SOS Diatta: vormdip met dramatische evolutie

door
SOS Diatta: vormdip met dramatische evolutie

Crisis is het niet op Jan Breydel, daarvoor hebben voorzitter Bart Verhaeghe en manager Vincent Mannaert te veel vertrouwen in de kwaliteiten van coach Philippe Clement. Maar Club Brugge startte wél dramatisch aan het nieuwe voetbalseizoen na een verloren bekerfinale en een nederlaag in de competitieopener tegen Sporting Charleroi. De sterkhouders van het voorbije kampioenenjaar waren telkens niet op de afspraak en Krépin Diatta was misschien wel de grootste teleurstelling.

TRANSFERBESLOMMERINGEN 

Tijdens de voorbije seizoensvoorbereiding lag de focus bij Club Brugge op het winnen van de Beker van België, waardoor de huidige landskampioen voor de derde keer in haar geschiedenis zou kunnen uitpakken met de dubbel. Tegen een ultradefensief Antwerp FC liep Club Brugge echter met het hoofd tegen de muur, waarbij vooral het gebrek aan grinta en enthousiasme opvallend was bij de troepen van Philippe Clement.



Tijd voor revanche tegen Charleroi dan maar. Op Jan Breydel straalde Club Brugge weliswaar meer goesting en animo uit –  op de nonchalante actie van Brendon Mechele na -, maar desondanks werd er wederom aan het kortste eind getrokken. De verliespartij tegen de Carolo's betekende meteen de eerste thuisnederlaag in de Jupiler Pro League, en dat in bijna anderhalf jaar tijd. Het was niet bepaald de start waar de Brugse clubleiding zich aan verwacht had.



Opvallend genoeg kan Clement nog steeds beschikken over dezelfde type-ploeg waarmee hij vorig seizoen kampioen speelde én tevens indruk maakte op het Europese toneel. Voorlopig zag Club Brugge (nog) geen enkele sterkhouder vertrekken, maar kampen verschillende spelers toch met diverse transferbeslommeringen. Terwijl Emmanuel Dennis tegen Charleroi één van de meest bedrijvigste Bruggelingen was, zakte Krépin Diatta al voor de twee maal door de ondergrens. 

“DE GROOTSTE TELEURSTELLING” 

Er werd nochtans oorspronkelijk geopperd dat Dennis meer mentale hinder ondervond met het oog op een nakende transfer dan zijn Senegalese ploegmaat. Net om die reden zat Dennis in de bekerfinale tegen Antwerp FC de ganse wedstrijd aan de bank gekluisterd, maar tegen de Zebra's toonde hij zich opvallend ijverig en actief. Bij Diatta werd dan weer het tegenovergestelde geconstateerd, de 21-jarige oogde afwezig tegen Charleroi en er ging erg weinig initiatief uit van de Senegalese winger. 



Vorig seizoen dartelde Diatta steevast vanop de rechterflank en hij bleek op die positie van groot belang te zijn in de Brugse successen. Tegen Charleroi moest Diatta echter plaats ruimen voor Dennis, en daarom acteerde hij vanop de linkerkant. Daar werd Diatta geholpen door ploegmaat Edouard Sobol, om de Senegalees te ontlasten van zijn defensieve taken. Het bleek tevergeefs, want Diatta raakte nooit echt in de wedstrijd. “De grootste teleurstelling heette Krépin Diatta”, was de algemene teneur in de Belgische media.

ONVINDBARE DIATTA 

In de eerste verloren Brugse thuiswedstrijd in bijna anderhalf jaar tijd maakte Diatta weinig tot zelfs geen impact op het spelbeeld. De vorig jaar zo belangrijke geachte kracht in het team van Philippe Clement was afwezig en zowat onvindbaar voor zijn ploegmaats. Dat mag ook letterlijk worden genomen want Diatta kreeg amper achttien passes toegespeeld, terwijl dat vorig seizoen gemiddeld bijna dubbel zo veel was. 



Tegen compacte en rigide tegenstanders zoals Charleroi wordt er verwacht van flankspelers zoals Diatta om zich vrij te lopen, waardoor de noodzakelijke dynamiek en schwung ontstaat om de opponent uit verband te kunnen spelen. Dat was dus zeker niet het geval bij Diatta, gezien zijn erg laag aantal verworven passes. Anderzijds nam Dennis opvallend genoeg méér passes in ontvangst dan zijn vorig seizoensgemiddelde, de Nigeriaan was niet top tegen de Carolo's maar hij nam duidelijk veel meer initiatief dan zijn collega op de linkerflank.



Hetzelfde geldt tevens voor het aantal passes die verstuurd werden via de voeten van Diatta. Zijn passing-efficiëntie bleef weliswaar op hetzelfde degelijke niveau, maar ook hier viel er een flinke kwantiteitsdaling te constateren in vergelijking met de vorige jaargang. Toen leverde Diatta per wedstrijd gemiddeld 41 passes aan, terwijl dat er tegen Charleroi slechts 26 waren. Enkel de eenzame targetman Youssouph Badji kon nog minder gelanceerde passes laten noteren aan Brugse kant.

NEGATIEVE EVOLUTIE 

Tegen Sporting Charleroi ontving én gaf Diatta veel minder passes volgens zijn hoogstaande normen van het voorbije seizoen. Daarmee wordt het alleen maar duidelijker dat de 21-jarige momenteel zijn beste niveau niet haalt. Mocht Diatta zijn gewoonlijke vorm geëtaleerd hebben tegen Charleroi, dan zou er onvermijdelijk ook meer dreiging en gevaar voortgevloeid zijn vanuit Brugse kant. Dat was ook strikt noodzakelijk, maar de aanvallende acties van Diatta waren echter heel ondermaats tegen de Zebra's.



Diatta waagde zich wel nog aan twee lange rushes met de bal aan de voet, maar hij verloor het momentum door te temporiseren of de bal te verliezen middels een verkeerde pass. Ook op dat vlak is het contrast erg groot met het voorgaande seizoen, toen hij per wedstrijd gemiddeld vier keer oprukte met de bal aan de voet én daar meermaals een kwieke én geslaagde dribbel aan toevoegde. Maar ook met zijn dribbels wist Diatta zich allerminst te onderscheiden in de partij tegen de Carolo's.



De aanvallende afwezigheid van de dertienvoudige international vertaalt zich duidelijk in het aantal offensieve acties die hij ondernam in de voorbije competitiewedstrijd. Tegen de Zebra's waren er dat namelijk zes stuks, terwijl zijn vorig seizoensgemiddelde zich bevond op elf offensieve acties per wedstrijd. Zelfs verdediger Clinton Mata was nadrukkelijker aanwezig in het aanvallende spelbeeld. En om het contrast nog groter te maken: Dennis was de Brugse slokop met vijftien offensieve acties, dat is dus bijna drie keer zoveel als Diatta.

PROFESSIONELE DENNIS, ZOEKENDE DIATTA 

Tijdens de voorbije weken en maanden werd het steeds duidelijker. Club Brugge wordt steeds vaker gelinkt aan transfertargets die dezelfde posities bezetten zoals Emmanuel Dennis en Krépin Diatta. De Nigeriaan is nog steeds de grootste kandidaat om als eerste het Brugse schip te verlaten tijdens de huidige zomermercato, hij zakte onlangs zelfs af naar Cannes om er te spreken met een niet nader genoemde geïnteresseerde club. Toch lijkt Dennis niet al te veel moeite te hebben met die transferbeslommeringen want tegen Charleroi was hij één van de ijverigste spelers van Club Brugge.



Op het veld kan Dennis aldus een nakende transfer van zich afzetten, wat hem overigens op positieve kritieken kwam te staan van meerdere analisten. Bij Diatta ligt dat blijkbaar wat moeilijker. Het is erg opvallend hoe de Senegalees op zoek is naar zijn beste vorm, nochtans draaide hij ook de volledige voorbereiding mee bij Club Brugge. Maar zowel tegen Antwerp FC als tegen Sporting Charleroi was de sterkhouder van vorig seizoen onherkenbaar ondermaats. Transferbeslommeringen, of toch gewoon nog wat 'roest' om er volledig te kunnen invliegen? De volgende wedstrijd tegen KAS Eupen zal mogelijk wat meer antwoorden bieden. 

LEES OOK: 'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

Is Diatta de grootste teleurstelling bij Club Brugge?

Meest recent

Met Duivels naar WK? Vertonghen geeft grote hint

De Rode Duivels staan deze zomer voor een grote uitdaging op het WK. Sinds de laatste wereldbeker ...

3
3
Bertaccini haalt hard uit na nieuwe mokerslag Anderlecht

Na een zes op zes leek Anderlecht weer vertrokken te zijn in de Champions' Play-Off, maar donderdag ...

46
46
Enorme opluchting STVV: nieuw rampscenario afgewend

Op de vierde speeldag heeft STVV eindelijk zijn eerste zege van de Champions' Play-Off kunnen ...

14
14
'Hazard verlaat Anderlecht: nieuwe club is al bekend'

Even mocht Thorgan Hazard zich dit seizoen topschutter van de Jupiler Pro League noemen, maar de ...

138
138
"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

629
629
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

27
27
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

709
709
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

61
61
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

133
133
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

70
70
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

183
183
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

63
63
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

209
209
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

282
282
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

314
314
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

135
135
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

56
56
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

517
517
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

196
196
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

552
552
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

318
318
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

322
322
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

162
162
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

281
281
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

278
278

Meer sportnieuws