'Bayat vertolkte zeer opmerkelijke rol in transfer David'

door
'Bayat vertolkte zeer opmerkelijke rol in transfer David'

AA Gent haalde na een wekenlange soap zijn slag thuis en wist zelfs nog meer dan de verhoopte 30 miljoen euro te vangen voor Jonathan David. Lille telde uiteindelijk 32 miljoen neer voor de Canadese aanvaller. En zoals wel vaker als de Buffalo's een transfer doen, was er ook weer een zeer opvallende rol weggelegd voor Mogi Bayat.


Get French Football onthult hoe de makelaar zich toch weer in het dossier wist te mengen, hoewel hij David niet vertegenwoordigd en Lille zich aanvankelijk ook niet via hem meldde. Wel kwam Bayat aandraven met Leeds United, waar hij goede banden heeft met eigenaar Andrea Radrizzani. De twee zouden samenwerken om Genoa op te kopen en eerder loodste Bayat al Laurens De Bock naar Leeds.

De Engelsen boden 35 miljoen, maar David had op dat moment zijn zinnen al gezet op een transfer naar Lille. Toen de onderhandelingen tussen de Fransen en Gent vastliepen, zag Bayat zijn moment echter gekomen. Naar verluidt was Michel Louwagie van plan om de onderhandelingen zo lang mogelijk te rekken, in de hoop dat er nog meer teams uit de Premier League zouden komen en er zo een opbod zou ontstaan. Op die manier hoopte hij zelfs een bedrag van rond de 40 miljoen te kunnen vangen.

Bayat kwam echter als reddende engel tussen en haalde zijn goede banden met beide clubs aan om de situatie te deblokkeren. Bayat wist zich onlangs immers ook al te mengen in de transfer van Victor Osimhen naar Napoli en is dus bekend met het bestuur van Lille, terwijl hij in de Ghelamco Arena al jaren kind aan huis is.

LEES OOK: 'AA Gent wil Deens koopje doen'

Geven de clubs Bayat te veel macht?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

16
16
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

26
26
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

9
9
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

14
14
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

11
11
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

86
86
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

44
44
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

62
62
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

110
110
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

91
91
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

350
350
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

16
16
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

143
143
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

79
79
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

106
106
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

41
41
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

205
205
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

245
245
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

43
43
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

134
134
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

83
83
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

331
331
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

83
83
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

118
118

Meer sportnieuws