TRANSFERUURTJE: 'Beerschot gaat voor doelwit Club, Antwerp strikt Gerkens'

274 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Beerschot gaat voor doelwit Club, Antwerp strikt Gerkens'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent rondde dinsdag eindelijk zijn felbegeerde recordtransfer af. Jonathan David tekende een vijfjarig contract bij Lille en wordt zo de duurste uitgaande transfer ooit in België. De Fransen zouden uiteindelijk maar liefst 32 miljoen euro betalen voor de Canadees. Gent moet nu op zoek naar een vervanger, maar Ivan De Witte liet uitschijnen dat de Buffalo's daarvoor mogelijk niet eens de transfermarkt op gaan. Ze gaan het mogelijk eerst proberen met Chakvetadze of Bezus op de vrijgekomen positie achter de spitsen.



Beerschot heeft zijn start dit seizoen niet gemist met een zege in Oostende, maar desondanks gaan de Ratten zich nog versterken. Woensdag rondden ze de komst van Blessing Eleke af, die overkomt van FC Luzern en enkele jaren geleden nog in beeld was bij Anderlecht. Maar het zou ook zijn pijlen richten op een doelwit van Club Brugge en Antwerp. De transfervrije verdediger Jackson Porozo zou een contractvoorstel gekregen hebben.

Ook stadsgenoot Antwerp versterkt zich nog en daarvoor gaat het bij niemand minder dan Anderlecht aankloppen. De Great Old zou Pieter Gerkens overnemen van Paars-Wit. De middenvelder moet de langdurige afwezigheid van De Sart en Coopman opvangen en zou voor drie jaar gaan tekenen. Ook Thomas Didillon heeft Anderlecht verlaten, de keeper tekende voor vier jaar bij Cercle Brugge. Dat neemt hem rechtstreeks over, in tegenstelling tot wat eerder gedacht werd mengt AS Monaco zich niet in de deal.



Het vertrek van Didillon en Gerkens lijkt bij Anderlecht slechts het begin te zijn van een grote uittocht. De komende weken zouden nog twaalf spelers andere oorden mogen opzoeken. Adrien Trebel, Zakaria Bakkali, Ognjen Vranjes, Antonio Milic, Bubacarr Sanneh, Josué Sa, James Lawrence, Aristote Nkaka, Kenny Saief, Luka Adzic, Mohammed Dauda en Kristal Abazaj zijn allen overbodig.

Ook Landry Dimata zou interesse genieten. De spits maakte nog maar pas zijn rentree na anderhalf jaar blessureleed, maar zou desondanks in beeld zijn bij Genoa. De kans dat de 22-jarige nu Anderlecht zou verlaten, lijkt echter onbestaande. Dimata wil eerst immers weer zijn beste niveau halen.



Paars-Wit leek zich de afgelopen dagen wel te verzekeren van de diensten van Kais Anelka, de zoon van gewezen topspits Nicolas Anelka. Hij was op proef bij de U13 en maakte indruk. Maar nu zou de transfer toch op de helling staan. Anelka zou immers ook nog gaan testen bij Standard, dat de transfer mogelijk dus nog gaat kapen.

Club Brugge staat dan weer op het punt om afscheid te nemen van Thibault Vlietinck, die verhuurd zal worden aan OH Leuven. Ondanks dat de 22-jarige rechterflankspeler overbodig was, stelde Club een pak restricties aan zijn transfer. Zo weigerde Blauw-Zwart om hem te laten vertrekken naar een andere club uit de G5 of Antwerp, terwijl het ook met stadsgenoot Cercle om één of andere reden geen deal wou sluiten.

BUITENLAND



Internazionale zou deze zomer afscheid willen nemen van Antonio Conte omdat de trainer zich te kritisch uitliet over het clubbestuur. De zoektocht naar een opvolger is alvast gestart en daarin zou Luciano D'Onofrio een rol kunnen spelen. Inter zou immers zijn zinnen gezet hebben op Sergio Conceição, die nog steeds close is met D'Onofrio nadat ze samenwerkten bij Standard. Tegenwoordig is Conceição coach bij FC Porto, waarmee hij afgelopen seizoen kampioen werd. Inter zou wel 20 miljoen euro moeten neertellen als het hem zou willen binnenhalen. 

Bij Real Madrid zou Zinedine Zidane al zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen bepaald hebben. De coach zou immers aangegeven hebben dat hij Martin Ödegaard volgend seizoen bij de kern wil halen. Het Noorse toptalent zou normaal gezien nog een seizoen verhuurd worden aan Real Sociedad, maar zou nu vervroegd teruggehaald worden. Mogelijk zal hij mee een eventueel vertrek van Luka Modric moeten helpen opvangen.

LEES OOK: “We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Moet AA Gent nog een vervanger voor David halen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

37
37
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

5
5
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

40
40
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

42
42
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

120
120
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

132
132
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

98
98
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

186
186
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

51
51
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

196
196
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

151
151
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

191
191
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

104
104
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

139
139
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

76
76
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

347
347
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

154
154
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

67
67
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

427
427
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

353
353
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

160
160
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

556
556
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

579
579
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

70
70
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

54
54
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

118
118

Meer sportnieuws