TRANSFERUURTJE: 'Beerschot gaat voor doelwit Club, Antwerp strikt Gerkens'

door
TRANSFERUURTJE: 'Beerschot gaat voor doelwit Club, Antwerp strikt Gerkens'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent rondde dinsdag eindelijk zijn felbegeerde recordtransfer af. Jonathan David tekende een vijfjarig contract bij Lille en wordt zo de duurste uitgaande transfer ooit in België. De Fransen zouden uiteindelijk maar liefst 32 miljoen euro betalen voor de Canadees. Gent moet nu op zoek naar een vervanger, maar Ivan De Witte liet uitschijnen dat de Buffalo's daarvoor mogelijk niet eens de transfermarkt op gaan. Ze gaan het mogelijk eerst proberen met Chakvetadze of Bezus op de vrijgekomen positie achter de spitsen.



Beerschot heeft zijn start dit seizoen niet gemist met een zege in Oostende, maar desondanks gaan de Ratten zich nog versterken. Woensdag rondden ze de komst van Blessing Eleke af, die overkomt van FC Luzern en enkele jaren geleden nog in beeld was bij Anderlecht. Maar het zou ook zijn pijlen richten op een doelwit van Club Brugge en Antwerp. De transfervrije verdediger Jackson Porozo zou een contractvoorstel gekregen hebben.

Ook stadsgenoot Antwerp versterkt zich nog en daarvoor gaat het bij niemand minder dan Anderlecht aankloppen. De Great Old zou Pieter Gerkens overnemen van Paars-Wit. De middenvelder moet de langdurige afwezigheid van De Sart en Coopman opvangen en zou voor drie jaar gaan tekenen. Ook Thomas Didillon heeft Anderlecht verlaten, de keeper tekende voor vier jaar bij Cercle Brugge. Dat neemt hem rechtstreeks over, in tegenstelling tot wat eerder gedacht werd mengt AS Monaco zich niet in de deal.



Het vertrek van Didillon en Gerkens lijkt bij Anderlecht slechts het begin te zijn van een grote uittocht. De komende weken zouden nog twaalf spelers andere oorden mogen opzoeken. Adrien Trebel, Zakaria Bakkali, Ognjen Vranjes, Antonio Milic, Bubacarr Sanneh, Josué Sa, James Lawrence, Aristote Nkaka, Kenny Saief, Luka Adzic, Mohammed Dauda en Kristal Abazaj zijn allen overbodig.

Ook Landry Dimata zou interesse genieten. De spits maakte nog maar pas zijn rentree na anderhalf jaar blessureleed, maar zou desondanks in beeld zijn bij Genoa. De kans dat de 22-jarige nu Anderlecht zou verlaten, lijkt echter onbestaande. Dimata wil eerst immers weer zijn beste niveau halen.



Paars-Wit leek zich de afgelopen dagen wel te verzekeren van de diensten van Kais Anelka, de zoon van gewezen topspits Nicolas Anelka. Hij was op proef bij de U13 en maakte indruk. Maar nu zou de transfer toch op de helling staan. Anelka zou immers ook nog gaan testen bij Standard, dat de transfer mogelijk dus nog gaat kapen.

Club Brugge staat dan weer op het punt om afscheid te nemen van Thibault Vlietinck, die verhuurd zal worden aan OH Leuven. Ondanks dat de 22-jarige rechterflankspeler overbodig was, stelde Club een pak restricties aan zijn transfer. Zo weigerde Blauw-Zwart om hem te laten vertrekken naar een andere club uit de G5 of Antwerp, terwijl het ook met stadsgenoot Cercle om één of andere reden geen deal wou sluiten.

BUITENLAND



Internazionale zou deze zomer afscheid willen nemen van Antonio Conte omdat de trainer zich te kritisch uitliet over het clubbestuur. De zoektocht naar een opvolger is alvast gestart en daarin zou Luciano D'Onofrio een rol kunnen spelen. Inter zou immers zijn zinnen gezet hebben op Sergio Conceição, die nog steeds close is met D'Onofrio nadat ze samenwerkten bij Standard. Tegenwoordig is Conceição coach bij FC Porto, waarmee hij afgelopen seizoen kampioen werd. Inter zou wel 20 miljoen euro moeten neertellen als het hem zou willen binnenhalen. 

Bij Real Madrid zou Zinedine Zidane al zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen bepaald hebben. De coach zou immers aangegeven hebben dat hij Martin Ödegaard volgend seizoen bij de kern wil halen. Het Noorse toptalent zou normaal gezien nog een seizoen verhuurd worden aan Real Sociedad, maar zou nu vervroegd teruggehaald worden. Mogelijk zal hij mee een eventueel vertrek van Luka Modric moeten helpen opvangen.

LEES OOK: Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

Moet AA Gent nog een vervanger voor David halen?

Meest recent

Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

2
2
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

28
28
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

85
85
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

101
101
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

90
90
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

43
43
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

52
52
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

68
68
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

104
104
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

93
93
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

430
430
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

269
269
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

65
65
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

137
137
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

324
324
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

415
415
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

134
134
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

136
136
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

203
203
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

392
392
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

79
79
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

454
454
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

357
357
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

417
417

Meer sportnieuws