TRANSFERUURTJE: 'Beerschot gaat voor doelwit Club, Antwerp strikt Gerkens'

door
TRANSFERUURTJE: 'Beerschot gaat voor doelwit Club, Antwerp strikt Gerkens'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent rondde dinsdag eindelijk zijn felbegeerde recordtransfer af. Jonathan David tekende een vijfjarig contract bij Lille en wordt zo de duurste uitgaande transfer ooit in België. De Fransen zouden uiteindelijk maar liefst 32 miljoen euro betalen voor de Canadees. Gent moet nu op zoek naar een vervanger, maar Ivan De Witte liet uitschijnen dat de Buffalo's daarvoor mogelijk niet eens de transfermarkt op gaan. Ze gaan het mogelijk eerst proberen met Chakvetadze of Bezus op de vrijgekomen positie achter de spitsen.



Beerschot heeft zijn start dit seizoen niet gemist met een zege in Oostende, maar desondanks gaan de Ratten zich nog versterken. Woensdag rondden ze de komst van Blessing Eleke af, die overkomt van FC Luzern en enkele jaren geleden nog in beeld was bij Anderlecht. Maar het zou ook zijn pijlen richten op een doelwit van Club Brugge en Antwerp. De transfervrije verdediger Jackson Porozo zou een contractvoorstel gekregen hebben.

Ook stadsgenoot Antwerp versterkt zich nog en daarvoor gaat het bij niemand minder dan Anderlecht aankloppen. De Great Old zou Pieter Gerkens overnemen van Paars-Wit. De middenvelder moet de langdurige afwezigheid van De Sart en Coopman opvangen en zou voor drie jaar gaan tekenen. Ook Thomas Didillon heeft Anderlecht verlaten, de keeper tekende voor vier jaar bij Cercle Brugge. Dat neemt hem rechtstreeks over, in tegenstelling tot wat eerder gedacht werd mengt AS Monaco zich niet in de deal.



Het vertrek van Didillon en Gerkens lijkt bij Anderlecht slechts het begin te zijn van een grote uittocht. De komende weken zouden nog twaalf spelers andere oorden mogen opzoeken. Adrien Trebel, Zakaria Bakkali, Ognjen Vranjes, Antonio Milic, Bubacarr Sanneh, Josué Sa, James Lawrence, Aristote Nkaka, Kenny Saief, Luka Adzic, Mohammed Dauda en Kristal Abazaj zijn allen overbodig.

Ook Landry Dimata zou interesse genieten. De spits maakte nog maar pas zijn rentree na anderhalf jaar blessureleed, maar zou desondanks in beeld zijn bij Genoa. De kans dat de 22-jarige nu Anderlecht zou verlaten, lijkt echter onbestaande. Dimata wil eerst immers weer zijn beste niveau halen.



Paars-Wit leek zich de afgelopen dagen wel te verzekeren van de diensten van Kais Anelka, de zoon van gewezen topspits Nicolas Anelka. Hij was op proef bij de U13 en maakte indruk. Maar nu zou de transfer toch op de helling staan. Anelka zou immers ook nog gaan testen bij Standard, dat de transfer mogelijk dus nog gaat kapen.

Club Brugge staat dan weer op het punt om afscheid te nemen van Thibault Vlietinck, die verhuurd zal worden aan OH Leuven. Ondanks dat de 22-jarige rechterflankspeler overbodig was, stelde Club een pak restricties aan zijn transfer. Zo weigerde Blauw-Zwart om hem te laten vertrekken naar een andere club uit de G5 of Antwerp, terwijl het ook met stadsgenoot Cercle om één of andere reden geen deal wou sluiten.

BUITENLAND



Internazionale zou deze zomer afscheid willen nemen van Antonio Conte omdat de trainer zich te kritisch uitliet over het clubbestuur. De zoektocht naar een opvolger is alvast gestart en daarin zou Luciano D'Onofrio een rol kunnen spelen. Inter zou immers zijn zinnen gezet hebben op Sergio Conceição, die nog steeds close is met D'Onofrio nadat ze samenwerkten bij Standard. Tegenwoordig is Conceição coach bij FC Porto, waarmee hij afgelopen seizoen kampioen werd. Inter zou wel 20 miljoen euro moeten neertellen als het hem zou willen binnenhalen. 

Bij Real Madrid zou Zinedine Zidane al zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen bepaald hebben. De coach zou immers aangegeven hebben dat hij Martin Ödegaard volgend seizoen bij de kern wil halen. Het Noorse toptalent zou normaal gezien nog een seizoen verhuurd worden aan Real Sociedad, maar zou nu vervroegd teruggehaald worden. Mogelijk zal hij mee een eventueel vertrek van Luka Modric moeten helpen opvangen.

LEES OOK: Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

Moet AA Gent nog een vervanger voor David halen?

Meest recent

Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

6
6
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

129
129
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

33
33
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

156
156
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

104
104
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

150
150
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

62
62
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

220
220
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

265
265
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

48
48
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

144
144
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

80
80
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

206
206
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

194
194
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

199
199
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

25
25
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

213
213
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

282
282
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

289
289
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

152
152
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

108
108
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

288
288
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

63
63

Meer sportnieuws