'Topcoach grote favoriet om Setién op te volgen bij Barça'

door
'Topcoach grote favoriet om Setién op te volgen bij Barça'

FC Barcelona werd vrijdagavond op onvergetelijke wijze uit de Champions League geknikkerd. De Spaanse topclub kreeg in Lissabon een onwaarschijnlijk pak slaag van Bayern München: 2-8. En deze historische vernedering zal niet zonder gevolgen blijven op Camp Nou.


Een officiële bevestiging kwam er nog niet, maar zowat alle media zijn er zeker van: coach Quique Setién zal de tol moeten betalen voor deze afgang. En dus is de vraag wie hem zal opvolgen om het renovatie-project in goede banen te leiden. Clubboegbeeld Xavi Hernandez blijft de droomkandidaat, maar hij verlengde onlangs zijn contract bij Al-Sadd. Bovendien liet de oud-middenvelder zelf altijd verstaan dat hij enkel op het 'juiste moment' aan de slag wil gaan als hoofdtrainer bij Blaugrana. Dat lijkt momenteel niet echt het geval.

En dus worden ook andere opties onderzocht. Zowel Marca als SPORT schuiven Mauricio Pochettino als grote favoriet naar voren. De Argentijn zit sinds zijn ontslag bij Tottenham, waar hij jarenlang goed werk leverde, nog steeds zonder club. Hij kan dus zonder afkoopsom worden overgenomen. Pochettino bewees ook al dat hij op relatief korte termijn een stevige organisatie kan neerzetten. Naar verluidt had hij afgelopen week nog een diner met preses Josep Maria Bartomeu.

Daarnaast zijn er nog enkele outsiders. Ook Nederlandse bondscoach Ronald Koeman wordt getipt. De Nederlander werd al vaker gelinkt aan een terugkeer naar Camp Nou en hij is eveneens in staat om op korte termijn iets neer te zetten. Volgens Marca zijn Koeman en Pochettino de twee grote favorieten, met een licht voordeel voor de Argentijn.

LEES OOK: Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Wie is volgens u de beste optie om Setién te vervangen?

Meest recent

TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

58
58
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

73
73
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

68
68
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

208
208
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

55
55
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

52
52
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

472
472
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

518
518
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

75
75
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

72
72
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

109
109
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1526
1526
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

153
153
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

218
218
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

48
48
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1244
1244
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

500
500
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

75
75
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

143
143
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

100
100
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

55
55
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

107
107
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

233
233

Meer sportnieuws