Straffe Koffi weerhoudt KVM niet van zege bij Moeskroen

door
Straffe Koffi weerhoudt KVM niet van zege bij Moeskroen

Met een kleine zege bij een zwak Moeskroen heeft KV Mechelen wederom zijn start niet gemist in de Jupiler Pro League. De wedstrijd werd uiteindelijk beslist met een uiterst bizarre penalty-fase waarbij de bezoekers pas bij de derde poging raak troffen.

De supporters van KV Mechelen begonnen al met goed nieuws aan de wedstrijd nadat Telenet last minute toch een akkoord vond met Eleven Sports. Coach Vrancken koos alvast voor dezelfde elf namen als vorige week tegen Anderlecht, opnieuw geen De Camargo en Kaya in de basis. Ook bij Moeskroen was er maar één wijziging: doelpuntenmaker Bakic kreeg de voorkeur boven Van Durmen.
Malinwa mist twee strafschoppen maar pakt toch de vroege voorsprong
Malinwa kreeg na amper vijf minuten spelen al een terechte strafschop na een domme fout van Onana op Schoofs. Wat volgde was een onwaarschijnlijk stukje kolder. Togui miste een eerste keer, Storm een tweede keer maar beide keren mocht de penalty hernomen worden omdat Koffi te snel van zijn lijn kwam. Bij de derde poging trof Storm wel raak (zij het met geluk): 0-1 voor de bezoekers. KV Mechelen bleef ook nadien de betere ploeg en op het kwartier miste Togui een grote kans na een prima assist van Storm. Een paar minuten later werd een doelpunt van de bezoekers afgekeurd wegens (positie)buitenspel. Moeskroen toonde weinig tot niets, op vijf minuten van de rust schoot Faraj de enige mogelijkheid hopeloos over. Halfweg had Rood-Geel zich karig beloond met een 0-1 voorsprong.

Koffi redt de thuisploeg tot twee maal toe maar moet zich bij de derde strafschop gewonnen geven.
Zelfs straffe Koffi kan KV Mechelen niet van de zege houden
Ook na de pauze zag het spelbeeld er hetzelfde uit: KV had voortdurend balbezit maar slaagde er te weinig in om dit om te zetten in concrete kansen. Iets voor het uur schoot Togui, na een goede actie van Storm, hopeloos naast. Malinwa controleerde maar imponeerde niet, dat deed Koffi wel. De thuisdoelman zweefde halfweg de tweede periode een gemaakt doelpunt van Van Damme nog uit zijn doelvlak. Met de krappe voorsprong bleef het oppassen voor KV Mechelen en in het slotkwartier kwam Moeskroen plots toch opzetten. Er was een attente Coucke nodig om een voorzet van Hocko uit doel te houden. Uiteindelijk slaagden Les Hurlus er niet meer in om gelijk te maken, ondanks nog een gigantische misser van Tabekou in de slotfase. Zo pakken de manschappen van Vrancken een krappe maar verdiende zege.
Scoreverloop:
0-1 (9') Storm (p)

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

Werden de strafschoppen terecht hernomen?

Meest recent

'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

25
25
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

19
19
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

49
49
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

25
25
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

28
28
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

48
48
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

192
192
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

341
341
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

186
186
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

132
132
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

581
581
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

854
854
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

68
68
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

304
304
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

571
571
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

447
447
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

570
570
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

667
667
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

370
370
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

617
617
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

471
471
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

258
258
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

569
569

Meer sportnieuws