TRANSFERUURTJE: 'Hoedt terug bij Antwerp, Edmilson optie voor Club'

1036 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Hoedt terug bij Antwerp, Edmilson optie voor Club'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Antwerp gaat mogelijk nog een opmerkelijke transfer realiseren deze zomer. Donderdag werd Wesley Hoedt immers opnieuw op de Bosuil gesignaliseerd. Daarmee werd meteen de deur terug open gezet voor een terugkeer. De verdediger wil en moet weg bij Southampton en heeft nog geen nieuwe club gevonden.



Pieter Gerkens werd al binnengehaald door de Great Old, wat betekent dat de komst van Brecht Dejaegere van de baan is. De middenvelder verkommert in de B-kern van AA Gent, samen met Nana Asare. Jess Thorup bevestigde nog eens dat hij niet langer op de twee oudgedienden rekent.

De Great Old werd net als Club Brugge ook aan Junior Edmilson gelinkt. Die transfer leek van de baan nadat de flankaanvaller bijtekende bij Al Duhail, maar donderdag blies Philippe Clement de geruchten nieuw leven in. De coach van Blauw-Zwart weigerde immers nadrukkelijk te bevestigen dat de Braziliaanse Belg zeker niet naar Brugge zou komen.



Blauw-Zwart informeerde de voorbije maanden ook naar Christian Benteke en Michy Batshuayi, maar zij zagen een terugkeer naar België niet zitten. Nacer Chadli werd ook genoemd, maar hij wil nog afwachten. Van Niko Kovac moet de Rode Duivel alvast niet vertrekken bij AS Monaco.

Club toonde samen met Anderlecht de voorbije weken dan weer interesse in Francesco Antonucci, al was het vooral Standard dat jacht maakte op de belofteninternational. De offensieve middenvelder kiest immers voor een transfer naar Feyenoord, waar hij voor vier jaar tekende. Dit seizoen wordt hij wel nog uitgeleend aan FC Volendam, waar hij ook vorig seizoen indruk maakte. 



De Rouches wisten wel Jackson Muleka te strikken, al kan die transfer hen nog veel geld gaan kosten. De transfersom zou iets meer dan 1 miljoen euro bedragen, maar TP Mazembe wist ook nog 45 procent van de transfersom bij een eventuele doorverkoop af te dwingen.

Anderlecht hoopt ook nog van enkele spelers verlost te raken. Luka Adzic lijkt op huurbasis met aankoopoptie naar ADO Den Haag te trekken, maar er zouden nog twee spelers in de nabije toekomst kunnen vertrekken. Ook voor James Lawrence en Josué Sa zou er makkelijk een nieuwe ploeg gevonden moeten worden.

BUITENLAND



De kans lijkt zeer groot dat Jan Vertonghen vrijdag voorgesteld wordt bij Benfica. De Rode Duivel legde al donderdagavond zijn medische testen af. Naar verluidt raakte hij overtuigd door het contract voor drie jaar, de ambitie van de club en het feit dat hij met Lissabon opnieuw in een mooie wereldstad terecht komt.

David Beckham speurde de voorbije maanden tevergeefs naar een grote naam om naar zijn Inter Miami te halen, maar nu heeft hij toch prijs. De Amerikaanse club kon donderdag Blaise Matuidi voorstellen als nieuwste aanwinst. De Franse middenvelder, die met Les Bleus wereldkampioen werd in 2018, komt over van Juventus, waar hij net zijn contract laten ontbinden had.

LEES OOK: 'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Maakt Vertonghen een goede keuze met zijn nieuwe club?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

67
67
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

66
66
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

125
125
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

180
180
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

209
209
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

325
325
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

72
72
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

602
602
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

664
664
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

352
352
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

452
452
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

72
72
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

217
217
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

78
78
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

122
122
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

729
729
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

233
233
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

175
175
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

446
446
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

117
117
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

639
639

Meer sportnieuws