bij AA Gent kwam Depoitre in de ploeg, hij verving de bleke Owusu. Maar ook na de pauze waren het de bezoekers die meteen gevaarlijk waren. Dewaele drong Roef met een gekruist schot tot een prima redding. Aan de overzijde reageerden de Buffalo's na tien minuten spelen met een centraal schot van Jaremtsjoek, Jakubech zat er nog met een hand bij. De thuisploeg duwde nu door en op het uur kwam het ook tot de gelijkmaker toen Plastoen aan de tweede paal raak kopte: 1-1. KV Kortrijk was nauwelijks aangeslagen en had even later pech dat een prima knal van Van der Bruggen in het zijnet vloog. We zagen een wedstrijd met wisselende kansen, Castro-Montes was de volgende die het mocht proberen maar zijn vrije trap zeilde net over. Op een kwartier van het einde kwam ook invaller Kleindienst dicht bij een doelpunt, zijn kopbal aan de tweede paal vloog nipt naast. Uiteindelijk waren het toch nog de Kerels die de wedstrijd naar hun hand wisten te zetten. Na een prima aanval vond Mboyo de vrijstaande Van der Bruggen en die zijn derde doelpoging ging we binnen: 1-2. Veerkrachtig was de thuisploeg amper, een reactie in de slotminuten bleef dan ook uit. Zo pakt KV Kortrijk uit met een knappe stunt, AA Gent blijft verweesd achter.
Scoreverloop:
0-1 (22') Moffi, 1-1 (59') Plastoen, 1-2 (83') Van der Bruggen


LEES OOK: 'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Overleeft Thorup dit?

Meest recent

'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

37
37
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

16
16
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

38
38
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

17
17
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

38
38
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

39
39
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

156
156
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

75
75
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

40
40
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

178
178
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

22
22
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

22
22
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

65
65
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

28
28
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

60
60
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

43
43
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

132
132
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

60
60
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

201
201
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

206
206
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

78
78
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

113
113
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

128
128
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

97
97
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

211
211

Meer sportnieuws