Geld maakt niet gelukkig: één voltreffer in top 10 duurste transfers

door
Geld maakt niet gelukkig: één voltreffer in top 10 duurste transfers

AA Gent vestigde zopas een nieuw Belgisch record door Jonathan David voor ruim 30 miljoen aan Lille te verpatsen. Ook aan inkomende zijde lijkt het geld in ons land echter alsmaar vlotter te vloeien, met steeds hogere bedragen die worden uitgegeven om de ploeg te versterken. Toch blijkt dat lang niet altijd het geval, een analyse die wij een tijdje geleden al eens maakten.


Ook Het Nieuwsblad nam nu de tien duurste aankopen aller tijden in de Jupiler Pro League onder de loep, de bijzondere constructie tussen Intern en Standard rond recordhouder Zinho Vanheusden buiten beschouwing gelaten. Daaruit blijkt dat Anderlecht met Nicolae Stanciu, Bubacarr Sanneh en Sven Kums al serieus de mist in ging, terwijl ook Kemar Roofe en zelfs Steven Defour geen onvervalste successen waren. Van de zeven spelers die de kaap van zes miljoen overschreden in het Lotto Park, kan alleen Michel Vlap zijn prijskaartje dus nog waarmaken.

Een soortgelijke conclusie in Genk, waar Theo Bongonda en Paul Onuachu zich nog kunnen laten gelden, terwijl AA Gent hoopt dat de kersverse doch geblesseerde topaanwinst Nurio Fortuna de verwachtingen waarmaakt. Of spitsen David Okereke en Michael Krmencik dat bij Club Brugge nog zullen doen, valt dan weer reeds ten sterkste te betwijfelen. Voorlopig lijkt de enige volslagen voltreffer in het duurdere marktsegment dan ook Simon Mignolet te zijn, die voor zeven miljoen met verve de keeperskwestie bij Blauw-Zwart onder handen kwam nemen.

LEES OOK: Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

In wie bent/was u het meest teleurgesteld?

Meest recent

Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

29
29
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

128
128
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

41
41
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

81
81
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

198
198
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

102
102
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

42
42
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

116
116
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

128
128
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

250
250
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

119
119
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

909
909
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

126
126
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

177
177
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

17
17
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

674
674
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

334
334
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

239
239
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

159
159
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

42
42
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

403
403
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

311
311
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

164
164
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

231
231
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

116
116

Meer sportnieuws