'Topcoach grote favoriet om Setién op te volgen bij Barça'

1179 stemmen
'Topcoach grote favoriet om Setién op te volgen bij Barça'

FC Barcelona werd vrijdagavond op onvergetelijke wijze uit de Champions League geknikkerd. De Spaanse topclub kreeg in Lissabon een onwaarschijnlijk pak slaag van Bayern München: 2-8. En deze historische vernedering zal niet zonder gevolgen blijven op Camp Nou.


Een officiële bevestiging kwam er nog niet, maar zowat alle media zijn er zeker van: coach Quique Setién zal de tol moeten betalen voor deze afgang. En dus is de vraag wie hem zal opvolgen om het renovatie-project in goede banen te leiden. Clubboegbeeld Xavi Hernandez blijft de droomkandidaat, maar hij verlengde onlangs zijn contract bij Al-Sadd. Bovendien liet de oud-middenvelder zelf altijd verstaan dat hij enkel op het 'juiste moment' aan de slag wil gaan als hoofdtrainer bij Blaugrana. Dat lijkt momenteel niet echt het geval.

En dus worden ook andere opties onderzocht. Zowel Marca als SPORT schuiven Mauricio Pochettino als grote favoriet naar voren. De Argentijn zit sinds zijn ontslag bij Tottenham, waar hij jarenlang goed werk leverde, nog steeds zonder club. Hij kan dus zonder afkoopsom worden overgenomen. Pochettino bewees ook al dat hij op relatief korte termijn een stevige organisatie kan neerzetten. Naar verluidt had hij afgelopen week nog een diner met preses Josep Maria Bartomeu.

Daarnaast zijn er nog enkele outsiders. Ook Nederlandse bondscoach Ronald Koeman wordt getipt. De Nederlander werd al vaker gelinkt aan een terugkeer naar Camp Nou en hij is eveneens in staat om op korte termijn iets neer te zetten. Volgens Marca zijn Koeman en Pochettino de twee grote favorieten, met een licht voordeel voor de Argentijn.

LEES OOK: Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

🚀

Wie is volgens u de beste optie om Setién te vervangen?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

34
34
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

31
31
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

166
166
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

128
128
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

341
341
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

141
141
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

439
439
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

55
55
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

327
327
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

682
682
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

510
510
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

149
149
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1102
1102
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

661
661
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

248
248
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

510
510
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

251
251
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1265
1265
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

640
640

Meer sportnieuws