TRANSFERUURTJE: 'Club wil spectaculaire transfer, aardschok bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil spectaculaire transfer, aardschok bij Barça'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft nadrukkelijk gelinkt worden aan de komst van Junior Edmilson. Volgens RTBF is zijn overgang zelfs bijna rond en zou het gaan om een huurbeurt met een stevige aankoopoptie. Bij La Dernière Heure nuanceert men dan weer door te stellen dat er nog geen akkoord is met Al-Duhail en dat de Qatari niet bepaald meewerken. In ieder geval is duidelijk dat de landskampioen niet zomaar opgeeft voor deze spectaculaire transfer.

RSC Anderlecht kan opnieuw twee spelers van de hand doen. Volgens Omroep West is het inderdaad zo dat ADO Den Haag interesse vertoont in Luka Adzic. Daarnaast zou de club nog een overbodige pion bij Anderlecht kunnen wegplukken. Zo zou het ook wel wat zien in Mohammed Dauda. Ook de aanvaller mag beschikken bij Paars-Wit. Vorig seizoen werd hij al eens uitgeleend aan het Deense Esbjerg.

Mergim Vojvoda zou volgens La Dernière Heure in de Serie A aan de slag kunnen gaan. De rechtsachter van Standard heeft zelfs al een persoonlijk akkoord met Atalanta, maar die hebben wel nog geen officieel contact opgenomen met de Rouches. Atalanta zou initieel 4 miljoen euro willen neertellen voor de Kosovaar. Standard zou echter 6 miljoen euro verlangen, aangezien ze ook nog 20 procent op de meerwaarde van de transfer moeten afstaan aan Moeskroen.

KRC Genk bracht in het verleden al enkele grote talenten voort en blijft verder inzetten op de jeugd. Vrijdag legden de Limburgers alvast twee veelbelovende spelers (langer) vast. Op de clubwebsite valt te lezen dat jongelingen András Nemeth en Mika Godts een contract voor drie seizoenen ondertekend hebben. Die laatste werd overgenomen van de jeugdopleiding bij Anderlecht.

BUITENLAND
Na de historische afslachting tegen Bayern München, zal een aardschok volgen bij FC Barcelona. Coach Quique Setién moet allicht plaatsruimen, Mauricio Pochetinno wordt getipt als zijn opvolger. Preses Josep Maria Bartomeu zou eveneens moeten beschikken. Maar ook over een vertrek van Lionel Messi wordt opnieuw gespeculeerd. Zo wijst men bij The Sun weer naar Inter Milaan. Ex-voorzitter Massimo Moratti benadrukt alvast dat de Chinese eigenaars voldoende middelen hebben om zijn komst naar Italië te bekostigen. Elders vallen dan weer de namen van Manchester City en Paris Saint-Germain.

Na het aflopen van zijn contract bij Tottenham wachtte Jan Vertonghen even zijn opties af, maar nu heeft de recordinternational de knoop toch doorgehakt. De komende seizoenen gaat hij immers bij Benfica aan de slag, waar een contract voor drie seizoenen klaarligt. Vrijdagavond werd de verdediger officieel voorgesteld in het Estadio Da Luz. De club stelde daarnaast ook de Duitser Luca Waldschmidt en de Braziliaan Everton voor. Ook Edinson Cavani wordt nog genoemd als mogelijke aanwinst.

Cristiano Ronaldo werd de voorbije dagen nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij Juventus. De Spaanse sportkrant AS schrijft dat echter de 'inner circle' van Ronaldo de berichtgeving nadrukkelijk ontkent. De 33-jarige steraanvaller ligt nog tot medio 2022 vast bij Juventus en naar verluidt vastberaden om in Turijn voor de zesde keer in zijn carrière de Champions League te winnen.

LEES OOK: ‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

Denkt u dat Messi zijn carrière zal afsluiten bij Barcelona?

Meest recent

KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

22
22
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

25
25
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

11
11
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

19
19
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

81
81
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

81
81
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

104
104
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

157
157
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

64
64
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

266
266
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

138
138
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

445
445
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1107
1107
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

60
60
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

152
152
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

153
153
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

273
273
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

59
59
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

570
570
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

118
118
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

395
395
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

619
619
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

369
369

Meer sportnieuws