Sensatie in CL: PSG zorgt voor ongelooflijke ommekeer

door
Sensatie in CL: PSG zorgt voor ongelooflijke ommekeer

De kwartfinales van de Champions League zijn woensdagavond van start gegaan met een sensationeel wedstrijdeinde. Paris Saint-Germain plaatste zich immers voor de halve finales door Atalanta met 1-2 te verslaan. Beide Parijse doelpunten vielen wel pas diep in de extra tijd.


In een open beginfase kreeg Neymar Jr al na drie minuten een enorme kans. Hij kwam één op één met Marco Sportiello en schoof vrij ruim naast. Ook Atalanta creëerde mogelijkheden, de verrassing van het huidige Champions League-seizoen was meermaals dichtbij de openingstreffer. De Italianen hadden het vizier echter niet op scherp staan. In de 27e minuut was het alsnog raak. Nadat de bal wat gelukkig in zijn bezit te hebben gekregen plaatste Mario Pasalic de bal prachtig in de linkerbovenhoek.

PSG drong vervolgens aan op de gelijkmaker, waarbij Neymar steeds zijn eigen kansen creëerde. Telkens faalde hij echter opzichtig in de afronding. Hierdoor ging Atalanta met een 1-0 voorsprong rusten. Na precies een uur werd Kylian Mbappé ingezet, om het tij te keren. En dat lukte ook In het laatste kwartier kreeg de Franse grootmacht steeds meer kansen, maar was het Sportiello die telkens kon redden.

In de slotminuut ging het toch nog mis voor Atalanta, toen Marquinhos de gelijkmaker afdwong met een frommelgoal. Daarmee leken verlengingen in de maak, maar meteen daarna deelde PSG al de knock-out uit aan Atalanta. Mbappé gaf vanaf links voor en collega-invaller Eric-Maxim Choupo-Moting tikte binnen.

Het maakte de sensationele ontknoping van de eerste kwartfinale van de Final 8 in Lissabon compleet. PSG staat voor het eerst in 25 jaar, en voor het eerst sinds de Qatarese overname, bij de laatste vier van de Champions League. Atalanta kan met opgeheven hoofd een punt achter het seizoen zetten.

LEES OOK: ‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Denkt u dat PSG de CL kan winnen?

Meest recent

‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

259
259
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

14
14
'Renard weg? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

183
183
Akin verrast: "Hij wilde niet meer spelen voor Beerschot"

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

68
68
Vrancken vol lof: "De beste in de Jupiler Pro League"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

66
66
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

134
134
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

81
81
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

48
48
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

207
207
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

118
118
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

169
169
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

222
222
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

305
305
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

18
18
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

412
412
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

56
56
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

194
194
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

316
316
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

67
67
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

207
207
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

265
265
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

140
140
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

167
167
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

80
80
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

545
545

Meer sportnieuws