Straffe Koffi weerhoudt KVM niet van zege bij Moeskroen

269 stemmen
Straffe Koffi weerhoudt KVM niet van zege bij Moeskroen

Met een kleine zege bij een zwak Moeskroen heeft KV Mechelen wederom zijn start niet gemist in de Jupiler Pro League. De wedstrijd werd uiteindelijk beslist met een uiterst bizarre penalty-fase waarbij de bezoekers pas bij de derde poging raak troffen.

De supporters van KV Mechelen begonnen al met goed nieuws aan de wedstrijd nadat Telenet last minute toch een akkoord vond met Eleven Sports. Coach Vrancken koos alvast voor dezelfde elf namen als vorige week tegen Anderlecht, opnieuw geen De Camargo en Kaya in de basis. Ook bij Moeskroen was er maar één wijziging: doelpuntenmaker Bakic kreeg de voorkeur boven Van Durmen.
Malinwa mist twee strafschoppen maar pakt toch de vroege voorsprong
Malinwa kreeg na amper vijf minuten spelen al een terechte strafschop na een domme fout van Onana op Schoofs. Wat volgde was een onwaarschijnlijk stukje kolder. Togui miste een eerste keer, Storm een tweede keer maar beide keren mocht de penalty hernomen worden omdat Koffi te snel van zijn lijn kwam. Bij de derde poging trof Storm wel raak (zij het met geluk): 0-1 voor de bezoekers. KV Mechelen bleef ook nadien de betere ploeg en op het kwartier miste Togui een grote kans na een prima assist van Storm. Een paar minuten later werd een doelpunt van de bezoekers afgekeurd wegens (positie)buitenspel. Moeskroen toonde weinig tot niets, op vijf minuten van de rust schoot Faraj de enige mogelijkheid hopeloos over. Halfweg had Rood-Geel zich karig beloond met een 0-1 voorsprong.

Koffi redt de thuisploeg tot twee maal toe maar moet zich bij de derde strafschop gewonnen geven.
Zelfs straffe Koffi kan KV Mechelen niet van de zege houden
Ook na de pauze zag het spelbeeld er hetzelfde uit: KV had voortdurend balbezit maar slaagde er te weinig in om dit om te zetten in concrete kansen. Iets voor het uur schoot Togui, na een goede actie van Storm, hopeloos naast. Malinwa controleerde maar imponeerde niet, dat deed Koffi wel. De thuisdoelman zweefde halfweg de tweede periode een gemaakt doelpunt van Van Damme nog uit zijn doelvlak. Met de krappe voorsprong bleef het oppassen voor KV Mechelen en in het slotkwartier kwam Moeskroen plots toch opzetten. Er was een attente Coucke nodig om een voorzet van Hocko uit doel te houden. Uiteindelijk slaagden Les Hurlus er niet meer in om gelijk te maken, ondanks nog een gigantische misser van Tabekou in de slotfase. Zo pakken de manschappen van Vrancken een krappe maar verdiende zege.
Scoreverloop:
0-1 (9') Storm (p)

LEES OOK: ‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

Werden de strafschoppen terecht hernomen?

Meest recent

Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

8
8
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

150
150
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

49
49
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

78
78
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

41
41
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

112
112
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

194
194
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

68
68
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

278
278
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

691
691
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

420
420
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

312
312
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

495
495
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

150
150
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

163
163
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

207
207
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

452
452
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

558
558
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

211
211
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

394
394
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

311
311
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

82
82
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

326
326
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

143
143
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

164
164

Meer sportnieuws