Financiële vragen bij Brugse beloften in 1B

door
Financiële vragen bij Brugse beloften in 1B

In een uniek experiment krijgen de profclubs in 1B volgend seizoen het gezelschap van de beloftenploeg van Club Brugge, die er onder de naam Club NXT zal aantreden. Een ingreep die, naast de sportieve kwesties die met dat idee gepaard gaan, ook op financieel vlak enkele vraagtekens doet oprijzen.


Om te beginnen bij de landskampioen zelf, waar bestuurslid Roel Vaeyens aan Het Nieuwsblad uitlegt hoe Blauw-Zwart vooral zélf heel wat moet investeren. Zo is er niet alleen de omkadering van de U23, die over een eigen technische staf zullen beschikken, maar ook een heleboel andere uitgaven. Denk dan maar aan de uitgebreidere coronatests en de diverse kosten die gepaard gaan met het organiseren van een wedstrijd, waaronder de huur van Daknam. De Brugse beloften zullen hun thuisduels immers afwerken in Lokeren, dat uiteraard niet zomaar gratis haar stadion ter beschikking stelt. De prijs is niet bekend, maar om in Roeselare te voetballen had Club alvast 200 duizend euro veil.

Daartegenover staan overigens géén extra televisie-gelden. Hoewel de gemiddelde 1B-ploeg circa een half miljoen per jaar mag rekenen voor de tv-uitzendingen van hun wedstrijden, krijgt Blauw-Zwart hier dus geen extra appeltje voor de dorst. Dit om de concurrentie, sowieso al niet helemaal tevreden, niet verder tegen de borst te stoten. Tot slot zijn er dan natuurlijk ook nog de andere clubs in 1B, die vrezen voor hun inkomsten indien de Brugse U23 nauwelijks fans met zich meebrengen op verplaatsing. Wat dat betreft engageert Club zich dan ook om Club NXT "te doen leven" en maakt het zich weinig zorgen dat de aanhang zal komen kijken. Van zodra dat weer toegelaten is, welteverstaan.

LEES OOK: 'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

Doen de voordelen voor Club deze nadelen volgens u teniet?

Meest recent

Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

19
19
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

239
239
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

71
71
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

87
87
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

132
132
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

239
239
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

270
270
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

122
122
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

664
664
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

387
387
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

123
123
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

302
302
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

54
54
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

66
66
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

413
413
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

79
79
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

499
499
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

265
265
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

456
456
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

379
379
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

347
347
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1498
1498
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

453
453
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

763
763
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

331
331

Meer sportnieuws