Club Brugge houdt hart vast voor 'enige sterkhouder'

door
Club Brugge houdt hart vast voor 'enige sterkhouder'

Club Brugge kon dit seizoen tot dusver nog niet tevreden zijn, want het zag zijn eerste twee wedstrijden beiden verloren gaan. Zowel in de bekerfinale tegen Antwerp als op de openingsspeeldag in de JPL tegen Charleroi kreeg het een 1-0-nederlaag aangesmeerd. Zondag moet het op bezoek bij Eupen, maar Philippe Clement kampt met de nodige blessurezorgen.


Op zijn persconferentie donderdag bevestigde de coach dat hij zondag zeker nog niet kan rekenen op Simon Deli, die nog voor onbepaalde duur aan de kant staat. Rond de letsels van Maxim De Cuyper en Matej Mitrovic heerst dan weer wél meer duidelijkheid, waarbij vooral de Kroaat weer een lange revalidatie tegemoet gaat.  Achter de naam van Emmanuel Dennis staat tot slot eveneens een vraagteken, nadat de aanvaller donderdag op training een trap kreeg.

UPDATE 17u10
De mogelijke afwezigheid van Dennis zou alvast een fikse streep door de rekening, want tegen Charleroi was de wispelturige Nigeriaan ondanks zijn transferzorgen een van de weinige lichtpunten en zelfs zowat de enige sterkhouder die op de afspraak was. Zonder zijn individuele acties en flitsen zou Blauw-Zwart allicht namelijk helemaal niks op de mat hebben gebracht, een broodnodige portie aan creativiteit die zondag op bezoek bij Eupen dus verloren kan gaan.

Clement verduidelijkte immers dat de aanvaller op het eerste zicht niet met een zware blessure kampt, maar dit weekend mogelijk wel kan ontbreken. De evaluatie van zijn enkel volgt per slot van rekening pas twee dagen voor de match. "Hij sloeg zijn voet lichtjes om. Vrijdag moet blijken hoe ernstig die blessure is", aldus de coach van de landskampioen. Die houdt haar hart dus alleszins al vast, want zonder Dennis de rug rechten belooft een pak lastiger te worden.

LEES OOK: Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Denkt u dat Dennis dit weekend zal spelen?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

0
0
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

15
15
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

25
25
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

9
9
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

42
42
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

13
13
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

15
15
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

42
42
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

12
12
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

16
16
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

22
22
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

24
24
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

30
30
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

41
41
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

14
14
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

293
293
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

121
121
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

274
274
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

26
26
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

42
42
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

319
319
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

54
54
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

63
63
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws