Financiële vragen bij Brugse beloften in 1B

door
Financiële vragen bij Brugse beloften in 1B

In een uniek experiment krijgen de profclubs in 1B volgend seizoen het gezelschap van de beloftenploeg van Club Brugge, die er onder de naam Club NXT zal aantreden. Een ingreep die, naast de sportieve kwesties die met dat idee gepaard gaan, ook op financieel vlak enkele vraagtekens doet oprijzen.


Om te beginnen bij de landskampioen zelf, waar bestuurslid Roel Vaeyens aan Het Nieuwsblad uitlegt hoe Blauw-Zwart vooral zélf heel wat moet investeren. Zo is er niet alleen de omkadering van de U23, die over een eigen technische staf zullen beschikken, maar ook een heleboel andere uitgaven. Denk dan maar aan de uitgebreidere coronatests en de diverse kosten die gepaard gaan met het organiseren van een wedstrijd, waaronder de huur van Daknam. De Brugse beloften zullen hun thuisduels immers afwerken in Lokeren, dat uiteraard niet zomaar gratis haar stadion ter beschikking stelt. De prijs is niet bekend, maar om in Roeselare te voetballen had Club alvast 200 duizend euro veil.

Daartegenover staan overigens géén extra televisie-gelden. Hoewel de gemiddelde 1B-ploeg circa een half miljoen per jaar mag rekenen voor de tv-uitzendingen van hun wedstrijden, krijgt Blauw-Zwart hier dus geen extra appeltje voor de dorst. Dit om de concurrentie, sowieso al niet helemaal tevreden, niet verder tegen de borst te stoten. Tot slot zijn er dan natuurlijk ook nog de andere clubs in 1B, die vrezen voor hun inkomsten indien de Brugse U23 nauwelijks fans met zich meebrengen op verplaatsing. Wat dat betreft engageert Club zich dan ook om Club NXT "te doen leven" en maakt het zich weinig zorgen dat de aanhang zal komen kijken. Van zodra dat weer toegelaten is, welteverstaan.

LEES OOK: Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

Doen de voordelen voor Club deze nadelen volgens u teniet?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

55
55
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

18
18
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

32
32
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

142
142
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

199
199
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

172
172
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

264
264
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

79
79
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

173
173
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

177
177
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

959
959
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

81
81
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

115
115
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

343
343
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

144
144
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

486
486
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

49
49
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

239
239
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

271
271
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

433
433
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

716
716

Meer sportnieuws