Geld maakt niet gelukkig: één voltreffer in top 10 duurste transfers

door
Geld maakt niet gelukkig: één voltreffer in top 10 duurste transfers

AA Gent vestigde zopas een nieuw Belgisch record door Jonathan David voor ruim 30 miljoen aan Lille te verpatsen. Ook aan inkomende zijde lijkt het geld in ons land echter alsmaar vlotter te vloeien, met steeds hogere bedragen die worden uitgegeven om de ploeg te versterken. Toch blijkt dat lang niet altijd het geval, een analyse die wij een tijdje geleden al eens maakten.


Ook Het Nieuwsblad nam nu de tien duurste aankopen aller tijden in de Jupiler Pro League onder de loep, de bijzondere constructie tussen Intern en Standard rond recordhouder Zinho Vanheusden buiten beschouwing gelaten. Daaruit blijkt dat Anderlecht met Nicolae Stanciu, Bubacarr Sanneh en Sven Kums al serieus de mist in ging, terwijl ook Kemar Roofe en zelfs Steven Defour geen onvervalste successen waren. Van de zeven spelers die de kaap van zes miljoen overschreden in het Lotto Park, kan alleen Michel Vlap zijn prijskaartje dus nog waarmaken.

Een soortgelijke conclusie in Genk, waar Theo Bongonda en Paul Onuachu zich nog kunnen laten gelden, terwijl AA Gent hoopt dat de kersverse doch geblesseerde topaanwinst Nurio Fortuna de verwachtingen waarmaakt. Of spitsen David Okereke en Michael Krmencik dat bij Club Brugge nog zullen doen, valt dan weer reeds ten sterkste te betwijfelen. Voorlopig lijkt de enige volslagen voltreffer in het duurdere marktsegment dan ook Simon Mignolet te zijn, die voor zeven miljoen met verve de keeperskwestie bij Blauw-Zwart onder handen kwam nemen.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

In wie bent/was u het meest teleurgesteld?

Meest recent

Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

43
43
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

151
151
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

79
79
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

122
122
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

87
87
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

376
376
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

411
411
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

37
37
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

321
321
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

150
150
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

194
194
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

174
174
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

372
372
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

508
508
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

131
131
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

116
116
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

63
63
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

70
70
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

232
232
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1769
1769
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

303
303
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

134
134
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

176
176
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

50
50
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

238
238

Meer sportnieuws