RB Leipzig stunt en knikkert Atletico en Carrasco uit CL

door
RB Leipzig stunt en knikkert Atletico en Carrasco uit CL

Woensdag kregen we in de Champions League de eerste kwartfinale voorgeschoteld. Daarin boekte Paris Saint Germain in extremis een sensationele overwinning tegen het Atalanta Bergamo van Timothy Castagene. De Parijzenaars wisten nog tweemaal te scoren in blessuretijd: 2-1. En ook vandaag kenden we weer heel wat drama.

Want vanavond mochten RB Leipzig en Atletico Madrid uitmaken wie te tegenstander ging worden van PSG in de halve finale. Zij werkten vandaag namelijk hun kwartfinale af. De Spaanse grootmacht gold uiteraard als grote favoriet, maar uiteraard mochten de Duitsers van Red Bul Salzburg niet onderschat worden, ook zonder hun vertrokken sterspeler Timo Werner. En zo bleek ook.



In de eerste helft lieten beide ploegen nog niet het achterste van hun tong zien. Yannick Carrasco liet zich rond het kwartier wel opmerken met een fraaie knal, maar Leipzig-doelman Gulacsi stond goed pal. De Duitsers van hun kant tekenden voor twee kleine mogelijkheden, maar een 0-0 ruststand was een logisch gevolg van het geleverde spel.



Dan was er na rust wel meer te beleven. Na amper vijf minuten spelen in de tweede helft zette Dani Olmo de 1-0 op het bord. Met een fraaie kopbal liet hij Jan Oblak kansloos. Atletico moest dus uit zijn schelp komen, en dat deed het ook mede door de inbreng van goudhaantje Joao Felix. Zo'n tien minuten na zijn invalbeurt versierde de Portugees meteen een strafschop, en zette die ook zelf om: 1-1 en op weg naar verlengingen. 



Zo léék het, want twee minuten voor tijd kon Tyler Adams zowaar voor een Duitse winnende treffer tekenen: 2-1. RB Leipzig verslaat zo dus het Atletico van Yannick Carrasco, en mag zich warm maken om de sterren van PSG partij te geven.

Scoreverloop:
(50') Olmo 1-0
(70') Felix 1-1 (strafschop)
(88') Adams 2-1



LEES OOK: Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Wie haalt het in de halve finale?

Meest recent

Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

106
106
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

17
17
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

86
86
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

102
102
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

873
873
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

174
174
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

282
282
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

815
815
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

158
158
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

265
265
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

628
628
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

37
37
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

29
29
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

564
564
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

224
224
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

93
93
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

98
98
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

251
251
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

105
105
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

164
164
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

928
928
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

254
254
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

111
111
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

380
380
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

327
327

Meer sportnieuws