Gouden zaak op Sclessin: Standard pronkt met 'nieuwe Mbokani'

door
Gouden zaak op Sclessin: Standard pronkt met 'nieuwe Mbokani'

Net zoals Club Brugge en RSC Anderlecht kampt ook Standard de Liège met een wederkerend probleem: efficiëntie voor doel. Op het vertrouwde Sclessin konden de Rouches vorig weekend nog wel met het kleinste verschil winnen van een matig Cercle Brugge, maar Standard miste toen wel een karrenvracht aan kansen. De Luikenaars zijn daarom op zoek naar een nieuwe spits, en die zou Jackson Muleka moeten worden. Door zijn natuurlijke spelstijl en afkomst van de Congolese topclub TP Mazembe wordt Muleka vaak vergeleken met Dieumerci Mbokani.

VERGUISDE AVENATTI II 

In Luik kijkt men tevreden terug op de geslaagde voorbereiding richting het nieuwe voetbalseizoen. Vooral Felipe Avenatti was de grote blikvanger tijdens de oefencampagne, waar hij plots blindelings de weg vond naar het doel. Nochtans werd de Uruguayaanse spits tijdens de vorige jaargang volledig verguisd aan de boorden van de Samber en de Maas. De Luikse achterban trakteerde Avenatti toen meermaals op stevige fluitconcerten, en meer dan twee competitiedoelpunten lukte hij destijds niet. 



Maar voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zou de échte Avenatti helemaal verrezen zijn. De grote spits tankte vertrouwen door veel doelpunten te scoren en ook de kersverse Standard-trainer Philippe Montanier was helemaal overtuigd van Avenatti's specifieke kwaliteiten. Maar in de eerste competitiematch tegen Cercle Brugge herviel Avenatti echter in zijn oude fouten: de lusteloze Uruguayaan straalde weinig initiatief uit en hij was te slap in de duels. Standard trachtte tegen de Vereniging dertien ondernemingen op het doel, waarvan slechts ééntje via Avenatti



De keuze om te starten met Avenatti was erg logisch gezien diens veelbelovende oefencampagne, maar als centrale spits heeft Montanier niet erg veel opties voorhanden. De blessuregevoelige Obbi Oulare is nog niet wedstrijdfit, de achttienjarige Abdoul Fessa Tapsoba is te jong om alleen de Luikse aanval te dragen en Duje Cop is niets meer dan een beperkte back-up. Daarom is het enerzijds logisch dat Standard, dat meer financiële mogelijkheden heeft dankzij de nieuwe en welgestelde aandeelhouder François Fornieri, haar pijlen richt op een extra aanvaller. En die zou dus Jackson Muleka moeten worden.

DE NIEUWE MBOKANI 

De 20-jarige Muleka heeft met de Congolese topclub TP Mazembe weliswaar nog maar één werkgever achter de kiezen, maar in zijn thuisland wekte hij al langer de interesse van talloze buitenlandse clubs. Vorig seizoen werd zijn naam ook bijvoorbeeld geciteerd bij RSC Anderlecht, waar men goede herinneringen heeft met het contracteren van Mazembe-spitsen. In 2006 ontdekte Paars-Wit bij Tout Puissant in 2006 bijvoorbeeld de onbekende en eveneens 20-jarige Dieumerci Mbokani. 



En laat Muleka nu ook een gelijkaardig profiel bezitten als Mbokani. De 20-jarige Congolees kan op zowat elke positie uit de voeten in het aanvallende compartiment, maar in de voorbije seizoenen specialiseerde hij zich vooral in een rol als diepe spits. Muleka kon zich perfectioneren in een 4-3-3-systeem, en ook die veldbezetting voert Philippe Montanier door bij Standard. Door zijn neus voor doelpunten, balvastheid en kwaliteiten in het luchtruim vertoont Muleka veel gelijkenissen met Mbokani, die na zijn passage bij Anderlecht volledig doorbrak bij Standard.

AFRIKAANSE TOPSCHUTTER  

De Afrikaanse commentaren over Muleka's kwaliteiten zijn erg veelbelovend, maar de 20-jarige heeft wel nog alles te bewijzen op het Europese grondgebied. Op het Afrikaanse continent is er op dit moment evenwel geen groter talent te vinden dan Muleka, die vorig seizoen nog de topschutter werd in de Afrikaanse Champions League met zeven doelpunten in slechts tien wedstrijden. Hij prijkt op zijn jonge leeftijd ook al op de elfde plaats in de all-time ranking van doelpuntenmakers in de Afrikaanse Champions League. En dat wil wel wat zeggen.



Muleka legde in de Afrikaanse Champions League een enorme efficiëntie voor doel aan de dag, en op deze basis zou hij alvast een topper kunnen worden in de Jupiler Pro League. De Congolees zette maar liefst 30% van zijn kansen om in een effectief doelpunt, en daarmee zou hij behoren tot de efficiëntste spitsen uit de Belgische competitie. Klasbakken zoals Jonathan David (27%) en Dieumerci Mbokani (26%) haalden vorig seizoen bijvoorbeeld een iets lager gemiddelde. Uiteraard: tussen beide competities gapen er grote verschillen, maar het zet Muleka's impact op het hoogste niveau van het Afrikaanse voetbal alleen maar kracht bij.

IDEALE SPITS VOOR STANDARD  

Bij Standard hoopt men alvast dat Muleka in de voetsporen kan treden van Dieumerci Mbokani, die in het verleden erg succesvol was op Sclessin. In bepaalde facetten van het spel vertoont de 20-jarige veel gelijkenissen met zijn veertien jaar oudere landgenoot, zoals op het vlak van balvastheid, scorend vermogen en sterkte in de luchtduels. Maar Muleka koppelt aan de kwaliteiten ook een hoge mate van snelheid en techniek. Als hij al deze capaciteiten kan bevestigen in de Jupiler Pro League dan heeft Standard zonder twijfel een nieuw goudhaantje in haar rangen.



Door zijn ervaring in een 4-3-3-systeem lijkt Muleka zich op tactisch vlak weinig te moeten aanpassen bij de Rouches, al zal hij zich de specifieke Luikse accenten wel nog eigen moeten maken. Maar Muleka heeft zeker wel het juiste profiel dat Montanier voor ogen heeft. Ondanks zijn 1 meter 80 kan de Congolees acteren als een targetman die constant weegt op de defensies van de tegenpartijen. Bovendien beschikt hij ook over het talent om ruimte te maken voor zijn ploegmaats en op die manier kansen te creëeren. Met Muleka, Avenatti, Oulare, Tapsoba en Cop lijkt de positie van enige centrale spits bij Standard straks wel erg duur te worden.

GRIEZMANN EN DEMBELE 

Jackson Muleka heeft met Dieumerci Mbokani en Mbwana Samatta alvast twee uitstekende voorbeelden om straks te kunnen slagen in de Belgische competitie. Beide ex-spitsen van Tout Puissant Mazembe drukten zowat meteen hun stempel op de Jupiler Pro League, en het duo staat tot op vandaag nog steeds te boek als absolute kleppers. Muleka hoopt uiteraard om in de voetsporen te kunnen treden van Mbokani en Samatta, en qua profiel ziet het er alvast erg goed uit.



Ook bij Standard is het vertrouwen in het Congolese goudhaantje heel groot, wat de langdurige verbintenis van vier jaar plus één jaar optie alleen maar onderstreept. Bedachtzaam maar hoopvol kijkt men op Standard uit hoe Muleka zich zal ontwikkelen onder de vleugels van Philippe Montanier, die wel enige ervaring heeft met het perfectioneren van grote talenten zoals Antoine Griezmann bij Real Sociedad en Ousmane Dembélé bij Stade Rennes. Al zou een ontwikkeling als natuurlijke opvolger voor Mbokani ook al een groots succesverhaal betekenen.

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

Had Muleka goed gepast bij Anderlecht?

Meest recent

Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

9
9
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

31
31
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

49
49
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

34
34
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

38
38
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

51
51
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

82
82
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

80
80
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

371
371
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

234
234
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

60
60
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

131
131
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

307
307
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

383
383
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

127
127
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

132
132
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

196
196
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

379
379
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

78
78
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

447
447
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

338
338
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

408
408
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

519
519
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

432
432

Meer sportnieuws