Toch geen Gentse topdeal? "Prijs David aan de lage kant"

door
Toch geen Gentse topdeal?

Volgens de bestuurders van AA Gent, Ivan De Witte en Michel Louwagie, is de hoge transfersom  voor Jonathan David ook een doorbraak voor andere Belgische clubs. Het is inderdaad zo dat er een nieuwe kaap (30 miljoen euro) werd gerond, maar volgens Stijn Francis ligt het bedrag dat voor de Canadees wordt neergeteld eigenlijk niet eens zo hoog.

Dat stelde de makelaar van onder meer Dries Mertens en Toby Alderweireld tegenover Radio 1: “De prijs van David ligt nog aan de lage kant, zeker in vergelijking met wat Nederlandse clubs soms krijgen. Als je ziet wat er in het recente verleden bijvoorbeeld voor Mathijs De Ligt en Frenkie De Jong werd betaald, is er nog een groot verschil.”

Echter meent Francis daar ook de reden voor te kennen: “De spelers die Nederland in het verleden heeft afgeleverd hebben zich ook bewezen op het hoogste niveau. Zo wordt de Belgische competitie nog niet bekeken. Maar als nu bijvoorbeeld Osimhen en David uitgroeien tot absolute toppers, kunnen de volgende spelers die uit België vertrekken voor een pak meer verkocht worden”, concludeert hij. 

Hoewel er dus sprake is van een Gentse topdeal, is er volgens Francis toch enige nuance, en is David in principe meer waard dan wat er nu werd betaald. "Volgens mij is David voorbestemd voor de absolute top", besluit Francis namelijk.


LEES OOK: AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Te laag bedrag voor David?

Meest recent

Club bestolen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Om net als vorig seizoen de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge over ...

1
1
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

76
76
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

104
104
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

38
38
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

152
152
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

17
17
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

109
109
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1165
1165
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

93
93
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

558
558
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

38
38
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

106
106
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

149
149
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

125
125
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

245
245
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

144
144
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

114
114
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

94
94
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

112
112
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

311
311
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

39
39
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

653
653
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

348
348
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

130
130
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

164
164

Meer sportnieuws