Financiële vragen bij Brugse beloften in 1B

door
Financiële vragen bij Brugse beloften in 1B

In een uniek experiment krijgen de profclubs in 1B volgend seizoen het gezelschap van de beloftenploeg van Club Brugge, die er onder de naam Club NXT zal aantreden. Een ingreep die, naast de sportieve kwesties die met dat idee gepaard gaan, ook op financieel vlak enkele vraagtekens doet oprijzen.


Om te beginnen bij de landskampioen zelf, waar bestuurslid Roel Vaeyens aan Het Nieuwsblad uitlegt hoe Blauw-Zwart vooral zélf heel wat moet investeren. Zo is er niet alleen de omkadering van de U23, die over een eigen technische staf zullen beschikken, maar ook een heleboel andere uitgaven. Denk dan maar aan de uitgebreidere coronatests en de diverse kosten die gepaard gaan met het organiseren van een wedstrijd, waaronder de huur van Daknam. De Brugse beloften zullen hun thuisduels immers afwerken in Lokeren, dat uiteraard niet zomaar gratis haar stadion ter beschikking stelt. De prijs is niet bekend, maar om in Roeselare te voetballen had Club alvast 200 duizend euro veil.

Daartegenover staan overigens géén extra televisie-gelden. Hoewel de gemiddelde 1B-ploeg circa een half miljoen per jaar mag rekenen voor de tv-uitzendingen van hun wedstrijden, krijgt Blauw-Zwart hier dus geen extra appeltje voor de dorst. Dit om de concurrentie, sowieso al niet helemaal tevreden, niet verder tegen de borst te stoten. Tot slot zijn er dan natuurlijk ook nog de andere clubs in 1B, die vrezen voor hun inkomsten indien de Brugse U23 nauwelijks fans met zich meebrengen op verplaatsing. Wat dat betreft engageert Club zich dan ook om Club NXT "te doen leven" en maakt het zich weinig zorgen dat de aanhang zal komen kijken. Van zodra dat weer toegelaten is, welteverstaan.

LEES OOK: Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

Doen de voordelen voor Club deze nadelen volgens u teniet?

Meest recent

'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

15
15
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

115
115
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

48
48
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

25
25
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

62
62
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

47
47
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

20
20
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

105
105
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

217
217
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

105
105
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

312
312
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

41
41
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

191
191
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

60
60
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

256
256
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

75
75
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

391
391
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

204
204
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

468
468
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

273
273
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

71
71
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

122
122
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

236
236
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

151
151
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

119
119

Meer sportnieuws