Racing Genk speelt met vuur en verbrandt zich pijnlijk aan OHL

356
Racing Genk speelt met vuur en verbrandt zich pijnlijk aan OHL

Na een knappe partij heeft OHL verdiend een punt gepakt op het veld van Racing Genk. De ploeg van Wolf gaf een hele partij een belabberde indruk en overtuigde nooit tegen het fel gehandicapte elftal van Marc Brys. De bezoekers verloren in de slotminuten met doelpuntenmaker Henry wel opnieuw een belangrijke pion met een op het eerste zicht zware blessure.

Racing Genk won vorige week, zij het moeizaam, zijn eerste competitiewedstrijd op bezoek bij Zulte Waregem. Deze namiddag leek de opdracht voor de Limburgers iets eenvoudiger met de komst van promovendus OHL. De ploeg van Marc Brys pakte maandag wel zijn eerste punt tegen Eupen, helemaal klaar lijken de Vlaams-Brabanters nog niet. Bij de thuisploeg begon Bongonda, onlangs nog besmet met het corona virus, in de basis. De bezoekers misten maar liefst acht spelers, hierdoor begon OHL fel gehandicapt aan de wedstrijd. Onder meer doelman Iversen en Vlietinck kregen een basisplaats.
Moedig OHL geeft Racing Genk prima partij
De thuisploeg begon dominant aan de wedstrijd en reeds in de openingsminuten ontsnapte OHL een paar keer bij enkele gevaarlijke voorzetten. Op het kwartier schoot Bongonda een eerste grote kans voorlangs en een paar minuten later schoot ook Lucumi rakelings naast. De bezoekers kregen halfweg de eerste periode plots ook een grote kans: Vekemans verscheen na een prima aanval oog in oog met Vukovic maar die laatste toonde zijn klasse met een prima redding. Dat deed ook zijn collega aan de overkant, die ranselde op het halfuur een afgeweken schot van Cuesta uit zijn doelvlak. Iversen gaf meteen een prima indruk bij OHL. De ploeg van Brys loeerde op de counter maar deed dat wel een paar keer prima. Op tien minuten van de rust had Sowah pech dat een voorzet van Mercier nog net werd aangeraakt door Cuesta, hierdoor miste de Ghanees zijn schot volledig. Uiteindelijk leek Blauw-Wit toch nog met een voorsprong te gaan rusten maar het doelpunt van Dessers werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Halfweg stond het 0-0 in een wedstrijd met wisselende kansen.

Brys heeft zijn elftal prima klaargestoomd en houdt halfweg Racing Genk in bedwang.
Veerkrachtig OHL pakt verdiend een punt
Met de inbreng van Onuachu hoopte Wolf dat zijn ploeg na de pauze nog meer grip kreeg op de wedstrijd. Voorlopig voetbalde de voormalig landskampioen echter veel te traag in inspiratieloos. Uiteindelijk kwam de thuisploeg na tien minuten in de tweede helft dan toch op voorsprong. Ito mocht vrij uithalen aan de rand van de zestien meter en schoot enig mooi richting de linkerwinkelhaak: 1-0. Op een nieuwe counter schoot Henry iets voorbij het uur te zwak in de handen van Vukovic. Een veerkrachtig OHL bleef naarstig op zoek gaan naar de gelijkmaker maar kwam voorlopig niet meer tot een concrete kans en aan de overzijde slaagde Racing Genk er onvoldoende in om zijn surplus aan kwaliteit uit te buiten. In de slotminuten zetten de bezoekers alles op alles en Henry beloonde de moed van OHL door de gelijkmaker in twee tijden op het bord te schieten. De ploeg van Marc Brys hield nadien knap stand en mocht in de slotfase nog klagen dat het geen penalty kreeg na een duidelijke fout op Myny.
Scoreverloop:
1-0 (55') Ito, 1-1 (85') Henry

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Zal dit Racing Genk meedoen voor de titel?

Meest recent

'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

11
11
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

8
8
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

13
13
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

4
4
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

82
82
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

74
74
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

138
138
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

14
14
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

159
159
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

366
366
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

316
316
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

311
311
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

44
44
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

313
313
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

79
79
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

39
39
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

159
159
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

142
142
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

85
85
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

57
57
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

63
63
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

64
64
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

377
377
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

69
69

Meer sportnieuws