TRANSFERUURTJE: 'Beerschot gaat voor doelwit Club, Antwerp strikt Gerkens'

door
TRANSFERUURTJE: 'Beerschot gaat voor doelwit Club, Antwerp strikt Gerkens'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent rondde dinsdag eindelijk zijn felbegeerde recordtransfer af. Jonathan David tekende een vijfjarig contract bij Lille en wordt zo de duurste uitgaande transfer ooit in België. De Fransen zouden uiteindelijk maar liefst 32 miljoen euro betalen voor de Canadees. Gent moet nu op zoek naar een vervanger, maar Ivan De Witte liet uitschijnen dat de Buffalo's daarvoor mogelijk niet eens de transfermarkt op gaan. Ze gaan het mogelijk eerst proberen met Chakvetadze of Bezus op de vrijgekomen positie achter de spitsen.



Beerschot heeft zijn start dit seizoen niet gemist met een zege in Oostende, maar desondanks gaan de Ratten zich nog versterken. Woensdag rondden ze de komst van Blessing Eleke af, die overkomt van FC Luzern en enkele jaren geleden nog in beeld was bij Anderlecht. Maar het zou ook zijn pijlen richten op een doelwit van Club Brugge en Antwerp. De transfervrije verdediger Jackson Porozo zou een contractvoorstel gekregen hebben.

Ook stadsgenoot Antwerp versterkt zich nog en daarvoor gaat het bij niemand minder dan Anderlecht aankloppen. De Great Old zou Pieter Gerkens overnemen van Paars-Wit. De middenvelder moet de langdurige afwezigheid van De Sart en Coopman opvangen en zou voor drie jaar gaan tekenen. Ook Thomas Didillon heeft Anderlecht verlaten, de keeper tekende voor vier jaar bij Cercle Brugge. Dat neemt hem rechtstreeks over, in tegenstelling tot wat eerder gedacht werd mengt AS Monaco zich niet in de deal.



Het vertrek van Didillon en Gerkens lijkt bij Anderlecht slechts het begin te zijn van een grote uittocht. De komende weken zouden nog twaalf spelers andere oorden mogen opzoeken. Adrien Trebel, Zakaria Bakkali, Ognjen Vranjes, Antonio Milic, Bubacarr Sanneh, Josué Sa, James Lawrence, Aristote Nkaka, Kenny Saief, Luka Adzic, Mohammed Dauda en Kristal Abazaj zijn allen overbodig.

Ook Landry Dimata zou interesse genieten. De spits maakte nog maar pas zijn rentree na anderhalf jaar blessureleed, maar zou desondanks in beeld zijn bij Genoa. De kans dat de 22-jarige nu Anderlecht zou verlaten, lijkt echter onbestaande. Dimata wil eerst immers weer zijn beste niveau halen.



Paars-Wit leek zich de afgelopen dagen wel te verzekeren van de diensten van Kais Anelka, de zoon van gewezen topspits Nicolas Anelka. Hij was op proef bij de U13 en maakte indruk. Maar nu zou de transfer toch op de helling staan. Anelka zou immers ook nog gaan testen bij Standard, dat de transfer mogelijk dus nog gaat kapen.

Club Brugge staat dan weer op het punt om afscheid te nemen van Thibault Vlietinck, die verhuurd zal worden aan OH Leuven. Ondanks dat de 22-jarige rechterflankspeler overbodig was, stelde Club een pak restricties aan zijn transfer. Zo weigerde Blauw-Zwart om hem te laten vertrekken naar een andere club uit de G5 of Antwerp, terwijl het ook met stadsgenoot Cercle om één of andere reden geen deal wou sluiten.

BUITENLAND



Internazionale zou deze zomer afscheid willen nemen van Antonio Conte omdat de trainer zich te kritisch uitliet over het clubbestuur. De zoektocht naar een opvolger is alvast gestart en daarin zou Luciano D'Onofrio een rol kunnen spelen. Inter zou immers zijn zinnen gezet hebben op Sergio Conceição, die nog steeds close is met D'Onofrio nadat ze samenwerkten bij Standard. Tegenwoordig is Conceição coach bij FC Porto, waarmee hij afgelopen seizoen kampioen werd. Inter zou wel 20 miljoen euro moeten neertellen als het hem zou willen binnenhalen. 

Bij Real Madrid zou Zinedine Zidane al zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen bepaald hebben. De coach zou immers aangegeven hebben dat hij Martin Ödegaard volgend seizoen bij de kern wil halen. Het Noorse toptalent zou normaal gezien nog een seizoen verhuurd worden aan Real Sociedad, maar zou nu vervroegd teruggehaald worden. Mogelijk zal hij mee een eventueel vertrek van Luka Modric moeten helpen opvangen.

LEES OOK: 'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Moet AA Gent nog een vervanger voor David halen?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

78
78
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

106
106
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

147
147
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

258
258
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

458
458
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

191
191
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

241
241
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

294
294
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

144
144
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

360
360
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

233
233
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

329
329
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

606
606
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

422
422
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

143
143
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

167
167
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

867
867
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

364
364
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

79
79
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

616
616
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws