TRANSFERUURTJE: 'Club wil spectaculaire transfer, aardschok bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil spectaculaire transfer, aardschok bij Barça'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft nadrukkelijk gelinkt worden aan de komst van Junior Edmilson. Volgens RTBF is zijn overgang zelfs bijna rond en zou het gaan om een huurbeurt met een stevige aankoopoptie. Bij La Dernière Heure nuanceert men dan weer door te stellen dat er nog geen akkoord is met Al-Duhail en dat de Qatari niet bepaald meewerken. In ieder geval is duidelijk dat de landskampioen niet zomaar opgeeft voor deze spectaculaire transfer.

RSC Anderlecht kan opnieuw twee spelers van de hand doen. Volgens Omroep West is het inderdaad zo dat ADO Den Haag interesse vertoont in Luka Adzic. Daarnaast zou de club nog een overbodige pion bij Anderlecht kunnen wegplukken. Zo zou het ook wel wat zien in Mohammed Dauda. Ook de aanvaller mag beschikken bij Paars-Wit. Vorig seizoen werd hij al eens uitgeleend aan het Deense Esbjerg.

Mergim Vojvoda zou volgens La Dernière Heure in de Serie A aan de slag kunnen gaan. De rechtsachter van Standard heeft zelfs al een persoonlijk akkoord met Atalanta, maar die hebben wel nog geen officieel contact opgenomen met de Rouches. Atalanta zou initieel 4 miljoen euro willen neertellen voor de Kosovaar. Standard zou echter 6 miljoen euro verlangen, aangezien ze ook nog 20 procent op de meerwaarde van de transfer moeten afstaan aan Moeskroen.

KRC Genk bracht in het verleden al enkele grote talenten voort en blijft verder inzetten op de jeugd. Vrijdag legden de Limburgers alvast twee veelbelovende spelers (langer) vast. Op de clubwebsite valt te lezen dat jongelingen András Nemeth en Mika Godts een contract voor drie seizoenen ondertekend hebben. Die laatste werd overgenomen van de jeugdopleiding bij Anderlecht.

BUITENLAND
Na de historische afslachting tegen Bayern München, zal een aardschok volgen bij FC Barcelona. Coach Quique Setién moet allicht plaatsruimen, Mauricio Pochetinno wordt getipt als zijn opvolger. Preses Josep Maria Bartomeu zou eveneens moeten beschikken. Maar ook over een vertrek van Lionel Messi wordt opnieuw gespeculeerd. Zo wijst men bij The Sun weer naar Inter Milaan. Ex-voorzitter Massimo Moratti benadrukt alvast dat de Chinese eigenaars voldoende middelen hebben om zijn komst naar Italië te bekostigen. Elders vallen dan weer de namen van Manchester City en Paris Saint-Germain.

Na het aflopen van zijn contract bij Tottenham wachtte Jan Vertonghen even zijn opties af, maar nu heeft de recordinternational de knoop toch doorgehakt. De komende seizoenen gaat hij immers bij Benfica aan de slag, waar een contract voor drie seizoenen klaarligt. Vrijdagavond werd de verdediger officieel voorgesteld in het Estadio Da Luz. De club stelde daarnaast ook de Duitser Luca Waldschmidt en de Braziliaan Everton voor. Ook Edinson Cavani wordt nog genoemd als mogelijke aanwinst.

Cristiano Ronaldo werd de voorbije dagen nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij Juventus. De Spaanse sportkrant AS schrijft dat echter de 'inner circle' van Ronaldo de berichtgeving nadrukkelijk ontkent. De 33-jarige steraanvaller ligt nog tot medio 2022 vast bij Juventus en naar verluidt vastberaden om in Turijn voor de zesde keer in zijn carrière de Champions League te winnen.

LEES OOK: ‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

Denkt u dat Messi zijn carrière zal afsluiten bij Barcelona?

Meest recent

'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

2
2
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

41
41
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

58
58
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

138
138
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

238
238
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

112
112
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

111
111
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

106
106
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

108
108
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

346
346
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

242
242
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

845
845
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

544
544
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

53
53
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

479
479
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

141
141
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

147
147
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

291
291
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

134
134
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

76
76
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

261
261
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

136
136
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

192
192
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

273
273
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

373
373

Meer sportnieuws