Financiële vragen bij Brugse beloften in 1B

door
Financiële vragen bij Brugse beloften in 1B

In een uniek experiment krijgen de profclubs in 1B volgend seizoen het gezelschap van de beloftenploeg van Club Brugge, die er onder de naam Club NXT zal aantreden. Een ingreep die, naast de sportieve kwesties die met dat idee gepaard gaan, ook op financieel vlak enkele vraagtekens doet oprijzen.


Om te beginnen bij de landskampioen zelf, waar bestuurslid Roel Vaeyens aan Het Nieuwsblad uitlegt hoe Blauw-Zwart vooral zélf heel wat moet investeren. Zo is er niet alleen de omkadering van de U23, die over een eigen technische staf zullen beschikken, maar ook een heleboel andere uitgaven. Denk dan maar aan de uitgebreidere coronatests en de diverse kosten die gepaard gaan met het organiseren van een wedstrijd, waaronder de huur van Daknam. De Brugse beloften zullen hun thuisduels immers afwerken in Lokeren, dat uiteraard niet zomaar gratis haar stadion ter beschikking stelt. De prijs is niet bekend, maar om in Roeselare te voetballen had Club alvast 200 duizend euro veil.

Daartegenover staan overigens géén extra televisie-gelden. Hoewel de gemiddelde 1B-ploeg circa een half miljoen per jaar mag rekenen voor de tv-uitzendingen van hun wedstrijden, krijgt Blauw-Zwart hier dus geen extra appeltje voor de dorst. Dit om de concurrentie, sowieso al niet helemaal tevreden, niet verder tegen de borst te stoten. Tot slot zijn er dan natuurlijk ook nog de andere clubs in 1B, die vrezen voor hun inkomsten indien de Brugse U23 nauwelijks fans met zich meebrengen op verplaatsing. Wat dat betreft engageert Club zich dan ook om Club NXT "te doen leven" en maakt het zich weinig zorgen dat de aanhang zal komen kijken. Van zodra dat weer toegelaten is, welteverstaan.

LEES OOK: KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

Doen de voordelen voor Club deze nadelen volgens u teniet?

Meest recent

'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

4
4
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

170
170
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

160
160
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

126
126
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

110
110
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

52
52
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

59
59
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

104
104
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

206
206
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

58
58
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

73
73
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

578
578
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

182
182
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

255
255
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

325
325
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

43
43
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

144
144
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

562
562
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

165
165
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

285
285
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

404
404
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

285
285
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

201
201

Meer sportnieuws